Re: Львівська сейсмостанція.

Автор Golem, 11.04.2011 11:22:07

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Круто! Дякую за детальний репортаж. Підвал і справді виглядає як кімната з якимось барахлом. Невже тяжко поприбирати, витерти пилюку і все акуратно поскладати?

Ну і питання про землетруси. В нас є літописи і історичні хроніки десь за останню 1000 років. Чи є згадки про потужні землетруси які, наприклад, могли б зруйнувати Високий замок чи скажімо Сихів? Якшо нема, то ймовірність шо будуть зараз - дуже низька. Незважаючи на всю їх науку і давачі.

Ну і цікаво було б чисто з наукової точки зору дізнатися по яких критеріях можна відфільтрувати вибух на карєрі поруч від вибуху бомби в Штатах? Чи коливання землі спричинені завалом підвалу від аанлогічних коливань в Японії.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Khimik

Був там років 8 тому...
Вроді порядки троха ліпші були... Чи то для камери спецом поприбирали?  ;D

YserL

В кліпі чувачок розказує, що дані передають у францію і для галочки в київ. Маючи дані із 3 сейсмостанцій можна точно визначити координати і силу. Десь бачив новини тсн про сейсмолабораторію у закарпатті, там датчики знаходяться у шахті на глибині.
Гугл дає назви сейсмостанцій Карпатського регіону: "Ужгород", "Косів", "Міжгір'я"
Варто гуглити далі

Romchick

Цитата: Golem від 11.04.2011 11:22:07
Круто! Дякую за детальний репортаж. Підвал і справді виглядає як кімната з якимось барахлом. Невже тяжко поприбирати, витерти пилюку і все акуратно поскладати?

Ну і питання про землетруси. В нас є літописи і історичні хроніки десь за останню 1000 років. Чи є згадки про потужні землетруси які, наприклад, могли б зруйнувати Високий замок чи скажімо Сихів? Якшо нема, то ймовірність шо будуть зараз - дуже низька. Незважаючи на всю їх науку і давачі.

Ну і цікаво було б чисто з наукової точки зору дізнатися по яких критеріях можна відфільтрувати вибух на карєрі поруч від вибуху бомби в Штатах? Чи коливання землі спричинені завалом підвалу від аанлогічних коливань в Японії.

В 1977 році, якщо не помиляюсь був землетрус магнітудою 4 бали. Тоді він був замітним і ненажарт настрашив людей. Мама розказувала (мене ще тоді і в проекті не було), що на 9 поверсі стукали ложки і дуже відчувались коливання. Люди всі вибігали з будинків по сходах на вулицю. І досить недавно відбувся досить сильний землетрус в Тернопільській області. В нас його не відчували, бо епіцентр був неглибоко. Магнітуди не пам'ятаю. І в 2006 Львівську область було віднесено до зони в 6 балів, отже ймовірність такого землетрусу в нас є. Але це по шкалі МСК-64, а не по Ріхтеру.

Взято звідси: 
землетрясение в 6 баллов (по 12-бальным шкалам)
MSK-64: Испуг. Падает мебель, люди пугаются и выбегают на улицу, возможны повреждения 1-й степени в отдельных зданиях типа Б и во многих зданиях типа А, отдельные случаи оползней.
ЕMS-98: С легкими повреждениями. Многие люди испуганы и выбегают из помещений. Некоторые предметы падают. Многие дома слегка страдают от неструктурных повреждений вроде волосяных трещин или падения кусков штукатурки.
МЕРКАЛЛИ: Ощущается всеми; испуганные люди выбегают на улицу; трескаются штукатурка и кирпичная кладка; сдвигается и переворачивается мебель; лопаются оконные стекла.
РИХТЕР: 2,8 - 4,3; 4,3 - 4,8

Щодо відфільтровування вибухів. Вибух на кар'єрі не має такої потужності, щоб обійти Земну кулю декілька разів. А ядерні вибухи реєструються. Тому при "землетрусах" на Новій Землі всі дані забрали і засекретили. А інші коливання, в тому числі від вибуху на кар'єрі відфільтровуються гавтоматично комп'ютером за певними критеріями. Наприклад частотою, фазою, амплітудою коливань. Сейсмічні поштовхи мають 3 складові, чого не можуть викликати інші коливання.

to YserL: Запам'ятав ще назви таких станцій: Мукачево, Раківець, Городок.

А про гармидер і бруд окрема історія. Раніше будиночок орендувала одна комп'ютерна фірма, і в підвалі позалишала гори непрацюючих комплектуючих. Зараз з них інженери сейсмостанції, геологи і геодезисти за освітою, паяють електричні схеми для вдосконалення сейсмодатчиків. Причому досить успішно.

Golem

Ясно, дякую за інформацію. тобто реально у Львові боятися нема чого. Якшо почне трусити - то максиумм ратуша завалиться і тарілки попадають. Це хороша новина.

А на рахунок давачів в місті в підвалі - сумніви в мене залишилися. Якби з фільтруванням все було так просто - ніхто б ті давачі глибоко під землю не закопував, як це робиться на інших постах. Ну і з інженерної точки зору жодне фільтрування не усуне шум на 100%, завжди лишатиметься певна його частина, яка й погіршуватиме параметри пристрою. Краще шуму не мати взагалі, ніж мати хороший фільтр для нього.

Питання ще таке. Екскурсії там проводять всім бажаючим? чи тільки своїм? Якшо всім, то як за неї можна домовитися?
Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

Я б теж пішов на екскурсію, зокрема цікавить передача даних на сервер і чи можна подивитися інформацію в інтернеті.

Romchick

За екскурсію я запитаю, бо щось вони і своїм не дуже радо її проводили, але можливо домовлюсь.
А давачі закопують глибоко, щоб добратися до скельної материкової породи. І похибки і шуми завжди будуть. Нікуди від того не подітися.

gor_qkop

Народ, брєду тут. не буду розписувати про систему сейсмічних спостережень,місто і трамваї.
Але фраза про близькі материкові породи у Львові!!!!настільки високі, що датчики можна поставити в півал!!!!
Абсолютний і цілковитий РАЗВОД!!!

inkognito

Цитата: gor_qkop від 18.11.2011 23:10:12
Народ, брєду тут. не буду розписувати про систему сейсмічних спостережень,місто і трамваї.
Але фраза про близькі материкові породи у Львові!!!!настільки високі, що датчики можна поставити в півал!!!!
Абсолютний і цілковитий РАЗВОД!!!

Ну направду, розпиши будь-ласка! Гадаю, буде цікаво & пізнавально. Дякую!

З.І. Якщо вже там жона захистилась, то викинь (якшо то можливо) на хфорум троха інфи по еко-продуктам.
Не знаю як хто, я давно чекаю.
Resistance is futile

gor_qkop

Ще не захистилась ((, але як будуть в неї цікаві практичні сттаті, то одразу викладу... Трохи про Львівську сейсмічну станцію:
http://seism.lviv.ua/csd_gmap - дані про Карпатську сейсмологічну мережу, із вказанням типу датчиків. Старий CД-1 був встановлений в 70-роках минулого сторіччя, це не сейсмограф, а повна *па, написано  тут
Другий - СMG-40T, цитую з мануалу взятого з http://www.vulcan-seismicsystems.com/images_guralp/L_CMG-40T-1_russ.pdf:
"Для региональных и локальных сетей, временных установок, мониторинга зданий и сооружений, вулканов, инженерной сейсмологии"

Висновок щодо фрази про високу точність - повний РОЗВОД, це сейсмостанція виключно локального значення (не далі Західної України). Молодці, що вже виправили. До того-ж ця сейсмостанція не могла зафіксувати випробування радянських ядерних бомб... не було в неї таких чутливих датчиків...

272 Гості, 0 Користувачів