Тернопіль очима людей небайдужих

Автор вулкан, 13.05.2012 21:30:07

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

вулкан

цього літа у Тернополі відкрили кілька об'єктів

- Світло-музичний фонтан на бульварі Шевченка http://www.youtube.com/watch?v=P-4v5Tnrrag&feature=related
- Додали нові зірки на Алеї зірок, що на вулиці Сагайдачного http://www.youtube.com/watch?v=v-hy_A3lYBo&feature=related
- На набережній ставу відкрили Алею чемпіонів (це відбулося після завершення чемпіонату світу з водомоторних видів спорту) http://poglyad.te.ua/foto/yaku-aleyu-vidkryyut-sohodni-na-naberezhnij-ternopolya-fotofakt/
- На Валовій планують відкрити пам'ятник Ігорю Гереті, саму вулицю відремонтували http://gazeta1.com/index.php/uk-UA/126-novini-dnya/4613-na-valovi-vstanovlyat-pamyatnik-igoryu-gereti
- На бульварі Шевченка встановили 2 лавки у вигляді козаків http://lypa.te.ua/2012/09/07/u-ternopoli-zyavylys-lavky-u-formi-kozakiv/

більше про фонтани Тернополя http://uk.wikipedia.org/wiki/Фонтани_Тернополя

Bottlehunter

Минулої неділі знову їздили до Тернополя. Фонтани на цетральній алеї вже відреставровані:



І катер по озері ще ходить, хоча кататися на верхній палубі вже не так приємно як влітку - через холодний осінній вітер.



Вуличні музики грають веселий фолк



А ще ми відкрили для себе нову кнайпу - "Буфет", розташовану в самому центрі міста, на вул. Старий Ринок, 3. Інтер'єр і страви стилізовані під 70-ті роки (минулого століття, звичайно ж). На стелі висять догори дригом гітара, чайники та радіоприймачі, а люстри зроблені зі скляних пляшок від кефіру.







Страви смачні і порівняно недорогі - добряча порція дерунів вартує біля 15 грн, 12 коштує і великий смачний чебурек. А ще там роблять суперовий глінтвейн.



Стіни обклеєні старими газетами, на столі під склом стоять журнали "Перець". Мені, як любителю читати за обідом, це дуже сподобалося.





І всілякі радянські артефакти на полицях.







Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

Ось як проходять вечори в кнайпі "1540". Мені здається, така атмосфера панувала у Львові в 90-тих і якраз такої музики, простої і драйвової, не вистачає зараз. Гурт "Сержант Блюз", за барабанами, до речі, Тарас, він же вулкан. Але через невдало встановлену камеру від Тараса видно хіба палички  :) Дякую за настрій, приїжджайте до Львова на кунцерт!

Най жиє Гуцулія!

Synoptyk

Світильники з старих кефірних пляшок!!!
Саме з тих пляшок з фольгованим корком??? Кефір, що тоді розливався
від довшого стояння розділявся на фракції: смачнющі драглі та сироватку.
Кажете Старий Ринок, 3 ?  Плюсанув.
P.S.
Це не теперішня емульгована фігня, що радше нагадує білу фарбу для дерев'яних парканів.
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Bottlehunter

Проект "Міста. Мій щоденник". Дуже гарно зняті чотири сюжети про Тернопіль та тернопільські печери. Рекомендую всім до перегляду.







Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

Цьгого разу в Тернополі відвідали Музей політичних в'язнів та парк Топільче.

Музей розташований недлеко від вокзалу, на вул. Коперніка, 1 (На мапі.) Експозиція музею знаходиться в підвалах колишнього слідчого ізолятора. В камерах облаштовані різноманітні тематичні експозиції, присвячені визвольному рухові, дисидентам, революціонерам, побуту в'язнів тощо. А екскурсію нам проводив чоловік, що свого часу тут перебував.

Вхід до музею безкоштовний, файним тоном є залишити кілька гривень доброчинного внеску та написати відгук до спеціальної книги.

Віртуальний 3-d тур.

Фотогалерея.

Кілька фото зсередини. Камера з портретами в'язнів, що тут перебували. Вітрина зі знаряддями тортур та великий жестяний баняк-"параша" в кутку. Дерев'яні двері - єдині у всії в'язниці, що збереглися ще з тих сумних часів.







Кімната, присвячена дивізії СС Галичина. Оголошення часів німецької окупації із закликом вступати до бойових підрозділів.







Дірка в стіні справа від дверей - для наглядачів, щоб могли спостерігати за всією територією приміщення. Згідно тюремних правил, наглядач не мав права під час нічного чергування заходити далі, ніж поріг камери.



Коридори СІЗО





Тісні та вологі приміщення карцерів. Сиділи тут тільки по одному, жодних лежанок чи стільців не передбачено. На бетонну підлогу наливалася брудна вода для більшого "комфорту" в'язня. Продуктовий пайок під час перебування в карцері становив шматок хліба та дві склянки води на добу.





Зал, присвячений повстанським криївкам. Найцікавішими для мене були макети реальних криївок, що були розміщені переважно на території Тернопільської області. Ось в цій, наприклад, зимував командирський склад УПА. Фантазія тих, хто проектував схрони, гідна подиву: потрапити сюди можна було тільки відсунувши певний камінь в підвалі будинку, вентиляція здійснювалася через дупласте дерево. На нього ж була виведена і антена для прийому радіо.







Вхід в цю криївку був через колодязь, вище рівня води







Ховалися повстанці і в тернопільських печерах, про це розповідають кілька інформаційних стендів



Йдемо далі. Макет концтабору на Півночі, одяг та взуття в'язнів









Церква, зроблена з сірників



Залишаємо вдячні відгуки в спеціальному журналі та йдемо далі, до парку Топільче. По дорозі треба підкріпитися, для цього якнайкраще підходить Стара піцерія, що на Шашкевича, 1. Заклад з вигляду нагадує совковий буфет, а купувати тут варто піцу і томатний сік. 10 гривень і купа щастя - такої смакоти більше нема ніде! І тому всі в Тернополі знають, що це таке і де куплено:



Дитяча залізниця та пам'ятники ОС Андроїд (тільки антена на голові одна, напевне, якісь старіші версі)









Дерев'яні скульптури в парку











Післяслово. Тернопільська промзона чекає відважних дослідників, рівно як і тернопільські колектори. Хочу поїхати туди зі спорядженням, орієнтовно через три-чотири тижні. Якщо хтось має бажання, прошу дописувати в приват, будемо планувати вилазку.

Посилання на альбом.

Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

Виявляється, у Тернополі є Музей історії водопостачання та водовідведення міста. Розташований він на подвір'ї місцевого водоканалу на вул. Танцорова, 7.

Більше інформації за посиланням: http://nter.net.ua/alarm/v-muzeyi-vodokanalu-eksponati-yaki-sluzhili-ternopolyanam-desyatki-rokiv/10337
Най жиє Гуцулія!

225 Гості, 0 Користувачів