Відновлення бомбосховищ Львова

Автор Synoptyk, 20.03.2014 11:36:45

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Synoptyk

Тут цікавий сам "спалах цікавості" то теми бомбосховища. Скільки їх, де ...коли та ким збудовані...які технічно-будівельні рішення застосовані. Коли взагалі  у Львові збудоване перше бомбосховище. Ну і цілком слушна постановка проблеми- що з ними робити сьогодні.
Можливо б "бізнес " взявся за відкачку грунтових вод...приведення до пуття при умові подальшого використання у своїх "корисливих" цілях. Позитивно що про це почали (чи почнуть) говорити.
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Bottlehunter

В нас в країні, якщо не помиляюся, є таке правило, що споруди ЦО можуть бути віддані в аренду приватним власникам. Але в разі загрози приміщення треба буде віддати в найкоротші терміни.

Погоджуюся, що цивільні бомбіки, яких в нас сотні - це вже минула частина історії. Цікаво, як організований цивільний захист населення в Європі та США?

А щодо
ЦитуватиУкраїна - не ядерна країна і стріляти по ній не будуть,
то дозволю собі не погодитися. Бути може все. Абсолютно все, включно з літаючими тарілками і Єті на карпатських полонинах (До речі, Єті в карпатському фольклорі є, але це вже зовсім інша тема). Якби мені хто півроку тому за пивом описав нинішню ситуацію в країні, я б його дбайливо доправив додому, бо думав би, що хлоп сі добре напив і білка прискакала.
Най жиє Гуцулія!

Golem

Цитата: Bottlehunter від 20.03.2014 11:49:54
то дозволю собі не погодитися. Бути може все. Абсолютно все,

Погоджуюся, що статися може все що завгодно. Бути готовим до всього неможливо. Відповідно ліпше собі тим занадто не перейматися :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

Гарні інтерв'ю.
Щодо бомбосховищ теж підтримую Golem.
Єдине використання бачу як датацентр. Було б цікаво розмістити сервери під цитаделлю.
І в військовій галузі акцент стоїть на не виживання солдата, а на те щоб солдат виконав останній приказ.
От подумаємо, командний пункт після виконання завдання (запуск ядерного арсеналу) скільки протримається? Місяць, два... а далі що?

Доречі, у бомбосховище на Зеленій/Вашингтона ще можна потрапити? Чи хтось вже переобладнав його собі у підвал?

Шаккарська

Ой, звиняйте, не зразу побачила цю тему і стоврила свою, тема бомбосховищ стала актуальна, так само як і закупівля гладкостволу/нарізного, бтррів і тренувань на промисловій, виявляєтся не одна я така хитра і інші журналісти мене випередили, ну і добре, мені не пийдеться писати сюжет)

Якщо почнеться війна і мій коханий піде боротися за волю України, я не буду його тримати. Я стану поруч і  подаватиму набої.

onyx

Дозволю собі троха не погодитись з паном  Golemом
ЦитуватиУ випадку звичайної війни із застосуванням авіабомб і автоматів калашнікова, що сидіти в бомбосховищі, що в себе в підвалі - однакова ефективність. В підвалі навіть спокійніше, як на мене бо свій.
Підвали зазвичай не розраховані що на перекриття буде діяти ударна хвиля, герметизації ніякої, аварійних виходів майже завжди нема. Відповідно підвал це більше склеп ніж сховище.
Цитуватифільтруючі елементи розраховані затримувати радіоактивні частинки з повітря, а не боротися з Зарином чи біологічними бацилами
ФВУшки саме на це і розраховані. Взагалі замкнуту систему циркуляції ставлять на випадок пожежі наверху, і розрахована вона на пару годин роботи. З усіма іншими задачами цілком справляються баняки з вугіллям.
ЦитуватиДо речі, фонити від фільтруючих еелментів  теж мало б порядно в разі чого
З радіоактивним пилом борятся не ФВУшки а протипилові фільтри, які розташовані окремо і якомога далі від приміщень з людьми.
відповідно
ЦитуватиУ випадку застосування хімічної зброї проти цивільного населення в містах, бомбосховища особливо не врятують нікого
ще й як врятують, це все придумувалось за сср не просто так і система цивільної оборони в той час була в змозі впоратись зі соїми задачами

romanlv

В контакті щойно надибав:
ЦитуватиТЕМА Бомбосховища - Привести до робочого стану!

Прохання зголоситися Електрика який має досвід проведення великих мереж , та сантехніка , бо є проблема з відведенням дощової води , тема відновлення бомбосховищ міста Львова

прохання залишати Контакти людей які мають бажання допомогти Імя і номер тут http://vk.com/topic-65442901_29694280

керівник проекту Василь Зікібой

http://vk.com/govarta1?w=wall-66210801_2483%2Fall

Lesyk

Сьогодні також записували сюжет для Інтера. Окрім вже завчених слів, котрі я розказую кожному ліпшому також з'їздили на об'єкт, що належить залізниці. Файний такий, доглянутий. Розрахований на те, щоб у разі НС люди могли обслуговувати одну із станцій, що поруч зі Львовом (також бажано тут не називати - досить леко здогадатися про що саме я говорю). Там виведені телефони з прямими лініями на всі підприємства, що працюють на тій станції (електрики, тощо), 2 дизелі, різні карти. Будемо надіятися що у сюжеті можна буде це все роздивитися.

Отже, можна зробити підсумки з тої інформації що я відфільтрував з загальної журналістської брєдятини - у Львові реально робочими є лише сховища, що знаходяться на стратегічних об'єктах (Водоканал, залізниця, тощо). І фактично вони є не стільки прихистком для персоналу, як запасним центром, що зможе працювати в разі НС, керуватиме об'єктом. Саме такі сховища вилизані до ідеалу. Будь-які інші, як наприклад сховища на території лікарень, підприємств що втратили свій совковий масштаб (але досі працюють) - вони звісно чисті, мають подачу електроенергії, але своєї ролі в якості сховища вони вже не дуже то можуть зіграти, так як фільтри всюди поокислювалися, електродвигуни не запускаються, тощо. (Я не брав до уваги військові сховища, та ті, що знаходяться на балансі різних силових структур.)

А на рахунок от цього:
Цитата: romanlv від 20.03.2014 18:56:49
В контакті щойно надибав:
ЦитуватиТЕМА Бомбосховища - Привести до робочого стану!

Прохання зголоситися Електрика який має досвід проведення великих мереж , та сантехніка , бо є проблема з відведенням дощової води , тема відновлення бомбосховищ міста Львова

прохання залишати Контакти людей які мають бажання допомогти Імя і номер тут http://vk.com/topic-65442901_29694280

керівник проекту Василь Зікібой

http://vk.com/govarta1?w=wall-66210801_2483%2Fall

це просто смішно. Як би люди не старалися, не підстрибували - усе-одно відновити герметичність сховища, забезпечити фільтри, тощо звичайним горожанам нереально. А без цих елементів будь-яке "бомбосховище" є гіршим за будь-яке заглиблення, котре знаходиться на певній відстані від стратегічних об'єктів, високих споруд, тощо. А власна автівка на відстані кількасот метрів від межі міста взагалі в сотні разів краща.

Golem

Цитата: Lesyk від 20.03.2014 19:40:35
це просто смішно. Як би люди не старалися, не підстрибували - усе-одно відновити герметичність сховища, забезпечити фільтри, тощо звичайним горожанам нереально. А без цих елементів будь-яке "бомбосховище" є гіршим за будь-яке заглиблення, котре знаходиться на певній відстані від стратегічних об'єктів, високих споруд, тощо. А власна автівка на відстані кількасот метрів від межі міста взагалі в сотні разів краща.

Думаю в них зараз аншлаг
Дігери всіх країн єднайтеся!

Student

Цитата: Lesyk від 20.03.2014 19:40:35
це просто смішно. Як би люди не старалися, не підстрибували - усе-одно відновити герметичність сховища, забезпечити фільтри, тощо звичайним горожанам нереально. А без цих елементів будь-яке "бомбосховище" є гіршим за будь-яке заглиблення, котре знаходиться на певній відстані від стратегічних об'єктів, високих споруд, тощо. А власна автівка на відстані кількасот метрів від межі міста взагалі в сотні разів краща.
Добрий день.
Всьо можна відновити. Тільки для цього тре мати бажання. Наприклад я можу зокрема повністю відновити за власні кошти бомбосховище, правда ви тут всі в курсі, що я би за це хотів, але при умові, що я готовий вкласти гроші і відновити повністю - думаю, що не велика плата міста для таких цілей.

Driver

Дайош відновлення Лощини! Я б наприклад був не проти "реставрації" цього об'єкту містом або переобладнанням його Мін.Оборони. Або створення якоїсь мистецької галереї, бо теперішній стан веде до руйнації і як наслідок можемо мати схемку на вікімапії: "тут була Лощина" так само як хід на ВЗ, він ніби є і навіть є люди що там бували, а торкнутися склепіння рукою неможна  :( P.S.: моє бачення.
Одінь окуляри з фіолєтовим шклом так легше стіну пробивати чолом.

Lesyk

Цитата: Driver від 21.03.2014 10:47:55
Дайош відновлення Лощини! Я б наприклад був не проти "реставрації" цього об'єкту містом або переобладнанням його Мін.Оборони. Або створення якоїсь мистецької галереї, бо теперішній стан веде до руйнації і як наслідок можемо мати схемку на вікімапії: "тут була Лощина" так само як хід на ВЗ, він ніби є і навіть є люди що там бували, а торкнутися склепіння рукою неможна  :( P.S.: моє бачення.

Вона підтоплена, аварійна. Як казав один файний хлоп з форуму - дешевше буде збудувати нову, ніж реставрувати ту шо є.

Цитата: Student від 21.03.2014 10:14:53
Добрий день.
Всьо можна відновити. Тільки для цього тре мати бажання. Наприклад я можу зокрема повністю відновити за власні кошти бомбосховище, правда ви тут всі в курсі, що я би за це хотів, але при умові, що я готовий вкласти гроші і відновити повністю - думаю, що не велика плата міста для таких цілей.
Привітулі.
Відновити - це не так просто. Навіть якщо і підсилу поставити все обладнення, гермоворота, тощо - то окрім цього всього воно ж повинно себе окупити,  нє? А щоб прибутково використовувати у твоїх цілях (якщо я правильно зрозумів цілі  :-\) таке приміщення - воно повинно знаходитися десь ближче до центру, там де "людє ходють". Так навскидку можна придумати хіба бомбік під добробутом, і то це такий вяленький варіант.

Bottlehunter

Відновлення Лощини - навіть важко уявити скільки капусти треба, щоб це зробити. І скільки треба, щоб підтримувати потім.

P.S. Створю тему в Обговоренні, про відновлення бомбосховищ Львова And around.
Най жиє Гуцулія!

Student

Цитата: Lesyk від 21.03.2014 11:21:41
Привітулі.
Відновити - це не так просто. Навіть якщо і підсилу поставити все обладнення, гермоворота, тощо - то окрім цього всього воно ж повинно себе окупити,  нє? А щоб прибутково використовувати у твоїх цілях (якщо я правильно зрозумів цілі  :-\) таке приміщення - воно повинно знаходитися десь ближче до центру, там де "людє ходють". Так навскидку можна придумати хіба бомбік під добробутом, і то це такий вяленький варіант.
Привіт.
Все правильно зрозумів.
Так, відновити та надати нові робочі місця.
В данному випадку треба вибрати місце, під добробутом може бути, але дійсно не фонтан, хоча тре дивитися.
Про Лощину тре забути - на відновлення піде більше грошей ніж побудувати поряд нову.
І саме головне - не бачу застосування у будь яких цілях у комерції.
А ось відновити до 100% робочого стану бомбосховище, причому ти ж розумієшь, що нам це в "тему" - саме відновлення, це можно зробити. Ну і плюс я вже казав - нові робочі місця.
Все залежить від волі наших керманичів.

Misha_arh

Вибачте хлопці за напряг і не ображайтесь на мене, але думаю що це через мене Вас почали мучити. Я в неділю спілкувався з другом журналістом і також написав до Садового. Тому можливо так піднялась ця тема. але я думаю що мене не зовсім правильно зрозуміли. Я хотів щоб на випадок надзвичайної ситуації був розроблений план дій. і бомбосховища це частина цього плану. А насправді є багато аспектів. Один з них це те що населення дійсно не знає що робити у випадку різних загроз. ну наприклад в Калуші щось станеться або ще на якомусь хімпідприємстві . що тоді робити? А за це хтось регулярно отримує гроші і тепер той хтось виправдовується і починає відпрацьовувати ці гроші. Якщо авіаудар то підвал небезпечне місце тому що ви опинитесь під завалами в кращому випадку а у гіршому зовсім задавить тому що перекриття не рахується на такі навантаження. На мою думку навіть найгірше бомбосховище без вентиляції але чисте і сухе може врятувати жителів на тих півгодини що можливий авіаудар чисто з конструктивної точки зору. Але до нього потрібно ще добратись. Уявіть що буде творитись наприклад на сихові коли молоді мами з дітьми в паніці  по вулицях будуть бігати і шукати прихистку. от в цій фазі найбільша небезпека. тому я і підняв тему щоб люди були готові і діяли без паніки. На жаль більшість пасивна бо думають що нас це ніколи не торкнеться. А журналістам нецікаво докопуватись до істини їм подай сюжет про бомбосховища. а наступний сюжет мав би бути про те що от скільки трупів через те що не було розроблено плану дій. але це дійде тільки після того як загинуть люди. На жаль вже маємо ситуацію коли наша доблесна армія " не зраджуючи присязі" віддає Росії кораблі і  зброю яка буде використана проти нас.

Bottlehunter

Як продовження теми - сьогоднішня цитата з захід.нет:

ЦитуватиІз 966 бомбосховищ у Львівській області лише 79 можна використовувати. 383 захисних споруд є непридатними, а у 504 сховищах зараз ведуться роботи з відновлення.

Повністю повідомлення разом з відеосюжетом тут.

Інформаційна істерія навколо бомбіків мені особисто нагадує схожу лавину інформації про "сморід у Львові". Або схоже: "Полтву на поверхню", дайош річку Львову. І чого то шуміти. Ліпше сі навчити автомат збирати-розбирати, користі більше буде.

Цитата: Misha_arh від 21.03.2014 15:59:09
ну наприклад в Калуші щось станеться або ще на якомусь хімпідприємстві . що тоді робити?

Щось Ваш текст дуже сильно на тролячий схожий. Трохи покормлю. Особисто мене ще в початковій школі вчили, що якщо в Калуші (так, саме так і казали) на підприємстві, що має справу з хлором аварія, треба займати верхні поверхи будівель, бо хмара хлору через свою масу буде стелитися по землі. І бомбосховище чи підвал не підходить в такому випадку зовсім.  І про інші подібні випадки теж вчителька згадувала, а потім і в старшій школі в дітей були схожі курси, та й в інституті теж.

При масованому авіаударі більшість міських бомбосховищ гівна варті. А без запасів води і їжі це взагалі щуряча пастка.
Най жиє Гуцулія!

Driver

Тема бомбосховищ виглядає занадто роздута і складається враження що журналісти натякають на стратегію відступу, тобто шукайте собі люди нори. Хоча на мою думку потрібно тримати оборонно-наступальну позицію, це так в разі чого. З іншого боку замість того щоб витрачати немалі кошти на ремонт непридатних бомбіків для обраних тобто тих кому повезе їх знайти, там поміститись, і витримати функцію сховиша, краще привести дороги до євростандарту тоді більша кількість людей зможе швидше вибратись, а якщо нічого не відбудеться то хоч матимемо нормальні дороги ;D
Одінь окуляри з фіолєтовим шклом так легше стіну пробивати чолом.

Misha_arh

На рахунок "троля " то ви закруто. По-перше за освітою я архітектор і трохи цікавлюсь як будують в інших державах. В Ізраїлі наприклад це поставлено досить серйозно і з кожного будинку є декілька видів евакуації.  По друге я написав що суть не в бомбосховищах, а в планах дій при надзвичайних ситуаціях. Бомбосховища це складова  захисту, але не панацея. Як архітектор я розумію що при стані війни  можна зробити тимчасові  сховки від снарядів і осколків. В нас на фірмі регулярно проводяться навчальні евакуації при пожежі  і то важко все правильно провести, завжди виникають ньюанси. А тему я підняв тому що переживаю за своїх дітей. Звичайно можна рвати на собі сорочки і кричати як ми будемо воювати, але повірте половина з тих хоробрих побіжить швидше за всіх. На рахунок знань про хімічні загрози то я не впевнений що всі знають що робити. Як доказ маємо аварію в Ожидові де наші рятувальники спрацювали мяко кажучи слабенько. А люди зробили шалену паніку. Я за те щоб думати на крок наперед, а не діяти постфактум.

YserL

ЦитуватиБС1значить на понеділок , треба 2-3 алюмінєвихї драбин , 1 км кабелю для проводки електрики , штук 10 шпателів , і хочаб 200 метрів ющільнювача або гуми в трубочках , ще треба 10-20 кг цементу гіпсу і 10-20 людей , хто шо має пишіть в групі на стіні це загальні цифри того нам потрібно скажу таке , найбільше потрібно це драбина і шпателі це стосовно понеділка
напис в групі ;)цікаво 1 км якого кабелю... 4?70  ;)

Roy

Журналісти в даному аспекті роблять свою роботу дуже добре, проте на жаль, далі від медійного розголосу мало що змінюється, як правило.

Тут погоджуюся з новим дописувачем Misha_arh:
ЦитуватиУявіть що буде творитись наприклад на сихові коли молоді мами з дітьми в паніці  по вулицях будуть бігати і шукати прихистку. от в цій фазі найбільша небезпека. тому я і підняв тему щоб люди були готові і діяли без паніки

Країна має бути підготовлена. Чіткі плани, сховища, варіанти евакуації. Он зараз в ЖЕКах, і стенди старі є з розміщеннями сховищ, і інфоматеріали (нові) :). А на ділі - провал. Хоча навіть в старому законодавстві все чітко розписано. Просто берегти та підтримувати, але ці кроки вже давно пропущені.
Обговорювати доцільність сховищ не варто. Вони мають бути, як колись, доведенні до пуття, а не як мітлосховища. Це навіть гарантія для жителів на психологічному рівні, що в разі чогось, вони будуть мати прихисток. Так спокійніше соціуму.

Зараз з допомогою спонсорських коштів зроблять(відновлять) кілька зразково-показових, і на тому юш.
Але до проблеми треба підходити в комплексі. І щоб гроші з держбюджету виділили.
Meine Ehre heißt Treue

267 Гості, 0 Користувачів