Залишки жертв НКВС в церкві на Кривоноса

Автор Golem, 12.08.2009 10:20:53

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

inkognito

2wanderer: Ну не знаю - я б наприклад не був би таким певним...Звісно я не криміналіст чи паталогоанатом - але як на мене метод у тебе троха запростий  :)
Resistance is futile

Golem

До речі, мене вразило наскільки на це всім пофіг. Адже й справді, фото викладені ще весною. І НІКОМУ з групи в контакті не прийшло в голову про це комусь сказати.

Хоча може бути і підстава, відомо шо органи мають повний доступ до соціальних мереж і можуть атм багато чого змінювати.
Дігери всіх країн єднайтеся!

wanderer

чому запростий ?
виявляють як загинула людина якій 30 тис років, а тут така проблема
Виявити чи розстріляна людина чи ні - я думаю досить просто.

inkognito

   Бо нарід у нас пофігістичний по своїй суті (але є приємні виключення). Із сторінки чувака, що на vkontakte.ru видно що він вчиться ДУВС (Державний Університет Внутрішніх Справ), що на Городоцькій, 26 - себто скоро сам стане поліцаєм чи якимось офіцером в МВС...Фотки датовані 1-м березня...Ну як після того вірити, що поліцаї тут непричетні? 100% курсантів заганяли туди працювати, ось хтось із них спромігся фото зробити і не побоявся викласти в Інет.
Resistance is futile

inkognito

Цитата: wanderer від 17.08.2009 15:43:22
чому запростий ?
виявляють як загинула людина якій 30 тис років, а тут така проблема
Виявити чи розстріляна людина чи ні - я думаю досить просто.

  Я взагалі-то говорив у контексті того чи людина була вбита НКВС чи кимось іншим. Не можна на мою думку припускати так:  ага, значить скручена шия (або дзюрка в черепі) --> значить 100% НКВС. Так само шию могли скрутити людям задовго перед появою НКВС як такої. Також НКВС могли використати інші засоби вбивства - повішання, отруту, газ, тортури... Ось і все, без образ  :)
Resistance is futile

wanderer

не можна якщо дюрка в черепі казати що це нквс, але якщо дюрки в черепі нема, а відомо що в 99% випадків нквс людей стріляло, значить це не вони. не 100%, але 99. Адже методи знищення відомі дуже добре. крім того є методи визначення віку останків (думаю навіть по вигляду).

wanderer

а взагалі-то чесно кажучи версія що це приховує міліція або сбу не витримує критики. Вони б за це тільки зайві зірки отримали і по телеку показали б їх, адже ця тема зараз дуууже популярна. Не бачу сенсу.

Golem

До речі, на сайті суботньої пошти вже дві сторінки досить цікавої полеміки. На чиїй стороні правда - вирішувати кожному самому.
Дігери всіх країн єднайтеся!

inkognito

   Полеміки дійсно багацько там, сам у ній приймаю участь  :) Але добре є, що інформація яка мала бути прихованою таки попала до людей.
Resistance is futile

SOC

На рахунок дірки в черепі.. це не самий дешевий вид страти. нацисти розробили циклон-б саме для здешевлення масової утилізації "зайвих" людей. Чи не могли тим же шляхом піти і в СРСР? Режими багато в чому копіювали один одного(зрештою, анатомія у всіх одна). Також в "безкласовому суспільстві" Камбоджі вважалось недоцільним тратити боєприпас- забивали господарським знаряддям. В мемуарах когось із учасників репресій в СРСР була "полыткорректна" фраза " случались задержки в работе из за нервных расстройств среди исполнителей". Тобто втомились стріляти
  Приховувати інфу міг хто завгодно- навряд чи самі учасники подій живі досі, але є поняття цехової, кланової і тд солідарності. Типу чиї діти чиїх дітей будуть ..відбраковувати.
Я не тормоз- я повільний газ

atlas1975

Взагалі варіантів страт людей у НКВД не бракувало. Чимало гинуло у наслідок катувань, інших могли запхати в підвал і загазувати - для цього не треба винаходити спеціальний газ, а досить, наприклад, закривши вікна дошками пустити в підвал вихлопний газ з вантажівок - про такий різновид я свого часу вже читав, але пробачайте - не пам'ятаю де.
Окрім того, церква була близька до району, де колись проживали євреї, - НКВД могло наткнутися на поховання жертв німецького режиму - кістки лежать купою, наче на страшних фотогрфіях "авторства" Пол Пота та його червоних кмерів. Черепи з єврейських поховань довго були предметом грабунку варварів - як і тих котрі їх повбивали (якщо повбивали), так і пізніших, - одним словом тра було б звернути увагу на стан зубів, відсутність деяких зубів  в багатьох дорослих черепах може бути цікавим (і жахливим водночас) фактом...Втім, це лише здогади. Про те, що в нас інституції, які повинні охороняти історичну пам'ять, - не діють, - згоден, це на жаль реальність.

SOC

Питання впритик до люстрації. Живі досі "виконавці" не допустять. Або допустять часково. Показово виженуть якогось викладача ВНЗ, який доносив на студентів про наркоту в вісімдесят-кислому році . А дядь зі справжніми  "зарубками на прикладах" під шумок навіть підвищити можуть. фізична форма працівників таких спеціальностей сприяє довголіттю, при умові відсутності природного ворога.
Я не тормоз- я повільний газ

Golem

"Нам було доручено перевірити інформацію щодо того, чи є кісткові останки, знайдені в криптах церкви Блаженного Климентія Шептицького у Львові, останками жертв політичних репресій. Упродовж двох тижнів ми працювали над цим. Перевірили кості, що були підготовлені до упакування, кості, які були уже запаковані у ящики. Зорієнтувалися з останками, що лежать у другій крипті, що до кінця не розчищена. Вчора я передав свій висновок управлінню охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації", - повідомив сьогодні, 18 вересня, ZAXID.NET начальник КП "Доля" Ярослав Онищук.

Я.Онищук повідомив: "Ми знайшли тільки кісткові залишки людей, яким є не менше 250 років. Ми знайшли супровідний матеріал: залишки поховального одягу, залишки монаших параманів, атрибути культу - хрестики, іконки, медальйон апостолів Петра і Павла, медальйончик Йосипа з Дитятком. Відтак ми можемо датувати захоронення першою половиною - серединою 18 століття".

Він додав: "Слідів механічних пошкоджень на кістковій тканині, наприклад слідів кульових поранень, на жодних кісткових залишках знайдено не було. Тим більше, що кістковий матеріал має специфічний темно-бурий колір. Такий виникає від тривалого перебування у закритому приміщенні. З усіх виявлених даних ми зробили висновок, що досліджений матеріал може датуватися першою половиною-серединою 18 століття".

За його словами, рішення щодо подальшої долі костей уповноважене приймати управління охорони культурної спадщини ЛОДА.

Нагадаємо, що кості знайшов настоятель храму о. Себастьян Дмитрух, який з помічниками розчищав підземелля для влаштування у ньому галереї. Церква Блаженного Климентія Шептицького визначена УГКЦ музеєм сакрального мистецтва, де реставруються і зберігаються твори сакрального мистецтва колекції "Ставропігіон".

Ярослав Онищук звернувся до настоятелів львівських храмів, що у разі, якщо вони мають підозри, що у храмах можуть бути захоронення жертв політичних репресій, звертатися з такою інформацією до КП "Доля" - спеціалізованого, уповноваженого підприємства.

(c)
Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

Цитата: Golem від 22.10.2009 10:31:23
Нагадаємо, що кості знайшов настоятель храму о. Себастьян Дмитрух, який з помічниками розчищав підземелля для влаштування у ньому галереї.
Гарно вміють завуальовувати інформацію, с...и! Тут 100 відсотків правди, але ще 300 відсотків правди опущено.

Golem

на мою думку також багато фактів, шо були згадані на початку опущені. А саме: ховання костей в Брюховицькому лісі, гроші Гранду(священник не мав 300 доларів, хтось в це вірить?). А чого вартує лише фраза:

"я тут роботу почав самовільно, знаючи, що коли запрошу, ніхто не прийде, а як навпаки — то зразу кинуться. Так і сталось. Тепер мають велике поле праці – хай працюють"

Вершина Казуїстики, ІМХО.

Взято звідси

Але на разі я вважаю шо всьо гуд. Ціллю Посадити батюшку я не задававсі, просто хоітв дізнатися правду і не дати загинути історії. І, я вважаю, свого добився.
Дігери всіх країн єднайтеся!

wanderer

Якщо виходить що до приховування останків жертв нквс нічо то все не має, тоді звинувачення в бік церкви експлорер відкликає ?

ЦитуватиДивна річ: але у Львові, колисці Української демократії та патріотизму, культурній мецці та столиці національно-визвольної боротьби - власну історію брутально закопують в землю. А саме, рештки закатованих НКВС патріотів України хочуть тихцем перепоховати, без зясування особи, обрахунку кількості чоловіків, жінок, дітей, історичних досліджень і всього решта, що є доречним та потрібним з наукової точки зору. І це всього за кілька метрів від облдержадміністрації!

inkognito

ЦитуватиГарно вміють завуальовувати інформацію, с...и! Тут 100 відсотків правди, але ще 300 відсотків правди опущено.

Не можу не погодитись!
Resistance is futile

inkognito

ЦитуватиЯкщо виходить що до приховування останків жертв нквс нічо то все не має, тоді звинувачення в бік церкви експлорер відкликає ?

Яка різниця НКВС чи хтось інший? Нагадаю, НКВС - це було тільки припущення. А те, що священник хотів таємно кості вивезти в Брюховичі не звільняє церкву від відповідальності.
Resistance is futile

Golem

Цитата: wanderer від 22.10.2009 11:15:10
Якщо виходить що до приховування останків жертв нквс нічо то все не має, тоді звинувачення в бік церкви експлорер відкликає ?

ЦитуватиДивна річ: але у Львові, колисці Української демократії та патріотизму, культурній мецці та столиці національно-визвольної боротьби - власну історію брутально закопують в землю. А саме, рештки закатованих НКВС патріотів України хочуть тихцем перепоховати, без зясування особи, обрахунку кількості чоловіків, жінок, дітей, історичних досліджень і всього решта, що є доречним та потрібним з наукової точки зору. І це всього за кілька метрів від облдержадміністрації!

Ти хоч сказати шо якшо кістки не НКВС - то треба їх закопувати в Ящиках у Брюховицькому лісі? Незгідний. Знаю шо археологи кожну кісточку, кожен черепок цінують. не кажучи про "хрестики і медальйони" шо були знайдені між ними. І при чому тут вся церква, ми говоримо про конкретного священника і конкретний випадок.
Дігери всіх країн єднайтеся!

wanderer

Я хочу сказати, що звинувачення у свідомому приховуванні історичної правди про закатованих нквс людей виявилося неправдою.

227 Гості, 0 Користувачів