Автор Тема: Одноденний похід на Яйко Ілемське з Миндунка  (Прочитано 8745 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

 • Адміністратор
 • Досвідчений Дослідник
 • *
 • Повідомлень: 3147
 • Рейтинг 486
 • Стать: Чоловіча
 • AlkoGolem
  • Перегляд профілю
  • Пікаса


Яйко Ілемське – одна з найближчих до Львова Ґорганських вершин, 130км по прямій іприблизно 1700м висоти. На Яйко веде маркована стежка з Мислівки. Але недавно змило міст і пройти цією стежкою важко. Хіба що переходити Свічу вбрід. Інший варіант – йти або їхати до Миндунку і ломитися на Яйко звідти. Скажу чесно – без машини до Миндунку з Мислівки добиратися годин чотири, так шо Одноденного походу не получиться. З автом – зовсім інша справа, пів години їзди від траси, проїдуть навіть Жигулі.

В Миндунку повертаємо ліворуч і їдемо до переїзду річки. Якщо нема загрози дощу – можна проїхати ще кілометр –два.Наступна точка – роздоріжжя коло річки і старого лісовозного моста. Стежка праворуч (на карті синій штрих пунктир) є найпологішою але і найдовшою. Ми тудою не ходили. Натомість ломанулися напряму попри потічок. Стежки там особливо нема, йдеш по лісу або по потічку. Зато ненудно і відносно терпимо стрімко. Весь час попри потічок і виходимо на синю стежку а потім на головну дорогу якою спускалися вниз. Далі підйому майже нема, полого йдемо по відрогу аж до галявини перед Яйком.

Тут мона напряму на вершину, по ЖПС 800 метрів. Або траверсом на марковану стежку і тудою. Вниз ми спускалися по лісовозній дорозі, рівномірно стрімко вниз, позашляховик проїде в обидва боки. Далі внизу назад до машини. Якшо підніматися сюдою – головне не пропустити поворот направо вверх.

З Миндунку на Яйко нам вийшло 3 години підйом і дві спуск. Разом з три години на добирання туда і назад автом. Вклалися в один день. Орієнтування відносно просте: ми весь час були в тумані, ніхто раніше сюдою не ходив, маркування нема, карту місцевості знайшли кимось загублену аж на вершині Яйка, але вийшли без проблем, отримали масу задоволення і не блудили.Всі фото тут
Розшарити F VK G+
курча

Bottlehunter

 • Супер Модератор
 • Дослідник
 • *****
 • Повідомлень: 2109
 • Рейтинг 1075
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Знайшов гарний, детальний опис маршруту на Яйко Ілемське з книжки "Гори Гуцульщини" (під ред. А. Вєльоха). Тільки підйом починається не з Бескиду, а з місця, де в Свічу впадає потік Правич.


Григорій Мельник
Маршрут на г. Яйко Ілемське (1679 м)

(із Людвиківки через Правицький перевал)

Затрати часу - 6 год.
Довжина маршруту - 15 км.
Набір висоти - 1000 м.
Початок маршруту: присілок Людвиківка с. Мислівка Долинського р-ну.


Не прознакований.
Їдучи зі сторони Долини, перед Мислівкою слід завчасно повідомити водія автобуса, щоб він зупинився в Людвиківці. Від зупинки автобуса йдемо наліво через новий міст на р. Ільниця та 1 км дорогою до першого будинку, збудованого на місці колишньої дитячої бази відпочинку „Бескид". Тут є вертолітний майданчик, а це вказує на те, що тут зупиняються поважні гості.

Далі дорога пролягає вгору вздовж Свічі. Через 4 км від зупинки повертаємо наліво і переходимо через міст річку. У цьому місці слід бути уважним, тому що тут важко орієнтуватися. Після того, як пройти біля водоспаду (по ходу - справа) й місток з металевої труби, слід безпосередньо за ним повернути направо, в долину потоку Правич.

Через 1 км буде старий сад. Тут у місці складання дерева є розгалуження кількох доріг. Повертаємо у крайнє праве розгалуження та йдемо у південно-східному напрямку вздовж потоку Правич.
Після чергових 3 км (від саду -1 год. ходу) переходимо місток, також зроблений із металевої труби й невдовзі приходимо до знищеного вагончика лісорубів. До цього місця з Мислівки - трохи більше 2-х годин.

Після чергових 10 хв. приходимо на велику галявину, де ще недавно також складали деревину, але тут ніякого житла не збереглося. Переходимо потік і далі йдемо дорогою, яка після дощів буває дуже заболоченою. Через 30 хв. маршруту від вагончика зліва бачимо вирубки і в одну з них повертає наша дорога. Ще після 5 хв. у місці розгалуження потічків піднімаємося поміж ними вверх по стрімкому схилу (азимут 160 град). Оскільки до цього місця перехід із невеликими привалами займе близько трьох годин, а відстань - 10 км, то тут бажано зробити привал, тим більше, що далі стежка йтиме тільки вгору.

Після наступних 40—45 хв. підйому виходимо на чудову стежку й звертаємо нею направо, щоб через 150-200м. наліво вийти на перевал Правицький (1185 м) й полонину Мшана. По нашій лівій стороні бачимо навіс. Вода для пиття знаходиться в правій частині полонини, біля витоків потоку, що спливає до Мшани. З полонини стежкою справа від потоку піднімаємося серпентином стрімко вверх. Звідси є два варіанти підйому:

1. прямо - до полонини Довге Поле (1 год), а звідти наліво по хребту, потім порослою гірською сосною стежкою й нарешті по кам'яних осипах виходимо на вершину г. Яйко-Ілемське (35 хв.).
2. наліво - біля лісничівки (мисливський будинок). Від розгалуження стежок слід піти наліво, щоб через 5 хв. перейти потік, який раніше бачили на полонині. Вода в місці переходу потоку є не завжди. Подальша мандрівка кулуаром є важкою, оскільки тут є багато повалених лавиною дерев.

Через 45 хв. (від розвилки) стежкою підходимо до місця повороту на хребет Яйко - Сиваня. Тут між двома великими смереками стоїть хрест і вказівник повороту стежки направо вверх. Через 45 хв. підходимо до будиночка під вершиною. Тут можна переночувати, а наступного дня піднятися на вершину г. Яйко Ілемське. З вершини можна продовжити шлях по хребту Укерня - Молода або ж, зійшовши в долину Свічі до лісництва „Бескид”, перейти на південну сторону Карпат до Синевирського озера.

Доїзд. З Івано-Франківська до Мислівки безпосередньо можна доїхати лише автобусом Івано-Франківськ-Ужгород відправлення з Івано-Франківська в 11-20.

Маршрутні таксі та автобуси до м. Долина (курсують цілий день), а звідти автобусами до Хуста, Сеничева, Тячева або Солотвина.

Більш детально з розкладом львівських автобусів можна ознайомитися на сайті www.bus.com.ua
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Цезар

 • Свої
 • Гуру
 • *
 • Повідомлень: 594
 • Рейтинг 182
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Було трохи часу, купа бажання, гарна погода та хороша компанія. От і вибрались ми в чотирьох,  в гори.Зі Львова виїхали 14,30 автобусом, після трьох годин їзди по най най містах Бойківщини, опинились в Мислівці. Дякуючи організації «Карпатські стежки», без проблем розібрались з маршрутом і вирушили до Яйка Ілемського по «чорному маршруту».Оскільки в Мислівку прибули пізно добрались до стоянки, що за 1,5 години ходу і розбили табір.


Після ситного сніданку і з хорошим настроєм відправились далі, маршрут промаркований і орієнтуватись куди йти геть просто, приємна прогулянка вздовж потоку Правич, зі збиранням грибів, і розгляданням осіннього лісу вивела нас на полонину Мшана.
По дорозі натрапили на групу туристів з псом який, ломився через кущі малини , як кабан і лякав дівчат - виявилась дуже мила і добра животина) 
Полонина майже вся поросла малиною, і як такої галявини нема, запорпавши в цих кущах рюкзаки стартували на гору.

 Від полонини до гори доволі стрімкий підйом, проте стежка протоптана , а дерева з дороги добрими людьми прибрані. Приблизно за 10хв до виходу на хребет є джерело, де можна поповнити запас води.

Недовгий підйом і вершина.

Після спуску з Яйка Ілемського і обіду на полонині Мшана , вирішили, що у нас достатньо часу для штурму Горгана Ілемського та  спуску відти до полонини Німецька, де і станемо табором.  Що нами і було успішно здійснено.  На жаль, виявилось, що води у нас лише одна фляга, а джерело на полонині Німецька пересохло.  Втамуваши спрагу вином, порозглядавши карпатські зорі полягали спати з надією на швидкий підйом і ситний сніданок.

Вийшли з сходом сонця, воду зустріли, можна сказати аж в самому низу приблизно в 11 годині ранку.Вниз рухались «жовтим маршруто»,   через Великий і малий Пустошаки. Дорога дуже красива і живописна, але з шаленими кутами нахилу , як вверх так і вниз, якби хто мені запропонував тудою підійматись, я б охоче розповів куди йому іти)

Далі була поїздка бусом  до Долини, відти в Стрий і на Львів.

Висноки : Завдяки фундації «Карпатські стежки» ця частина Горган промаркована, в ключових місцях стоять щити з картою, стежки почищені добрими людьми від повалених дерев. Хоча від п. Мшана до Горгана, по дорозі зустрічається безліч повалених дерев. Також біда з маркуванням на герготах , бувало , що довго доводилось вишукувати стрілку-маркер.  На полонині Німецькій води нема-джерело висохло, проте нижче є стрілка "вода", яка вказує в кущі. В кущах , болото, щоб набрати горня води треба добре помучитись, ну і вода буде відповідна.
«Жовтий маршрут» вирізняється крутизною . ;D
 Час руху вказаний на щиті в принципі відповідає дійсності.

Добирання: Бачите автобус сідайте і не думайте! Усі їдуть до Долини , відти уже на Львів або Стрий, автобуси зазвичай повні і сидіти чекати наступний з думкою, що будуть вільні місця геть сумно і довго, тому простіше добратись до Стрия. Автобус  Львів - Мислівка вартував  70грн., Мислівка- Долина  10 грн., Долина - Стрий 15грн.

Учасники: Я, Марта , Ілько Та Соля)Всі фото тут
Розшарити F VK G+
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.