Повний ОФФТОП

Автор gor_qkop, 12.07.2011 13:44:39

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

gor_qkop

Всім привіт! Хочу попросити шановних форумчан долучитись до дослідження споживання екологічно чистих продуктів харчування в Україні. Потрібно заповнити он-лайн анкету. Це опитування проводиться для написання кандидатської диссертації (конкрерніше розділу про наше відношення до такої продукції). Анкета знаходиться тут: http://primusart.com.ua/ank/ukr.php
Зазделегіть вдячний за підтримку  ;D

inkognito

декілька днів тому назад заповнив, гадаю дописувачі можуть долучитись без проблем до цієї поважної справи.


З.І. А після захисту кандидатської - чи можна буде опублікувати кандидатську у вільний доступ? Цікаво було б почитати
Resistance is futile

Golem

Також заповнив. Класно шо ти цьому приділяєш увагу, але не думаю шо шось зміниться в найближчій перспективі. Пояснюю, я купую все в супермаркеті, бо мені не подобається купувати в звичайних магазинах. Ціна не критична, шукаю "якісні" продукти. Але супермаркети орієнтовані на масового споживача. То ж поки рівень масового споживача не доросте до відносно дорогих екологічний продуктів - матимемо продукти по ціні нижчі за ціну сировини з якої зроблені.
Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

Заповнив, Багато питань у яких використовується фраза сертифіковані екологічно чисті продукти, викликають двозначність.
В нас в Україні все через жопу, знаю як "отримується" продукція, зокрема у санстанції.
Якщо це буде сайт, де є опис підприємства, фотографіїх технологічних ліній, аналізи проб грунтів підтверджені закордоними лабораторіями, веб камерами, тоді я довірятиму сертифікаційному центру.

linuxoid

Заповнив, мене ця проблема дуже хвилює

gor_qkop

Дякую вже долучившимся, і сподіваюсь їх буде більше. Стосовно запитань - диссертація не моя, а дружини. Я її попросив і найближчим часом викладу опис процесу сертифікації еко продукції (щоб всім було зрозуміло що це таке) і постараюсь перелік сертифікованих виробників :)

Golem

Чи має опитування якесь відношення до цього магaзину?
Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

Цитата: Golem від 13.07.2011 11:04:30
Чи має опитування якесь відношення до цього магaзину?
Це щось на рахунок як у америці доставляють продукти у коробці, описану у журналі http://kitya.livejournal.com/285652.html

gor_qkop

Цитата: Golem від 13.07.2011 11:04:30
Чи має опитування якесь відношення до цього магaзину?
Неа, там магазин взвгалі дивний. Жодного сертифікату на сайті нема, анкета для постачальників вказує на можливість співпрацювати з магазином не маючи сертефікатів...

inkognito

то ше все фігня, йдемо до них

1) Продукти українського виробника - бачимо ціни, але то не головне. Загалом, +0,5-1,5 грн. до Шуварівських негуртових;

2) Закордонні продукти - цікаво, тут не знаю що сказати по цінах, бо крім чилі, лаймів, лимону та банану ніц за минулий місяць не купував. Виглядають на звичайні ціни;

3) А головне тут, властиво чого ми прийшли на сайт - органіка, що кличеться тут "Органічні продукти". І шо ми там бачимо? Та ні**я ми там не бачимо, бо там пусто є!

Висновок, чого купувати дорожче продукти "ніби без ГМО" (де сертифікати, а панство), якщо я це саме куплю поруч на базарі як мінімум так само, як максимум - 10-20% дешевше? На базарі також не дають сертифікату - але на базарі я не плачу за доставку, проте я бачу те, що купую - у випадку замовлення я мушу бути заплатити за те, чого я в очі не бачив. І не факт, що те, що я побачу мені сподобається.

З.І. А сертифікати купуються, як кому треба - можу підказати необхідних людей  ;)
Resistance is futile

gor_qkop

Екологічно чисті продукти харчування стають все популярнішими в Україні. Ми починаємо все більше замислюватись, що їмо ми і будуть їсти наші діти. В цей самий час далеко не завжди зрозуміло, які саме продукти серед різних біо-, еко-, природно-, живий-  та інших дійсно можуть називатись екологічно чистими (або органічними).
Вибираючи органічну продукцію слід знати що кожний виробник має пройти обов'язковий процес сертифікації усіх ланок виробництва – від якості землі і насіння до утилізації відходів. Критерії сертифікації закріплені рядом міжнародних документів і не можуть визначатись самостійно окремою країною чи виробником. Підприємство, яке пройшло цю процедуру отримує відповідний сертифікат якості із обмеженим строком дії і зазначенням назвою нормативного документу за яким сертифікована  продукція, що видала сертифікат. Як правило, копії цих сертифікатів надаються за першою вимогою покупця.
В Україні офіційно визнаються сертифікати таких вітчизняних компаній як ТОВ «Органік стандарт», Асоціація «БІОЛан» та державних підприємства з метрології та стандартизації, що виконують роботи за ДСТУ ІSO 14020, ІSO 14021, ISO 14024, а також 11 іноземних організацій – таких як Control Union Ukrainе (Нідерланди); Lacon (Німеччина); BioKontrol Hungary (Угорщина); Bio Inspecta та IMO (Швейцарія) та інші.
Сертифікований у цих компаніях виробник екологічно чистої продукції отримує право наносити на свою продукцію відповідний зареєстрований  товарний знак (логотип). Вітчизняними логотипами органічної продукції є тільки:

В українських супермаркетах можна зустріти й іноземні міжнародні логотипи:

Таким чином справжній екологічно чистий продукт, незважаючи на будь-яку свою назву, повинен мати  відповідний логотип та сертифікат якості, у випадку їх відсутності не можливо бути впевненим, що навіть її упаковка є дійсно екологічно чистою та безпечною.
Якщо ж говорити про існуючу ситуацію на вітчизняному ринку екологічно чистої продукції, то більшою мірою це іноземні виробники. Зараз в Україні існує більше півсотні сертифікованих виробників екологічно чистої продукції, проте понад 95% їх продукції йде на експорт. З власного досвіду можу сказати, що найбільш відомими сертифікованими виробниками органічних продуктів харчування є:
•   ООО «Круп'яний дім» (ТМ «Жменька» - декілька найменувань круп)
•   ТзОВ «Галка» (є декілька найменувань екологічно чистої кави в зернах)
•   Продукція під торговим знаком «БІОЛан» (переважно овочі)
•   Деякі фермерські господарства (їх продукція є в супермаркетах у спеціалізованих відділах).

Якщо ця стаття була для Вас цікавою та корисною, будь ласка, підтримайте наше дослідження споживання екологічно чистої продукції в Україні, прийнявши участь в опитуванні:
На українській мові http://primusart.com.ua/ank/ukr.php
На русском языке http://primusart.com.ua/ank/rus.php

inkognito

О, чую кусок кандидатської, дякую! Дуже цікава інформація, такої б більше.
З.І. Вже більше 1,5 років купуємо до хати йно ТМ "Жменька" - від банальних круп до супер-басматі, камоліно тощо. І воно цього варте.

Хтів би вкласти посилання на сайт виробника, але він щойно сказав:

Код Select
Index of /

    .ftpquota
    .smileys/

Apache/2.2.19 (Unix) mod_ssl/2.2.19 OpenSSL/1.0.0d mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 PHP/5.2.17 mod_perl/2.0.4 Perl/v5.10.1 Server at www.krupdom.com.ua Port 80

Resistance is futile

Mike

Користуючись піднятою темою  ;D хотілося б дізнатись як учасники форуму (і автор теми) відносяться до ГМО, а конкретно овочів та фруктів. Чи підтримують(і наскільки активно) акції "Без ГМО"?

Тема генетики мені дуже цікава і я перечитав та передивився про це море матеріалу :)

explorer

позитивно ставлюсь до ГМО. Якщо хімічний склад безпечний, то яка різниця які там були гени? Ми ж не робимо дітей від тих баклажанів :)

gor_qkop

+1 навряд для людини ГМО продукти небезпечніші за яйця чи ікру (чистий генетичний матеріал), більший острах викликають непередбачувані мутації, але вирогідність позитивної мутації при перехресному опилюванні настільки малий, що близький до природного

акції Без ГМО не підтримую, оскільки ГМО має збільшувати продуктивність сільського господарства, а відмовлення від нього призвиде до зменшення кількості продуктів і їх подорожчання...

якщо вкрай чесно - то я собі не можу дозволити купувати повний харчовий набір органічних продуктів, тому виступати проти ГМО для мене буде нечесно

Anhorda

Цікаву проблему тут підняли, хоч і не за тематикою форуму. В мене є питання:
1. якщо харчовий продукт сертифіковано як екологічно чистий, то чи гарантує це відсутність у ньому харчових добавок (Е-ххх)?
2. Чи висуваються певні вимоги до матеріалів обладнання, на якому виробляється екологічно чиста сертифікована продукція? Якщо так, то які?

Anhorda

Трохи фантастики на тему ГМО і харчових добавок:


123 Гості, 0 Користувачів