Плазивши по вікімапії, побачив наступне:
- Управління полку "Ліс" (76-го ракетного полку, наскільки я розумію, прочитав про нього
тут). Розташований за селом Рахиня. Про нього, власне, і піде мова далі.
- 1-й дивізіон РП "Ліс", себто позиції Р-12, розташовані біля с. Тростянець. Розташований біля діючої виправної колонії.
- 2-й дивізіон, біля с. Завадка Калуського району.
- Третім дивізіоном, якщо нічого не плутаю, були
ракетні шахти під Моршином. В нас на форумі описані і перефоткані.
Вікімапія.![]()
Минулої суботи я вирішив катнутися до того їхнього управління. Ось як воно спокусливо на Вікімапії виглядає:
![]()
В уяві малювалося військове містечко, подібне чимось до Липівки, може трохи більше розвалене. Ну бункер якийсь точно мав би бути. Виявилося, що ліс пожер все, що там колись стояло, не лишилося нічого, крім кількох напіврозвалених будівель. І до Липівки це місце схоже тільки тим, що берези там ростуть шеренгами. Шкода. Маю надію,ті ракетні шахти збереглися краще...
А взагалі місця там класні, дикий ліс, відомий своєю партизанською славою. Партизани наші були, якщо комусь незрозуміло. Кілька фоток далі
Поїзд Стрий - Івано-Франківськ. Зараз він відвезе мене і ровер до станції "Рахиня", перша зупинка після Долини. Далі треба крутити. Рельєф там досить горбистий, прийшлося спотіти на початках.
![]()
Залишки залізничного переїзду підказують, що пора звертати в ліс.
![]()
Спочатку я повернув не туди, поїхав дорогою , посипану чорним щебенем. Дорога йде через болото і місцями досить висока, нагадує дамбу. Зараз використовується хіба лісовозами, тому що закінчується тупиком. Якщо глянути на кілометрівку, видно, що раніше вона йшла через ліс паралельно широкій та прямій грунтовці, яка й веде до військового містечка, а пізніше з нею з'єднується. Я так розумію, це був просто об'їзд для цивільних, щоб не пхали свого носа до військової таємниці.
![]()
Бобіна. Маю два варіанти її походження: альбо бабінний магнітофон в кабіні лісовоза (

) або сміття, яке місцеві тут скидують.
![]()
![]()
А це вже я на правильній дорозі. Широка, пряма і досить рівна грунтовка, з-під якої де-не-де видніються бетонні плити. Їхати ровером саме задоволення. До речі в ліс регулярно відходять повороти, направо і наліво. Я орієнтувався за тими ж бетонними плитами і не прогадав
![]()
![]()
На місці. На жаль, зрозуміти, що де було, майже неможливо. Дивитись, власне, нема на що. Закину кілька телефонових фото для протоколу.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
От і все наразі. Сподіваюся ближчим часом відвідати ще ракетні шахти, може там цікавіше буде.
Тут можна обговорювати.