Будинок на вул. о.Іздрика в Брюховичах

Автор Indigo, 02.09.2013 09:40:08

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Indigo


На поч. серпня я йшов собі якось Брюхами на озеро купатись. Але я йшов не головною вулицею, мені там нецікаво йти, а маленькими - повз інститут, штучне футбольне поле і так вийшов на вул.о.Іздрика. а там - скромний старий будинок ремонтують, поряд хрест і упівський прапор. думаю: якого милого тут прапор,хрест? Вулиця досить мажорна - там переважношикарні вілли, а тут... а через дорогу від того будинку стара церква.
пішов туди якось в суботу і застав работніків, які мені все розповіли. отож, діставайте попкорн і...вйо!

З 1946 року по 1957 рр. Брюховичі були районним центро Львівщини. тоді в містечку розташовувалось районне управління нквс. вілла, в якій деякий час перебувало керівництво радянських правоохоронних органів, зберігся дотепер за адресою вул. отця Іздрика,27 . До речі, він свого часу був капеланом УПА, приїхав в Брюхи після повернення з сибірського заслання. В містечку він був поважною людиною. він померчи то в 91 чи то в 92 рр.(робітники сумнівались в тому, але точно пам"ятали шо на похороні несли синьо-жовту фану) і тут похований.

Вілла з піддашшям і підвалом  була побудована в 1925 році під керівництвом доктора Петра Чаля, який був війтом Брюхович з 1927 по 1935 рр. На початках це була плебанія місцевого парафіяльного костелу (тепер  церква Різдва Пресвятої Богородиці). від церкви до плебанії дуже близько - 1,5 хв ходи, через дорогу.

З 1944 по 1951 рр. сюди звозили членів українського підпілля. Розкопків тут ніколи не проводили, тому не виключено що в землі довкола та в долівці підвалу споруди є артефакти, які збереглись з тих часів.хоча, може й будть шось копати шоб зробити тута кімнату-музей. За розповідями жителів Брюхович, мертвих тут клали під високу сосну для впізнання рідними. Дерево є на фотках - під ним стоїть дерев'яний хрест і флагшток з червоно-чорним прапором, які є пам'ятниками тим подіям.

УПА в ближніх лісах була досить активною. Про це нагадують пам'ятний хрест при дорозі по вул. Брюховицькій в Рясній-Польській, пам'ятник упівцям Івану Кухарчуку і Василю Панасу в Рясному-1.

ала сама жесть настала, коли віллу передали місцевій школі! Головне приміщення школи розташоване зразу за колією - йти 5-7 хв. Діти вчились в стінах катівні ще до недавнього часу (можна припустити шо навіть після 2010 року - бачите листочок з написом "Lie to me" на одній з фоток?). Багато з них навіть не здогадувались про те, що тут творилось.  один работнік сказав, що в підвалі будинку був тир(анпевно в тому довгому коридорі. Зараз дітей в Брюхах менше, тому класів головного корпусу школи достатньо шоб там вчились всі разом. сільрада цього року,приблизно два місяці тому винесла рішення про передачу вілли греко-католицькій громаді Брюхович, під катехитичну школу (власне це майже то саме призначення шо було тоді, в 1925 році.

ото поки вуйки ремонтували той будиночок і мене впустили: був на стриху, в підвалі і у всіх кімнатах. шо цікавого там.?.. по-перше то цегла: сфоткав цеглу різних фірм. цегла польська,клеймована.
в підвалі стеля склепінчаста. є один транспаратнт.
в класах нема нічого шо нагадувало б про лиху славу вілли. з тих часів лищились хіба п'єци. до речі, в одній з кімнат їх аж два! на одному з фото є видно прямокутний отвір в стелі - то робітник провалився. але нічого йому не є - живий-здоровий. але завдяки тому епічному провалу будть міняти перекриття між поверхами

ще зайшов в церкву (власне в ній мені дав невеличке інтерв"ю панотець). Поки я чекав на аудієнцю, то сфоткав фігуру Мартері Божої (така сіра) - вона стояла в дворі церкви і за совка нквдисти вправлялись в стрільбі з пістолів в дворі церкви. фігура була мішенню, тому вона в отворах і без рук.

Шановні школярі! я підготував роздатковий матеріал, прочитайте вдома - це вам на домашнє завднання! тут два лінки: в першому є фотки як виглядала будівля раніше, а в на екс.юа іст. довідка про Брюхи, яку я прочитав в телефонних довідниках (1996 і 2010 рр.)
Тут вона є на фото: друге фото в нижньому ряду в фотогалареї http://www.karpaty.info/ua/uk/lv/lw/bryukhovychi/
екс.юа:http://www.ex.ua/72239089

об'кт на вікімапії підписаний як "закинута школа": http://wikimapia.org/#lang=uk&lat=49.902575&lon=23.951987&z=17&m=b

Indigo

ше трохи фоток з пікаси:






кімната з двома п'єцами



кімнатка шо була туалетом, швидше за все (тут ширина на довжину втигнутих рук):

тут може мили руки:

сходи на 2ий поверх

різні клейма на цеглі


діра в перекритті між стрихом і другим пов.

якийсь кабінет, певно там головний гебіст сидів:


тепер тут керує "Пора"

цікава парта, певно під якийсь верстат або під швейну машнику

не знаю шо то, але є клеймо

там два комини, в кожному по троє дверцят для коминяра





поряд будують нову віллу

колонада на балконі. другий поверх. її тут не було (то видно на старому фото на карпати.інфо),але доробляють.ну нехай




ще зовсім свіжий текст. певно на англійській його перекладали:

то в церкві.

вона стояла отам, на фото старався захопити побільше подвір"я


Drusja

Кілька років вчився у цьому корпусі, в класі з відокремленим входом і верандою, та деякі уроки проводили в інших класах цього ж будинку. На той час якоїсь негативної енергетики не відчувалось, в підвал не заходив так як він був увесь час закритий та й не дуже туди тягнуло, більше цікавила кімната під землею навпроти корпусу, здається у ній ще були якісь двері які нам так і не вдалось відкрити.
За свого навчання теж чув багацько моторошних історій про цей будинок і зокрема про його підвали.
Одна з них: "Ще за союзу, один неадекватний викладач, за порушення дисципліни, закрив у підвалі двох учнів і вони там пробули цілу ніч. Психіка дітей такого не витримала. А, що з ними всіма було далі - історія замовчує."

P.S. Дітей у Брюховичах не мало, їх навпаки щороку більшає, але батьки не дають їх вчитись у 41 школу (школа про яку йде мова), а везуть до Львова, і в деякій мірі правильно роблять - умови і забезпечення тут ніякі (колія поряд зі школою, старі радянські приміщення, старі добиті парти і стільці, класи обшарпані і ремонтуються в основному коштами батьків), а новобудова школи з кожним роком все більше перетворюється на руїну, яку на сьогоднішній день вже навряд чи можна врятувати. Чув про якийсь проект реконструювати третій корпус де знаходяться майстерні але був там місяця два тому і ніякого руху не помітив.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Indigo

Цитата: Drusja від 02.09.2013 16:07:17
більше цікавила кімната під землею навпроти корпусу, здається у ній ще були якісь двері які нам так і не вдалось відкрити.
тепер і мене зацікавила. я її ніде там не бачив. можна звідси детальніше? де вона є, з якої сторони?

Цитата: Drusja від 02.09.2013 16:07:17
За свого навчання теж чув багацько моторошних історій про цей будинок і зокрема про його підвали.
Одна з них: "Ще за союзу, один неадекватний викладач, за порушення дисципліни, закрив у підвалі двох учнів і вони там пробули цілу ніч. Психіка дітей такого не витримала. А, що з ними всіма було далі - історія замовчує."
я чув від робітників, шо коли розчищали підвали перед тим як облаштувати там шкільне приміщення, то було дуже багато слідів насильницької смерті людей в підвалі. кров на стінах і стелі ну і все таке...

Цитата: Drusja від 02.09.2013 16:07:17
P.S. Дітей у Брюховичах не мало, їх навпаки щороку більшає, але батьки не дають їх вчитись у 41 школу (школа про яку йде мова), а везуть до Львова, і в деякій мірі правильно роблять - умови і забезпечення тут ніякі (колія поряд зі школою, старі радянські приміщення, старі добиті парти і стільці, класи обшарпані і ремонтуються в основному коштами батьків), а новобудова школи з кожним роком все більше перетворюється на руїну, яку на сьогоднішній день вже навряд чи можна врятувати. Чув про якийсь проект реконструювати третій корпус де знаходяться майстерні але був там місяця два тому і ніякого руху не помітив.
так. про демографічну ситуацію я сам засумнівався, то мені один місцевий житель розказав що в школі достатньо місця на всіх дітей. його дитина вже не школярка, тому він міг помилитися. а вивляється ось яка причина того, шо там достаньо місця. просто таки детективна історія виходить навколо того будинку. цікаво шо буде до того як його закінчать реставрувати і відкриють катехитичну школу...

Drusja

Цитата: Нелегал від 02.09.2013 20:18:18
Цитата: Drusja від 02.09.2013 16:07:17
більше цікавила кімната під землею навпроти корпусу, здається у ній ще були якісь двері які нам так і не вдалось відкрити.
тепер і мене зацікавила. я її ніде там не бачив. можна звідси детальніше? де вона є, з якої сторони?

Орієнтовно знаходилась тут (це якщо йти з головного входу будівлі до вуличних туалетів по ліву сторону ближче до колії), але цілком можливо що її вже засипали.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Indigo

Цитата: Drusja від 03.09.2013 10:48:26
Орієнтовно знаходилась тут (це якщо йти з головного входу будівлі до вуличних туалетів по ліву сторону ближче до колії), але цілком можливо що її вже засипали.

дякую! по можливості піду й загляну туди. хто зі мнов? був би не проти туди піти й залізти туди з досвідченими експлорерівцями. так як я ше в тому зелений та й техніки не маю (ліхтарик, лом, нормальний фотик). якшо хто має бажання, пишіть тута

dragonfly635

Я також вчився декілька років у тому приміщенні, приблизно у класі 5ому, тобто ще у 90их. Ходили різні чутки і учні боялись залишатись на чергування після навчання, в тому числі і через підвали. Вілла, яка знаходиться трохи нижче по вулиці, збудована на старому фундаменті, який залишився від монастиря, здається жіночого. Інфа не перевірена, з людських вуст, як і більшість в тій історії. На сьогоднішній день, вся прилегла територія розчищена і там, де раніше були вуличні туалети, йде заливка нового фундаменту. Все це шалено дорога приватна нерухомість. Людей не турбує неприємне минуле цього місця. І не факт, що зроблять школу, можливо також перейде під особняк. А взагалі, у Брюхах є багато місць пов"язаних із "славою" НКВС. Біля церкви УПЦ, що розміщена біля вокзалу також було таке місце. Приблизно там, де зараз величезні котеджі. Та і це не все

Caesar

І я також вчився в тому корпусі. НІц страшного там не залишилось з тих років на горищі було повно платівок з англ і нім , а в підвалі парти і стенди старі. Будинок належить церкві, а не СШЗ №41. Зараз церква повернула собі на нього права і перебудувала. Це буде церковна школа, чи щось таке, ну і відповідно територія також церковна і вони її собі забудовують
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.

Indigo


231 Гості, 0 Користувачів