Озік привязка карт хвора голова

Автор yaroslav21, 16.06.2011 22:52:57

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

yaroslav21

Люди добрі встановив озік на комп і на кпк,цілий день крутив вертів(ніби в колобка шукав дупу),пробував калібрувати карти,привязувати і т.д., нічого не вийшло,я розстроївся плюнув на то всьо і си думаю,може сі знайде такий добрий чоловік який тото раз покаже як то сі робе,я буду вже потімка знав,тій добрій душі поставлю флєшку,потисну краба і буду мав чистий спокій.Дуже прошу.

inkognito

з Озіком у нас хфайно колєґував eXplorer та RedShift. Здаєсі ніц не плутаю, але все може бути
Resistance is futile

Tinian

То треба чекати певне Ромеля або Експлорера. Вони в тому розуміються.

Я прив"язував карту за цим маном http://www.mobilenavigation.ru/page/ozi-explorer-genshtab

Але коли потім перевіряв по гугл ерсу, все одно виходила похибка 200-700 метрів :(

Caesar

Таким щастям Друся займався , намучився але вийшло супер . Залив усю Україну гентштаб...
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.

yaroslav21

 :o
Цитата: Цезар від 16.06.2011 23:42:58
Таким щастям Друся займався , намучився але вийшло супер . Залив усю Україну гентштаб...
Хлопаки інструкціями з інтернату вже намордувавсі,нема сили до кінця дочитувати :P,а де Друсю (я) шукати?

Drusja

Цитата: yaroslav21 від 16.06.2011 23:59:39
:o
Цитата: Цезар від 16.06.2011 23:42:58
Таким щастям Друся займався , намучився але вийшло супер . Залив усю Україну гентштаб...
Хлопаки інструкціями з інтернату вже намордувавсі,нема сили до кінця дочитувати :P,а де Друсю (я) шукати?

Ну можна банально в приват написати.  :)
Сам кількасот карт понаприв'язував і теж з початку було не просто з тим всім розібратись. Але загалом перечитавши кільканадцять мануалів дійшов істини.
У вкладенні файлик (правда на вражій мові але то нічо) яким сам на перших порах користувався як покроковим мануалом. (Якщо є бажання, і звісно в мене буде час, можу наочно продемонструвати, весь процес привязки в OZI чи GlobalMapper. Останній доречі мені більш симпатичний  :) )

Але все залежить що ти хочеш отримати на виході, ту саму карту\картинку з файлом прив'язки (тут OZI the best) чи прив'язаний GeoTiff. Ну і звісно для найкращого результату, треба знати куди це все буде імпортуватись (який навігатор), чи просто для визначення координат по сканованій мапі.

А, і до речі, яку саме карту є бажання прив'язувати, якщо можна посилання чи фрагмент, так буде легше пояснити, та й може вже готова є.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

explorer

Цитата: yaroslav21 від 16.06.2011 22:52:57
Люди добрі встановив озік на комп і на кпк,цілий день крутив вертів(ніби в колобка шукав дупу),пробував калібрувати карти,привязувати і т.д., нічого не вийшло,я розстроївся плюнув на то всьо і си думаю,може сі знайде такий добрий чоловік який тото раз покаже як то сі робе,я буду вже потімка знав,тій добрій душі поставлю флєшку,потисну краба і буду мав чистий спокій.Дуже прошу.
Задача калібрувати карти чи просто вміти користуватись озіком? У 99% випадків треба просто скачати готові вже відкалібровані мапи. Коли освоїшся з готовими мапами, і зрозумієш як це працює, то питання калібровки мало б відпасти само (це просто вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш)...

Drusja

Цитата: explorer від 17.06.2011 01:34:47
...(це просто вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш)...
Ну на перший погляд це так, але не потрібно забувати про настройки проекції (центрального меридіану, зміщення), системи координати. З якими новачку не так і просто розібратись. А при їх некоректному вказуванні навігатор може з'їхати на сотні кілометрів від реального місця на карті.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

explorer

Цитата: Drusja від 22.06.2011 15:14:39
Цитата: explorer від 17.06.2011 01:34:47
...(це просто вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш)...
Ну на перший погляд це так, але не потрібно забувати про настройки проекції (центрального меридіану, зміщення), системи координати. З якими новачку не так і просто розібратись. А при їх некоректному вказуванні навігатор може з'їхати на сотні кілометрів від реального місця на карті.
Новачку з тими настройками і не треба з"язуватись. Найпростіший спосіб калібровки - перенесення координат орієнтирів з вже готової достатньо точної мапи. В цьому випадку всі ті налаштування треба просто скопіювати з мапи "донора" координат. "Донором" логічно використовувати 100к та 50к генштабівки, які є у відкритому доступі в Інтернеті. Прив"язував таким чином купу мап. Найзручніший орієнтир у нашому регіоні, який переважно не зсувається століттями, і позначений на старих і нових мапах - церкви.

+ треба обрати однакові датуми в властивостях вейпоінта з якого береш координати, і в самої мапи що калібруєш.

Drusja

Цитую кусок свого посту з ОП піся питання про зміщення реальних координат.
Цитата: Drusja від 22.06.2011 15:14:39
Ну з цим я теж мав проблему. Там потрібно коректно виставити настройки проекції (центрального меридіану, зміщення), системи координати.
Я виходив з положення простіше, брав найближчий лист і передирав звідти ці настройки.  ;D
Тому це не просто "вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш" а ще трішки копі\пасту  ;D про який не зразу здогадаєшся
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

yaroslav21

Цитата: Drusja від 23.06.2011 11:38:04
Цитую кусок свого посту з ОП піся питання про зміщення реальних координат.
Цитата: Drusja від 22.06.2011 15:14:39
Ну з цим я теж мав проблему. Там потрібно коректно виставити настройки проекції (центрального меридіану, зміщення), системи координати.
Я виходив з положення простіше, брав найближчий лист і передирав звідти ці настройки.  ;D
Тому це не просто "вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш" а ще трішки копі\пасту  ;D про який не зразу здогадаєшся
Повернувся домів,прочитав,підтверджую,з ним проблєма.

Tinian

Качнув файли привязки звідси http:// maps.vlasenko.net/mapfiles_map1k.zip (Автор - хтось Олекса Резник)
Загрузив лист генштабу m-35-73 (східна частина львова) разом із привязкою з того архіву в озік.

Поставив кілька точок в озіку і порівнюю їх на вікімапії. Всюди похибка ~100 метрів.

Для прикладу точка - міст кільцевої дороги на схід від Винників у озіку:



Забиваю її координати у вікімапію і бачу похибку ~110 метрів на пн-сх-сх:



Це не точна привязка, чи не точна карта генштабу, чи карти гугла ніфіга не точні?

inkognito

Google вносить рандомну похибку? ??? Цілком може бути...
Resistance is futile

Tinian

Цитата: inkognito від 31.03.2012 13:17:10
Google вносить рандомну похибку? ??? Цілком може бути...

Похибка в гугла є, це точно. Але ж точно не 100м))

Drusja

Цитата: Tinian від 31.03.2012 12:54:26
Качнув файли привязки звідси http:// maps.vlasenko.net/mapfiles_map1k.zip (Автор - хтось Олекса Резник)
Загрузив лист генштабу m-35-73 (східна частина львова) разом із привязкою з того архіву в озік.

Поставив кілька точок в озіку і порівнюю їх на вікімапії. Всюди похибка ~100 метрів.

Для прикладу точка - міст кільцевої дороги на схід від Винників у озіку:

Забиваю її координати у вікімапію і бачу похибку ~110 метрів на пн-сх-сх:

Це не точна привязка, чи не точна карта генштабу, чи карти гугла ніфіга не точні?

Така ситуаця виникає через те, що у картах відрізняються системи координат. У генштабівських використовується "Пулково 1942" - а Google користується WGS84.

Потрібно сконвертувати прив'язку генштабівської карти - щоб була у системі координат  WGS84.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

GreenLION

Цитата: Drusja від 31.03.2012 16:55:58

Така ситуаця виникає через те, що у картах відрізняються системи координат. У генштабівських використовується "Пулково 1942" - а Google користується WGS84.

Потрібно сконвертувати прив'язку генштабівської карти - щоб була у системі координат  WGS84.
Чим відрізняються системи "Пулково 1942" і WGS-84? Різняться і прямокутні і географічні координати? За рахунок чого похибка? Це пов*язано із використанням різних сфероїдів (еліпсоїда Красовського і WGS-84)?
"Де ліси старі стоять, де панує морок, - там живе душа моя, у високих горах..."

Drusja

Цитата: GreenLION від 31.03.2012 17:17:47
Чим відрізняються системи "Пулково 1942" і WGS-84? Різняться і прямокутні і географічні координати? За рахунок чого похибка? Це пов*язано із використанням різних сфероїдів (еліпсоїда Красовського і WGS-84)?
Тут це все непогано розписано.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

YserL

ДУЖЕ цікава стаття! +
Особливо:
ЦитуватиВсе GPS-навигаторы все вычисления производят в своей родной системе WGS-84.
Можливо варто зберігати координати у базі даних у WGS-84.

І домовитися у публікаціях координ обєктів використовувати WGS-84 (в дужках можна град хв сек)

Drusja

Цитата: YserL від 31.03.2012 18:32:24
ДУЖЕ цікава стаття! +
Особливо:
ЦитуватиВсе GPS-навигаторы все вычисления производят в своей родной системе WGS-84.
Можливо варто зберігати координати у базі даних у WGS-84.

І домовитися у публікаціях координ обєктів використовувати WGS-84 (в дужках можна град хв сек)
Дякую.

Слушна ідея, або хоча б вказувати який датум для кожної групи координат.
Сам декілька разів стикався з ситуацією відхилення в сотню метрів, коли хотів знайти якийсь об'єкт з Wiki на старих картах.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Tinian

Цитата: Drusja від 31.03.2012 17:50:27
Тут це все непогано розписано.

Щастя і здоровля тобі!!!
Координати співпали як в аптеці :)

279 Гості, 0 Користувачів