Ножі і холодна зброя

Автор YserL, 30.07.2009 23:04:28

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

ІНТРОВЕРТ 997

ankors124 Ну як сказати на кнайвс юа якщо зайти на їх форум ( питати на ньому ) то буде перед оплата індивідуальний підхід ( матеріали ,ціни ,розміри , форма виробу )  плюс можна переглянути фото робіт майстрів аби обрати бажаний стиль . Можу сказати , що туристичні ножі там вміють робити  8) ...
П.С. Про ганшоп сказати ніц не можу , але там буде перекуплений продукт якоїсь фірми .
Тут могла бути ваша реклама...

ІНТРОВЕРТ 997

Ось моя ножака - рубака
  зробив сам .
П.С.  І о так це холодна зброя і так без документів .
Тут могла бути ваша реклама...

Олесь

За півроку вперше переглянув цей розділ і вирішив закинути усе залізо, що в мене за цей час назбиралось. Кожен тип ножа має своє призначення (міські, похідні, виживання, бойові, мілітарі...). Важко один ніж замінити іншим, тому інколи доводитсья брати 2.


Ножни робив вдома, ніж також домашній (лезо польська пилорамна пила, доволі якісне, ручка оріх у вигляді голови тигра). Під холодняк не проходить оскільки товщина леза менше 2.6мм.


Це перший який купив (міський варіант), ношу щодня всюди.


Має на торці склобій, кліпсу, алюмінієві накладки на ручці, лезо Танто довжина 100 мм., комбіноване (серейтор + увігнуті спуски леза) заточка, 4мм. товщиною. Сталь 440SS. Сталль доволі слабенька, кріплення леза ненадійне, одни з найгірших моїх ножів. Під холодняк надіюсь не йде, сточив флажок швидкого відкривання (щоб не порахували як упор). 
Приблизна ціна: 1020.00 Грн


Lansky Responder X9, дуже добрий ніж (бриє, ріже, рубає), якісна сталь, зручно лежить в руці. Має склобій, кліпсу. Довжина леза 102мм. товщина 3.6мм. Нержавіюча сталь (Sandvik 12C27, твердість 58-60 HRC. Його випускають і бюджетні моделі з гіршої сталі. Приблизна ціна: $ 55.


Під холодняк не йде, вважається допоміжним ножом.


Виготовив два такі керамбіти. Ніяк не міг визначитись з одним чи 3 зубами, тому зробив 2 штуки. Ножни виготовив дома, шкіра чепрак, верхня частина ножен - формовочна шкіра (вимочувалась в гарячому желатині 5хв, формувалась навколо леза, як кобури роблять).


Ножни мають кліпсу на ремінь з нержавійки, її можна перекрутити в інше положення, лезо з ресорної сталі товщиною 5мм., довжина леза менше 8,5 см. Ручка з червоного дерева, розбірна. Під холодняк не йде (поважний чоловік з Львівського експертно-криміналістичного відділення, який був в мене кілька разів охарактеризував його як допоміжни ніж). Хоча це малайський бойовий ніж (кіготь тигра).


Дуже зручна річ, у всіх відношеннях. Ношу його під курткою, светром в навчальний заклад...


Згодом придбав (восени) Cold Steel Recon Tanto San Mai. Це потужна, якісна річ. Пробиває двері, капот машини, бочку металеву. Товщина леза 4,7мм., довжина леза 178мм. Ручка полімер Kray-Ex™ , не ковзає, зручна. Лезо виготовлене із трьохшарової японської сталі San Maі. Внутрішня пластина твердосплавна, зовнішні - пластична сталь. Можна зігнути лезо під кутом 90 градусів.


Заточка увігнута лінза. Дуже практичний ніж (бриє, ріже, рубає). Зараз коштує приблизно: 5 000грн., бюджетні варіанти з гіршої сталі, значно дешевші. Не холодняк (якщо кінчик леза піднімається більше ніж 5мм. відносно лінії ручки або гарди, такий ніж - допоміжний).


В гірських походах виникає потреба в туристичній сокирці, цей ніж заміняє її. Ножни зробив сам, оригінальні - нікудишні. Товщина леза 6 мм., довжина леза 235 мм. Нержавіюча сталь N690Co, дуже якісна (бриє, ріже, рубає). Виробник Італія. Покриття леза - не в курсі, але тримається надійно. Є дешевші, бюджетні варіанти цього ножа - 5 200грн., скільки мій зараз коштує не знаю, в Україні його нема. Не холодняк, є сертифікат.


Є ще такий метал. Висить на стіні в 1.5м. від вхідних бронедверей (щоб завжди під рукою  ;D ), маленька сокирка з підшипникової сталі, ручка оріх (бриє, рубає), чудова річ, Варяжська дворучна сокирка з дикого дамаску, ручка оріх (бриє, рубає, гарно дивиться на стіні).


Килидж - турецький меч-шабля. Товщина леза 5мм., дикий дамаск, ручка ріг лося, латунь. Довжина 1м., вага 1кг 370г. За рахунок форми ручки, та інкрустації камінням щільно лежить в руці, не висковзує.




Дворучний норманський меч - вага 3.5кг, довжина 1.54 метра, ресорна сталь. Товщина леза 6мм. Інший полуторний меч: товщина леза 5.7мм., довжина 1м. 22см., вага 2.5кг., ресорна сталь, мечі ковані, гартовані.




Мечі, сокирки, килидж викував львівський коваль Гриша Верижников. Має кузню на в.Залізнична 20.


Це його робота, шикарний дамаск. От би шаблю з такого (мабуть коштує як автомобіль).
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Олесь

Якщо буде можливість і час, протестую в природному середовищі це залізо. І зроблю відео. Я не маньяк, законослухняний громадянин.  ;D
Усе стараюсь мати по дозволах. Наш дозвільник 4 рази був в мене вдома, кожен раз пробував леза рукою (мечі, шаблі) і говорив, що треба би це все забрати до Львова на експертизу (останній раз їх 3 прийшло), я сказав: "Помріяти можна, хай висить". Статті за холодняк вдома немає, от якби я виніс на двір (мечі, килидж) - тоді серйозна стаття. Зараз наш дозвільник в АТО. Не в курсі хто його заміняє. Попередній теж був чудовий мужик.
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Soulstorm

Дурнувате наше законодавство, яке не приписує танто до холодняка. Дуже небезпечний ніж, на його батьківщині дають за нього більший термін, ніж за іншу холодну зброю. Тому акуратно з ним треба, бо знаючі люди можуть такі домахатись.

Олесь

Цитата: Soulstorm від 13.03.2015 20:36:06
Дурнувате наше законодавство, яке не приписує танто до холодняка. Дуже небезпечний ніж, на його батьківщині дають за нього більший термін, ніж за іншу холодну зброю. Тому акуратно з ним треба, бо знаючі люди можуть такі домахатись.

Якщо на поясі висить ніж і пістолет, то на ніж ніхто не звертає уваги. Перевіряють  пістолет, а на нього дозвіл є і все (сам переконався). Я за те, щоб дозвіл був на все, і все можна було придбати і оформити (включаючи автоматичну стрідецьку зброю) криміналітет ітак нею озброєний. Що за несправедливість, що я не можу купити автоматичний Glock або Walther. Калаш коштує 1 200$ (з апгрейдом).
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

ІНТРОВЕРТ 997

Олесь підтримую ( + в карму ) . Чому в країні де нібито демократія я ( і будь-хто середньо статистичний ) не може вільно купувати і носити зброю за адекватного контролю її використання ? ( Питання ясна річ риторичне ) Тут потрібне комплексне рішення .
П.С. Танто на зразок колд стіл ( по перше не є традиційно японським ) коле гірше ніж дроп поїнт ( фото дамаску )
Тут могла бути ваша реклама...

Олесь

Танто не є традиційним японським, але лезо виготовляє Японія, ручку США.

Колить може і гірше, але рубає і ріже краще.
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Alter

2 Олесь. Тигроручку і на сокиру топорище хто робив?
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Олесь

Усі ручки сокир,ножів,мечів,килиджа робились в мене вдома.
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Roy

Олесь, колекція найс!

Порадьте будь ласка, чи вартують уваги дані ножі, хочу придбати. Сталь 40х13 (твердість 56.0 HRC), товщина 2,4 мм
Meine Ehre heißt Treue

Alter

40Х13, вона ж забугорна 420, вельми непогана для ножів, але ножів делікатних. Рекомендована твердість для закалки 40Х13 - 52-53HRC. Для 56, та ще і при товщині 2.4 - то явно матрацний варіант. Буде гостре, як нове і файне, але із заточкою можуть виникнути проблеми, а в польових умовах - тим більше.
Із такої сталі рекомендована товщина ножів (із практики "ножелюбів") овер 3мм, а закалака рекомендується понижче, в ідеалі - із плавним градієнтом переходу ручка 50-лезо52(53).

Доречі, якщо будеш брати - зверни увагу на поверхню, хромована вона (зовнішнє покриття леза) чи полірована. Якщо хромована - викидай те гівно і не дивись не падає. Сталь 40Х13 сама по собі містить хрому достатньо, щоби бути нержавіючою в не особливо агресивних серидовищах.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Roy

Сталь полірована точно.
Решта відписав в приват.
Meine Ehre heißt Treue

Олесь

Цитата: Roy від 14.03.2015 11:35:54
Сталь полірована точно.
Решта відписав в приват.

Сталь середньої якості, товщина похідного ножа повинна бути не менше 3мм. Особисто я люблю більш масивні ножі. Опис п.Altera доволі точний. Залежно для яких цілей його використовувати (не дуже підходить для екстримальних умов експлуатації). Як на мене, це нормальний господарський ніж.
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Roy

Вже придбав ось цей:


Оскільки, за ті гроші, які виділив на такий ножик, кращого нічого не знайшов. Був варіант ножа Мора, але вуглецева сталь, це не мій варіант.
Я завжди користувався розкладним Вікторіноксом, але останнім часом виникла потреба у чомусь більшому, зручнішому та щоб на поясі було, на копі. З чогось, думаю треба починати, а там побачу.

І ще. 3 мм доволі спірне питання, що це не холодняк. Що бачив у продажі, з тим параметром, було без документу відповідного. А в полі, чи то в лісі час від часу і з кашкетиками можна зустрітись, тому лишні питання не потрібні.
Meine Ehre heißt Treue

Олесь

Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Alter

2 RALL LORD. А на кожен день в тебе що водиться?
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Олесь

Ношу один з цих, на кожен день (по черзі).
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

YserL


inkognito

   Хто щось доброго(чи поганого) має сказати про цього ножа? SKIF Агрессор FB-001BL - чи варто купувати? Тип застосування - прогулянки природою, перебування у місцях, де впевненіше почуваєш себе власне із ножем, а не без него, москалі ітд ітп  :)

Resistance is futile

230 Гості, 0 Користувачів