Ліфти на вул. Куліша

Автор inkognito, 27.08.2009 12:10:36

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

inkognito

    Під час прогулянки по вул. Куліша зайшли із Зелею у внутрішній дворик одного із будинків (нумер здається 45 або 47, фактично на самому кінці вулиці, по лівій стороні якшо йти з центру. Орієнтир - довгий підїзд, метрів із 40 шо закінчується гратами) і надибали на ось такі гарні залишки підйомних механізмів - крутили їх явно руками, механізми ще досі вертяться без скрипу.
Resistance is futile

Golem

Дивно як така штука ше досі там стоїть. Відреставрувати - буде досить цінна річ.
Дігери всіх країн єднайтеся!

yar-79

Як ії наші "олені" на метал не розтягнули? :o

atlas1975

Підйомник сей опорними стойками прикутий до бальконів; його скріплюючі елементи - сталеві заклепки, та ... всюдисюще око старих бабць у дворику, - якшо-шо, - гвалт здійметься такий, що буде не меншим за шум, який виникне при демонтажі даної конструкції відповідними інструментами... Відреставрувати можна, але один зі шківів тріснутий, бракує ще пару деталей. Але кого це має цікавити - нашого мера, міських райців, чи може мешканців сього подвір'я?..

inkognito

там два підйомники, і один із них цілком робочий (механічно), другий тріснутий...До-речі у мене у дворі (вул. Коперніка) такий самий підйомник є, принаймі його конструкція від землі до остатнього поверху. Самого механізму давно немає...
Resistance is futile

oleksa

мені здаєтся , ця біда для того щоб люди колись вугілля до хати могли доставити...
так - так сказав кулемет.потім всі мовчали.

inkognito

 Можливо й так - принаймі це найкраще пояснення їх існування наразі. Цікаво було б десь документально про таке почитати.
Resistance is futile

atlas1975

Не знаю, - я так трохи порискав - по пару книжках та по неті (польському), таких під'йомників не зустрічав; скоріш за все згадки про них трапляються в спогадах ляхів що мешкали колись у Львові, або в їх часописі. Перечитувати сі опуси в мене немає жодного бажання - досить з мене й того, що коли я вечеряю з батьками, то змушений терпіти телєвізію москалів, яничарів та ще певної верстви населення, спорідненої і з тими та другими, - мене й так шляк трафляє від цього, отож перечитувати спогади "львов'якув" в мене нервів немає.
Версія вугілля та продуктів напрошується сама собою; у Львові у багатьох будинках вугілля засипалося у виділені для цього підвальні приміщення, - люки для завантажування його (квадратні двері, металеві на хіднику, впритул стіни будинку) можна зустріти чимало у старому місті - по них часто ми ходимо (або ходили - деякі зникли, очевидно замурували при ремонті хідника).

gleb

     Ні, на цих ліфтах не возили продукти та вугілля (В той час вже було гасове опалення будинків пічками), колись на цьому місці був пасаж (Схожий на колишній пасаж в центрі, залишки якого ще є на Коперніка), так от на цих ліфтах піднімали продукцію на балкони-галереї.
     Олег, твій двір можливо був частиною пасажу, якщо там ще лишилися ці ліфти, то скоріш всього так і є...

inkognito

 стопроцентів, механізмів уже немає - самі шахти та люлька є (чи була). ПРоте пасажу у мене зроду небуло...
Resistance is futile

gleb

На початка Коперніка є залишки пасажу+частина колись виходила на вул. Ф. Ліста, його розбомбили під час війни.

inkognito

  є звісно, але то за 2 будинки від мене. і пасажом тут навіть не пахло  :)
Resistance is futile

gor_qkop



А на маленькі двері на фасадах в стінах звернули увагу?

Golem

Цитата: inkognito від 05.10.2009 02:14:44
  є звісно, але то за 2 будинки від мене. і пасажом тут навіть не пахло  :)

Ще й як пахло, Пассаж Міколяша колись був одним з найвідоміших у Львові.
Дігери всіх країн єднайтеся!

inkognito

Знаю, я некоректно висловився - мав наувазі, що жодним пасажом саме у мому дворі ніколи не пахло. Натомість, колись мій дім був готелем  :) а ліфт таки є (його залишки)
Resistance is futile

Golem

І ше непевно з тих часів лишилисі тру лямпічки в коридорі :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

still

Ще такий ліфт є на Івана Франка, 78.

:-)

Цитата: gleb від 04.10.2009 23:54:11
     Ні, на цих ліфтах не возили продукти та вугілля (В той час вже було гасове опалення будинків пічками), колись на цьому місці був пасаж (Схожий на колишній пасаж в центрі, залишки якого ще є на Коперніка), так от на цих ліфтах піднімали продукцію на балкони-галереї.
Пан не правий, тобто майже правий, якби не заперечував. Ліфти слугували для піднімання вугілля та інших вантажів.
Таким чином боролися із брудом на сходових клітках, зменшували вартість обслуговування.
Такі ж механізми можна зустріти у "зовсім не пасажних" місцях, будинках досить багатих власників, які дбали про комфорт винаймачів, оскільки таке інженерне рішення вартувало немалих грошей.

Якось можна зайнятися пошуком таких об'єктів, це по всьому Львову займе близько тижня. Це якщо все повністю. Можна піти більш конструктивним шляхом і визначити приблизний період часу коли будувалися будинки з такими пристроями. І потім пройтися по побудованих тоді і раніше.
Декольтем своїм мене манила.

Roy

Погоджуюсь зі :-). Так і є. Аналогічну систему можна зустріти й на І.Франка 90.
Meine Ehre heißt Treue

SANECKA

Я теж один ліфт здибав.Знаходиться він недалеко від памятника Данила Галицького.По моєму вул Галицька №...Завтра точно адресу взнаю і допишу. А ще друг мені розказував,що в одному з підвалів цього будинку є вхід в Полтву.В самому дворику дійсно відчувався запах річки.
Ну і звичайно фото ліфта.

213 Гості, 0 Користувачів