львівський спецкомбінат

Автор explorer, 02.06.2009 00:46:40

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

explorer

на тему "Куди не треба лазити" :)

Головним завданням Українського державного об'єднання "Радон" є виконання повного комплексу робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу та ліквідація радіаційних аварій.

Львівський ДМСК (державний міжобласний спецкомбінат: Львів, Таджицька 4 (Майорівка) http://wikimapia.org/#lat=49.8301662&lon=24.0713131&z=18&l=0&m=a&v=2 ) входить до складу Державної корпораціі "Українське державне об'єднання «Радон»". Введений в експлуатацію у 1961 р. В 1989 р. було проведено реконструкцію ПЗРВ. До зони обслуговування Львівського ДМСК входять такі області: Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька.

Пункт зберігання та/або захоронення радіоактивних відходів Львівського ДМСК адміністративно розміщений та території с. Буди Яворівського р-ну, Львівської обл., в 16 км. на північно-захід від м. Львова, в 9 км. від найближчої залізничної станції Брюховичі, і в 1 км. на схід від с. Буда.
Судячи з усього - тут http://wikimapia.org/#lat=49.9625401&lon=23.8710594&z=14&l=0&m=a&v=2

Майданчик, відведений під ПЗРВ, розміром 70х550 м. займає площу 3,8 га знаходиться в лісі (бук, дуб) та по всьому периметру огороджений сіткою "рабіца". Санітарно-захисна зона встановлена радіусом – 1500 м. ПЗРВ з 5-км. зоною спостереження, розміщений в межах Волино-Подільської височини на Подільському платті-рівнині, піднятій над рівнем моря на 300-400 м. з нахилом в сторону півдня та південного-сходу, що визначає тут напрямок водних артерій.

Матеріали з сайту http://radon.net.ua/ (навіть антивірус його не любить :)

inkognito

   Я навіть не знаю як "Радон" прокоментити після Mr.Aldana на сaves.ru - і у нас він є виходить. А ще пару років тому у пресі згадували про плямку кобальта-90 на Майорівці здається...
Resistance is futile

Stinger

Зараз збираю простенький кішеньковий лічильник Гейгера, хочу пробігтися по місту, в місцях найбільшого скупчення людей, та подивитися де найбільше фонить в місті, бо всюди є дуже багато граніту, а він через радон має свій сильний природний фон... От і цікаво, як в нас в місті дотримуються норм радіаційної безпеки.

inkognito

     При всій повазі, у кращому разі ти тілько детектор збереш, проте не більше! -  по чому ти калібрувати девайс будеш?
Resistance is futile

Stinger

ну то детектор і збираю, простенький :) а колібрувати навіщо? якщо сильно трищіть, то там радіаційна пляма, років 5 назад мав дозиметр "припять", то ним дуже добре набавився, трішки досвід маю, та більше і не треба, я ж роблю його як забавку, а не як серьйозний інструмент ;) от що би я собі серьйозного придбав, так то металошукач, але він дорогий... :'(

inkognito

Resistance is futile

Akella

на рахунок фонящого графіту-не сидіть під памятником Іванові Франку,а то світитись будете))
роки два тому бавились дозиметром "Сосна" коло памятника Франка,так фон там був трохи завищений-порядка 40-45 мікроренген\годину
Akell me nice!

inkognito

    Ага, там де ми власне і пиво пили сидячи дупами на тому граніті  :)  Насправді нічого страшного у 40-45 мкР/год немає. Я би почав хвилюватись починаючи десь із 75-100 мкР/год (здається в Китаї чи десь на сході є якась доволі велика область, я б навіть сказав район де усюди світить 300-400 мкР/год із за його геології. А район зазначу густозаселений. За тисячі років люди, котрі там живуть мутантами не стали, не було зафіксовано жодного аномального підвищення рівня захворюваності на рак та інші супутні хвороби).
 
   А для граніту такий фон є нормальним явищем і ніяк не вплине на здоров'я.
Resistance is futile

SOC

Пил має 40мкр/год. І відповідно, патлаті голови і ворсистий одяг. Сама брудна частина тіла, як не дивно голова. Але лисина занадто демаскує і натякає на політичну забарвленість власника-хз що шкідливіше.  думаю, трава теж кишить пилом, а яким- залежно від місцезнаходження і рози вітрів.
Я не тормоз- я повільний газ

inkognito

Цитата: stinger від 02.06.2009 02:55:36
Зараз збираю простенький кішеньковий лічильник Гейгера, хочу пробігтися по місту, в місцях найбільшого скупчення людей, та подивитися де найбільше фонить в місті, бо всюди є дуже багато граніту, а він через радон має свій сильний природний фон... От і цікаво, як в нас в місті дотримуються норм радіаційної безпеки.

Ось почитай тут про іонізаційні камери, Nuclear War Detector'и та іншу шнягу. Багато букв ненаших (англійська), але принаймі переглянути варто - все в картинках, схеми є  :)
Resistance is futile

atlas1975

http://www.rlocman.ru/shem/schematics.html?di=47935 - тутки не треба сильно англійську знати.

Stinger

Цитата: inkognito від 17.06.2009 11:41:02
Цитата: stinger від 02.06.2009 02:55:36
Зараз збираю простенький кішеньковий лічильник Гейгера, хочу пробігтися по місту, в місцях найбільшого скупчення людей, та подивитися де найбільше фонить в місті, бо всюди є дуже багато граніту, а він через радон має свій сильний природний фон... От і цікаво, як в нас в місті дотримуються норм радіаційної безпеки.

Ось почитай тут про іонізаційні камери, Nuclear War Detector'и та іншу шнягу. Багато букв ненаших (англійська), але принаймі переглянути варто - все в картинках, схеми є  :)


ну це все написано для тих в кого немає іонізаційної камери  :) в мене ж є радянська трубка від дозиметра БЕЛЛА - СБМ20 та схема до неї. От тільки треба намотати тороїдальний трансформатор, там 420 витків, а мені все руки не доходять  ::)

Akella

а чому лише сама трубка?де решту дозиметра пропив?)))))
Akell me nice!

inkognito

   Нормальна трубка (здається і на радіобазарі мона купити), останні вироблялись ще 1991 році - досі використовується в ТЕРРА-П (1 шт.) та ТЕРРА (2 шт.) - та й мабуть багатьох інших...
Resistance is futile

Stinger

Ну решта дозиметра була мого друга, вона в нього згоріла після його експерементів, а трубка 89 року 10 місяця

Akella

Akell me nice!

Golem

Маю 2 трубки такого ж типу. Якшо надумаєте шось паяти - можу подарувати.
Дігери всіх країн єднайтеся!

218 Гості, 0 Користувачів