Продовження огляду історичних абандонів спало на думку спонтанно. Згадав, що тема київської «історички» не розкрита повністю і можна подивитись і інші закинуті старовинні будинки. Враховуючи, що переважна більшість з них зачинена і загороджена не розраховував на щось більше, ніж оглядову прогулянку. Тим паче, лізти одному не хотілося.
Проте, в одну будівлю вдалося потрапити.
Нажаль, вийшло, як завжди, поверхово. Можна було більше обійти, більше пофотографувати. Але будній день — повно народу і автівок, відсутність залазів, перед прогулянкою не вивчив карту. Плюс — чашка чаю, яка виявилась зайвою.

Тож всі думки були — пошвидше відфотографувати — і додому.
Перший об'єкт. Точніше, два будинки, — по вул. Тургенєвській, 17 і 19. Перший з них знесли цього року (за будівельним парканом видно залишки фасаду). Другий поки ще стоїть.
![]()
Цей будинок побудований у 1901 році за проектом архітектора І. Агурова. Будівля має охоронний статус, на відміну від сусіднього. Можливо тому і вистояла перед забудовниками.
Жалкую, що не звернув уваги на декор.
![]()
Дивно, що знайшовся вільний доступ. Всередині купи сміття.
![]()
![]()
Пекриттів між поверхами нема. Тому дивитись фактично нічого.
![]()
Всі поверхи видно наскрізь.
![]()
Далі вийшло так, що поряд був ще один закинутий будинок. Але оскільки не було при собі скріншотів з карти, шукав його в сусідньому кварталі. І навіть шось напівзакинуте знайшов.

Тому пішов прогулюватися далі.
Наступна будівля — колишнє видавництво по вулиці Гоголівській, 7б. Коли закинули — невідомо. Даних про історію будівлі, чи фоток зсередини нема.
![]()
За парканом — «склад» з дверей.
![]()
Поряд розташована закинута господарська будівля.
![]()
Вигляд з протележної сторони.
![]()
Наступна «історичка» — адміністративна будівля по вул. Михайла Коцюбинського, 12. Це частина садиби Міхельсона. Побудована в 1899 році(!!!). Будинок використовувався під різні установи: гімназію і училище, Контрольну палату шляхів сполучення, Міністерство Юстиції УРСР, курси підвищення кваліфікації кадрів Міністерства юстиції України. Закинутий з 2010го.
![]()
Будівля в гарному стані, тож лише зблизька помітно, що вона закинута.
Для дослідження недоступна. Плюс — навколо купа державних установ і посольства.
![]()
Черговий абандон, чи точніше — комплекс закинутих будівель, розташований в 5 хвилинах від Майдану Незалежності(!). Це будинки по вул. Мала Житомирська — колишня садиба Мурашка і прибуткові будинки, збудовані на початку 1900х або навіть раніше.
![]()
До речі, саме ці заброшки, спонукали зробити збірний огляд історичних будинків.
![]()
На диво, прохід під аркою був відчинений і я пройшов до внутрішнього двору зі ще одним закинутим будинком.
Хоча, судячи по ящикам з-під пляшок та вікнах, закритих плівкою, не такі вони й закинуті. Та в сусідні будинки доступу нема.
![]()
Колоритний краєвид. Щоправда, не став чекати, поки «мешканці» проженуть — швидко пофоткав і гайда шукати інші заброси.
![]()
Наступні закинуті старовинні будівлі також розташовані неподалік. Наприклад, ось цей будинок по вул. Алли Тарасової, 6б.
![]()
По сусідству розташований особняк, в якому хтось живе.
![]()
Наліпки:)
![]()
Далі спустився на Поділ. На вулиці Боричів Тік натрапив на таку хатинку. На вигляд явно закинута.
![]()
Ближче до Дніпра, на Волоській 2/19 розмістились чергові закинуті руїни. Ну а припарковані автівки наглядно демонструють стан вулиць в будній день:(
![]()
Одноповерховий будинок по Волоській, 5. І поруч ще один заброс.
![]()
Чекає нових господарів.
До речі, в нього можна було пробратись. Але чогось розхотілося.
![]()
На Контрактовій площі стоїть пусткою Гостинний двір. І хоча він новоробний, 1982 року, за архітектурою нагадує старовинні будівлі.
![]()
Всередині виглядає як типовий недобуд.
![]()
Знову повертаюся до центру. Там, на Ярославовому Валі поки ще стоїть будинок Сікорських (в якому народився авіаконструктор Ігор Сікорський) 1903 року побудови (вул. Ярославів Вал, 15б).
![]()
Доступу всередину немає.
![]()
Повертаюсь у район, звідки почав прогулянку.
На бульварі Шевченка, 34 знаходжу ще одну закинуту будівлю.
![]()
Біля неї, на розі вул. Коцюбинського і бульв. Шевченка розташований мальовничий двоповерховий будинок — колишній дім родини меценатів Терещенків. Збудований, начебто, у 1874 році(!).
![]()
Нажаль, і він зачинений.
![]()
Ось така
туристична оглядова прогулянка.
І це ще не повний перелік старовинних заброшок.
Засмутився, що мало нафоткав, але як не буде інших ідей, прогулянку можна повторити в розширеному варіанті.