Автор Тема: Криївки  (Прочитано 54979 разів)

1 гість дивиться цю тему.

yar-79

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 177
  • Стать: Чоловіча
  • Перший крок-визначає наступні!
    • Перегляд профілю
Re: Криївки
« Відповідь #40 : 29.03.2010 21:03:50 »
Lubko дякую!
Розшарити F VK G+

Nachtigall

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 9
  • аааа! =)
    • Перегляд профілю
« Відповідь #41 : 06.05.2010 12:38:33 »
теж знаю про криївку у славському. її один страший дядько-ентузіаст відновлює своїми руками і на екскурсії пускає=)
Розшарити F VK G+
Ліпше вмерти стоячи, ніж жити на колінах!

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 846
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #42 : 08.05.2010 17:58:53 »
Заїхав нині в Музей романа Шухевича що в Білогорщі. так близько від Львова, а ніколи там не був. Так от: на стіні висить велика карта з позначеними місцями розташування криївок. Карта охоплює в основному північ Львівщини, на жаль не гори. Зразу під картою купа зброї, накопаної в деяких з тих криївок. Так шо мати бажання - можна їхати і дивитися на місця де ті криївки колись були. Принаймні уявлення як вони виглядали буде.

Загальне враження від музею - позитивне. Багато експонатів які стосуються безпосередньо Шухевича, багато експонатів і про УПА. Вхід всього 3 грн. Кому ж це не цікаве - є кулемет Максим і гранатомет тих часів. Все не за склом, я навіть спробував з нього постріляти. Це плюси. Є й мінуси: кобіта шо проводить там екскурсію не змогла відповісти на жодне моє питання яке не стосувалося музею, але відносилося до Повстанців :( Та й шо від неї хтіти, якшо на весь музей грало Радіо Мелодія :(

Якшо хто захоче завітати: працюють щодня крім середи.
Розшарити F VK G+
курча

Nachtigall

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 9
  • аааа! =)
    • Перегляд профілю
« Відповідь #43 : 08.05.2010 18:59:04 »
ооо,дякую за інфу,не знав! потрібно буде завітати :)
Розшарити F VK G+
Ліпше вмерти стоячи, ніж жити на колінах!

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 494
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #44 : 08.05.2010 19:50:15 »
а во адресу/координати музею, що на Білогорщі мона висвітлити?
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 846
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #45 : 08.05.2010 20:58:16 »
Координати: 49°50'38"N   23°56'32"E

вул. Білогорща 76/а.
м. Львів

Телефон: +380 322 981 774

Лінк на вікімапію

Назагал там всьо просто: їдеш на Левандівку, далі в сторону вулиці Роксоляни, тобто далі по Левандівці прямо. Буде поворот наліво на Білогорщу, на нього є вказівник, стандартний дорожній знак. Повертає
мо, Їдемо прямо по головній. Аж поки перед писком не буде велика вивіска: "Музей". Зліва буде памятник шо на фото." Зправа - музей. Ходять маршрутки зі Львова.
Розшарити F VK G+
курча

Stinger

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 544
    • Перегляд профілю
« Відповідь #46 : 09.05.2010 01:09:41 »
гуд! тре завітати, цікава тема :)
Розшарити F VK G+

onyx

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 303
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #47 : 31.05.2010 17:26:36 »
А у франківську є музей визвольних змагань, там теж багато цікавого
http://www.museum.if.ua/museums/r2/20.html
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

Ber)!(cuT

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #48 : 27.08.2010 09:16:35 »
Знаю місце, де є криївки, що видлубані в скелі. Одна з них завалена (засипана), зроблена під пам'ятне місце, а неподалік є ходи в сусідні "зали". Знаходиться за с. Велика Воля, Миколаївський район. Може хтось там був?
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 846
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #49 : 27.08.2010 09:45:11 »
Був. Не виключено що це просто печери в піщовику. Їх в тому регіоні багато. Криївки будувалися під землею в глухому лісі, куди москалі па грібочки не ходять. Хоча не виключено. Перевірити легко - в музеї Шухевича є Карта (див кілька постів вище), можна піти і подивитися.
Розшарити F VK G+
курча

toya

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг -8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #50 : 27.08.2010 09:54:18 »
Криївки видовбані в скелі - це страшно важка робота, і страшно запальна - шум неймовірний мав стояти і всі в околиці знали б про це.
Цитувати
Перевірити легко - в музеї Шухевича є Карта (див кілька постів вище), можна піти і подивитися.
карта напевне створена дослідниками після подій, не думаю що така карта існувала в ті часи - з міркувань конспірації.
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 846
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #51 : 27.08.2010 11:30:21 »
Так, звичайно шо після подій. Але достовірність повинна бути висока, враховуючи шо дуже багато упівців дожили до наших днів.
Розшарити F VK G+
курча

toya

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг -8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #52 : 27.08.2010 11:46:54 »
Доречі, родич, який мав всю сім"ю в партизанах, розповідав, що в того хто випадково знайшов криївку або став свідком побудови, був дуже небагатий вибір, навіть могли просто вбити заради конспірації. на війні як на війні...
Розшарити F VK G+

Gonta2012

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 1
    • Перегляд профілю
« Відповідь #53 : 03.02.2011 16:06:59 »
інформація про криївки ОУН-УПА збирається багатьма ентузіастами.
один із прикладів http://forum.milua.org/viewtopic.php?f=15&t=2775
http://povstanets.kiev.ua/index.php?do=reports&rep=9

Є інформація про криївки в Туристичному путівнику "Стежками УПА" http://forum.milua.org/viewtopic.php?f=20&t=12149&start=0
http://vsiknygy.net.ua/news/2992/

Цікава інформація про часто згадуваний Чорний Ліс на Франківщині http://pravda.if.ua/news-591.html. Цікаво, чи вдалось цьому панові втілити задумане.
Розшарити F VK G+

T.a.Z.z.Z

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 9
  • Viam supervadet vadens
    • Перегляд профілю
« Відповідь #54 : 03.02.2011 22:55:34 »
У нас в Миколаєві є одна криївка видовбана в скалі, і ще щось наподобі кімнатки теж у скалі але мені казали що там монахи ховались, і ще про "Бункер" мені розказували теж типу краївки УПА мій знайоми знає де це є, а взагалі у нас ліси у собі мають багато усілякого, видатні воїни УПА народились на Миколаївщині, зокрема один з найбільш прославлених польових командирів УПА Михайло Гнатів (Скорий), стрілець УПА Степан Янкевич (Крук), головний редактор часопису ОУН "Ідея і чин " Михайло Палідович (псевдо Карпатський).

Якщо треба проведу до двох)
Розшарити F VK G+

GreenLION

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 35
  • Карпатист!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #55 : 07.06.2011 13:08:45 »
Найвідоміша криївка діє у Львові - це всім відомий ресторанчик. До речі при проектуванні генделика дотримувались деяких історичних фактів! Дідусь з автоматом там на вході веселий :D Хто не знає даю посилання http://www.kryjivka.com.ua/

Читав про нещодавно відкриту криївку-музей неподалік Рівного тут: http://www.radiosvoboda.org/content/article/1881811.html Пише що це найкращий зразок!
Ну хто хоче - читайте, гіперлінк дав, там ще багато цікавого.

Також чув про, відкриту для відвідувачів криївку біля села Гавареччина, що на Золочівщині. Даю посилання http://zolochiv.net/muzej-vojiniv-upa/ 

Накінець, чув про криївку в Селі Воля Любинська (Яворівський район). Про неї написона декілька слів у путівнику "Туристичними сежками Яворівщини", конкретики не знаю.
Розшарити F VK G+
"Де ліси старі стоять, де панує морок, - там живе душа моя, у високих горах..."

Rufus

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 163
  • BatMaN !!!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #56 : 27.06.2011 17:49:56 »
Знайшов таку цікаву Новину
Розшарити F VK G+
Be friendly to bats!

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 846
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #57 : 16.01.2012 12:45:25 »
Справжня криївка в якій переховувався Роман Шухевич збереглася в музеї в селі Грімному музей знаходиться в будинку, де колись була одна з конспіративних квартир Шухевича. В підлозі є отвір і невеличка комірка, куда ховався командир і охоронці, коли в хату заходив хтось чужий. Зберігся радійоприймач і друкарська машинка Шухевича.

Музей хоч і складається з однієї кімнати, але він справив дуже хороше враження, подарував відчуття дотику до історичної постаті. Багато речей повстанців, документів. Цікаве місце ще й тим, що тут повстанці вбили москаля-міліціонера, про шо повідає плакат на стіні. До речі, Дарія Гусяк - звязкова Шухевича причетна до тих подій - досі жива і мешкає в Дрогобичі.

Як добратися до музею описано тут Є вказівник на Стрийській трасі і в самому селі. Від себе додам шо останніх 3 км до села - просто жахлива дорога. то ж при можливості краще їхати через Комарно. Заодно подивитися там гарний костел і старі деревяні церкви. Сам музей прямо біля церкви, є хороші вказівники. В хаті мешкають люди. Думаю пробелм з відвідуванням не повинно бути.

Багато з експонатів роками переховувалися по хатах односельчан, кажуть шо було тоді дві криївки. Ще одна під старою церквою поруч, люди памятають. Але де точно вхід поки що не визначили :( Так шо музей має перспективу розширення. Напевно використання георадару допоможе...
Розшарити F VK G+
курча

Le-i-3o

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 197
  • Копай!!!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #58 : 22.03.2012 16:41:44 »
Всім привіт, біля мого села Рокити(2км від Добротвору) Камянко-Бузького району, у лісі збереглись дикі криївки, біля них встановленні таблички одна з них навіть в хорошому стані коли бачив в дитинстві ще була накрита, це все виглядає як ями правильної форми, деколи біля криївок відправляются поминальні служби, в лісі їх є біля чотирьох, в них нічого не збереглось..ось така інформація, яка там ситуація зараз не знаю, бо дуже давно не був в селі, кому буде цікаво пишіть, що конкретно все взнаю можна навіть буде і машнути.
Розшарити F VK G+
Він копав, і ти копай!!!

Estel_Shmidt

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 27
  • questo sono io)
    • Перегляд профілю
« Відповідь #59 : 23.03.2012 11:42:52 »
.ось така інформація, яка там ситуація зараз не знаю, бо дуже давно не був в селі, кому буде цікаво пишіть, що конкретно все взнаю можна навіть буде і машнути.

я б з радістю, так як живу в самому Добротворі і можливість думає випаде :)
Розшарити F VK G+