Мабуть одна з найправильніших порад при укусах гадюк. Особлива увага медпрепаратам! Як допомогти людині, яку вкусила гадюка
Більшість медичних джерел пропонують відразу відсмоктувати кров з ранки, яку попередньо слід відкрити і стиснути пальцями складки шкіри навколо неї. Кров з отрутою – спльовувати. Це рекомендують робити протягом 15-20 хвилин, а рот потім ополоснути розчином марганцівки чи соди. Проте, за словами завідувача Сколівської реанімації Богдана Лозинського, у них був випадок, коли хлопець намагався врятувати свою наречену, яку вкусила в горах гадюка у ногу, відсмоктував кров з отрутою з ранки. Наслідки були плачевними: отрута через карієсні дірки в зубах потрапила відразу у голову хлопцеві, і його стан був значно загрозливішим для життя, аніж у його подруги. Схожі історії з багатьма людьми, які намагалися таким чином врятувати життя тих, кого вкусила гадюка. Тому у жодному разі не можна відсмоктувати отруту, бо навіть через найменшу тріщину чи дірку в зубі отрута може потрапити рятувальнику у голову!
Те ж і з джгутом. Якщо раніше рекомендували стиснути руку чи ногу джгутом, то зараз реаніматологи помічають, що, після того, як знімуть джгут, стан поерпілого різко погіршується і найбільше страждають нирки. Джгут накладати не треба!
Нога чи рука, в яку вкусила змія, має залишатися у нерухомому стані. Рухи пришвидшують поширення отрути по тілі, потрапляння у кров. Щоб зафіксувати уражену кінцівку, на неї слід накласти шину з підручних матеріалів чи фіксуючу пов’язку. Обкладіть уражене місце чимось холодним.
Давайте потерпілому якнайбільше пити. Алергічну реакцію допоможе зняти прийом антигістамінних препаратів:
супрастину, димедролу, тавегілу. Можна закапати 5-6 крапель галазоліну чи санорину у ніс і на ранку від укусу.
Якомога швидше, не гаючи жодної хвилини, викликайте «швидку» - втрачений час може коштувати людині життя.
Кусаючи, гадюка залишає на тілі людини характерний слід: дві точкові ранки від отруйних зубів. Укус викликає наростаючий біль, за крововиливом поширюється набряк. При потраплянні отрути в кров загальна реакція може з’явитися як відразу, так і через деякий час - півгодини, годину. Найчастіше це відбувається за 15-20 хвилин. У людини з’являється слабкість, головний біль, нудота, блювання. Пульс пришвидшується, паморочиться голова.
джерело