Автор Тема: Зімбабве. Країна контрастів очима українця  (Прочитано 26366 разів)

1 гість дивиться цю тему.

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Стать: Чоловіча
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
У Мона Пулз є спеціальні місця де люди можуть ставити намети і палити вогонь, причому збирати дрова у «лісі» не можна, а треба їх купувати і тоді негри їх позбирають і принесуть.
Ми швиденько поставили намети. Я довго думав де припасувати намет, прикинув де буде сонце після обіду і проектуючи уявну тінь поставив під широколисним деревом. Мій товариш у метрах десяти від мого поставив свій намет на відкритій місцевості. Відчувалася різниця у підходах. Друг нічого мені не сказав, але згодом я зрозумів, що дерева приваблюють тварин, то ж слід очікувати гостей.
Ми були голодні і наступною справою була їжа. Я взявся розпалювати вогонь, а мій товариш сортував харчі і розкладав по ящиках і закрив на колодку. «Ви там у Європі дуже любите мавп, цяцькаєтесь з ними, але ви їх не знаєте – це не тварини – це суцільні неприємності! Бувають випадки, що їх просто відстрілюють, інакше відігнати їх не вдається».І поки за роботою ми вели бесіду, я краєм ока побачив, як у метрах двадцяти з кущів вибігає якась велика птаха і з прискоренням(!) біжить просто на мене! Ми, як по-команді стрибнули на ноги і заніміли.Ми не знали як реагувати і що маємо робити. Птах був великий з міцними ногами та досить потужним дзьобом. І він біг, швидко біг. Просто на мене! Було ясно, що він атакує! Я взяв гіляку, яка мала піти у вогонь, і затамував подих. Птах прибіг, спинився біля моєї ноги і почав мене розглядати, то одним, то іншим оком. Він був не агресивний!
-   Він прийшов до нас щось з’їсти! – здогадався я.- Може дати йому хліба?
-   Ні, не можна! У савані годувати тварин не можна! Це небезпечно!
Тоді я кинув ломаку і взяв у руки фотік. І тепер вже мені прийшлось побігати за птахом, щоб отримати файний кадр.
(Зверніть увагу, що птаха співрозмірна зі столиком ~ 50 см.)
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
Атака гієн.

Коли пташка зрозуміла, що їсти їй не дадуть і халяви не буде, пішла у своїх справах , а ми взялися за вечерю. А вечеря мала бути знаменита! Смажена баранина, що приготована на африканських дровах червоної породи дерев, зі свіжими овочами. Дрова були цікавими тим, що мали темно-червоно-брунатний колір, були досить важкими і неймовірно твердими – мали твердість дуба і гнучкість ялівцю. Одним словом, я добряче по-потів поки розвів нормальний вогонь. Мої труди не пішли намарно, бо в наступні дні розвести вогонь вже було досить просто – знімаєш верхній шар попелу, а там жаринки такі що можна спокійно пекти шашлик, кладеш дрова і роздуваєш! Я гадаю, що ті дрова, то були з сортів червоного дерева, але підтверджень немаю.
Смачно і ситно попоївши смаженої баранени, ми розслабились повідкидавшись на лежаках вдивляючись у вечірнє африканське небо. В такі хвилини ситого спокою чомусь розпочинаються філософські роздуми у голос. І ми не були виключенням.
Вже стало пасмурно і навіть з’явилися перші зірки, нас огорнула темінь. Десь у далині савани я побачив вогники, що нагадували світлячків, але дивним було те, що всі вони були розташовані на одній лінії низько  над землею. То були очі звірів, що пильно дивилися на нас! І їх було багато!!!
-   Дивись! Що це?!  - вигукнув я.
-   Їжа!!! Швидко прибирай їжу! Швидко!
Те, як мій друг схвильовано вигукнув до мене і як швидко він збирав недоїдки у пакет, я зрозумів, що ситуація дуже серйозна. Єдине, що мене заспокоювало, що ті очі були у метрах п’ятдесяти і не наближалися. Але це чомусь не зовсім заспокоювало мого друга, його досвід підказував, що це реальна небезпека. Запах смаженої баранени розійшовся по савані і дуже зацікавив голодних хижаків. Важливо було швидко виправити помилку – усунути джерело запаху, що йшло від нашого табаору. Недоїдки були запаковані у пакети, а ще залишався брудний посуд. Товарш з коліжанкою пішли мити посуд у спеціальний будиночок за метрів 300 від нас, де була вода, туалет, але чомусь не було світла... Я зостався один. Друг сказав, що то є гієни і щоб я був пильним!
Гієн я не боявся. Я чомусь вважав, що гієни дрібні тварини(принаймі менші за вовка) і будуть боятися наближатися до мене. Провсяк випадок я підкинув дрова у згасаюче вогнище. Дров зосталося малувато, але ситуація вимагала розвести нормальне полум’я.
Поки я підкидав дрова і роздмухував вогонь я не помітив , що світлячки очей вже не створюють праму, а вишикувались півколом  у центрі якого була моя персона! Я підняв голову і мільйони «мурашок» пробігли по воєму тілу – гієни поволі наближалися до мене! Півколо ставало ближчим і все більше звужувалось. А я стою тут один серед дикої савани... Я відчув себе таким одиноким! І тут я побачив те, що заставило моє серце битись з неймовірною швидкістю! Вогонь сильно розгорівся і я угледів досить великих тварюк, що з оскалом наближались до мене! Вони були досить високими, десь по-пояс, але надзвичайно худі, їх ребра випинались на зовні. Їх зріст вражав! І вражало те, як вони мене обдурили. Вони всі опустили свої морди до землі, наче нюхали її. Бачачи їх очі низько над землею я гадав, що то невеликі тваринки. Рухались вони спочатку праворуч ніби зовсім не цікавляться мною, а потім ліворуч і так постійно міняючи свій рух, але при цьому вони повільно наближалися. Коли я оцінив їх розмір та кількість, а там було п’ятнадцять пар очей, мене зкував жах! Що робити?! Я – один!
Гієни були близько, меньше двадцяти кроків! Ситуація вимагала невідкладних дій! Я гарячково почав перебирати варіанти. «Спис! Треба взяти спис!» То й варіант не підійшов, бо спис лежав на дні вантажівки під речами. І тут мене охопила радість! «Машина! Я сховаюся в машині!» Автівка стояла у метрах десяти від мене і я мав реальні шанси добігти до неї першим, навіть, якщо моя втеча спровокує атаку. Я був реально готовий ризикнути! Зібравшись зробити ривок... я відчув розпач. Машина була замкнена, а ключі були у мого товариша. Яке щастя, що я згадав про це перед ривком!
Я підійшов до вогню, як найближче, але падлюки всеодно поволі і вперто наближалися! Я підняв останнє поліно, трохи повагався чи кинути у вогонь та з усієї сили і злості жбурнув у найближчу гієну. Це мабуть був вожак, бо він був крупнішим і тримався трохи попереду. Я поцілив йому у задню ногу і він відскочив і наче вже пішов геть, але несподівано повернувся і пішов прямо на мене! Мозок запрацював швидко. Я почав розбитати вогнище, щоб взяти побільші поліна з вогнем... я все ще мав надію! Але їх було так багато! І тут прибігли мій друг з коліжанкою і посудом зчинили такий галас, а я з криком та з вогнем у руках почав кидатися на тварин. Їх злість і впевненість перетворилася на страх і вони досить швидко відступили.
Друг з усмішкою запитав мене: «Що з Тобою таке? Чого ти кидаєшся на звірів?» Я нічого не відповів. Бо сам цього не очікував від себе.  :)
Першим ділом, що я зробив, то поліз у вантажівку і витягнув спис. Тепер він буде біля мене. Завжди.
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
У савані

Переживши напружену ситуацію з гієнами, ми вирішили обговорити правила хорошого тону харчування у савані. І для прикладу друг розказав одну повчальну історію:
«Молодята після одруження поїхали у савану. Доречі – це дуже популярне місце для молодят. Так ось, під’їхали вони автівкою до групи слонів і почали за ними спостерігати. Слони байдужі до людей і якщо триматися на відстані, то вони зазвичай ніяк не реагують. Проте один слон відділився від стада і попрямував до автівки. Пара швиденько закрила вікна і спокійно чекала наближення слона. Слон підійшов, почав обнюхувати машину і хоботом шукав шлях, яким можна проникнути в середину. Це йому не вдавалося,що його дуже роздратувало. Тоді слон підняв авто і перевернув його, раз, другий. Автівка пом’ялася, потріскали і повилітали шиби. Тоді слон запустив свій хобот у салон і почав все там мацати. Перелякані молодята обнялися і в передчутті страшної загибелі прощалися з життям. А слон тим часом відшукав сітку з апельсинами, які так смачно йому запахли, витягнув її і пішов геть, залишаючи перелякану парочку в побитій автівці, що лежала вверх колесами.»
І щоб мене «добити» товариш розказав ще оду бувальщину:
«Після доброї вечері мисливці позасинали у наметах. Один з них спав дуже близько лицем до стінки намету. Запах з рота у нього був гидотний, але цей запах дуже сподобався гієні і вона крізь намет відкусила бідоласі частину обличчя!» Ось така весела іторія, малята!
То ж нічка у мене була дуже «весела».

Ось такий пейзаж я побачив, коли наступного дня вибрався з намету:

Узбережжя річки Замбезі.
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
Хто Цар звірів?
 Ні! Невірно! Насправді Цар звірів – Слон!
Коли йде слон, то йому «по-барабану» що там попереду: кущ, дерево, тварина, людина... Він впевнено йде прямо, все ломає, топче – він Цар! Всі йому поступаються дорогою.
Африканський слон є дещо іншим від «наших» слонів :) У нас Індійські слони. Африканський слон вищий на зріст з подовгастими вухами і з неймовірно лихим характером. Їх так і не вдалося одомашнити. Коли популяція слонів зростає, то вони харчуючись ломають дерева і таким чином знищують цілі ліси. Тоді видається ліцензія на відстріл і починається період полювання на слонів.
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
Наступною по рейтенгу твариною від якої часто гинуть мисливці – буйволи. Надзвичайно міцні, агресивні і злі бики. Дуже рідко вдається їх застрелити з одного пострілу. І як тільки поранити буйвола, то він починає бігти колами довкола мисливця і забігши за спину різко і несподівано атакує кривдника. Від сильного удару мисливець гине миттєво.
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
А цей кадр мені дався не легко. Прийшлось декілька разів переховуватись, то в кущах, то за деревами (а у савані не так просто це зробити, бо можна легко стати чиїмось обідом), щоб як можна ближче підійшли зебри.
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
А ще мені пощастило на "тихому полюванні" з такими тваринами:
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
А це я біля чудернацької акації. Після того, як мене зазнимкували, друг попередив, що з такими деревами слід бути дуже обережним, бо їх полюбляють змії, їм легко на них вилазити.(Не зрозуміло чого він це сказав після, а не до? Мабуть не хотів зіпсути знимку)
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
Мене дуже манила своєю красою Замбезі. З’явилась нав’язлива ідея скупатися в річці. Друг сказав, що там плавають крокодили, гіпопотами, змії, риби-тигри (tigerfish у них зуби як у котів – великі та гострі) і т.д. Але я наполагав, що необхідно знайти якийсь варіант, бо хлопці в Україні дуже сміливі і нічого не бояться! На що, друг відреагував, що неварто «сміливість» плутати з «дурістю», але погодився допомогти. І моє купання виглядало так: ми обережно зайшли у річку по-пояс, я поплив проти течії, таким чином, що відносно берега я загишався на одному місці. Товариш тримав списа і пристально дивився у воду навколо нас. Він мав у разі небезпеки мене негайно попередити і при необхідності спробувати відбити атаку.
Адриналіну було навалом!
Вдосталь «накупавшись» ми вже збирались йти, але тут несподівано до нас прийшли слони і почали пити воду. На берег вийти неможливо і залишатись у воді небезпечно. Вийти на берег у іншому місці ще більш небезпечно, бо треба йти по воді, а на березі може «щось» відпочивати. Неприємна ситуація. Ми максимально наблизились до слонів, перечикали поки вони нап’ються і вийшли на берег. Все, купатися більше тут не буду.
«Croc's Hunting»
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
Під кінець нашої подорожі ми пропливли декілька десятків кілометрів моторним човном вверх по течії до штучного озера Каріба. Навіть перепливли на другий берег Замбезі і таким чином я ще побував у Замбії, правда нелегально...
Так господарюють у Замбії:

Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
Ось такі яскраві та сильні враження залишились від Африки. Дуже сподіваюся потрапити туди ще раз.
По-правді кажучи щоразу спливають з пам’яті все нові історії та факти. Гадаю можна було б книжку писати :). Але я на цьому зупинюся. І з радістю відповім на питання.
А на останок розповім про ще одну «прикольну» ситуацію в яку можна втрапити відвідуючи Зімбабве.
Вже лечу додому. В аеропорті прохожу реєстрацію на літак. На митниці мене повідомляють, що потрібно купити якусь ліцензію. Питаюсь: «Для чого?».
- За перебування у країні.
- Так я ж вже платив, коли купляв візу.
- То для того, щоб в’їхати у країну, а для того, щоб виїхати треба ще заплатити 20$.
-  Ніде такого немає, щоб за виїзд з країни треба платити!
- У нас такі закони!
Пішов у ларьок купляти якусь там ліцензію. Ціна 20$. Питаюсь:
-   Чи можна заплатити Зімбабвійськими Долярами (їх нац.валюта).
-   Ні тільки долари США.
-   Я з України. У нас ходять гривні. Може вам дати гривні?
-   Ні тільки долари США.
-   А де мені їх взяти я не живу в Америці у нас не має долярів.
-   Тільки долари США.
Тобто, якщо турист не має долярів США, то він вже не зможе виїхати з країни і втратить квиток.
Але насправді я був готовий до тої ситуації, то я так «зіграв вар’ята» - хотів побачити, що буде, якщо людина не має долярів.
Мене, батько мого друга, попередив щоб я мав присобі 20$. Якщо я матиму 100$ (а саме так в мене і було, то ж він розміняв мені "сотню" хоча це йому було не дуже вигідно, бо у Зімбабве всі хочуть дрібні купюри), то здачу 80$ мені дадуть зімбабвійською валютою і масти собі голову! То ж я  дав рівно 20$ і з відчуттям виконаного обов’язку пішов на посадку у літак.
Розшарити F VK G+

zaq

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 47
  • Одинокий Вовк
    • Перегляд профілю
Ось відео, яке демонструє, що в Африці небезпеку слід очікувати навіть від найбільш мирних мешканців!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=S2oymHHyV1M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=S2oymHHyV1M</a>
Розшарити F VK G+