Телевежа на г.Торшул

Автор Golem, 19.03.2021 16:49:15

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Проїжджаючи Міжгір'я важко не помітити високу телевежу. Вона розташована на вершечку гори Торшул і від цього здається ще вищою. А Вам цікаво які там краєвиди з цієї вежі? Нам – так! То ж погнали!

Вежа на Торшулі


Які ж там згори краєвиди?


Поки ліз то вже і зігрівся


Вид на санаторій Верховина, с. Сойми


Вид на село Міжгір'я


Дякую BatGirl за чудову компанію!


Чи безпечно лазити по телевежах? Звісно шо ні! Впасти не впадеш, драбини та майданчики надійні. Але зате точно опромінишся. Тому, наприклад, я не хочу лізти на такі потужні телевежі як Львівська, Франківська, Дніпровська та інші. Кіловати радіохвиль суттєво збільшують ризик виникнення онкологічних захворювань. Опромінення, також, негативно впливає на репродукцію собі подібних. А сімейства лазаючих мають ж рости!

Типовий лаз на вежу. Міцна драбинка, загородження, майданчики щоб перепочити


Обладнання мобільних мереж


Поступово висота зростає


Якби їй було страшно вона б так чарівно не посміхалася :)


Згідно офіційних даних на цій вежі зараз немає потужних передавачів. Та й на око видно шо більшість антен розкурочені а кабелі звисають непідключені. Винятком є лише вершечок вежі, але ми туди майже не полізли. Ще вежа обвішана антенами мобільного зв'язку. Але вони напрямлені в іншу сторону, за межі вежі. Тому не сильно опромінюють ласих на Карпатські краєвиди руферів. Бо вони лізуть всередині вежі. Та й потужності там не такі вже і великі.

Вигляд на Карпати з оглядового майданчика Вежі


Троха є висоти


Останній майданчик. Видно старе ржаве залізяччя антен


Тому краще милуватися Карпатами


Цю вежу спорудили в 1966 році для радіомовлення на середніх хвилях. Потім понавішували телевізійних передавачів для більш ефективного зомбування карпатського населення. А за незалежності то все занехаяли. Зараз звідси ведуть мовлення лише кілька місцевих FM радіостанцій та DVB каналів.

На вежу йде широка рівна дорога. Старт звідси. Проїде практично будь-яке авто. Та ми вирішили прогулятися пішки. Все таки приїхали в Карпати, природа навколо. Висота гори Торшул 871м.

Дорога до Вежі


Погода супер. Йти неважко!




Менше години ходу і ми наверху. Стукаємо – нікого нема. Шкода що не пофоткаємо передавачі. А може і добре. Інакше б нам тут вичитував моралі щоб ми не лізли і все таке.

От і прийшли до Вежі


Внизу стоїть радіодзеркало яке сигнал згори перенаправляло вниз у хвилевід


Ось він. Закритий пінопластом. Далі сигнал по хвилеводу пішов всередину приміщення до апаратури


Висота вежі в Міжгір'ї така ж як і Деревацької, 75м. Плюс висота гори 871м. Але наверх лізти було ну дуже важко! На кожному прольоті ми зупиняємося і фотографуємося! Навколо видно Карпати які я недавно перелітав на повітряній кулі. Важко відвести погляд. До речі, саме з кулі цю вежу і побачив. А тут дежавю! Бачу ті ж краєвиди що і з кулі, але зараз стояти на холодному металі не так спокійно як було тоді летіти в теплій плетеній корзині.

вид на Вежу і Міжгір'я


Залазимо на чергову перешкоду. Тобто на майданчик для фотографування


За тими горбами вже рівнинне Закарпаття


KLR - знаю, RDZS - знаю. А що то ща KRZ ? Напевно схрещення двох попередніх слів.


Зі зміною висоти змінюється і ракурс на ті ж краєвиди


Дорога на Торунський перевал і Львівську область


Мені тут подобається!


Це її перша телевежа


Насправді я й не здогадувався яке то Міжгір'я велике


Там далеко внизу цивілізація. А позаду нас - Карпати!


Женя таки полізла на сам верх трохи поопромінюватися і залишити там наклейку. А я фоткав це все «неподобство» кількома метрами нижче.

Лізти чи не лізти?


Таки полізу!


Я тебе нікуди не пущу!


Голем, дивись там сонце вийшло і можна гарну фотку зробити!


І поки я фоткав вона вже там!


Ну ок. Переконала. Давай ти будеш зверху а я знизу. . . . . . . . . наклейки клеяти ;)


Вид на Сойми


Годне місце для наклейки




Вдалині ми побачили одиноку церкву на полонині. Це наша наступна точка. Спускаємося вниз, їмо і до машини. Звіт з церкви можна прочитати тут.

Вид з Вежі на Церкву


Вид з церкви на Вежу


Аж три вежі!


А навколо дрімучі ліси


Годна вежа!


Ну і як бонус кілька фотографій території навколо вежі.

Зажурені антени. Нема що приймати


курва Інтер


Недіюче крило будівлі


Залишки вентиляції


Дизель на капремонті


Стандартні щити управління дизелем






Троха позаглядали через вікна. Всередині нічого особливого


Ну і смачне завершення мандрівки!


Знаю що в Жені ще є фотки з самого вершечку вершечку вежі. Докидуй їх сюди будь ласка!
Дігери всіх країн єднайтеся!

BATGIRL








Чудовий звіт як завжди! Дякую за мій перший досвід руферінгу телевежі)))Далі буде більше ;D

304 Гості, 0 Користувачів