Довговічність збереження інформації

Автор YserL, 27.07.2011 19:21:33

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

YserL

Зараз мені часто доводиться відновлювати інформацію із жорстких дисків.
В мене питання, хто на що пише довготермінові копії даних у реаліях України.
Запис даних на:
1. HDD
2. CD - 20 років
3. DVD - 20-30 років
4. BlueRay
4. Flash disk - термін збереження 10 років
5. SD карта
6. Магнітна стрічка - термін збереження 30-40 років


linuxoid

На папері. Термін зберігання в правильних умовах - необмежений :)

А взагалі, ДВД псуються швидше від затасканості ніж СД (перевірив на власному досвіді), тому важливу інфу пишу лише на СД. Ще використовую 2,5" жорсткий диск на 320 ГБ для фільмів, музики, кліпів. Суперважливу текстову інфу зберігаю в Інеті, а де саме не скажу  ;)

Khimik

CD - 20 років???
5-6 років і всі диски, навіть вербатімки і прочі соньки починають "ржавіти" по зовнішньому діаметрі що, звичайно, унеможливлює їх подальше читання.

Caesar

не зберігаю. всі документи в неті , а решта на пк ) здох пк повно місця вільного
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.

YserL

Я б не сказав що тепернішні сд довговічніші двд. У двд записуючий шар між 2 пластиків, у сд на поверші 1 шару, покритий лаком. На рахунок жостких дисків, пишуть що все одно вдбувається старіння і розмагнічування дисків з часом. Найдовговічніше інфо зберігається на магнітній стрічці.
Зара практикую купівлю нових жорстких дисків. Перший диск на 160 гб WD працював із 2005 до 2009, далі почав вібрувати. Повне тестування не дало нічого аномального. Зараз інформація на 320гб WD.

Цікавитьть на скільки довго може зберігатися інформація на флеш диску (NAND flash), мобільні телефони ж працюють із 2000 років до теперішнього часу.

:-)

Зберігав дані на ХДД з'ємному, у відрядженні впав під час запису з підвіконника. Наразі пищить при ввімкненні. Тепер я без особистих даних. 8)
В паперовому варіанті зберігати не зручно, дорого і місця багато займатиме, та й довго це все друкувати.
Таки в сторону стаціонарних ХДД схиляюся, або той же екстернал ХДД, але щоб стояв вдома і ніхто його не рухав. Ввімкнув раз на тиждень, злив потрібну інфу і стоїть далі. А для профілактики розмагнічування може перезапис раз на 2-3 роки допоможе?

Також потрібні скрізь файли зберігаю на Дропбоксі , в гмейлі і на Шугарсинхрі. Останній більше використовую як перевалочний пункт великих об'ємів між робочою і домашньою машинами.

Доречі які кантори займаються відновленням ХДД у Львові, якість та вартість?
Декольтем своїм мене манила.

RoMeL

Якшо мається на увазі особиста інформація, то Гугл-Докс, 20 баксів  - 80 гб в рік, для важливої інфи хватає, все решта можна знайти швидше в інтернеті ніж в себе на харді  ;D
Цінність інформації експоненційно падає зі збільшенням розміру диску. :)
Fruere vita, dum vivis

YserL

Залежно що пищить у диску. У львові таких фірм не знаю.
Зараз є накопичувачі на 320,500,640 гб, фірми трансенд, в середині диск 2,5" фірми samsung. Із інтерфейсів Тільки usb. Недавно відновлював 320г, злетіла файлова система. При посекторному відновленні файлів диск проходить за 32 години. На цьому диску пощастило знайти резервну таблицю ntfs системи, так що всі дані успішно відновилися. Так що не варто вестися на малу ціну таких накопичувачів (72$ за 640Гб), для фільмів підійде. І тільки.

Drusja

Зі своєї практики. Два роки тому купив собі зовнішній USB HDD WD 2.5 на 500Gb використовував як резервну копію інфи з ноута ну і + трохи фільмів і музики. А рік тому купив також зовнішній USB HDD WD 2.5 на 1Tb для того ж бекапу ноута (такий собі дабл бекап) + ще більше медіа, ісошок і море генштабівських карт (за що найбільше хвилювався). В результаті обидва здав минулого тижня на гарнтію - посипались  :'( . По першому ще не дивно він у мене частенько вчився літати зі столу, а з другим вже був досить обережний, навіть спеціальний ударостійкий чохол купив.
Також мушу сказати що зовнішні вінчестери і два останні покоління операційок від мєлком'ягких не дуже ладять в плані безпечного вимкнення. На ХР натиснув на "безпечне витягнення" і хард вимкнувся (чути по зупинці блінів) а на Vista\гейта :) і на Севені каже що все ок можна витягати але блін продовжує жваво крутитись. Думаю це теж додало дьогтю в роботу вінтів, бо при вимкненні вони жорстоко клацали (аж по душі шкребло + плюс через це довго не наважувався міняти операційку). Дану проблему заледве вирішив (перечитавши десятки форумів) десь пів року тому за допомогою патчу реєстру (у вкладенні, може кому знадобиться).
На CD i DVD колись теж активно пробував бекапити але був прикро здивований коли через рік\два після спокійного лежання в коробочці на полиці вони перестали читатись (потім довге і важке відновлення), флешка теж обмежений ресурс має але значно більший що тішить, тільки ніхто не знає коли вона раптово скаже па-па.

Тому тепер все більше схиляюсь до внутрішніх 3.5 хардів у старенькому компі з хорошим упсом. І чекаю вердикту сервіс центру, бо вся інфа лежить на роботі і надіюсь нікому вона не помішає ближчих два три тижні
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

linuxoid

В Лінуксі хард теж безпечно виймати було, ніби, не дуже добре, але краще ніж в конкурентів ;D: файлова система розмонтовувалась, але живлення не знімалось. Але як виявилось то не є страшно: операцій читання/запис не відбувається, отже можна смикати. Флешкам недовіряю хронічно. Мав їх купу і спалив купу, а хардець 2,5" вже три роки бігає і ніц йому не є, хіба в жару при перегонці великої кількості інфи помітно гріється. Мій носій - це коробка від Фліліпс і ВестенДіджитал хардець в середині.

Ще були таки штуки як zip-диски. Хтось що може про них сказати?

Drusja

На рахунок стримерів колись один з клієнтів вирішив собі поставити такого роду бекап систему, але трохи подумавши - дешевше вийшло купити середняковий комп з кількома хардами в рейді-дзеркало і туди бекапити.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

YserL

Смарти із хардів:
Вдалося витягнути фото без назв файлів:

Цікаво, якщо вірити смарту хард працює 164 роки :D :D :D


Смарт мого харду:


Смарт 160 яка вібрує:
Код Select

Model Family:     Western Digital Caviar SE family
Device Model:     WDC WD1600JB-00GVC0
SMART Attributes Data Structure revision number: 16
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME          FLAG     VALUE WORST THRESH TYPE      UPDATED  WHEN_FAILED RAW_VALUE
  1 Raw_Read_Error_Rate     0x000b   200   200   051    Pre-fail  Always       -       0
  3 Spin_Up_Time            0x0007   128   112   021    Pre-fail  Always       -       4141
  4 Start_Stop_Count        0x0032   094   094   040    Old_age   Always       -       6413
  5 Reallocated_Sector_Ct   0x0033   200   200   140    Pre-fail  Always       -       0
  7 Seek_Error_Rate         0x000b   200   200   051    Pre-fail  Always       -       0
  9 Power_On_Hours          0x0032   083   083   000    Old_age   Always       -       12599
10 Spin_Retry_Count        0x0013   100   100   051    Pre-fail  Always       -       0
11 Calibration_Retry_Count 0x0013   100   100   051    Pre-fail  Always       -       0
12 Power_Cycle_Count       0x0032   094   094   000    Old_age   Always       -       6367
194 Temperature_Celsius     0x0022   108   096   000    Old_age   Always       -       39
196 Reallocated_Event_Count 0x0032   200   200   000    Old_age   Always       -       0
197 Current_Pending_Sector  0x0012   200   200   000    Old_age   Always       -       0
198 Offline_Uncorrectable   0x0012   200   200   000    Old_age   Always       -       0
199 UDMA_CRC_Error_Count    0x000a   200   253   000    Old_age   Always       -       17
200 Multi_Zone_Error_Rate   0x0009   200   200   051    Pre-fail  Offline      -       0

inkognito

Цитата: Drusja від 28.07.2011 12:18:10
На рахунок стримерів колись один з клієнтів вирішив собі поставити такого роду бекап систему, але трохи подумавши - дешевше вийшло купити середняковий комп з кількома хардами в рейді-дзеркало і туди бекапити.

Скільки дані коштують - так вони і зберігаються. При втраті даних система їх зберігання як правило модернізується, хтось отримує догану або місце на біржі праці. Особисто не довіряю хардам >= 1 Тб через високу густину запису, на роботу думаю про SCSI over Fibre Channel, FC-світч та FC-адаптери у всі сервери + віддалена система збереження даних, що істотно віддалена від серверної - хоча б 300-400 метрів.

ЦитуватиЩе були таки штуки як zip-диски. Хтось що може про них сказати?

Один раз, дуже давно юзав. На 100 мб здається картридж був, коштував страшно дорого. Це були жорстокі 90-і  :) Вже мабуть давно вимерли як вид.
Resistance is futile

Golem

Дані які потрібні рідко і які мають лежати довго, як ото "сімейні фото" нема сенсу зберігати ані на компактах, ані на дисках. Тому що через років 10-20 дуже важко буде знайти чим їх зчитати. Вже зараз практично не найти дисководів, нові ноути часто не обладнуються CD читалками, та й флешки витісняють диски по обємам і ціні мегабайту. А років через десять USB розєм застаріє і зникне з компів, як зникло багато інтерфейсів до нього. І навіть флешки не буде чим вичитати. Звісно, залишаться музейна експонати, але хто захоче з тим морочитися?

Дані які потрібно часто як ото проекти по роботі чи документація найкраще роззосереджувати по різних компютерах як ото системах контролю версій, поштових скриньках своїх начальників, онлайн сховищах, форумах і так далі. Ну і робити це автоматично щодень. Тобто якщо хтось викраде твій ноут чи заллє водою робочий комп - втратиться зовсім небагато інфоормації і завжди можна буде все відновити. Чи то з своєї гмейл пошти, а чи попросити колег по роботі пеерслати тобі твій старий лист, чи попросити адміна закинути тобі проект з сервера.

Ну і зрештою, невже так багато інформації потрібно зберігати? Фільми, музика, книжки, програми - все можна вільно скачати з нету. Пригадую як колись в гуртязі нарід записував це все на компакти, аби в старості переглядати :) Я з них сміявся, а вони з мене :)  Лишаються лише фото, кращі з яких ітак вартує мати роздрукованими ну і різні кількохрічні "тимчасові "файли, як ото дипломи, курсові і так далі. З часом потреба в них відпаде ітак і просто жаль буде витерти.

Для мене цінними є мої звіти і фото. Вони є на багатьох інтернет форумах і компютерах моїх друзів. Так шо випадково не зникнуть. А у випадку ядерної війни ітак буде не до того :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

288 Гості, 0 Користувачів