Склади вибухівки біля Калуша

Автор onyx, 30.10.2011 22:48:41

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

onyx

Пройшовся сьогодні по деяких об'єктах які мене вже давно цікавили. Спершу зайшов от сюди 49°2'15"N   24°18'26"E . На супутникових знімках видно якісь будівлі оточені валами, цілий КПП, але донині це все не дожило


Далі за 300м є от така споруда, може хто в курсі шо це таке? Вентиляція шахти?

глибоко...

Всюди де тільки можна намальовано «Прохід заборонений»

Роздивившись все пішов через хвостовища




до колії, і по ній вперед до другого об'єкту (49°2'57"N   24°14'14"E).


Ховається від металхантерів в кущах біля колії.


На картах вказано що до об'єкту йде залізна дорога, але насправді зараз від неї лишився тільки насип.



На самому об'єкті лишились 2 великі будівлі оточені  і розділені високими земляними насипами, які у випадку надзвичайної ситуації мали гасити вибухову хвилю і затримувати осколки. Коло кожної з них є перон біля яких зупинялись поїзди і проходило завантаження/розвантаження вибухівки.







Більше фотографій тут    

Alter

ЦитуватиДалі за 300м є от така споруда, може хто в курсі шо це таке? Вентиляція шахти?

Кріплення швеллерів дає змогу припустити, шо то була ліфтова шахта.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

onyx

Як вже казав linuxoid це скоріше всього флангова шахта, внизу вроді сухо...

То я подумав, може взяти шнурка і спуститись донизу, як думаєте?

Lesyk

ЦитуватиТо я подумав, може взяти шнурка і спуститись донизу, як думаєте?
Трохи більше ніж абсолютний ідеотизм. Як мінімум портібен альпіністичне спорядженняя (шнурок, карабіни, як мінімум нижня страховка - а так то і грудна не завадила б). Лише з подібним набором туди наважився Б лізти йА.   Думаю більшість дописувачів або взагалі не підтримали б ідею спуску через власну акрофобію чи недовіру обладенню та власним силам, або підтримали мій список.

Alter

Доречі, а глибина-то там яка?
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

onyx

Спорядження і трохи досвіду його використання є, тому і питаю. А що там може бути в низу? Глибину якось забув точно поміряти, але думаю не більше 40м.

Alter

ОГО! То що ж там таке всередині? То точно відноситься до складу, чи ,як писав Лінуксоїд, то є вентиляційка шахти?
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

linuxoid

Цитата: onyx від 01.11.2011 21:56:18
Як вже казав linuxoid це скоріше всього флангова шахта, внизу вроді сухо...
То я подумав, може взяти шнурка і спуститись донизу, як думаєте?
Поправочка, не шахта, а ствол.
Поясню: на порівняно невеликих шахтах є, зазвичай два стволи. Одни з них клітковий (людський) другий скіповий (вантажний). Коли відстань до скіпового ствола стає дуже великою, тоді встановлююсь флангові стволи, котрі виконують роль скіпового включно з вентиляцією. На деяких шахтах будують філіали: продубльовані сківовий і клітковий стволи на одному і тому ж шахному полі.

onyx

linuxoid то як думаєш, є сенс туди спуститись?

linuxoid

Цитата: onyx від 01.11.2011 22:20:27
linuxoid то як думаєш, є сенс туди спуститись?

Борони тебе Боже туди позілти!!! В закритих шахтах збирається СО2: навіть не ввідчуєш як знепритомнієш!!! То навіть не резиковано, то відверте самогубство!

onyx

Ясно, вприципі так і думав, тяги то нема...

Alter

Хлопаки, то ж склал вибухівки! Де там шахті взятись? Чи там під землею забій проходить? Та і взагалі, в яку сторону найближча шахта? (якщо вона є, звісно ж).
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

linuxoid

Цитата: Alter від 01.11.2011 22:35:13
Хлопаки, то ж склал вибухівки! Де там шахті взятись? Чи там під землею забій проходить? Та і взагалі, в яку сторону найближча шахта? (якщо вона є, звісно ж).

Може бути і 10 км. і більше. Ще раз глянувши, таки трохи завузьке для ствола. А залишки копра (надбудови на "дірою" з великими шківами зверху) там залишились?

onyx

Доречі, за кілометр, біля хвостовищ є аналогічний об'єкт

у нього, по оцій трубі закачують воду з хвостовища


Alter, найближча шахта за 1.5км

onyx

Linuxoid, цікаво, а які ще небезпеки крім загазованості можуть чекати в подібних шахтах?

linuxoid

Підсумуючи: будівля дуже схожа то типових будівель вентиляторів, котрі є на шахтах коло Червонограда та Нововолинська. "Яма" з тюбінгами дуже схожа до ствола, але як для флангового вона завузька і нема слідів надбудов. Можливо то шахта для відкачки води і/або вентиляції. І ще одне, чому на тій шахті видно тільки один копер? Другий розібраний чи його небуло? Якщо не було, тоді стає зрозумілою така дивна система вентиляції.

Цитата: onyx від 01.11.2011 22:48:57
Linuxoid, цікаво, а які ще небезпеки крім загазованості можуть чекати в подібних шахтах?

Того цілком вистачить. Ствол є затоплений, окрім, коли шахта на конценвації, але судячи з відсутності тяги з діри і стану будівель шахта таки недіюча, а значить затоплена.

onyx

«Яма» знаходиться в ось цій будівлі

ЦитуватиДругий розібраний чи його небуло?
Скоріше за все таки небуло
ЦитуватиСтвол є затоплений
Ствол як не дивно, сухий. Ну принаймі каменюки приземляються сухо.

linuxoid

Це точно не фланговий ствол. Але з наявністю, начебто, вентилятора і надбудови ризикну припустити, що це вентиляційний ствол, так як іншого шляху для викачки  повітря нема, через клітковий ствол може йти лише чисте повітря. Стаття на Вікі про вентиляцію шахт

222 Гості, 0 Користувачів