Реставрація старих речей, технології, засоби

Автор Stinger, 04.04.2013 14:25:03

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Stinger

Часто ми знаходимо гарні речі в не дуже гарному стані, окислений метал, тріщіни, потертості і тому подібне псують зовнішний вигляд часто дуже гарних речей, які би ще могли послужити в хозяйстві, або прикрасити наприклад поличку у вигляді експонату :)  Пропоную в тій темі ділитися та обговорювати способи реставрації цікавих та не дуже речей загального вжитку, та викладати фото речей, яким дали друге життя ;)


В мене наприклад зараз на реставрації знаходиться от така настільна лампа німецького виробництва середини-кінця 30-х років, часів третього рейха





В вечері викладу фото процесу :)

yar-79

Чому ти думаєш що то настільна лампа? Сфоткай платформу-підставку, я думаю-це пристінний світильник.

Roy

Сань, а шнур що з вилкою? Живі ще, чи на заміну?

На днях викладу свою настільну лампу, котру теж маю реставрувати. Тема може бути цікава ;)
Meine Ehre heißt Treue

Stinger

Все ж таки схиляюся до думки що вона настільна, по перше це її форма



По друге це її основа, яка має вивід дроту назад, а не вперед, так, як було би, як би вона висіла на стіні



І по третє то відсутність будь яких кріплень в основі і присутність масивного металевого диска в середині, який служить для стійкості лампи в вертикальному положенні, в настінних світильниках такого не використовують



Тепер щодо процесу реставрації :)

Вилка в досить пристойному стані, перебрати, почистити і буде далі ганяти електрони до жарівки.



"D.R.G.M.- абревиатура Германского бюро регистрации и патентования Вот немного _- большинство предметов экипировки военнослужащих германской армии, производились частными фирмами-изготовителями. Все изготовители кодировались по двум системам - по номеру фирмы в государственном реестре производителей D.R.G.M. или номеру фирмы в реестре уполномоченных производителей партийной и государственной символики RZM (ReichsZeugMeisterei). - может присутствовать логотип производителя согласно государственной системе регистрации и патентования производителей символики D.R.G.M. (введенной в 1936 году и отмененной почти сразу после начала войны в 1939 году). К примеру, клеймо "AEM.A 41": здесь "АЕМ" - является логотипом фирмы, а "А 41" - кодом производителя. Другой вариант клейма - "D.R.G.M. H.R.E.43 D.R.P. angm 19": в этом случае указывается система регистрации - "D.R.G.M.", заказ и год изготовления - "H.R.E.43", логотип фирмы и код производителя - "D.R.P. angm 19". информация с сайта Reibert
Deutsches Reichs Gebrauchs Muster
D.R.G.M. - сокращение от "Deutsches Reichs-Gebrauchs-Muster", т.е. "Образец, установленный в Германском Рейхе",
(Германский Государственный образец)
логотип государственной системы регистрации и патентования производителей."



частини контактів патрона теж майже не зазнали корозії



вимикач трохи заіржавів, але є в робочому стані, тре тіки почистити



на кераміці є маркування PATENT та маленька свастика





Плафон вже почистив, під окислами навіть залишилась чи фарба чи спец покриття





Латунні частини теж почистилися без проблем



а от залізним не пощастило, але то не біда, все можливо відновити



керамічна ручка вимикача дожила до нашого часу тіки на половину, тож другу половину відновлю з білої керамо-пластики :)



На цьому поки все, по ходу буду ще підкидати фото ;)

Stinger

Ось сайт зі схожими по конструктиву німецькими лампами тих часів 

Stinger

Розібрав патрон і почистив контакти :)




Stinger

Процес продовжується  :D

Сьодні ліпив ручку з полімерної глини, ліпив вперше, тож матеріал був для мене новий, але як виявилось немає ніц складного, майже пластилін ;D





Далі поставив випікатися в духовку



Після випікання пластилін перетворився в пластик... досить міцний для механічної обробки ;) Трохи правда бруднуватий вийшов, але я його потім покрию білою емалю та лаком



Заодно виліпив обідок отвору для ручки, який теж був пошкоджений на половину



та контровочне кільце



Далі зібрав все до купи :)














YserL


vitruxa

Метал чистився тільки механічно чи і хімічно ?

Stinger

з початку хімічно (20 хв в оцеті) а потім механічно вручну латунною щіткою, ті деталі що не кислотились - одразу механічно бормашинкою з щіточкою :)

vitruxa


Roy

Ось і моя настільна лампа-грибок, радянського виробництва, орієнтовно 1950-х років.
Лампу хочу відреставрувати, зняти попередній шар фарби, відновити або наново нанести позолоту або срібло, поставити автентичний мега тру вимикач (у вигляді тумблера, або кнопочний), вилку та шнур.
Оскільки, в подібних заняттях в мене досвіду немає, просив б деяких порад у здійсненні задуманого.

Отже, перед нами металева лампа, пофарбована у синьо-сіро світлу матову фарбу, з декоративною алюмінієвою розеткою/накладкою:


Накладка, з відносно збереженим покриттям позолочення. Відразу виникає питання, залишати його як є, чи почистити і наново нанести щось схоже? І як головне?


Шапка лампи кріпиться до жарівки ось за допомогою такої хитромудрої спіралі:




Лампа дає приємне заливне світло. Створює певний затишок у кімнаті:


Також, спіраль дає змогу відрегулювати світловий потік у потрібному напрямку, наприклад для читання:


Місце під вимикач:


Вилка та провід


На жаль в розібраному стані


Низ лампи. Хочу заклеїти його темною бархатною тканиною.


Що мені потрібно з деталей: вимикач тумблер, провід (бажано переплетений нитками) та ебонітову вилку. Може хтось має в себе щось подібне в закрамах, домовимся  ;)

А! І також порад по реставрації загалом   :)

Meine Ehre heißt Treue

Блондинка в кедах

Провід,
переплетений нитками, та ебонітову :D
вилку пошукай на старих радянських прасках

Stinger

На рахунок популярних в 50-ті роки ламп-грибочків, є в мене от така вінрарна кабінетна настільна лампа.
Все рідне, нічого не перероблялося :)









Маркування знизу



Особисто для тебе маю от такий вимикач зі старих запасів, він новий, ніде не використовувався ;)





На рахунок вилки, то є от така вилка, єдине, то те що вона використовується, але ти можеш принести на заміну сучасну євро вилку, а цю забрати собі на лампу



Дріт в нитковій опльотці я ще пошукаю, думаю десь є...

Roy

Дякую Stinger! +1
Приступаємо до роботи  ;)
Meine Ehre heißt Treue

Stinger

На рахунок фарби на лампі то тут я навіть не знаю, в принципі можно на пробу закинути пофарбовані деталі в розчинник, фарба має облізти, потім шо залишиться - зачистити наждачкою, а можна одразу зачистити вручну наждачкою, не знімаючи всієї фарби, а тільки вирівнюючи поверхню, а потім задути з початку балончіком потрібним кольором, а потім вкрити матовим лаком... на рахунок позолочених деталей теж хз, можно для початку помити і почистити м"якою щіточкою, подивитися в якому воно стані... просто я навіть не знаю де в нас можно буде її наново позолотити, або похромувати, хоча є варіант вкрити глянцевою фарбою прям з балончіка, як я колись вкривав свою ту МНС-ну каску, вона теж вийшла глянцева і блищала як в кота яйка ;)

Sunkatalano

Для зняття фарби я б рекомендував використати засіб "Смывка". З власного досвіду можу сказати, що він набагато ефективніший за розчинники та дозволяє абсолютно без зусить зняти будь-яку фарбу з метелів. Щодо позолоти, то її краще по можливості залишити аутентичною... А дріт, вилку та тумблер можна недорого купити на Торпедо у старців, які тогрують різним мотлохом часів СРСР :)

zelja

Не ну шо сказати ,круто молодці особливо стінгер !!! давай есчо ;)
+

Ioan85

Телевізійна тумбочка кінця 60-тих років.

Зачистив тумбочку наждачним папером, обдертий шпон зашпаклював шпаклівкою для дерева. Зашпакльовані місця помалював фарбою імітуючи фактуру дерева. Потім на тумбочку наносив фарбу з допомогою валика. В залежності від кількості слоїв, залежить на скільки буде проглядати фактура деревини. В даному випадку нанесено 4 слої фарби.









Stinger

+ Гарна тумбочка, маю таку ж саму тільки з квадратними ніжками :)

235 Гості, 0 Користувачів