під політехом

Автор wanderer, 27.07.2009 21:21:38

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

wanderer

Часто ходжу повз політех між Бандери і св Юра.
Там на території купа шахт, а між їдальнею і гол корпусом є величезний в"їзд (камаз пройде).
Я часто бачив його відкритим.
Хтось бував там ? Що там зараз ? Ці всі бомбосховища - вони діючі, хтось за ними ще дивиться ?
В мене в підвалі будинку (австр) є бомбосховище, так воно явно закинуте і його розбирають на підвали...

Romchick

Цей в'Їзд - це головний вхід в політехівське бомбосховище, яке зараз використовується як господарське приміщення і склад продуктів для їдальні. Всі ті ВШ про які писав wanderer просто вентиляція з підвалів корпусів. ВШ бомбосховища знаходиться біля Арки (зелені півкруглі сходи). Друга ВШ перероблена під каналізаційний колодязь і закрита зверху люком. Приточна вентиляція намертво забита сміттям. Крім того корпуси політеха з'єднані підземними переходами, які зараз закриті. Десь в цих переходах є одні дуже цікаві двері (можливо герма), котрі ведуть кудась в центр. Дехто каже що то до якогось міського бомбосховища, дехто - під парк Франка. Точно ніхто незнає. Я декілька раз пробував пройти в ці ходи, але безрезультатно. Раз розрізав ланцюг на в підвалі ІV-го корпусу, так ланцюг замінили, а ще 2 рази мене ловили на гарячому якісь дядьки, приходилось від них тікати. Але ще маю надію туди пролізти.

wanderer

всі ті сховища - де вони взялися ? Їх що - за рад. влади викопали ? Чи просто пристосували існуюче ?

Skip

мені здається що сховища будували разом з переходами та корпусами (про безпеку тисяч студентів вразі чого треба ж дбати )). при чому будували не тільки з новими корпусами. так площа підвалів головного корпусу більша площі першого поверху. та й ширина коридорів там така, що по деяких машина проїхати може. під площею що між другим, першим, четвертим корпусами та бібліотекою  спортзал (кілька років тому був діючим), купа лабораторій і тп. під тими корпусами ціле "підземне царство". також є перехід з головного корпусу в наукову бібліотеку

Цитата: Romchick від 27.07.2009 22:15:52
... Крім того корпуси політеха з'єднані підземними переходами, які зараз закриті. Десь в цих переходах є одні дуже цікаві двері (можливо герма), котрі ведуть кудась в центр. Дехто каже що то до якогось міського бомбосховища, дехто - під парк Франка. Точно ніхто незнає.

про ті двері теж чув, але наскільки то правда не в курсі. а переходи років 20-30 тому ще працювали. а позакривали їх того що почали в них з іноземних студентів бабки трусити (знов ж таки наскільки то правда не знаю)

Romchick

Ну, перезоди будувалися разом з корпусами - тими ідіотськими стікляшками (ІІ-ий, IV-ий,V-ий), за які дали орден Леніна ;D. Бомбосховище незнаю, але думаю теж в ті часи. На рахунок більшої площі підалів під головним - не треба путати корисну площу з загальною. Але з цього підвалу є входи до бомбосховища - двоє гермодверей. А переходи закрили тому, що між другим і четвертим корпусом зробили погану гідроізоляцію тунелю, почала протікати вода і через сильний мороз взимку тріснуло бетонне перекриття, стало небезпечно там ходити. А то що там нігера зарізали, гроші вимагали це просто пусті чутки.
Цитата: wanderer від 27.07.2009 21:21:38

В мене в підвалі будинку (австр) є бомбосховище, так воно явно закинуте і його розбирають на підвали...

Практично в всіх сталінських будинках є бомбосховища. До речі в районі того самого політеха майже в кожному будинку воно є. В двориках стоять ВШ, які мешканці, дуже затійливо, використовують як контейнери для сміття ;D

Skip

Цитата: Romchick від 27.07.2009 23:17:50
А переходи закрили тому, що між другим і четвертим корпусом зробили погану гідроізоляцію тунелю, почала протікати вода і через сильний мороз взимку тріснуло бетонне перекриття, стало небезпечно там ходити.

я мав на увазі перехід між другим та головним. я в ньому був коли вчився. завалений хламом, старими столами, кріслами. але там сухо і він в цілком робочому стані. може колись знов відкриють ???

wanderer

ЦитуватиПрактично в всіх сталінських будинках є бомбосховища. До речі в районі того самого політеха майже в кожному будинку воно є. В двориках стоять ВШ, які мешканці, дуже затійливо, використовують як контейнери для сміття Сміюся
В австрійському. В сталінських ясно - тоді бомбосховище закладалося при будівництві. А тут просто зробили комунікації, поставили двері 20мм, написали "Вход в убежище" і ось тобі бомбосховище.

inkognito

   кандидат на бомбосховище - І-ий корпус (здається І-ий, там де актовий зал) - за ним за мої памя'ті (1997-2002) була купа ВШ (власне говорю про місце між І та ІV-корпусами), причому це були явно ВШ від бомбіка, а не підвальна вентиляція. Перший раз чую про бомбік під "кормушкою" якщо чесно - ІМХО він завжди використовувся як склад для продуктів  :)
Resistance is futile

Akella

та там за першим і досі здоровенна ВШа стоїть,коло 4 теж є ВШа замаскована під клумбу,коло мостика зліва від коговного-так там здається навіть решітка відкрита,от тіко аутпост там дуже часто шляється :(
Akell me nice!

inkognito

 до-речі тема дуже не зла, спробую заюзати своїх друзів із Політеху, маю надію посприяють
Resistance is futile

Dexter

О Інкогніто памятаєш ми як верталися з тої вилазки Останій секрет Лощини.ми також бачили здоровенуну ВШ замасковану під клумбу біля того клубу що недалеко від зупинки???


Сорі хлопаки що трошки невтему.

inkognito

на кільці Чорновола-Липинського маєш наувазі?
Resistance is futile

Dexter

Я той район погано знаю...ну дивися якшо стояти дупою до будки з ходогами то будеш дивитися прям на ту ВШ=) (сорі за кумедне поясненна :-[ )


До чого вона веде???ти не цікавився.просто її розміри вражають=)

inkognito

Цитуватимені здається що сховища будували разом з переходами та корпусами (про безпеку тисяч студентів вразі чого треба ж дбати )). при чому будували не тільки з новими корпусами. так площа підвалів головного корпусу більша площі першого поверху. та й ширина коридорів там така, що по деяких машина проїхати може. під площею що між другим, першим, четвертим корпусами та бібліотекою  спортзал (кілька років тому був діючим), купа лабораторій і тп. під тими корпусами ціле "підземне царство". також є перехід з головного корпусу в наукову бібліотеку

1) Нові корпуси ймовірно (I,II,IV,V) будували із урахуванням бомбосховищ. А ось головний корпус був збудований задовго до того як людина піднялась у повітря на апараті тяжчому за повітря! - про які бомбіки тоді мова?

2) а ось і ні! спортзали були тільки під IV-корпусом і не далі його мурів. Знаю, бо дівчина там часто займалась і я неодноразово був.
3) Наукову бібліотеку - ти маєш наувазі та шо на пл. Cв.Юра чи на Професорській?
Resistance is futile

inkognito

Цитата: Dexter від 28.07.2009 20:47:53
Я той район погано знаю...ну дивися якшо стояти дупою до будки з ходогами то будеш дивитися прям на ту ВШ=) (сорі за кумедне поясненна :-[ )


До чого вона веде???ти не цікавився.просто її розміри вражають=)

Знаю про шо ти кажеш, бомбік там дійсно є. Аборигени казали. Наразі недосліджений нами, але аборигени туди 100% спускались раніше - казали бомбік здоровезний. При нагоді тра дослідити!
Resistance is futile

oleksa

Цитата: Dexter від 28.07.2009 20:47:53
Я той район погано знаю...ну дивися якшо стояти дупою до будки з ходогами то будеш дивитися прям на ту ВШ=) (сорі за кумедне поясненна :-[ )


До чого вона веде???ти не цікавився.просто її розміри вражають=)

ВІН ТАМ ДОСИТЬ ВЕЛИКИЙ.пАМЯТАЮ ЩЕ КОЛИ БУВ МАЛИМ ТО ЛАЗИЛИ ( Я СТОЯВ НА СХОДАХ БО БОЯВСЯ) КОРОЧЕ ХЛОПЦІ ПОВИНОСИЛИ ЗВІДТИ КУПУ ЦІЛИХ КОБОЧОК І ХТОСЬ НЕНАРОКОМ РОЗЛИВ ЯКИЙСЬ АЦЕТОН ЧИ РОЗЧИННИК БО ДУЖЕ НИМ СМЕРДІВ. А ТАМ ЩЕ Є ОДНА ВШ В ПОДІРРЇ БУДИНКУ ЩО ПОРУЧ.КОРОЧЕ МАЙЖЕ 100 ГАРАНТІЯ ЩО БОМБІК НЕ ТРОНУТИЙ... БО ЧЕРЕЗ вш ТУДИ НЕ ЗАЛІЗЕШ. ТРЕБА МАТИ НАДТО ДИСТРОФІЧНЕ ТІЛО ЩОБ ТАМ ВМІСТИТИСЬ
так - так сказав кулемет.потім всі мовчали.

Akella

дистрофічне не дистрофічне,я мабуть пролізу,ібо худий як ровер   ;D
Akell me nice!

inkognito

будем тя за ноги тримали!!! а розлили рідину для очистки протигазів/хімзи мабуть
Resistance is futile

Skip

Цитата: inkognito від 28.07.2009 20:52:36

1) Нові корпуси ймовірно (I,II,IV,V) будували із урахуванням бомбосховищ. А ось головний корпус був збудований задовго до того як людина піднялась у повітря на апараті тяжчому за повітря! - про які бомбіки тоді мова?

2) а ось і ні! спортзали були тільки під IV-корпусом і не далі його мурів. Знаю, бо дівчина там часто займалась і я неодноразово був.
3) Наукову бібліотеку - ти маєш наувазі та шо на пл. Cв.Юра чи на Професорській?


1. підземні приміщення поза межами г.к. є 100%. коли вони будувалися не знаю, можливо і пізніше самого корпусу. та й не обов"язково це бомбік мав бути. хто його знає для чого то використовувати могли.
2. спорити не буду, бо на всі 100% не впевнений
3. на Професорській

Romchick

До речі, на Професорській, в тому дворику, де 17 корпус стоять низькі вентшахти з досить широкими але низькими жалюзями. Запасного виходу з них нема. Не впевнений що це, але ... потрібно перевірити.

285 Гості, 1 Користувач