Автор Тема: Сопітські Полонини + Водопад  (Прочитано 6679 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 433
  • Стать: Чоловіча
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса

Сопітські Полонини один з небагатьох кусків Сколівських Бескидів куда ще не прознакували туристичну стежку і не облаштували місце для кемпінгу коло Водопаду. Тут відчуваєш себе майже як в незайманих Карпатах наодинці з природою. Сопітський водопад висотою 8  метрів є другий по висоті в Сколівських Бескидах. Але вражає він насамперед красотою. Краєвид з полонин надзвичайний, від Стрия, Урича, і Тустані до Параски, Пікуя і Боржави. Правду кажучи, не думаю що після опублікування цього звіту народ масово почне відвідувати Сопітські полонини і водопад. Їхати в село Сопіт потрібно жахливою дорогою, маршрутки зі Львова навряд чи їздять, а сам підйом на полонини йде закинутою та зарослою старою лісовозною дорогою. Так що вони довго ше залишаться затишним кусочкою незайманих Карпат для справжніх цінителів.

Село Сопіт, звідки я рекомендую починати похід, знаходиться посередині дороги з Верхнього Синьовидного до Східниці. З Траси Львів-Чоп в Верхньому Синьовидному або дубині слід звернути на Корчин, далі проїжджаємо Крушельницю, Підгородці і от він Сопіт. В самому селі переїхавши міст через Стрий звертаємо ліворуч і головною дорогою їдемо аж до переїзду через річку. Тут можна або залишити авто або проїхати ше кількасот метрів до будинку, звідки й почнеться маршрут.

Хребет Сопітських Полонин прямо перед нами. Ліворуч є невеличкий підйом на відріг хребта і далі по ньому весь час на південь старою лісовозною дорогою. На Горі Вари беремо на захід і опиняємося на Полонинах. По Сопітських полонинах йде вузенька протоптана стежка. Найзручніше місце впасти і поїсти, на мою думку, в кінці полонин. Тут є вода з джерела і найкращий краєвид на всі Сколівські Бескиди.

Далі піднімаємся на гору Високий Верх і звідси струмким спуском йдемо на північний схід. Такою ж старою лісовозною дорогою через десяток дрібний галявин виходимо на останню і найбільшу галявину безпосередньо перед селом, зоо метрів від хати. Щоб вийти на водопад потрібно спуститися в найнижчий край галявини. Там далі водопад можна знайти вже на слух.

Галявина коло водопаду чиста і незасміченя. Сам водопад знаходиться в каньйончику, спуск в який доволі стрімкий і небезпечний. Якщо не дуже спішитися, збирати гриби по дорозі і все таке, маршрут долається за сім годин, 12 км. Набір висоти 700 метрів. Від траси до села їхати приблизно годину на автомобілі. Якщо є час можна ще відвідати найвищий водопад Сколівських бескидів - водопад Лазний,10,5м і залишки недобудованої ГЕС, вони вражають!

Звіт з Сопітських Полонин 2009 року

Всі Фото
Розшарити F VK G+
курча

_BuR_

• Користувач
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 43
  • Велокур'єр
    • Перегляд профілю
    • Велокур'єрська доставка по місту
Re: Сопітські Полонини + Водопад
« Відповідь #1 : 15.10.2013 22:54:05 »
Андрію, скажи чи можна пройти з хребта Парашки на Сопітські полонини, так щоб на два дні?
Розшарити F VK G+
Незалежний велокур'єр, в будь-який час, в будь яку погоду 096 154 76 28

Golem

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 433
  • AlkoGolem
    • Перегляд профілю
    • Пікаса
« Відповідь #2 : 16.10.2013 10:35:50 »
Можна. Але буреломом.

Ось карта

Хтось промаркував Бескиди, але так шо маркування можна знайти тільки на вершинах і в селі. Стежки він також не чистив. Так от, Маршрут 13 через Параску, потім він Йде до гори Кривий верх. Туда Дорога цілком нормальна і промаркована. Далі падаємо різко вниз, Переходимо на Хребет Середній. На самому хребті дорога є. З Хребта Середній є на карті Перехід на Високий Верх Сопітських полонин. Але на Карті Сколівських Бескидів там написано "Нетрі Громового Лісу", оптимістично! Але знову ж таки. Ніхто тудою особливо не ходить, так що стежки там чисто умовні. Зрештою, на фотках видно і рельєф, і самі місця. Повна карта тут

Зараз Я б йшов на 3 дні. День перший: Параска, Кривий Верх, Спуск вниз. Ночівля. На 2 день підйом на Хребет Середній, перехід на Сопітські Полонини, Ночівля. ну і спуск вниз і добирання до Льоваа без машини - ще один день :) Влітку коли довгий світловий день можна встигнути за 2 дні.
Розшарити F VK G+
курча

Олесь

• Користувач
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 272
    • Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 26.07.2015 20:02:16 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=iRhvcrdNR1Y" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=iRhvcrdNR1Y</a>

Досить багато живності в горах. Зустрічались сліди кабанів, оленів, також бачив козулю, декілька мідянок...
І звісно натрапив на ведмедя. Незауваживши, я вторгся на його територію, ведмідь в метрах 30-40 незадоволено, негучно порикував (спершу тихо, я вирішив, можливо, косуля, пізніше двічі голосно, відразу стало зрозуміло, що це за тварина). Я завмер з фотоапаратом в надії на гарний кадр, нажаль ведмідь так і не показався з заростей. Неспішно продовжуючи йти в метрах 7 я зауважив 3 дерева з обдертою корою і слідами кігтів. Певний час здавалось, що ведмідь мене супроводжує тримаючись на певній дистанції, про це свідчив регулярний шурхіт та потріскування гілок.

Розшарити F VK G+
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне