Автор Тема: Стаття в Високому замку  (Прочитано 6191 раз)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 513
  • Стать: Чоловіча
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
Стаття в Високому замку
« : 15.07.2011 15:31:59 »
звідси

Андрій Рустин ось уже чотири роки займається діггерством (діггери – люди, які захоплюються дослідженням штучних підземних споруд). За цей час здійснив понад сто вилазок в підземелля. Кореспондент «Леополіса» цікавилася незвичним хобі дослідника підземель.

— Андрію, скільки років у Львові існує діггерський рух?

— Я спілкувався з уже літніми людьми, то вони розповідали, що ще у 50-60-х роках минулого століття здійснювали нічні походи по територіях українських печер. Діггери – це не просто люди, які час від часу роблять нічні вилазки, це такі собі дослідники підземного життя. Я ж не те що відродив, а надав активності руху діггерів. На початку 2007 року разом із групою однодумців взявся за створення форуму, де б люди, які захоплюються діггерством, могли заводити цікаві знайомства та підкорювати нові об’єкти. Так виник сайт explorer.lviv.ua. Ідея створення форуму виникла після того, як, блукаючи Львовом, я наткнувся на старе підземелля. У довідниках та Інтернеті нічого не знайшов, доводилось довго шукати хоча б якусь інформацію. Тож вирішив у подальшому полегшити роботу не лише собі, а й усім охочим дослідити підземне життя.

— Яка мета діггерства?

— По-перше, це дослідження складних підземних, а деколи і надземних об’єктів. По-друге, корисне проведення часу, на свіжому повітрі. Воно там справді свіже.

— Чи є серед діггерів дівчата?

— Звичайно. Хоча бути діггером важкувато – з фізичного боку. Попри велику кількість підземних вилазок, ми здійснюємо дослідження і не менш цікавих, проте важкодоступних наземних об’єктів.

Дівчата долають складні підземелля нарівні з хлопцями. Перед кожним виходом, як для представниць слабкої, так і сильної половини людства, ми проводимо детальний інструктаж, рекомендуємо, що зі собою взяти, від чого слід і відмовитись.

— Яке ж спорядження у діггерів?

— На кожну вилазку рекомендую брати зі собою неважкий, проте достатньо місткий та міцний рюкзак. Туди слід покласти ліхтарик, дощовик. Якщо на вулиці холодно, то запасний теплий одяг, а також мотузку та аптечку.

— Як готуєтесь до дослідження підземного світу?

— Група, яка планує дослідити якийсь об’єкт, має складатися з п’яти-десяти людей. Менша чи більша кількість членів групи викликатиме технічний дискомфорт. Перед тим, як кудись вибратись, складаємо детальний план подорожі, розробляємо маршрут. У цьому нам допомагають як Інтернет, так і власні спостереження, спілкування з людьми, що проживають поряд.

— Маєте улюблені місця?

— Цікавою була мандрівка покинутим бункером часів Другої світової війни. Через окремі місця цього бункеру можна було побачити чудовий краєвид Карпат. Ззовні такого не побачиш… Запам’яталось і моє дослідження річки Полтви. Це була надземна вилазка, ми йшли центральною частиною міста, заглядали у шпаринки люків і бачили, як тече вода.

— Куди плануєте піти у майбутньому?

— Це декілька цікавих об’єктів в Карпатах та Кримських горах. Чималий шматок Полтви залишається недослідженим. Займаємося соціальною роботою, до прикладу, прибираємо сміття на закинутих об’єктах.

----

Правда не все записано так як я говорив, багато чого викинули, дещо від себе додали. Ну але шо поробиш, журналісти. Наприклад повна бздура на початку про печери, рік виникнення, багато викинули про спорядження, вилазки. Також я був просив не вказувати мого прізвища :) Журналіст Орися ХОМ’ЯК, більше їй інтервю давати не буду. І нікому не раджу. Правда позитивно шо згадали про наш форум.
Розшарити F VK G+
курча

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 493
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
Re: Стаття в Високому замку
« Відповідь #1 : 15.07.2011 16:01:33 »
Мої вітання! Прізвище вказали неправильно  :) Чи то так все було задумано?
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 513
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #2 : 18.07.2011 11:42:46 »
Я взагалі був проти аби вказували ім'я та прізвище :)
Розшарити F VK G+
курча

Hulihanka

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 27
    • Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 18.07.2011 14:44:49 »
В неділю якраз тим номером вогонь розпалювала)
ВЗ явно опустив планку - шо тем, що репортажів. Не давай їй більше, Ристун:)
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 513
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #4 : 18.07.2011 17:40:28 »
Не даватиму і не буду. Справді планка пішла вниз, ціла газета в такому ж стилі написана Вогонь розпалювати гарне їй призначення :(
Розшарити F VK G+
курча

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
« Відповідь #5 : 24.07.2011 11:38:24 »
У мене також негативні враження від інтерв'ю. Років 8 тому подорожував Африкою. З цього приводу брали у мене інтерв'ю у "Високому Замку". Залишився негативний осад. 
Стаття писалася від першої особи, тобто я своїми словами розповідаю про перебування у Зімбабве та Мозамбіку.
Мої діалоги були дуже сильно відредаговані і в мої вуста вкладалися чужі мені фрази та слова.  А також приписали те чого не було (мені розказував друг в якого я гостював, що на трасі можна "зняти" повію, і якщо довго торгуватись, то ціна впаде до 1$). І я мав необережність озвучити цей цікавий факт. У статті вже описано було так нібито мій друг "знімав" повію за доляр(а я був свідком).
Одним словом, після статті я себе відчував расистом, що "знімає" повії на трасах Чорного Континенту. Та й ще тривалий час переносив "стьоби" друзів за "мої" недолугі фрази та вирази...
Хоча розповісти цікавого було що: неземна краса природи, тваринний світ савани, річка Замбезі, побережжя Індійського Океану у Мозамбіку, важке становище білих проти яких ведеться терор місцевої влади. Тобто було про що написати, а вийшло...
Дав собі слово - ніяких інтерв'ю! Ніде і ніколи!
Тож, Golem, тобі ще поталанило!
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
« Відповідь #6 : 24.07.2011 11:44:45 »
Я тут недавно, але  цей сайт explorer.lviv.ua мене просто захопив! Нічого подібного не зустрічав раніше!
Адміністраторам, модераторам та всій шанованій спільноті - ВЕЛИКИЙ РАСПЕКТ!!!
Розшарити F VK G+

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1079
    • Перегляд профілю
« Відповідь #7 : 24.07.2011 12:39:16 »
Може, напишеш кілька слів про свою мандрівку Африкою в окремій темі? Всім нам буде дуже цікаво! З перших рук, так би мовити, і без перекручувань правди журналіздами.
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
« Відповідь #8 : 24.07.2011 16:08:03 »
Ой, не знаю, не знаю... Я, чесно кажучи, не дуже то brilliant speaker. Та й гасло форуму - "Explore Lviv and Around". :-\
Розшарити F VK G+

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 212
    • Перегляд профілю
« Відповідь #9 : 24.07.2011 21:48:03 »
І все ж було б цікаво почитати такий собі "Звіт з Африки". А щоб було все по-чесному, то можна його запхати у "Всяке-різне". Але краще все ж у звіти.
Розшарити F VK G+
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

:-)

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 160
  • Жертва алкоголю, білка-істеричка
    • Перегляд профілю
« Відповідь #10 : 24.07.2011 22:29:38 »
Африка це теж ераунд. ;)

А ваще, ще один із лекторів, хз вже точно хто, казав - "У вас як у спеціалістів лише 2 вороги - екологи і журналісти, ні ті ні ті не розбираються в тому що ви робите, але багато говорять на цю тематику масам".
Розшарити F VK G+
Декольтем своїм мене манила.

Hulihanka

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 27
    • Перегляд профілю
« Відповідь #11 : 26.07.2011 11:37:12 »
Цитувати
не дуже то brilliant speaker.