Ножі і холодна зброя

Автор YserL, 30.07.2009 23:04:28

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 2 Гості дивляться цю тему.

zelja

Надибав в себе такий вот ніж  :o минулого року зним їздив в гори (на машині)
Сертифіката на нього нема бо був куплений на базрчику і вот незнаю чи варто його в якийсь похід вилазку брати?

Akella

варто,але якшо виготовиш на нього сертифікат,інакше можуть бути проблеми
Akell me nice!

YserL

неварто, дешевше купити із сертифікатом ніж його виготовити :)

goom


atlas1975

Мій двоюрідний брат найбільше цінить маленький ножик австрійських часів "Solingen"...

Alter

Хто знає, де і як можна провести акспертизу ножа, і скільки нервів і грошенят то діло витягне?
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

javamdam

ліпше купи новий, складний ніж.
всі складані шо не викидушні холодною зброєю не вважаються
а експертизу проводити варто хіба коли ножик того вартує...

Alter

Ножик вартує, я його майже три місяці по різним виробничим інстанціям тягав, і в результаті вийшла невзрачна на вигляд, але офігєнно-ріжучо-бриюча штукенція. Тільки от по всіх параметрах воно проходить саме як Холодна Зброя! От і думаю, як би то і де можна буде вибити цидулку для нашої доблесної міліції. А то ж жалко, щоб порохами припадав.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

javamdam

а шо то за кинджал такий?
я великі ножі в рюкзаку ношу, кілька разів доводилося пояснювати міліціянтам, але проблем не викликало ніяких, вони ж бачать шо це не в гопачих цілях
з дорогими ножами на "дєло" не ходять і міліція це знає

Alter

Ніж із сталі ШХ-15, гартований норм і заточений так як має бути. Після пів години тесання патиків на колики ним ше можна було бритись. Хоч і на вигляд так собі. Ось хвотка.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Lesyk

можу тебе запевнити що ніж на фото ну ніяк не є холодною зброєю - як мінімум нема гарди - а отже ним неможливо нанести потужний колючий удар, немає "кровостоку", немає "кишкодера", так звигляду сталь там тонка - а отже не така вже й і міцна, по військових мірках не пройде.та й просто на перший погляд - звичаний кухонний ножик  ;D

Alter

Товщина-4мм, гарда в перелік необхідних умов не входить, кишкодер і кровосток - то тоже не головне. Сталь може доходити до 60 HRC (прикинь в яких умовах підшипник працює ,і тоді стане ясно, чому гарно заточку тримає. А про кухонний ножик... Та я б тільки за, якби всі міліціянти так думали)
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Lesyk

"Для клинкової зброї, в зв’язку з цим, встановлюється спосіб кріплення клинка, зручність утримання зброї у руці, безпечність нанесення визначених по силі та напрямку ударів."
- при мені цим ножем сильно зможеш в дерево лупнути прямим колючим ударом?
давай, а я на відео зніму як ти собі перериватимеш м"язи ти сухожилля на долоні...

Під час аналізу виявлених криміналістичних ознак треба приймати до уваги те, що визначальною для визнання конкретного предмета (пристрою) холодною зброєю є сукупність ознак:

- основне цільове призначення;
- конструктивні особливості уражуючого елементу (наприклад, для клинка – форма, розміри, загострення леза, форма та розташування вістря відносно поздовжньої осі);
- конструктивні особливості руків’я (зручність утримання, наявність, форма та розміри утику або обмежувача);
- конструктивні особливості з’єднання руків’я з уражуючим елементом;
- міцність та пружність конструкції в цілому;
- можливість ураження цілі.

(я навів цитати з методики криміналістичного дослідження України -  отже мої твердження будуть вірнішими в нашій Державі - просто лінь читати повністю твій допис - многабукафф, тим більше я щойно перечитав усе це українською)

Alter

Повторюю ще раз, наявність чи відсутність гарди не регламентується. Є сухі цифри, і навіть по ним він в рамки не влазить. В про перерізані сухожилля на долоні, то, хоч і перебільшення, але в деякій мірі правда. Та от тільки не на зручність в першу чергу звертають увагу, а на ЦИФРИ.

Цитую Вандерера

"3. ЗАГАЛЬНІ ТЕХНІКО-КРИМІНАЛІСТИЧНІ ВИМОГИ ДО ХОЛОДНОЇ ЗБРОЇ
3.1. Цією Методикою встановлюються такі загальні техніко-криміналістичні вимоги до холодної зброї.
3.2. Клинкова холодна зброя, комбінована холодна зброя з клинком (клинками):

3.2.1. мінімальна довжина клинку - не менше, як 90 мм;
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

3.2.2. мінімальна товщина клинку - не менше, як 2,6 мм;
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

3.2.3. мінімальна твердість клинку, що виготовлений із вуглецевістої сталі - не менш, як 50 НКС (при відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);
3.2.4. мінімальна твердість клинку, що виготовлений із корозійностійкої сталі - не менш, як 45 НКС (при відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);

3.2.5. кут загострення леза - не більше як 30 град.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Примітки: Довжина клинків визначається вимірюванням відстані від вістря до обмежувача (утику руків'я). "
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Lesyk

4.6.2.2.
На цьому етапі випробувань провадяться:

- порівняння форми, розмірів та конструкції предмету (пристрою) з формами, розмірами та конструкцією відомих зразків холодної зброї та предметів господарсько-побутового призначення;
- порівняння основних технічних характеристик предмету (пристрою) з основними техніко-криміналістичними характеристиками відомих зразків холодної зброї та предметів господарсько-побутового призначення; ,
- визначення безпечності використання предмету (пристрою);
- визначення можливості ураження цілі.
-і от в цих двох пунктах твій ніж і не проходить - твоїм ножем неможливо нанести сильний прямий удар не покалічивши себе самого через відсутність гарди

Alter

То от я і хочу взнати, де б можна було зробити собі оту бумажку, і не харитись. Бо щось воно не  дуже хочеться ментам доказувати ,що вони неправі, а тим більше вступати а розбори польтотів (або -100грн).

  Де і як оту експертизу роблять?
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

RoMeL

Трішки похвалюся  ::) Недавно мій брат зробив мені подарунок : ножик "виживальщика" і мачете, зроблено таким чином, щоб не підпадало під "холодну зброю"  :
Fruere vita, dum vivis

Lesyk

а хіба мачете хоч якимось чином може підпасти під холодну зброю? їх жеж оформляють як садовий інвентар на скільки я знаю.
а шо за ножик?

Alter

Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Alter

    Питання до форумчан. Мені треба виготовити ручку гарячою заливкою у форму. Хто може підказати якийсь нетермолабільний матеріал, що можна під руками надибати, який би властивостями був схожий на резинопластик, але щоб після нагрівання плавився, і після охолодження зберігав свої властивості?
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

280 Гості, 0 Користувачів