Відображення температури

Автор Dima_Bear, 01.10.2011 18:50:37

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Dima_Bear

Представлю хоч і примітивну але практичну схемку приладу що вимірює температуру.
Так як я більше часу проводжу за компом, то знайшов у неті схему і софт, що дозволяє відображати температуру з 2-х давачів (безкоштовно, більше потрібна ліцензія на прогу).
Схема надзвичайно проста, підсилу навіть мені без особливих навичок у радіоконструюванні.


В нас на радіоринку датчик:

DS 18B20 (а він дешевший ніж DS1820) рік тому коштував 20 грн.

Вигляд готового приладу



Сайт з детальнішими інструкціями та софтом.

Ще один сайт   з докладними малюнками

ось робота   в мене на компі:

(синя лінія є переривчастою бо, (він був першим, пізніше зявився ще один) я його трохи в процесі експериментаціїї підпалив, але не вбив повністю  :D

)

YserL

Де саме на радіобазарі? рік тому шукав не найшов.
Мені прийшов дотчик температури і вологості SHT21, його можу поставити на вулицю, і завести на роутер, який скидуватиме в нет заміри і малюватиме графік.
Стаття на Хабрі: http://habrahabr.ru/blogs/DIY/55780/
В юстасі немає, в середу поїду на радіобазар, може там є.
Знайшли в юстасі датчик, DS18B20+ 16,85 грн. В космодромі 11,64грн :)
Мінімальне замовлення 100 грн, я ще братиму інші деталі, так що більше буде замовлення) Доставка не дуже дорога думаю.


Знайшов такий для кімнати:
http://www.dealextreme.com/p/solar-powered-1-2-lcd-digital-thermometer-50-150-c-44757


http://www.dealextreme.com/p/solar-powered-2-5-lcd-multi-function-clock-w-perpetual-calendar-alarm-clock-thermometer-2-x-lr44-71737


Ще хочу такий брелок:
http://www.dealextreme.com/p/compass-keychain-with-thermometer-7971


Будем замовляти.

Dima_Bear

так в твого і ціна покруче...
На радіобазарі в двох місцях були,
і в "Юстасі" знаєш такий?

Mike

Мені колись хотілось зробити "Машину часу"... Закохався у неї зразу ж як побачив відео.
Схеми розумію, можу навіть й сам творити (в універі це якби вчив), а от руки з сраки поросли... =/

Dima_Bear

так + доставка з космодрому в скільки обійдеться?

explorer

Бавився колись  давно у термометр на основі game\midi порта (він вміє вимірювати опір, що використовувалось при підключенні джойстику). Не впевнений що зараз ті порти є ще... забавка була цікава та проста як двері (вішай терморезистори на порт), але точність (як мінімум з моєю саундкартою) - жахлива :)

YserL

Поставив датчик вологості і температури на плату, витримав 9 годин у вологості. Очікую датчик тиску.
Трохи нерівномірно пайка, паяв паяльником. Після проходження феном виглядатиме гарно)
Колодка I2C interface 5 pin (+, -, int, scl, sda).


Цікаво чи датчик розрахований на outdoor умови експлуатації.



По точності:
1 датчик SHT21 I2C, живлення 2.1..3.0..3.6В
-температура: діапазон -40..125°C, розширення 0.01°C, похибка +/-0.3°C
-вологість: діапазон 0..100%RH, розширення 0.04%RH, похибка +/-2%RH

2 датчик BMP085 I2C, живлення 1.8..2.5..3.6В, частота 3.4Mhz
-температура: діапазон -40..85°C, розширення 0.1°C, похибка +/-2.0°C max
-тиск: діапазон 300..1100 hPa (+9000..-500 м відносно моря), розширення 0.01 hPa, похибка +/-4.0 hPa max

Процесор обробки:
Atmega8A, живлення 2.8..5.5в
-I2c
-UART
-Іппульсний вхід із датчика вітру

Живлення електроніки драйвер 12в->3.3в

Кабель для звязку із компютером 4 жильний екранований 20 м (vcc 12в, gnd, 1l[Tx|DQ], 2l[Rx|res]).

Бокс виносного блоку Z-92U, термостійкість -40°C..105°C


Бошівський датчик їде з Києва :) Ще купив датчик DS18B20 1-wire але думаю термодатчиків вистарчить)

Питання:
1. якщо плату датчиків виставити на вулицю у такий блок, уся пайка буде покрита епоксидним лаком, чи довго проживе така конструкція?
2. Чим фізично краще зєднати блок із компютером: 1-wire чи RS232
3. Чим краще помалювати бокс із чорного у білий колір, бо матеріал чорний полістирол плюс захист від UV.

Зроблю пробу чи нітроварба білого кольору не вурдиться із пластиком, тоді із балончика помалювати у білий колір (глянець).

Dima_Bear

впринципі якщо закрити то буде працювати, але вологість то не буде точною.
мій ДС18Б20 я вивів на двір, взяв в трубочку і сховав від сонця, якось одного разу вирішив заглянути і о чудо трубочка разом з датчиком повна води а ДееСу  хоч би що. воду вилив до цих пір працює.

:-)

Цитата: YserL від 28.10.2011 12:59:13
Питання:
3. Чим краще помалювати бокс із чорного у білий колір, бо матеріал чорний полістирол плюс захист від UV.
Є така річ, "абсолютно чорне тіло" - найбільше поглинає випромінювання, ібо коефіціент відбиття у нього "0", поглинання відповідно "1".
Тут так розумію що треба поміняти ті коефіціенти місцями. Було б добре захромувати. Або банально фольгою якомога рівнішою обмотати. Кухарською, блискучішою стороною. Ну я б так робив, бо "серебрянка" ніфіга не працює.
Отут щось про матеріал із найвищим коефіціентом відбиття: http://www.techno-solar.com.ua/pdf/SGM-TS_all_info_2011.pdf
Декольтем своїм мене манила.

linuxoid

Наскільки я знаю, найкраще відбиває тепло золото. Може спробувати сусальним зототом?

onyx

Наскільки знаю у магній оксиду коефіцієнт відбиття 1. Дешево і сердито  :)

:-)

Цитата: onyx від 07.11.2011 12:17:23
Наскільки знаю у магній оксиду коефіцієнт відбиття 1. Дешево і сердито  :)
Ідеальне дзеркало?
Нітрофарба не то, обмотай фольгою. От з того ж шекаладу (ксаті "дякую" передає вся наша дружна "сонячна" група, ексепт ТП), обмотав, прорізав отвори і юзаєш.
Декольтем своїм мене манила.

onyx

Ну не зовсім дзеркало, типу ідеально білий, як пише педівікія, абсолютний відбивач.

:-)

Цитата: onyx від 07.11.2011 15:11:25
Ну не зовсім дзеркало, типу ідеально білий, як пише педівікія, абсолютний відбивач.

ЦитуватиЯвляется абсолютным отражателем — веществом с коэффициентом отражения, равным единице в широкой спектральной полосе.
Це при опроміненні певним діапазоном. А я вже злякався, що ідеал є. ;D

Питання, а такий давач варто чіпляти до свинцевого акумулятора для визначеня температури при заряді-розряді?
Декольтем своїм мене манила.

Roman_P

написано що довжина кабелю має бути 20 метрів . Тому з двох варіантів 1-wire чи RS-232 однозначно RS-232 . По причині можливих спотворень сигналу . Взагалі RS-232 тільки до 15 метрів але якщо кабель екранований і швидкість обміну не висока , повинно працювати . Для великих відстаней краще використовувати RS-485 або подібний до нього RS-422 . Вони є на диференційних парах тому завадостійкість набагато краща . Є перетворювачі з логічних рівнів на RS-485 , з RS-232 на RS-485 , USB - RS-485 . Якби відстань могла би бути коротшою міг би бути USB . Не знаю яка максимальна довжина USB , але і не близько 20 метрів . Як варіант бездротові зєднання типу BlueTooth . Є готові модулі які легко конфігуруються в бездротовий UART . Наприклад http://www.national.com/ds/LM/LMX9838.pdf .
На рахунок магазину "Юстас" . Товар вони возять з Польщі . Замовляють тут http://www.tme.eu/ua/ . Тобто додивитеся чи те що вам треба є на сайті і є в наявності , виписуєте номер товару і йдете з цим в магазин . Кажете що хочете замовити з сайту ТМЕ . Залишаєте гроші як передоплату або завдаток , як домовитесь . Вони докручують до ціни сайту десь 20% . За тиждень - два отримуєте . Я замовляв в них неодноразово . В магазині такого асортименту як на сайті нема . Були затримки , забували подзвонити що товар прийшов , але як варіант може бути .

Dima_Bear


Fenriz


Dima_Bear

а де можна глянути дані?
можеш ще один ( і навіть не один) поставити послідовно, наприклад для відображення температури в кімнаті .

YserL

Надибав на проект: AVR Butterfly Logger

Щеб були б креслення)
Шукав готові проекти вимірювання логування кількості опадів на такому принципі:
http://lana-sator.livejournal.com/155015.html



Golem

Робив таку систему коли працював на техприладі в 2004 році. Над давачем ставилося спеціальне каліброване відро з підігрівом, коли падав сніг воно його плавило і тоді міряло к-сть опадів. Чашечка  була з нержавійки спеціальної форми, від неї власне і залежали метрологічні характеристики приладу. Шкода шо не збереглося фотографій, тоді цифрові технології ще тільки наступали :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

279 Гості, 0 Користувачів