Радіоаматорство

Автор Dido, 21.12.2012 14:27:02

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Dido

Декілька людей із Експлорера дізнавшись, що я захоплююся радіоаматорством, напросилося до мене у гості, але чомусь не прийшло.
Тому я вирішив розмістити це тут. Може ще комусь буде цікаво.
В ті часи, коли слово "інтернет" ще не було вигадано, радіо було чи не єдиним  вікном
у зовнішній світ, що знаходився поза залізною завісою. Весь бувший союз сидів вечорами біля приймачів,
і крізь виття глушилок слухав різні "голоси". Радіо було оточене ореолом таємничості і загадковості.
Для школярів були два шляхи опанувати радіо - через радіогуртки при станціях Юних техніків, та при ДТСААФ,
де існували колективні радіостанції, деякі, до речі, існують і зараз.
Задля справедливості, (і з гордістю за Львів), мушу відмітити що у 1926 році у нашому місті було створено перший радіо клуб у
Польщі - Львівський клуб короткохвильовиків (LKK), котрий існує дотепер.
Більше про його створення та історію тут:
За радянських часів вся апаратура виготовлялася самостійно, так як купити її було ніде (добре, що було де поцупити деталі,
заводів вистачало). Тепер, звісно все можна і купити, але  багато речей робиться своїми руками - отримуєш якусь сатисфакцію
від того, що щось можеш власноручно виготовити, і між іншим, грошики збережеш.

Так виглядає моя станція.
Кожен радіоаматор має власний кличний (позивний) сигнал, котрий є унікальним. Він складається із двох частин - префікса та суфікса
та числа між ними. Префікс вказує на країну, з котрої працює станція, число та суфікс з конкретно якого місця.
Детальніше можна прочитати тут:

Чим займаються радіоаматори сьогодні, як проводять зв"язки і для чого?
DX-ing (DX-інг, приймання віддалених станцій). З метою підтвердженя звязків відсилаються так звані QSL- карточки, де обов"язково
має бути вказано позивний, діапазон, дата та час, оцінка сили сигналу та вид модуляції (телеграф, телефон чи цифрові види зв"язку).
Оформлення QSL- карточки залежить від коштів та смаку радіоаматора. На деякі можна глянути тут:

CONTEST-ing (робота у змаганнях). Існує величезна кількість змагань, від міжнародних до регіональних, метою котрих є провести
максимальну кількість звязків чи з усім світом, чи з певною країною або регіоном, залежно від умов змагань. Можна виконати різні
спортивні розряди до майстра спорту міжнародного класу включно. 

Дипломи. Також існує маса дипломів, наприклад найпрестижніший DXCC (DX Century Club) - базовий диплом видається за
зв"язки із 100 країнами ( у радіоаматорському трактуванні країною вважається любе географічне і політичне утворення)
світу, а всього їх 340. А є ще DXCC Honor Roll (треба провести зв"язки з 332 країнами).

YserL

Класно, я б зайшов би на екскурсію)))

Із радіо було б цікаво приймати NOAA на 137 мГц. І так комп'ютер працює весь час.

Dido

До речі, послухати що робиться на аматорських діапазнах, можна ось тутечки.
Потрібно тільки завантажити JAVA і у віконечку "Your name or callsign:" написати щось.
Приємного прослуховування!

STALKER

Був я  у Діда) Бачив його радіостанцію... аж чуть слинки не текли. Якщо буду мати фінанси і час обовязково таким займуся) то просто кайф-сидіти і щось цікаве вишукувати в  ефірі)
Ще давніше накупив я собі купу книжок про радіо. Звідтам я дізнався про радіоаматорство.

Андр

Шановні радіоаматори, порадьте простеньку для повторення схему КСВ метра.
В неті купа всяких схем, чорт ногу зломати може. Ніяк не найду чогось простого, і щоб працювало)))

Dido

тобі на які хвилі, короткі чи ультракороткі?

Андр

Для портативної радіостанції потужністю 5Вт. На 144 та 430 мГц

Fozi

ЦитуватиДекілька людей із Експлорера дізнавшись, що я захоплююся радіоаматорством, напросилося до мене у гості, але чомусь не прийшло.
А чи можна мені на екскурсію завітати?
Edge of a Revolution!!!

РомкоБомко

Як багато людей у Львові займаються тим ділом? Самого просто цікавить радіозв'язок, хотілося б спробувати... Хто знає з чого почати новачку (деякі знання в радіоелектроніці є)?

Dido

Цитата: РомкоБомко від 28.11.2014 14:38:16
Як багато людей у Львові займаються тим ділом? Самого просто цікавить радіозв'язок, хотілося б спробувати... Хто знає з чого почати новачку (деякі знання в радіоелектроніці є)?
Та троха є, чоловік зі 100 у Львові і області буде. Почати добре з походу на якусь  колетивну радіостанцію напр. на Франка є  колективна  радіостанція UR4WXQ,  при станції юних техніків. Можна подивитися на сайт Львівського клубу короткохвильовиків - lkk.org .ua


nazarlamer

Хто корстується програмою ZELLO запрошую в канал "145.500 Львів".
Програму Zello пожна завантажити з сайту http://www.zello.com

Андр

Є ще тут живі радіоаматори?
Бо таке відчуття що у львові порадитися на цю тему зовсім немає з ким.
Хочу порозпитувати на рахунок отримання позивного, дозволів і т д.

270 Гості, 0 Користувачів