Статуї Матері Божої (обговорення)

Автор Mike, 22.07.2011 14:20:04

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Mike

Основна тема:


Є біля мене, перехрестя Пасічної та Лисеницької, перед новозбудованою церквою.

Міська рада планує знести фонтан перед Залізничним вокзалом Львова, а на його місці поставити цю дівку(священники уже забашляли чиновникам, так що хто ще немає фоток на фоні історичного фонтану - спішіть).

До подібної архітектури(створеної в наш час) відношусь дуже негативно.


Andrew Harris

Цитата: Mike від 22.07.2011 14:20:04а на його місці поставити цю дівку...

Я вибачаюсь, але те що ти невіруючий або ще щось, це не дозволяє тобі так говорити про Матір Божу. Поважай інших!

Mike

Цитата: Andrew Harris від 22.07.2011 17:12:54
Я вибачаюсь, але те що ти невіруючий або ще щось, це не дозволяє тобі так говорити про Матір Божу. Поважай інших!
Шановний, за законом України, релігія відділена від держави і споруждення релігійних об'єктів за державні кошти є противозаконним.
Реставрація даних об'єктів за державні кошти можилве, як історичних чи архітектурних пам'яток. Проте будівництво абсолютно нових об'єктів - це явна корупція та порушення закону.

Доречі, якщо будете оглядати статую на Пасічній/лисеницькій, то заїдьте в глуб Лисеницької. Там йде з десяток дев'ятиповерхівок, за ними - особняки. Десь в районі 50-х номерів - "рекреаційний комплекс"(є охорона т.д.) для елітних священослужителів. З усіх сторін - ще по великій статуї. Є статуя Христа перед в'їздом, є статуя Марії біля автостоянки джипів, є статуї в дворі(туди вас наврядчи пустять), можливо ще щось, не пам'ятаю. З двору там офігенний краєвид в сторону Іскри, Сихова, Винниківського лісу доречі  8)

Alter

Цитата: Mike від 22.07.2011 14:20:04
А на його місці поставити цю дівку
До подібної архітектури(створеної в наш час) відношусь дуже негативно.

Andrew Harris - правий. Я б наприклад теж собі так не дозволив висловлюватись, хай навіть мені також багато чого не подобається.

Хоча в деякій мірі обурння Mike фактом даної перестройки розділяю. В мене вдома (Тернопільська обл. м.Хоростків) під церкви наполовину викорчували один великий сад і не менший парк.  Всю цю місцину обгородили величезними парканами, дерева повивалювали, прохід заборонили (це причому що парк в центральній частині міста). В результаті з'явилось дві "церкви", половина об'єму яких займало житло св'ященника. Дані будови були взведені на відстані не більше 300 м одна від одної, і це незважаючи на те, що крім них в місті є ще дві церкви. В суммі виходить 4 махіни, в яких вгрохалось купу грошей (людських же ж), і це на маленьке містечко. А потім всі довго дивувались, а як це св'ященники вмудрились їздити хто на мазді 6 MPS, а хто і ще на крутішій. Абсурд короче.

  Висновок. Культура і віра абсолютно не в прямопропорційній залежності від об'єктів поклонінь. Але і повага до віри також повинна бути.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

linuxoid

Цитата: Mike від 22.07.2011 18:14:48
Шановний, за законом України, релігія відділена від держави і споруждення релігійних об'єктів за державні кошти є противозаконним.
Реставрація даних об'єктів за державні кошти можилве, як історичних чи архітектурних пам'яток. Проте будівництво абсолютно нових об'єктів - це явна корупція та порушення закону.

Доречі, якщо будете оглядати статую на Пасічній/лисеницькій, то заїдьте в глуб Лисеницької. Там йде з десяток дев'ятиповерхівок, за ними - особняки. Десь в районі 50-х номерів - "рекреаційний комплекс"(є охорона т.д.) для елітних священослужителів. З усіх сторін - ще по великій статуї. Є статуя Христа перед в'їздом, є статуя Марії біля автостоянки джипів, є статуї в дворі(туди вас наврядчи пустять), можливо ще щось, не пам'ятаю. З двору там офігенний краєвид в сторону Іскри, Сихова, Винниківського лісу доречі  8)

Протестувати проти будівцтва пам’ятника чи свавілля влади та священнослужителів вам ніхто не боронить, але висловлюватись без належної поваги про те, що для когось, в тому числі для мене, є святим - то зовсім зле. Звідси, як ви помітили, несприйняття вашого повідомлення.
Перепрошую за оффтоп.

:-)

угу, попротестуй, і тебе прокленуть і відлучать від церкви.
Ще й бабок натравлять, а ще виявиться, що твій начальник - релігійний фанат, кароч ппц тобі невірному антихристу. 8)
Декольтем своїм мене манила.

Andrew Harris

Цитата: Mike від 22.07.2011 18:14:48Шановний, за законом України, релігія відділена від держави і споруждення релігійних об'єктів за державні кошти є противозаконним.
Реставрація даних об'єктів за державні кошти можилве, як історичних чи архітектурних пам'яток. Проте будівництво абсолютно нових об'єктів - це явна корупція та порушення закону.

Доречі, якщо будете оглядати статую на Пасічній/лисеницькій, то заїдьте в глуб Лисеницької. Там йде з десяток дев'ятиповерхівок, за ними - особняки. Десь в районі 50-х номерів - "рекреаційний комплекс"(є охорона т.д.) для елітних священослужителів. З усіх сторін - ще по великій статуї. Є статуя Христа перед в'їздом, є статуя Марії біля автостоянки джипів, є статуї в дворі(туди вас наврядчи пустять), можливо ще щось, не пам'ятаю. З двору там офігенний краєвид в сторону Іскри, Сихова, Винниківського лісу доречі  8)

Я дуже вибачаюсь за цей злісний "off", але ми не говоримо про священників, церкву і т.д. Тема про Статуї Матері Божої. Це раз. Два: звідки ти знаєш моє відношення до священників, церкви і т.д.? Вірувати & ходити в церкву = дві різні речі. Мені абсолютно по барабану хто з священників на чому їздить, де живе і т.д. Так, забув додати, священники різні бувають (це з особистого досвіду), тому не треба всіх "під одну копірку"... Не потрібно сюди приписувати Матір Божу. Не вона хоче спорудити собі пам'ятник... ;)

Як кажуть наші східні сусіди: "Кому война, а кому мать родна"...

Mike

Цитата: Andrew Harris від 22.07.2011 19:11:30Я дуже вибачаюсь за цей злісний "off", але ми не говоримо про священників, церкву і т.д. Тема про Статуї Матері Божої.
Я вказав місце масового розташування цих статуй, не бачу оффтопу в тому повідомленні з мого боку.

Цитата: Andrew Harris від 22.07.2011 19:11:30звідки ти знаєш моє відношення до священників, церкви і т.д.?
Де я взагалі заїкався про наявність у мене подібних знань?


Щодо моєї фрази, яка викликала обурення.
Я не вірю взагалі ні в що. Віра - це добре коли тобі 4 рочки і татко каже не сунути пальці в резетку. Доросла людина повинна в своїх міркуваннях опиратись на факти.
А факти такі, що діва Марія - це казковий персонаж(можливо базований на якійсь звичайній жінці, або кількох жінках). І віра в цього казкового персонажа допомагає одним людям використовувати інших... От і все.
Чи була б така бурна реакція, якби я сказав щось про Зевса чи Будду?

Якщо хочете можу привести статистичні дані, що:
- в менш релігійних країнах корупції та беспределу менше, а рівень життя та моралі вищий(найрелігійніша в світі - Африка, найатеїстичніша Західна Європа). Корупція - це не вина кількох злих чиновників, це вина менталітету, який її фактично підтримує;
- нерелігійні люди переважно живуть довше і багатше;
- нерелігійні люди переважно розумніші(вищий коефіцієнт IQ), а подавляюча більшість вчених - атеїсти та агностики;
- нерелігійні люди переважно моральніші і менше грішать (вони значно рідше коять злочини від дорожніх порушень до вбивств та насильств);
- нерелігійні люди краще знають біблію :)

П.С. Просьба до модератора перенести цей мій пост разом з кількома повідомленнями інших авторів, що не мають жодного відношення до власне статуй  :)







linuxoid

Згідно статистики фраза котра починається зі слів "згідно статистики і т.п." ніякого відношення до статистики немає.
Принадежність до атеїстів чи агностигів, як і до інших вірувань і переконань не робить людину розумнішою.
Більшість, як і меншість - це не показник якості, а показник кількості.

А все почалось через ОДНЕ некорекне слово..

Andrew Harris

Закінчуємо флуд, а то зараз буде роздача гірчичників. Або переносимо в інший розділ.

To Mike: я працював з такою людиною як ти, тепер мені зрозумілий хід твоїх думок. Тобі щось доказувати - собі дорожче. А дискутувати по схемі: "я найрозумніший, а всі хто не зі мною не погоджується - ідіоти" я не люблю...

Mike

Цитата: linuxoid від 22.07.2011 21:33:09
Згідно статистики фраза котра починається зі слів "згідно статистики і т.п." ніякого відношення до статистики немає.
Ось наприклад таблиця щодо важливості релігії по країнах.
Усі розвинені країни - в топі списку(там де релігія менш не важлива). Країни, де майже все населення вважає релігію важливою - суцільна біднота де кримінал - звичайне явище.

Цитата: linuxoid від 22.07.2011 21:33:09
Принадежність до атеїстів чи агностигів, як і до інших вірувань і переконань не робить людину розумнішою.
Звичайно не робить.

Цитата: Andrew Harris від 22.07.2011 21:43:45
я працював з такою людиною як ти, тепер мені зрозумілий хід твоїх думок. Тобі щось доказувати - собі дорожче. А дискутувати по схемі: "я найрозумніший, а всі хто не зі мною не погоджується - ідіоти" я не люблю...
Зверніть увагу, я:
- звертаюсь до вас на "ви";
- не образив вас нічим (не перейшов на особистості).
- ніде не висловлював думки, що я найрозумніший;
- в цілому зберігаю позитивне відношення до кожного з дописувачів теми.

Прошу вас не приписувати мені слів і точок зору, які я не висловлював. А ті слова, що я таки сказав - я готовий підтвердити доказами. Проте, думаю наукова точка зору щодо створення світу та походження людини вам і так відома.
Наука й справді не в змозі заперечити існування бога, проте що біблія повна невірної інформації і носить, в цілому, літературний характер - беззаперечний факт.

ЦитуватиТобі щось доказувати - собі дорожче.
Слово "доказувати" походить від слова "доказ". Якщо у вас є докази існування діви Марії - я з задоволенням з ними ознайомлюсь.

Lesyk

ЦитуватиЯкщо у вас є докази існування діви Марії - я з задоволенням з ними ознайомлюсь.
Звісно що є. Це Біблія. Але те, що це сугрубо суб'єктивний "доказ" вже мало кого хвилює (говорю зараз про релігійних людей).

П.С. Слово "доказ" було написано в лапках, ібо навіть суб'єктивним доказом назвати книгу, що перекладалася невідомо скільки разів - абсурдно. Хто має якісь суперечні думки до цього  - хай спробує ввести будь-який афоризм, типу "поженешся за двома зайцями - не зловиш жодного" перекласти раз 10-15 в онлайн перекладачі, при тому використовуючи різні за походженням мови. Думаю, кінцевий результат навіє певні думки.

Theslavik

 я розумію що ця тема вийшла далеко за межі основного напрямку даного форуму, ми тут не прийшли для того щоб сваритися і тим більше на релігійні теми, ми не вправі засуджувати прихильників чи скептиків релігії. Можливо я порушу правила форуму, але тільки заради примирення. Вважаю себе "технічною" і сучасною людиною. Попри те доказів в Біблії бачу чимало. Особисто я там бачу цілком сучасні методи клонування (із ребра Адама). Це є доказом того що людину створила Вища Цивілізація - Бог. Але Святе Письмо не зберігалося на небі а було доручено людям, котрі могли зробити з ним все що завгодно, ба навіть коригувати на свій розсуд, тому зараз є так багато думок, церков та сект. Але незважаючи на все Бог є, Він з нами.

inkognito

2 Mike:

   Направду, нікого не цікавить те, у що віриш чи не віриш ти. А от подібним чином висловлюватись - це неповага до дописувачів нашого форуму у прямій та відкритій формі. Питання релігії, теологія, тощо - не наше. Проте, головне тут не це. Своїм дописом, властиво лише одним словом ти образив (причому серйозно) багатьох користувачів цього ресурсу. Не важливо, якого саме віросповідання людина (чи атеїст - але, погодьтесь, атеїзм - також свого роду віра)  - її погляди треба поважати, хоч ти католик, православний, мусульманин, єврей чи москаль. Образа таких цінностей - це просто "брудно", мені  неприємно дописувати тобі після усього, що написано вище. Хто "кручє" Будда чи Ісус? - глупе та дебільне  питання, навть для людини котра не вірить ні у що. Більше поваги та толерантності.
    Йно хотів заслужено забанити Майка на три доби - але чомусь подумав, можливо він має щось дописати у відповідь, важливого - тому екзекуція наразі відкладається.

ЦитуватиTo Mike: я працював з такою людиною як ти, тепер мені зрозумілий хід твоїх думок. Тобі щось доказувати - собі дорожче. А дискутувати по схемі: "я найрозумніший, а всі хто не зі мною не погоджується - ідіоти" я не люблю...
Мабуть, багато хто мав подібний досвід. Впевнений, подібного тут не повториться - у нас інформаційний ресурс, а не  Теревені-шось-там-UA. Особисто подбаю про це.


ЦитуватиЯ дуже вибачаюсь за цей злісний "off", але ми не говоримо про священників, церкву і т.д. Тема про Статуї Матері Божої. Це раз. Два: звідки ти знаєш моє відношення до священників, церкви і т.д.? Вірувати & ходити в церкву = дві різні речі. Мені абсолютно по барабану хто з священників на чому їздить, де живе і т.д. Так, забув додати, священники різні бувають (це з особистого досвіду), тому не треба всіх "під одну копірку"... Не потрібно сюди приписувати Матір Божу. Не вона хоче спорудити собі пам'ятник... Підморгую

Як кажуть наші східні сусіди: "Кому война, а кому мать родна"...

  Треба дописувати не "я дуже вибачаюсь", а я "щиро прошу пробачення". У першому випадку - одноосібна дія, у другому - запит на пробачення. Все інше - цілком згоден, щиро вірую, що true-ксьондзів більше чим тих, що untrue. Мій колишній шеф казав, що "церква - найбільш успішний бізнес-проект" - а то каже про наявність бубла. А бубло - це корупція, як мінімум через те, що хтось бажає їздити на кращій машині, ніж його колєга. Воно було та буде.

Resistance is futile

Andrew Harris

Цитата: Mike від 22.07.2011 22:49:16
Зверніть увагу, я:
- звертаюсь до вас на "ви";
- не образив вас нічим (не перейшов на особистості).
- ніде не висловлював думки, що я найрозумніший;
- в цілому зберігаю позитивне відношення до кожного з дописувачів теми.

Прошу вас не приписувати мені слів і точок зору, які я не висловлював. А ті слова, що я таки сказав - я готовий підтвердити доказами. Проте, думаю наукова точка зору щодо створення світу та походження людини вам і так відома.
Наука й справді не в змозі заперечити існування бога, проте що біблія повна невірної інформації і носить, в цілому, літературний характер - беззаперечний факт.

Тут я мушу вибачитись. Мій профіль мілітарія і у нас на форумах зістрічаються люди різного віку, тому звертаємось (якщо культурні) завжди на "Ви". Прийшовши на цей форум, я побачив що аудиторія тут приблизно одного віку. Хочете "Ви" - буде "Ви". Без питань.

Вона мені відома, але мені все одно що думає наука про походження світу і т.д. Це моє особисте. Я сформував свою точку зору і міняти її не збираюся.

Цитата: Mike від 22.07.2011 22:49:16Слово "доказувати" походить від слова "доказ". Якщо у вас є докази існування діви Марії - я з задоволенням з ними ознайомлюсь.

Віра - походить від слова В-І-Р-И-Т-И. Це не наука. Вона не потребує доказів. Щось Вам доказувати не збираюсь. Це особисте діло кожного. Але не потрібно нав'язувати свою думку сухими "науковими" фактами...

Цитата: Mike від 22.07.2011 21:16:43І віра в цього казкового персонажа допомагає одним людям використовувати інших... От і все.

Хотілось би знати хто і як мене використовує через мою віру в "казкового персонажа"? ;D

Mike

Цитата: Andrew Harris від 22.07.2011 23:46:05
Тут я мушу вибачитись. Мій профіль мілітарія і у нас на форумах зістрічаються люди різного віку, тому звертаємось (якщо культурні) завжди на "Ви". Прийшовши на цей форум, я побачив що аудиторія тут приблизно одного віку. Хочете "Ви" - буде "Ви". Без питань.
Та мені все одно "ви" чи "ти", зрештою дідком я ще не являюся. Просто хотів якось виразити те, що когось образити в мене наміру не було.

Цитата: Andrew Harris від 22.07.2011 23:46:05Вона мені відома, але мені все одно що думає наука про походження світу і т.д. Це моє особисте. Я сформував свою точку зору і міняти її не збираюся.
Віра - походить від слова В-І-Р-И-Т-И. Це не наука. Вона не потребує доказів. Щось Вам доказувати не збираюсь. Це особисте діло кожного. Але не потрібно нав'язувати свою думку сухими "науковими" фактами...
Це виглядає примірно так, що я буду стверджувати, що являюсь сином короля України. На сухий науковий факт, що мої батьки геологи, це ніяк не вплине.

Цитата: Andrew Harris від 22.07.2011 23:46:05Хотілось би знати хто і як мене використовує через мою віру в "казкового персонажа"? ;D
Звичайно, про вас особисто, я сказати можу мало. А от про суспільство в цілому та конкретні мені відомі випадки - звичайно.

Релігія фактично виправдовує погані вчинки та дає людям що їх чинять вийти сухими з води. Особливо це стоюється злочинів направлених проти суспільства, народу, держави, групи людей.

Тобто люди вірять що злочець обов'язково буде покараний за свій вчинок богом(якщо не за життя то обов'язково на тому світі), а мстити - це, з релігійної точки зору, погано. Тому така людина значно рідше буде чинити опір подібним злочинам.

Аналогічним чином релігійність шкодить й багатьом глобальним проблемам. Наприклад, внаслідок глобального потепління(викликане воно НАМИ і нашим способом життя) клімат нашої планети змінюється, що в свою чергу призводить до значних проблем серед яких вимирання багатьох видів живих організмів.
Релігійні люди не відносяться до таких питань з необхідною серйозністю, адже це на їхню думку знаходиться в компетенції бога, а не нас.




Mike

Цитата: inkognito від 22.07.2011 23:36:35атеїзм - також свого роду віра
Якщо у мене немає захоплення колекціонувати ні марки, ні гільзи, ні краватки, то хіба являюсь я колекціонером?
Цитата: inkognito від 22.07.2011 23:36:35москаль
Думаю багато людей вважали б це слово не менш образливим...

Цитата: inkognito від 22.07.2011 23:36:35Йно хотів заслужено забанити Майка на три доби - але чомусь подумав, можливо він має щось дописати у відповідь, важливого - тому екзекуція наразі відкладається.
А себе за образу росіян? :) В цілому... якщо тут за таке забанять, то не буду більше тут з'являтись мабуть взагалі.

Mike

Цитата: Theslavik від 22.07.2011 23:34:44
Особисто я там бачу цілком сучасні методи клонування (із ребра Адама). Це є доказом того що людину створила Вища Цивілізація - Бог.
В цій книзі сказано, що причиною деяких захворювань є злі демони :)

Щодо клонування... як клоном Адама(чоловіка) получилась жінка Єва? Це два доволі різні організми.

Взагалі, в будь-якій книзі можна видивитись багато чого, це питання твоїх асоціацій. Важливо дивитись не на одне-два речення, які звучать добре, а на книжку в цілому. А книжка містить велику порція абсолютно антинаукового матеріалу.
Як і взагалі є протиречивою... В одних місцях згадується про доброту, прощення, любов, в інших оправдується расизм, рабство, геноцид цілих народів(адже вони невірні) та сутенерство власних дочок.

inkognito

ЦитуватиЯкщо у мене немає захоплення колекціонувати ні марки, ні гільзи, ні краватки, то хіба являюсь я колекціонером?
У горді бузина, а у Києві дядько.

ЦитуватиДумаю багато людей вважали б це слово не менш образливим...
Залежить, щл вкладати у зміст цього слова. Ти знаєш, що я туди вкладаю?

ЦитуватиА себе за образу росіян? Усміхнений В цілому... якщо тут за таке забанять, то не буду більше тут з'являтись мабуть взагалі.

Причому тут росіяни(росіянин - це не москаль, це ствердження!)? :-) А форум від твоєї відсутності нічого не втратить, сліз ніхто лити не буде.


Взагалі написав давно, забув запостити... Ти пиши, пиши
Resistance is futile

Alter

Ух ти! Та тут гризня ще покруче ніж в мене з Лесиком про ножі :o Це ще один доказ того, що якщо хочеш втратити друга - почни з ним сперечатись або про політику, або про Бога. Думаю розумні люди з цього зроблять висновки. Хотів би лиш добавити, що по життю віра (не фанатична, а в те, що тобі дійсно хтось допомагає) дуже часто виручеє в складну хвилину. А для того не потрібно зовсім ніяких доказів. Називайте це ефектом плацебо, або ще чимось, але все ж краще ВІРИТИ, ніж НЕвірити. ІМХО.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

81 Гості, 0 Користувачів