Автор Тема: Re: Новороздільська ТЕЦ  (Прочитано 1598 разів)

1 гість дивиться цю тему.

:-)

  • Свої
  • Гуру
  • *
  • Повідомлень: 805
  • Рейтинг 159
  • Жертва алкоголю, білка-істеричка
    • Перегляд профілю
Re: Новороздільська ТЕЦ
« : 14.04.2010 20:09:53 »
Після відвідин Збагачувальної Фабрики, огляду 2-х КБМ (кульовий барабанним млин) біля неї ж, дожувавши останні бутери подалися на ТЕЦ. Дядько Roy заявив, що прагне опинитися в приміщенні, ібо надцять хвилин під мжичкою оптимізму не додавали. До ТЕЦ йшли грунтовою дорогою, яка виглядала значно більш розкислою, ніж була насправді, тому в масах спостерігалося певне хвилювання. На територію зайшли спокійно, жіночка, що виходила з головного корпусу (ГК) нічого нам не заперечила, обійшовши ГК все ж втрапили до нього, попередньо оглянувши димосмоки
 з т.зв. "боровами"

де вже відчувалася порівняно з вулицею вища температура повітря, та й напис на дверях
Чоловіча душова нагадав про теплу воду вдома.
Жіночка, яка вийшла на зустріч була поставлена перед фактом, що ми студенти-енергетики-машинобудівники і мусить привести або нас до, або до нас, начзміни КТЦ. Замість начзміни ми отримали слєгка піддатого (як ще пояснити його початкову радість і перегар на відстані 60см ;)) оператора ЦЩУ, який завів нас на всласне ЦЩУ ("Хлопці, ну тільки щоб начальство не знало, ну ви розумієте."), більшість обладнання якого не змінилася з 1956-го року. Тут було значно тепліше, хтось навіть ознайомив нас із думкою вголос: "А на ТЕЦ й справді тепло. :D" (КО пану в поміч  ;)). Ми зняли дощовики та іншу спорягу, Roy та zelja дістали фотоапарти із штативами, і обличчя операторів ЦЩУ (всього 3 штуки на той момент) осяяла посмішка - вони побачили горловину ГММ з акцизними марками, що стричала із моєї кишені.
Вигляд ймовірної "нагороди" додав нашому провожатому ентузіазму і зі словами: "Ходіть хлопці я вам все покажу." ми подалися в машзал.

Першою перед нами постала турбіна ХТГЗ типу ПР-6-35/5-1,2
(щодо цього не певне, це здогадки, мужик кагбе не в курсі - звичайне явище для людей "із зміни"), потужністю 6 МВт електричних, точніше її генератор, встановлена 2000-го року.
А от і сама турбіна:
Мою увагу привернуло те, що керується турбіна згідно давньої технології за допомогою електроконтактних вимірювальних пристроїв

(на відміну від схожої турбіни на Львівській ТЕЦ-1, правда на 12 МВт електричних 1995-го року - у неї все на мікропроцесорній електроніці, яка часто "вилітає" :'(), з чим це пов'язано - з меншою потужністю, чи з надійністю "дідівських методів" - наразі невідомо. ???
Вимирювальні прилади теплофікаційного відбору:


Наступною була протитискова турбіна виготовлена на ЛМЗ, тої ж потужності, що й попередня, ровесниця ТЕЦ.


Її збуджувач:


Далі виднілися 2 протитискові 12-ки - не працюють з 1991-го року, оскільки основний споживач пари - ВО "Сірка" саме тоді припинило виробництво.


В часі коли всі інші знимкували обладнання, пішли з паном оператором до котельного залу. На питання "що за котли?" відповідь була така ж поверхнева, як і про турбіни, нічого детально. >:( Зате бачили б ви очі, спрямовані на горловину пляшки з ГММ, яку я весь час намагався прикрити рукавицею, бо віддавати такий ласий ковток комусь лєвому в наші плани не входило. ;) Довелося розповісти історію, що ми не готові, втрапили сюди чисто випадково і що восени (коли встановлять газотурбінну установку - вдалося витягнути ::)) ми обов'язково приїдемо, попередньо домовившись із начальством та "підготувавшись". 8) Мужик поставився до цього з розумінням.

Засувки на підігрівачі чи то сирої, чи то мережевої води:


Приємно вразило те, що частина вимірювальних пристроїв була промаркована правильною технічною українською мовою.


Зокрема витратоміри:


Мали можливість поспостерігати за місцевими "музами енергетики", які тусили в т.зв. "акваріумі", доведеться втішити (розчарувати?) inkognito - до дєвушки з ХАЄС не порівняти, найперше по віку. :)
А це напевне плоди їхньої праці:


Вид на ВРП з віконця машзалу:


Оскільки була можливість запалу з боку начальства, довелося досить оперативно покинути машзал, вернутися на БЩУ, де нам пожалілися на погану роботу ще рідного РЗА (релюшки з 1956-го - ОМГ! :o, воно ще працює ваще???), ще кілька питань і ми вдягнувши на себе спорядження з дощовиками подалися восвоясі, обіцявши завітати восени, тим же маршрутом - обходячи довкола ГК, цього разу заглядаючи до вентшахт (а їх там достатньо ;)).

P.S. В мої коварні плани входило все ж заночувати на ТЕЦ (ібо як було сказано вище там тепло і відносно затишно), але відсутність того ж таки начальства, з яким можна знайти спільну мову, а інколи ще й харошим коньячком вгоститися, розвіяло всі сподівання. :(
P.P.S. Зважаючи на проведену нами роботу після прибуття на місце ночівлі, та репліки з охороною "Сірки", навряд чи варто буде відвідувати ТЕЦ цієї осені. >:(
P.P.P.S. Дякую Roy та zelja за люб'язно надані фото. +1 ::)
Розшарити F VK G+
Декольтем своїм мене манила.