"Сталкер"

Автор Estel_Shmidt, 16.03.2012 00:47:17

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Estel_Shmidt

Хочу поділитися книгами перечитаними мною такого напрямку як "сталкер", яким на мою думку багато хто тут захоплюється,  так як кожен читач цієї літератури не раз  уявляв себе мандрівником на теренах Чорнобиля один на один з Зоною :)
також буду радий почути відгуки щодо інших книг цієї тематики які тут не описані і які варті уваги...

- Думаю для тих хто ще не читав сталкера, найкращою книжкою для початку є книга   "Дезертир" - Алексей Степанов
сам з неї починав робити перші кроки в Зону, так як тут найкраще описується перехід з світу до якого ми всі привикли в світ де панують сталкери, Зона та її створіння.

- Алексей Калугин - МЕЧТА НА ПОРАЖЕНИЕ
В цій книзі описується похід до Моноліту (здійснювач бажань) одна з багатьох легенд яка розглядається і згадується майже в усіх книгах сталкера. В загальному книга варта уваги, дуже захоплююча та з неочікуваною кінцівкою.

-Алексей Калугин - ДОМ НА БОЛОТЕ
класна книжка, легко читаєтьсся і в деякій степені навіть  філософська так як тут немає того бойовика що присутній в інших книгах серії. Тут також присутній Доктор на болоті, легендарний персонаж Зони постать якого зустрічається і  в книгах інших авторів.

- Алексей Калугин - ПУСТЫЕ ЗЕМЛИ
прочитавши інші книги цього автора одразу замітний його почерк та його філософський погляд на сталкерів, Зону та її монстрів, так як можливо це єдиний автор який описує монстрів з їхньої "людської" сторони (зомбі які діляться цукеркою або ті що носять тобі артефакти з самої АЕС)

- Вячеслав Шалыгин - ОБРАТНЫЙ ОТСЧЁТ
це перша книга з серії цього автора, яка складається з 3 книг. Дуже захоплююча і трохи нереальна як на мене. Хороший бойовик з персонажами аля "рембо" :)
Але почавши її вже не покинеш поки не дочитаєш до кінця, з самого початку виникає багато питань про події які розкриваються з перших сторінок, і бажання дізнатися відповіді заставляють дочитати її за одним подихом а після неї і інші книги серії які між собою пов'язані.

- Вячеслав Шалыгин - ЧЕРНЫЙ АНГЕЛ
ця книга є продовженням Обратного отсчёта і в ній розкриваються події які вже проявили себе в першій книзі. В цій книзі рослідується виникнення нової аномалії "ЧЕРНЫЙ АНГЕЛ" та наслідків які вона має на зону.
Як і в першій книзі сюжет багатий з нереальними елементами і спецназівськими викрутасами :)

- Вячеслав Шалыгин - ТРИНАДЦАТЫЙ СЕКТОР
це є третя книга серіїї яку я особисто не читав...але надіюся найблищим часом це виправити.
Можу тільки сказати в загальному свою думку на книги цього автора...так як я не є великим любителем бойовиків в яких присутні персонажі аля "рембо" і занадто сюрреалістичні явища, творчість цього автора в сталкері мене не дуже вразила...хоча маю віддати належне за цікавий сценарій з своїм розвитком подій які захоплюють читача до останньої сторінки.

- збірник ТЕНИ ЧЕРНОБЫЛЯ
складається з:
# Ежи Тумановский и Александр Дядищев. КЛЫК.
# Дмитрий Калинин. ПЕРВЫЙ.
# Mad_dog [SW]. ТРУДНАЯ МИШЕНЬ ДЛЯ ЕФРЕЙТОРА КЕРДЫБАЕВА.
# Critic. ОБОРОТЕНЬ.
# Роман Куликов. ДВЕ УЛЫБКИ ДЛЯ КОНТРОЛЕРА.
# Mad_dog [SW]. КОЛОДЕЦ.
# Юрий Круглов. БАЙКИ ИЗ СКЛЕПА.
# Gall. ДВА ДНЯ.
# Юрий Круглов. МАТЬ.
# Александр Дядищев. ДЕНЬ БЕЗ НАШИХ ФАНТАЗИЙ.

в цей збірник входять розповіді різних авторів які були першими засновниками теперішньої сталкерської літератури і які дали свій вклад в атмосферу, легенди та й саму ідею Зони та її жителів.
Дуже сподобалась перша розповідь Клика, всім раджу почитати або навіть послухати в аудіокнизі. Там прикольна атмосферна музика))

Цікаві факти про сталкер:
-Абревіатура S.T.A.L.K.E.R. розшифровується як: Scavengers, Trespassers, Adventurers, Loners, Killers, Explorers, and Robbers (Сміттярі, Порушники, Авантюристи, Одинаки, Кіллери, Дослідники і Розбійники)

Великий вибір літератури "сталкер" на цих сайтах
http://stalker-book.com/
http://uk.shram.kiev.ua/fun/stalkerbooks.shtml

Alter

Особисто я перечитав порядку 50 штук різних авторів. А може і більше. Де смисл тут до кожної аннотації писати?

П.С. А слово STALKER пішло від англійського слова "stalk" - крастись. Всі інші інтерпретації смслу носять виключно локальний характер щодо кожної книги і майже ніде не повторюється.

П.П.С. "Дезертир" - імхо не дуже. Раджу:
Сергей Недоруб  "Песочные часы",
Алексей Бобл "Воины Зоны",
Сергей Вольнов "Ловчий желаний",
Александр Зорич "Беглый огонь",
Андрей Левицкий "Выбор оружия",
Андрей Львович "Контрольный выброс",
і ще багато чого.







Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Estel_Shmidt

Цитата: Alter від 16.03.2012 01:20:23
Особисто я перечитав порядку 50 штук різних авторів. А може і більше. Де смисл тут до кожної аннотації писати?


сам теж чимало прочитав книжок...всіх не записував так як не всі вразили і не всі особо памятаю..
щодо анотації хотілося висловити свою скромну думку щодо тої чи іншої книжки, подані сайти мають повноцінний опис книг тому я над тим голову не морочив.

Щодо Дезертира, особисто мені книжка сподобалася і запамяталася...можливо тому що вона була перша, незнаю, але я б всерівно її радив на початок.

а в цілому дякую за подані книжки...деякі з них не читав)


Dima_Bear

також захоплююсь літературою схожого жанру, поки що обмежився "Вселенной Метро 2033" практично всі книги з серії. та почав читати Андрей Круз "Епоха мертвых" непоганий такий зразок сценарію кінця світу там розписується,- доволі реалістичний з точки зору реагування влади, та загального хаосу.
Отож З "Вселенной МЕТРо" раджу прочитати кому цікаво "Север", "Война кротов" -про Київське метро, самі Метро 2033\2034. і короткі оповідання "Слово сталкера" "Кодекс Сталкера" і "Дело сталкера" дуже сподобались. Ну і з прочитаного "Епоха мертвых"- поки що найреалістичніша із вищезгаданих.
Книги брав тут:
2033
Эпоха мёртвых

Caesar

Прочитав усю зібрку , що найшов онлайн, це приблизно 80 книг. Серія впевнено котиться вниз...
Зявилась нова тема "ТЕХНОТЬМА" досить не погано написана і з гарним сюжетом.
Серія Метро , як на мене 50/50 . Метро2033 бомба !
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.

Alter

Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Caesar

Посилання якесь криве. Ось сайтик на якому є майже всі книги з серії сталкер та багато інших STALKER
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.

268 Гості, 0 Користувачів