Альтернативні джерала вогню.

Автор swordlord, 27.11.2011 22:49:11

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

swordlord

Ось блукаючи просторами Ютуб трапилось мені таке відео з інструкцією. Проста конструкція. Виготовив таку за 10 хв. але чомусь не горить (підозрюю що спирт не той  ::)) але завтра перевірю.
В інтернеті таких десь 3 види. Але цей найпростіший у виконанні в польових умовах.
Здається така конструкція займе мало місця в рюкзаку, а також дозволить підігріти воду, або консерву, тоді коли немає з чого, або не можна розвести багаття.
Приєменого перегляду, а також запрошую до обговорення цього девайсу.

Si vis pacem, para bellum.

ZED

Зацікавило. На днях поексперементую - відпишуся.

:-)

Блін, напиши "пальник". це і українською,і я про зовсім інше тут планував прочитати. >:(
Думав водяра якась спецальна. а тут цей баян, тьфу.

А щодо такого пальника. Спиртовий пальник в мандрівках зло як на мене. Лабораторія - так. Там треба "мякий" нагрів. - поволі і повністю. Хоча так, банку тушні можна прогрівати. ;D

Питома теплота згорання спирту етилового згідно вікіпедії 26-30 МДж/кг. а це хня як для рідкого палива.
Що соляра, що бензин мають по 42-44 МДж/кг. Газ із балону порядку 45-47 має.
Кароч для туристів лише якщо мандрівна лабораторія наявна. ;) Готувати на такому їжу зло. Маса і розміри пальника компенсуються кількістю спирту який доведеться із собою тягнути, щоб приготувати ту ж кількість, що й на балоні чи на солярі-бензині.

А заливати туди бензин то теж зло. Т.зв. whitegas може і підійде. Він і в зіппо напевне, тоді точно. Але вартість експлуатації росте ого як. Дорчі. а яка калорійність? А то не нагуглюється.
Кароч, я б не брав в мандрівку.

От на примусівському сайті про балон:
ЦитуватиБаллоны объемом 100, 220 и 450 г содержат газовую смесь "4 Seasons" от Primus. Самый большой баллон 2202 содержит количество газа, эквивалентное примерно 1 л этилового спирта, достаточное для кипячения около 40 л воды. Баллоны снабжены самоуплот нением, предохранительными клапанами и соответствующей международным стандар там винтовой резьбой.
Думаю що легше - 1000 чи 450 г. :)
Декольтем своїм мене манила.

Alter

А тепер хай пан Смайл доплюсує жабу, яка задавила Туриста витратити 300+ грн на толковий паяльник (хоча б ту саму Коеву), і отримаємо Туриста-Кулібіна ака Жлоб, що все робить сам. Навіть карабіни з алюмінієвого дроту плоскогубцями гне. А спірт тягається як універсальний паливний засіб (птома теплота згоряння, будучи прийнятою перорально, зростає в енну к-ть раз :)
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Lesyk

А яким чином траспортувати даний девайс? Він жеж ацко смердітиме + з нього може текти пальне. Отже з загальними речами не понесеш. Вішати на рюкзак ззовні? Паливо смердюче - на такому рівні буде якраз припахувати усім хто йде позаду. Це оч неприємно, якщо так ідеш трошка часу. А в руках норм туріст ніц не носить.
Імхо пальник або модняцкій, який мона носити з іншими речима, або дрова. І дрова луччє, і не вірте фільмам де нари запальничками гєру кіпятять - в норм житті норм гєру тіки сірниками валять. Ібо гас сам по собі смердюча ніапітітна штука.

Alter

ЦитуватиСпиртовая горелка из банки за 5 минут..

Де це спірт штинить? То хіба коли його по рюкзаку розілляти, і то він скоро вивітриться. А заправка, наскільки я розумію, проводиться безпосередньо перед запуском сійого агрегату.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Lesyk

Цитата: Alter від 28.11.2011 02:03:17
Де це спірт штинить? То хіба коли його по рюкзаку розілляти, і то він скоро вивітриться.
Де це спірт не штинить? Хіба в герметично закритій посудині.
ЦитуватиА заправка, наскільки я розумію, проводиться безпосередньо перед запуском сійого агрегату.
А повторне використання як? Навіть якщо ти вилиєш спирт з неї - все-одно смердітиме.  :-\

Alter

Спирт через короткий термін вивітрюється безслідно (якщо це звісно не пальона водяра з перцем). А в кульку його також ніхто носити не буде. Інше питання чи доцільно його використовувати?... Бо заміна його бензином дійсно буде штиняти за кілометр. Хоча наведена схема має швидше концептуальне значення, ніж практичне. Бо особисто я б не ризикнув довірити всі процедури, пов'язані із штучним підняттям температури оцьому цуду. Ну воно вже якесь аж надто несерйозне, погодьтесь!
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

swordlord

Цитата: :-) від 27.11.2011 23:59:04
Блін, напиши "пальник". це і українською,і я про зовсім інше тут планував прочитати. >:(
Думав водяра якась спецальна. а тут цей баян, тьфу.

А щодо такого пальника. Спиртовий пальник в мандрівках зло як на мене. Лабораторія - так. Там треба "мякий" нагрів. - поволі і повністю. Хоча так, банку тушні можна прогрівати. ;D

Про банку тушонки і кружку води і йдеться. Я не пропоную на ньому проводити баталії Майстер-Шеф в лісі  ;D

Цитата: Alter від 28.11.2011 02:03:17
ЦитуватиСпиртовая горелка из банки за 5 минут..

Де це спірт штинить? То хіба коли його по рюкзаку розілляти, і то він скоро вивітриться. А заправка, наскільки я розумію, проводиться безпосередньо перед запуском сійого агрегату.

Саме так, але взагалі це річ декількох циклів використання. Один міні-похід. Або для виготовлення в екстремальних умовах, адже для виготовлення потрібно всього мати один гострий ніж і 2 банки, а при засміченості наших лісів з матеріалом не буде проблем.
Та й узагалі я нікого не заставляю таке виготовляти, але можна запамятати просту конструкцію і можливо при необхідності згадати і виготовити.
Si vis pacem, para bellum.

swordlord

В тих таки просторах Ютуб  є ще таке чудо на дрово-паливі (для тих у кого непереносимість спирту):

Всі відео на Їнгліш.
Детальний ворклог:


Відео того як функціонує:
Si vis pacem, para bellum.

swordlord

А у випадку якщо є час і хороша сокира, можна зробити таку "піч":

Відео 1:



Відео 2:
Si vis pacem, para bellum.

300 Гості, 0 Користувачів