Таємна галявина нарцисів у горах

Автор Epidemik, 11.06.2012 13:29:56

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Epidemik

і так...в Україні, а саме в Карпатах є гора, де є долина нарцисів, що збереглась незатронутою ніким, і про яку знає дууже мало народу..
це унікальне місце ще унікальне тим, що в світі є здається тільки 2 таких місця де незатронутими є галявини нарцисів у горах...одне з них в Канаді, інше в нас
на днях ітиму туди "на розвідку", так як останній раз людина що розповіла мені про це місце, була там більше 5 років тому. місце знаходження не дуже хотілось би розголошувати, скажу тільки що знаходиться близько 35 км від Усть-Чорної, в горах, де навіть пішки складно дойти
чому я не сокіл, чому не літаю

Golem

Хочу тебе розчарувати. Карпати це не печери - всі вони давно вже ходжені переходжені, якшо не туристами, то збирачами грибів, афин або мисливцями. Ну або як мінімум картографами :) А ще лісовидобування яке триває вже понад 150 років, дуже багато "диких" Карпат вже були в свій час раз або двічі повністю вирубані і встигли вже відрости.

Але цілком ймовірно шо є в Карпатах гарна симпатична галявинка куда доволі рідко заходять люди, гарне місце для відпочинку.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Alter

     

    Долина нарцисiв - унiкальний ботанiчний об'єкт поблизу с.Хусту, де ростуть нарциси вузьколисті (Narcissus angustifolius). Цей середньоевропейський високогiрний вид нарцисів поширений в Альпах, на Балканах i в Карпатах на висотах 1100-2060 м.
Ці квіти дикі, які звикли ховатися високо в горах. Вчені припускають, що багато тисячоліть тому втікаючи від льодовика, нарциси облюбували собі хустську долину і тут оселилися . Навесні все величезне поле вкривається дрібненькими примулами, пролісками і первоцвітом, а за кілька тижнів — нарцисами. Квіти цвітуть недовго - 10 днів. Ніде на планеті більше немає такого місця. Долина справді унікальна.

     За своїм фаунiстичним складом Долина нарцисiв сильно вiдрiзняється вiд iнших заповідників. Тут представленi тварини заплавних лук Закарпатськоi рiвнини. Серед птахiв переважають луговi чекани (Saxicola rubetra), звичайнi вiвсянки (Emberiza citrinella) та сiрi славки (Silvia communis). В бiльш зволожених мiсцях звичайними є деркачi (Crex crex) та очеретянки - борсучки (Acrocephalus schoenobaenus). В чагарниках вздовж рiчки Хустця зустрiчається фазан (Phasianus colchicus). Дуже рiдко тут можна зустрiти i ремеза (Remiz pendulinus).

    Характерними земноводними ,,Долини нарцисiв" є ставкова жаба (Rana lessonae), сiра ропуха (Bufo bufo), звичайний (Triturus vulgaris ) i гребiнчатий (T.cristatus) тритони. З плазунiв зустрiчаються вуж звичайний (Natrix natrix) i прудка ящiрка (Lacerta agilis). Фауна ссавцiв представлена звичайною полiвкою (Microtus arvalis), польовою мишою (Apodemus agrarius), мишою маленькою (Мicromys minutus), ондатрою (Ondatra zibethica), зайцем-русаком (Lepus europaeus) i iншими видами, зовсiм не властивими для гiрських масивiв заповiдника. Багата iхтiофауна рiчки Хустця нараховує близько 20 видів риб.

    Коли ординці захопили замок в Хусті, то місцеві жителі набивали їх подушки нарцисовими квітами, ніби в знак покори і пошани. Також виноград, котрий вирощують в Закарпатті, також походить від греків. Вакх чи Бахус, вигнаний богами з Олімпу на грішну землю, втікаючи, прихопив з собою гілочку виноградної лози і приніс її в Закарпаття. З того часу тут виробляють найкраще в світі вино. Але про це окрема розмова.

Звідси.

Долина нарцисів на вікі
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Le-i-3o

To Golem: З одного боку підтримую, а з іншого смію не погодитись...майже в кожному регіоні Карпат я місця де "дітько каже на добраніч" і супутник два рази     на рік пролітає вопщем як то кажуть кінець географії...Турка(тут реально найбільше!!!), біля Усті-Чорної чорної цілком ймовірно, біля Долини.навіть біля Сколе є таке.

В такі місця заходять тількі місцеві і то не всі, а обрані(грибні королі для прикладу) і ті хто туди ходить береже те що там є а одже в теорії така місцина існувати може.
Він копав, і ти копай!!!

Golem

Цитата: Le-i-3o від 11.06.2012 17:45:42
To Golem: З одного боку підтримую, а з іншого смію не погодитись...майже в кожному регіоні Карпат я місця де "дітько каже на добраніч" і супутник два рази     на рік пролітає вопщем як то кажуть кінець географії...Турка(тут реально найбільше!!!), біля Усті-Чорної чорної цілком ймовірно, біля Долини.навіть біля Сколе є таке.

В такі місця заходять тількі місцеві і то не всі, а обрані(грибні королі для прикладу) і ті хто туди ходить береже те що там є а одже в теорії така місцина існувати може.

Тоді треба поконкретніше, вказати їх на карті. Я, особисто, віднсно добре знаю Скоілвські Бескиди і мені важко уявити де ж такі місця є.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Epidemik

Про Хустську долину нарцисів знають всі, і в інтернеті про неї досить інформації, що не скажеш про Буштинську долину нарцисів, яка не є розрекламована, але існує, знаходиться всього за 20 км від Хуста, і щороку я маю можливість туди приходити любуватись!

Щодо долини в горах поблизу Усть-Чорної, запевнюю що знає про неї мало хто, навіть місцева молодь про таке не догадується, адже це місце є в глуші, де ні грибарі ні інші збирачі не доходять. Туристам про цю місцину не розповідають, і тримають її в секреті. мені поталанило знати про це досить таки випадково, а так як маю можливість туди потрапити (на карті навіть близько не знаю де це, повести туди має мене мій батько який там виріс, і надіюсь все буде як я очікую, і приготую звіт, правда не вкажу місце розташування цієї місцини :-\
чому я не сокіл, чому не літаю

maxis

Цитата: Le-i-3o від 11.06.2012 17:45:42
To Golem: З одного боку підтримую, а з іншого смію не погодитись...майже в кожному регіоні Карпат я місця де "дітько каже на добраніч" і супутник два рази     на рік пролітає вопщем як то кажуть кінець географії...Турка(тут реально найбільше!!!), біля Усті-Чорної чорної цілком ймовірно, біля Долини.навіть біля Сколе є таке.

В такі місця заходять тількі місцеві і то не всі, а обрані(грибні королі для прикладу) і ті хто туди ходить береже те що там є а одже в теорії така місцина існувати може.
часто буваю в Турці, ходжу по гриби, нарцисів там точно немає, клімат не той.

Le-i-3o

Цитата: maxis від 12.06.2012 15:44:02
Цитата: Le-i-3o від 11.06.2012 17:45:42
To Golem: З одного боку підтримую, а з іншого смію не погодитись...майже в кожному регіоні Карпат я місця де "дітько каже на добраніч" і супутник два рази     на рік пролітає вопщем як то кажуть кінець географії...Турка(тут реально найбільше!!!), біля Усті-Чорної чорної цілком ймовірно, біля Долини.навіть біля Сколе є таке.

В такі місця заходять тількі місцеві і то не всі, а обрані(грибні королі для прикладу) і ті хто туди ходить береже те що там є а одже в теорії така місцина існувати може.
часто буваю в Турці, ходжу по гриби, нарцисів там точно немає, клімат не той.

Мова велась про місця де ступають тільки обрані, а не про нарциси. Про такі місця де кількість візитів людини на "Пальцях перерахувати" можна грубо кажучи.

А щодо таких місць У Сколівському районі то і саме неподалік Сколе то найближчим часом підготую інфу.
Він копав, і ти копай!!!

Epidemik

Ну все, то ппц, скільки раз іду в гори, і постійно попадаю в бурю :(
ладно, то всьо пофіг, дойшли ми до тієї галявини, і можу запевнити що туди точно ніхто не ходить)
грибами поблизу і не пахне, а якщо і є, туди їх точно ніхто не ходить збирати. збирачі ягод теж думаю в таку далечінь і в глуш не ходять, залишається варіант з мисливцями, які теоретично могли транзитом там проходити :)

позволив собі зірвати 5 нарцисів, галявина думаю від цього не пропаде, а мамі було приїмно ;D


чому я не сокіл, чому не літаю

maxis

Цитата: Epidemik від 14.06.2012 08:26:55
Ну все, то ппц, скільки раз іду в гори, і постійно попадаю в бурю :(
ладно, то всьо пофіг, дойшли ми до тієї галявини, і можу запевнити що туди точно ніхто не ходить)
грибами поблизу і не пахне, а якщо і є, туди їх точно ніхто не ходить збирати. збирачі ягод теж думаю в таку далечінь і в глуш не ходять, залишається варіант з мисливцями, які теоретично могли транзитом там проходити :)

позволив собі зірвати 5 нарцисів, галявина думаю від цього не пропаде, а мамі було приїмно ;D

мапу в студію

Bottlehunter

Мапу як мапу, а кілька фоток не завадили би. Не думав, що нарциси досі цвітуть.
Най жиє Гуцулія!

Epidemik

яка мапа!! про мапу я зразу сказав, таємницю не видам, а от фотки закину, правда чуть пізніше, мушу їх собі скинути, бо там не було мого фотіка, він в ремонті після грози, яка нас зловила після велопокатушки на озірце(
да, нарциси цвітуть там і зараз, правда самий розгар цвітіння пройшов уже!
чому я не сокіл, чому не літаю

Le-i-3o

Цілком підтримую на рахунок мапи, деколи про місця які можуть бути признаними унікальною пам'яткою природи навіть загальнодержавного значення, розголошувати і надавати їм цього статусу ПРОСТО НЕ МОЖНА, адже на даний момент у нашій державі навіть попри якісну організацію охорони, більші суспільства не володіє відповідним рівнем свідомості і культури яка б стримувала їх від недозволених дій.

А щодо твоїх 5 зірваних квіток, моя думка що це не правильно, якщо ця поляна така як ти розповідаєш.

А на якій висоті галявина?
Він копав, і ти копай!!!

maxis


Epidemik

галявина дето на висоті 1200, може чуть вище, якраз в межах закінчення лісової смуги...хоча здається що все таки трошки вище, там фіг паймьош, шукав на карті де би то могло бути, і неможу знайти, хіба тато покаже, а то я ніяк вдуплити неможу, зато запамятав, як туди добратись, наступного року в розгар цвітіння туди поїду.

чому я не сокіл, чому не літаю

Mike

Цитата: Epidemik від 11.06.2012 18:07:58
Про Хустську долину нарцисів знають всі, і в інтернеті про неї досить інформації, що не скажеш про Буштинську долину нарцисів, яка не є розрекламована, але існує, знаходиться всього за 20 км від Хуста, і щороку я маю можливість туди приходити любуватись!

Щодо долини в горах поблизу Усть-Чорної, запевнюю що знає про неї мало хто, навіть місцева молодь про таке не догадується, адже це місце є в глуші, де ні грибарі ні інші збирачі не доходять. Туристам про цю місцину не розповідають, і тримають її в секреті.
Гірських "долин нарцисів" з кілька десятків по Свидовцю, Мармаросах та околицях. Всі вони зареєстровані в відповідних лісництвах і є під державною охороною. Якісь більші, а якісь нараховують буквально кілька квіток.
Їхнє розташування ніхто особливо не приховує і не важко дізнатись якщо трохи "копнути" інформації.
Ба, їх розташування навіть рекламується, до прикладу, в заповіднику "Долина нарцисів" публічно висить отака мапка з найбільшими місцями поширення:

Як бачиш позначено і долину під Буштино, і кілька високогірних локацій, і винищені любителями зірвати 5 квіток місця.

Цитата: Epidemik від 14.06.2012 08:26:55і можу запевнити що туди точно ніхто не ходить
По чому саме це було видно? Ходять. Більше того, є люди які отримують гроші за те щоб там ходити і піклуватись про нарциси.
Задумайся над тим фактом, що ще понад 100 років тому в тих глухих місцях з'явились не просто відвідувачі, а повноцінна залізниця(залишки вузькоколійки в околицях Усть-Чорної важко не помітити досі), по якій кожного дня вивозили море лісу.

Цитата: Epidemik від 14.06.2012 08:26:55
позволив собі зірвати 5 нарцисів, галявина думаю від цього не пропаде, а мамі було приїмно ;D
Власне отак думали ті хто повністю знищив популяції нарцисів в Мукачівському районі.
Квітка занесена до Червоної книги України, ти знаходився на території Карпатського Національного Парку. Як тут може бути не очевидно що це порушення закону і що галявина від цього таки пропаде.
Не будь бидлом, придбати нарциси в квіткових магазинчиках нема ніяких проблем.

Epidemik

зареєстровані і відзначені то одне, а я розповідав про ту про яку не знають, знаю це точно, мав розмову з начальником спас служби, який між іншим являється моїм другом, і знаю його з дитинства, а точніше він мене ...щодо вузькоколійки, то можеш мене не роздупляти, мій дід років з 20 був там директором лісокомбінату, і я неодноразово на ній катався, а нащот галявин, то галявини на свидовці то одне, пару з них при дорозі, і про них знають, я ж ввів тему про ту про яку незнають. Ще мало хто знає про водоспад, який є більшим за шипіиський, правда він не постійний, і водоспадом назвати складно, бо утворюється тільки під час обільних дощів, що характерно, вся висота це вільний політ води, а не як на шипоті :)
до тих що на свидовці можна навіть машиною підїхати...та що я маю на увазі, в глуші такій шо чорт ногу зламає

чому я не сокіл, чому не літаю

Lesyk

Друже Epidemik, ця тема знаходиться в розділі звітів, а звітом то і не пахне  :-\ Максимум "я знаю місце".

Ну якщо ж ця галявина така таємнича і невідома, якщо шлях до неї тяжкий та тернистий - то де повноцінна розповідь? Кожного разу коли мені світиться твоє повідомлення у "Показати нові повідомлення з Вашого останнього візиту" я наївно надіюся нарешті прочитати щось цікаве і захоплююче про мандрівку у бурю в якісь забуті світом недрі у пошуках тієї такої особливої галявини - а ні, вкотре натикаюсь на якісь незовсім логічні обірвані репліки, написані з порушеннями синтаксису та пунктуації, і з повною відсутністю великих букв. 

Та, якщо з якихось технічних причин не можеш одразу дати фото, то хоч текстову частину можна написати?

Epidemik

Гарно підмітив, звітом тут не пахне, шось я дійсно забув про головне призначення вкладки "Звіти".
Багато розповісти незнаю навіть чи можу, все досить коротко і сухо. В Усть-Чорній на службовому Уазі спас служби, з її ж начальником, та моїм батьком, поїхали в гори, в сторону Лопухова, згодом звернувши по дорозі на дорогу що вела вже по лісу все вище і вище. Складно визначити скільки саме ми проїхали, але їхали добру годину, не враховуючи зупинку ізза перегріву машини. Доїхавщи до певного місця, поблизу якого були вівчарі, залишили машину (наскільки зрозумів це були знайомі вівчарі), і пішли вниз лісом, потім перейшовши гору, почався дощ, але ідучи лісом спершу це не відчувалося. Знайшли пару грибів, перепочили, гроза чуть вщухла, але в лісі було вже і так мокро, шлях не складний ніби, але довгий і не цікавий, доки через 3-4 години, не прийшлт на галявину, мокрі, та і не дуже задоволені, зробили пару фоток, і рішили після невеличкого перекусу, йти швидше назад.вернувшись до машини, проїхавши пів дороги, хмари розійшлись, ше трохи поцяпав дощ, і все, приїхали, висушились, переночували, і додому.
Фотки є пару, де з батьком, вони в того татового друга, на татовий фотік зробив пару фото крупного плану коли вже в машині їхали вниз, і стали води набрати, так як забули його в машині коли залишали її.
чому я не сокіл, чому не літаю

281 Гості, 0 Користувачів