Львівська реклама часів СРСР і не тільки

Автор Roy, 05.12.2012 14:44:53

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Roy

Тема створена для того, щоб збирати зразки львівської реклами періоду СРСР, та інших окупаційних режимів у виді поліграфічної продукції, а також у інших її проявах.




Для початку, кілька сканованих зразків від мене:



Швейне підприємство "Маяк", здається ще досі жевріє...


"Все лучшее"  :)
Як цікаво зараз згадувати той час, де колись маленьким з кимось з батьків заходив.
Ще також мені подобався запах який був в взуттєвих магазинах, завше сидів на квадратних дермантинових сидіннях, і нюхав запах шкіри.
Мама мене тоді вже за руку витягувала на вулицю))















Оце цікаво. Здійснити б подорож у часі, сходити в "Бістро" і назад  :)


"Новий ЦУМ" Тоді ще з працюючими екскалаторами, дивиною для Львова на той час






Далі буде.





Meine Ehre heißt Treue

STALKER

Рой! тобі +. Як завжди придумаєщ якусь цікаву тему :)

Roy

Дякую STALKER.
Звертаюсь до тебе а також до всіх зокрема. Колись були телефонні довідники Львова, 80-х років минулого сторіччя, от там є багато львівської реклами (Електрони, Кінескопи, побут. техніка і тп). Довідник товщиною 5-8 см, з твердою палітуркою.
Був в мене такий, але нажаль канув у небуття. Так що, якщо в когось ще є вдома такий екземпляр, будь ласка, поділіться.
Meine Ehre heißt Treue

STALKER

Цитата: Roy від 05.12.2012 22:40:11
Дякую STALKER.
Звертаюсь до тебе а також до всіх зокрема. Колись були телефонні довідники Львова, 80-х років минулого сторіччя, от там є багато львівської реклами (Електрони, Кінескопи, побут. техніка і тп). Довідник товщиною 5-8 см, з твердою палітуркою.
Був в мене такий, але нажаль канув у небуття. Так що, якщо в когось ще є вдома такий екземпляр, будь ласка, поділіться.
Є в мене якийсь за 1982 рік. Точно є! Дати тобі відсканувати?

Roy

Цитата: STALKER від 05.12.2012 22:52:50
Цитата: Roy від 05.12.2012 22:40:11
Дякую STALKER.
Звертаюсь до тебе а також до всіх зокрема. Колись були телефонні довідники Львова, 80-х років минулого сторіччя, от там є багато львівської реклами (Електрони, Кінескопи, побут. техніка і тп). Довідник товщиною 5-8 см, з твердою палітуркою.
Був в мене такий, але нажаль канув у небуття. Так що, якщо в когось ще є вдома такий екземпляр, будь ласка, поділіться.
Є в мене якийсь за 1982 рік. Точно є! Дати тобі відсканувати?

Суперово. Мабуть він. Давай, буду сканувати.  ;)
Meine Ehre heißt Treue

Roy


Плакат польського графіка Владислава Скочиласа
Meine Ehre heißt Treue

Roy

Meine Ehre heißt Treue

olesya_pesot

Реклама не часів СРСР, але мені сподобалася. Зі статті Н.Космолінської та Ю.Охріменка "Львівська реклама".

"Королем львівської реклами був, без сумніву, Бачевський, фабрикант лікерів і горілок. Це він на Східних торгах  у Стрийському парку побудував гігантську двадцятиметрову вежу, яка складалася з безлічі пляшок, наповнених різнокольоровими напоями. Вежа вражала всіх. Львів,янин Станіслав Лем, згадуючи про своє дитинство, пише: "Зимою і літом панувала над ним (парком) вежа Бачевського, чотиригранна, вся обкладена рядами повних кольорових пляшок. Мене цікавило - справжній там лікер чи лише кольорова вода, та ніхто цього не знав". Реклама Бачевського була всюдисущою. Важко знайти давню львівську газету, журнал, путівник чи гумористичне видання, де не було б його реклами. Поступово львів,яни почали називати "бачевський" будь-яке спиртне".
До речі, Бачевський - перший у Львові виробник спиртних напоїв, який почав розливати їх у кольорові пляшки, а потім і робити самі напої кольоровими, завдяки чому і випередив усіх конкурентів.

А ось іще фрагмент:
"Коли вперше через вулицю Крижову почав курсувати електричний трамвай, і сталося так, що навпроти фабричної брами (фабрики Левинського) був перестанок і кондуктор викрикував "вулиця Крижова", тоді Іван Левинський сідав до трамвая коло костела Марії Магдалини (будинок органної та камерної музики), а висідав коло своєї фабрики і давав кондукторові одну корону, при тому пояснював, що тут фабрика Левинського, і тому так треба голосити публіці. В короткому часі всі кондуктори вигукували тільки "фабрика Левинського"!

Рекламну агенцію "Фама" (у перекладі з латини "чутка, поголос") заснував і успішно провадив Роман Шухевич.

а це вже з радянського часу:
"Дехто з львів,ян ще досі пам,ятає продавця дусту та інших порошків на львівській "барахолці", який, рекламуючи свій товар, наспівував:
Дуст ДДТ -
на клопи, таракани, шваби
і старі баби!"
Кожен знає, що помре, - повторив професор Моррі, - але ніхто не вірить. Тому що, якби ми вірили, то жили би інакше.

Roy

Реклама у щоденній українській газеті «Діло» Львів, 1939 р.


Реклама у щоденній українській газеті «Діло» Львів, 1939 р.



Meine Ehre heißt Treue

Roy




Реклама у щоденній українській газеті «Діло» Львів, 1939 р.
Meine Ehre heißt Treue

Roy

Ще одна добірочка реклами сфери послуг Львова 1980-х років.





























Meine Ehre heißt Treue

Roy

Meine Ehre heißt Treue

Synoptyk

Старенька коробка "Цигарки Львів".
"Вищий гатунок №3" - це по справжньому. :)
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Roy

Невеликий оффтоп.
Сторінка реклами з журналу "Нива", 1914 року (Санкт-Петербург).
Нарив в себе ось, звернув увагу на рекламу бритви "Жіллет".
100 років в "строю" і марка тримається. Колись дивувався, чому старші люди на Галичині безпечну бритву називають" Жилєтка". Ось вона, відповідь в рекламі.

Meine Ehre heißt Treue

Roy

Meine Ehre heißt Treue

Bottlehunter

Ось така раритетна афіша-реклама висить просто на скляній брамі житлового будинку. на вул. Туган-Барановського.

Най жиє Гуцулія!

Roy

Meine Ehre heißt Treue

Roy

Meine Ehre heißt Treue

Roy

Meine Ehre heißt Treue

STALKER

Трошки радянської Львівської реклами також з футбольних календарів-довідників про ФК "Карпати."
1991 рік:












Невеличкий оффтоп. Вже не совок. Теж з футбольного довідника. Там ще була реклама "Полярону " і масажних кульок-така сама як я вище виклав. 1992-1993 роки:

P.S. рекламу "Полярона" продублюю у відповідній темі.

223 Гості, 0 Користувачів