Горища та дахи Львова

Автор gor_qkop, 29.08.2009 22:07:59

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 2 Гості дивляться цю тему.

_Tarik_

однозначно +, класний звіт і фотки дуже класні  :)
Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

lvivsky_digger

Трошки нічного Авалону :)





Серце сихова


Новобудови біля парку


Вид на Хоткевича


В сторону шувару






дякую Таріку за класну вилазку
urban explorer

vo14uk

Гарнi фото получилися

_Tarik_

16 на Чорновола та готель "Ібіс":




Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

Golem

Сніг розтанув і знову можна лазити по дахах у центрі Львова. Вчора мене зводили на дуже цікавий будинок. Його розлогий та плоский дах це чудове місце для релаксу від міської суєти. А ще з нього можна зайти на каплицю Боїмів. І зблизька роздивитися сидячу скульптуру Ісуса Христа на ній! Звичайним туристам такого ніколи не показують.

Ура! Знову сезон лазання по похилих дахах!


Тарік, мій провідник


Я би теж був зажурений якби мені приходилося весь час на владу дивитися


На даху каплиці Боїмів


Селфі з Ісусом


В бідного Ісуса Сидячого вже відпав палець. 🙁 І нема шипів. Кажуть що скоро його реставруватимуть. Завдяки обробці Alex Andr
маємо фото до реставрації збережене для історії.


«Неадекватні руфери залізли на каплицю Боїмів» -напише Варта-1. Але це не про нас. Ми були дуже навіть адекватні. А ще обережні та тверезі. І люди на нас реагували дуже позитивно. Ми всім махали руками, позували для фотографів з вікон сусідніх будинків. Ніхто з мешканців будинку до нас претензій не мав. А я здійснив свою мрію мрію - доторкнутися до зеленої бляхи купола каплиці Боїмів.

Все починається з горища




Далі комфортний залаз на дах




Йдемо досліджувати що тут і як


Дах пологий і з гарним фоном для фоток




Хочеться глянути як там ведуться археологічні роботи


Катедральний собор у всій красі


Місце для чілу




За слуханням історій від Таріка година часу пройшла непомітно


Бо Тарік завжди має що розказати!


Навіть голуб прилетів послухати


Будинок Шпіцера




Археологічні розкопки? Чи початок нового будівництва?


Щось Міцкевич не в ту сторону дивиться! Треба було два памятники поставити з двох сторін!


Посміхніться. Вас фотографують!








Затишний Львівський дворик


А попав я сюди виключно завдяки Експлореру і його учасникам


Як попасти на цей дах? Є три способи. Перший – можна там жити :) Другий – самому бути руфером і таких питань не задавати. Ну і третій - написати Таріку і попросити його зводити. Аналогічно як він зводив мене. За це я йому вдячний і пообіцяв зробити рекламу. Бо місце там справді дуже і дуже атмосферне!

Летимо до каплиці Боїмів


Сюди добратися можна лише в суху погоду


Тарік вів і показував дорогу


По даХУ Я гуляю, даХУ Я не зламаю!


Зміг він зможу і я


Готово!


Які тут краєвиди!


Карантин. Площа Риганок майже пуста


Всередині купола каплиці Боїмів


Нарешті я нормально роздивився цей напис


Дати коли востаннє реставрували дах на Катедральному соборі


Безбожник і антихрист :)


Все, йдемо на наступний дах


Зараз ми полізли на сусідній вищий дах. І дивимося на скульптуру Ісуса вже зверху




Сусідній високий дах


Тарік показує де ми вже було


ну і види з цього місця




Дуже крутий руфер! Його ноги буквально прилипали до слизької бляхи


Види з цієї точки




Для мене це місце виглядає як "Колектор на Князя Романа"


Я реально щасливий що сюди потрапив


Тарік нацист! Влаштував мешканцям будинку газову атаку!


А може він просто змерз?


Задумався над майбутній Експлорера


Якщо всі перестануть сваритися, лазитимуть і писатимуть звіти - то буде все гуд!


Локаль і його купола


Йдемо назад, прощальний погляд


Наклеяли на прожектор наклейку. Хочеться щоб воно даватиме тінь з нашим лого


В безпеці коло залазу на горище. Було дуже годно!


Хочете сюди потрапити - пишіть Таріку і попросіть його зводити.
Дігери всіх країн єднайтеся!

DeZer

ЦитуватиУра! Знову сезон лазання по похилих дахах!
Андрюха, скинь більше фото з собою.
Неінтересно дивитись на Львів без тебе.

_Tarik_

ААААААААА ДЕАНОН  ;D ;) Але звіт реально годний як і похід
Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

_Tarik_

Ще трішки фоток з Авалону:

Спецоперація СБУ пройшла успішно :)



Вид на сторону кінотеатру Довженка:



Ще трошки мене:



Вид на панельки в сторону моста:

Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

_Tarik_

Трішки зимових фото з майбутнього готелю Mariott
Залаз по сітці на 2 поверх, порвані штани і підйом наверх. І ось уже вид на Городоцьку в сторону костелу:



Тепер в сторону оперного, ще трішки і вже зовсім потемніє:



Пройшло за пляшкою пітбуля більше ніж пів години, тому ми побачили чудовий вид на нічну зимову Городоцьку:



Тепер дуууже страшний спуск по дошкам, які ламались і слизькому шиферу і можна йти на вихід:



Потім ми вистрибнули з вікна на людей, які трошки були здивовані нашій появі, зачинили вікно і пішли гуляти далі
Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

lvivsky_digger

По дорозі до підземного спортзалу заглянули з Таріком на один дах на самому початку проспекту Ч. калини.
Звідти відкрився гарний вид майже на весь Львів.
Відновлений цех Полярону і Сихів:

(1)

Новобудови на місці старого заводу:

(2)


(3)

Десь на горизонті видно запрєщонку і ценральну частину Львова

(4)


(5)

Стадіон і Чорнобильська лікарня

(6)


(7)


urban explorer

_Tarik_

Один вечірній забіг по дахам:

1) театр Марії Заньковецької. Нас був величезний парад, тому викликали поліцію, яка шукала нас по всьому районі ))



2) дах напроти:



3) дах біля повороту на Дорошенка:



4) і один дуже класний дах в провулку Крива Липа:






Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

Golem

Що може бути кращого ніж милуватися заходом сонця і пити пиво? Якщо в горах захід сонця видно з вершини то в місті – з даху власного будинку. Та найчастіше ключі від даху доступні лише мешканцям останніх поверхів. Всі решта мусять вигадувати власний спосіб як туди потрапити.

Захід сонця над Новим Львовом


Сихів потроху перестає бути типовим радянський спальним районом


Давай швиденько фоткай поки сонце не сховалося!


Хух, встиг. Вже сонця не видно


І шо? Ше один день в топку?


Нііі, не в топку! Бо ми тоді дуже годно полазили!


Полазили в прямому сенсі цього слова


Руфінг це не лише залізти на дах та пофоткати з місця, куди ітак можна залетіти дроном. Лазити по дахах це насамперед пригода! А по Львівським дахам – тим більше. Адже на ці красиві скати ще потрібно якось попасти!

Ми паркани не перелазили...


І замків не ламали. Все було відкрито :)


Львівські дахи одразу після паски


Be an Explorer!


Самий ТРУШ-ний дах!


Ну ви вже здогадалися куди ми потрапили ;)




Йдемо глянемо що там з іншого боку даху


А там РадіоТехнічний корпус. або ТрудовіРезерви. Залежно як читати


І наша команда дослідників


Пора лізти вниз та на інший дах


Вилізши нарешті на дах ти наче дорвався до тіла коханої. З'являється неочікуваний азарт та енергія. Ти мечешся по всіх його куточках, досліджуєш кожну його складку, кожну шпарину. І, звісно що, фоткаєш ці чудові краєвиди. Чого справжня кохана не завжди дозволяє робити :)

Дах залізничного технікума доволі пологий та комфортний. Не впадеш


Тут тук тук, а хто в хатці живе?


Гуляємо, оглядаємо ввсе все все


Ваня пішов посрати :)


Шукаємо місце для наклейки


Ооо! Годнота!


Готово!


і фото для звіту!


З відчуттям виконаного обов'язку


Наклейку прекрасно видно з вулиці. Хто має телеобєктив - зробіть пліз кращу фотку!


Смотрящий за цим всім "неподобством"


Фото всієї нашої команди вже на іншому даху :)


Хайвей на Сихів


Знову Вергазить :)


Лазити по дахах це не так страшно та небезпечно як здається збоку. Нагорі людина повністю усвідомлює де вона і що зараз робить. То ж нещасні випадки серед руферів стаються вкрай рідко. Точно рідше ніж з іншими екстремалами. Нагадаю що більшість Львівських дахів таки закриті для масового відвідування. Відкритими є лише «баяни» на яких діти вчаться пити і курити. То ж на складні дахи потрапляють люди з досвідом, в яких кількість підкорених «криш» давно вже перевалила за сто.

Наша Запрєщьонка


Скільки б разів не фоткав захід сонця і Вергаза на Даху, а завжди мало


От звідти б сфоткати захід сонця!


Сихівський автобан


На цьому даху ще ніхто не був. Консьєрж там злий дєдок


Під ним проходить колектор з Сихова


Новобудови на місці Полярону


Запрєщонка. Там теж є наша наклейка


Стадіон Україна


Історичний центр міста


Ну і новий Львів з його дивною схемою організації руху


Вид на кран ЛАЗ-у


Хочете також на дах? Пишіть Вані і Владу!  Вони Вам покажуть де наші наклейки зимують :)

Велкам до нас!


Ушатаєм любий дах!


І наклеєм там наклейку Експлорера :)


Тільки на годних обєктах

Дігери всіх країн єднайтеся!

_Tarik_

Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

_Tarik_

Цитата: _Tarik_ від 12.04.2021 23:36:54
Трішки зимових фото з майбутнього готелю Mariott
Залаз по сітці на 2 поверх, порвані штани і підйом наверх. І ось уже вид на Городоцьку в сторону костелу:



Тепер в сторону оперного, ще трішки і вже зовсім потемніє:



Пройшло за пляшкою пітбуля більше ніж пів години, тому ми побачили чудовий вид на нічну зимову Городоцьку:



Тепер дуууже страшний спуск по дошкам, які ламались і слизькому шиферу і можна йти на вихід:



Потім ми вистрибнули з вікна на людей, які трошки були здивовані нашій появі, зачинили вікно і пішли гуляти далі
сходив недавно глянути що там і як, закинувшись через внутрішній двір в будинок, нас з товаришем зустрів наркоман, який запропонував нам «по банці». Почувши агресивну відмову, почав бикувати і двставши п**ди заспокоївся. Живе на першому поверсі, тому хто захоче лізти будьте обережні. Ну не суть. Піднімаємось на горище, після чого вилазимо на дах. Найвища точка, вид на центр:



АУТлендер:



Н-надійність:



ЖК Семицвіт, ЖК Княжий-1, ЖК Британія і інші будівлі, якими активно забудовують залізничний район. Фото з них вже є)



Панорамка і можна злазити:



Покидаючи будівлю вирішили зайти до цього наркомана і сказати йому декілька «ласкавих слів». Так як він дістав хороших люлєй, він пішов. Зате ми знайшли ручну пташку:



Дуже дивно, охорону забрали, в середині живуть наркомани і так далі. Схоже що у нас з'явився новий абадон прямо в центрі.

Дякую за увагу !
Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

Golem

Лазаючи по дахах можна потрапити в пікантну ситуацію. Недавно ми вирішили залізти на шістнадцятиповерхівку що на проспекті Чорновола. Звідти повинні були відкритися особливо бомбезні краєвиди на північну частину Львова! Результат перевершив всі очікування ;)



В домофоні вибираємо випадкову квартиру, кажемо що ми «Тарас з сьомого поверху забули ключі дома», і нам тут же відкриваються двері під'їзду. Далі ліфтом на останній поверх і кілька прольотів до виходу на дах. Правда тут ще стоїть якась решітка, але хіба нас це коли небудь стримувало?

Вихід на дах


На самому даху є сходи які ведуть ще вище. А там далі драбина на шпиль


Магічним чином минувши решітку з замком ми опинилися на розтопленій сонцем смолі. Здається ось вона ціль, досягнута! Але тут на нас чекав неприємний сюрприз у вигляді голої жінки яка засмагала на даху.

-   Що ви тут робите в мене на даху?!
-   Ну ми фотографи, вилізли подивитися на Львів і бла бла бла....
-   А як ви сюди потрапили? Там внизу було закрито!

Тут вона засмагала. З етичних міркувань фото не викладаю


Кричить що ми придурки, куди ми ліземо і вона зараз викличе міліцію


Типу такої


Ми розуміємо що попали. Прийдеться зараз відпрацьовувати за покусану колючку та відігнуту арматуру.

-   Там все було відкрито. Ми нічого не ламали! Це до нас хтось.
-   Ага. Я там годину тому заходила і дріт був на місці. Тепер я знаю хто тут весь час решітку ламає. А мій чоловік має її назад ставити...
-   Це не ми, чесно. Там все було відкрито до нас, – повторюємо мантру і, одночасно, ліземо драбиною на сам чубчик даху.
-   Ну ок. Десять хвилин фотографуйтеся і я вас випущу, - здалася жінка. Вона зрозуміла що мати справу з наглими малолєтками то гибле діло.

Трохи небезпечна драбинка бо нема прольоту але зато міцна


Експлорер це сила. В прямому і переносному значенні


Ти чо без мене рево п'єш?


На даху я :)


Влад завжди мусить бути вище всіх


Ми, звісно що, були довше ніж десять хвилин. Бо з цього даху такі залипабельні краєвиди що я навіть не знав куди спочатку дивитися. Чи в центр і на Високий Замок, чи на Манхетен-style Підголоско. А прямий як стріла проспект Чорновола чого вартує! Чи зелені пагорби Кортумової гори... Львів різноманітний і найкраще цю різноманістність бачиш саме з висоти.

Вид на центр міста


Наш чіл на даху


В сторону вул.Мазепи


вул.Варшавська і прилеглі


Пряма стріла проспекту Чорновола


Парк 700 річчя Львова


В порівнянні з коробками на вул.Варшавській розпіарений район Підголоско ще цілком нормально виглядає.


А старі радянські дахи чого варті!


Жінка відкрила нам замок і до ліфта ми спустилися як білі люди. А ще замотали за собою назад всю колючку. Щоб інші не лазили :)

Дякую всім за увагу а Владу, Таріку і Дімі за дах!


Ну і як же без наклейки, треба щоб хейтери теж читали наші звіти :)

Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Лазити львівськими дахами це не лише цікаво, а й небезпечно. Особливо якщо говорити про центр міста. Тут кожен третій дах в аварійному стані. Лізеш і не знаєш: чи то зараз черепиця під ногами поїде, чи іржава бляха проламається, чи цегла з комина відлетить. Як тут люди взагалі можуть жити! Адже дахи ДИ-РЯ-ВІ. І не тому що по них руфери лазять. А тому що їх дуже давно не ремонтували.

Ми збираємося пройтися ген до тих дахів що навпроти, з терасою і сходами


Неймовірні види на площу Риганок


Вітя побіг по пиво Правда


-   Та що він таке говорить, - подумаєте Ви. - З площі Ринок добре видно що вони всі дахи відреставровані.

Коби ж то! Часто відреставрована лише та сторона яка виходить в сторону Ратуші! А інша, яку не видно, без ремонту. Ось фото для прикладу.

Дах в сторону Ратуші викладено гарною черепицею. А в сторону будинків - ні. Ще й видно як куски позлітали


Місцеві мешканці не люблять руферів і зразу хочуть викликати поліцію. Але де ж тут склад злочину? Ми зайшли у відкритий під'їзд коло Вірменського собору. Вільно піднялися на останній поверх і через відкриті двері попали на горище, а звідти на дах. Далі з одного даху на інший ми перебралися аж до вулиці Друкарської. Нею пройшлися до кута Площі Ринок і ресторану Атлас. Ну і далі вздовж Ратуші аж до Лео Готелю. Така була наша мандрівка. Ми просто тут гуляли, замків не ламали, паркани не перелазили, нових дирок в дахах не робили. А ще пробували це пояснити людям що на нас кричали.

Стандартний вилаз на дах в центрі


Троха стрімко. Але по коньку можна йти. І дах тут відреставрований


Наша ціль он та тераса навпроти з сходами


Вірменський собор


Проходити цю штуку було реально стрьомно. Дуже слизький мох на ній


Дякую Таріку який йшов за мною і підказував шо і як робити


Далі ми стали атракцією для відвідувачів кафе


Ооо! Центр вже близько!


Пройдений маршрут


Над одним з моїх улюблених ресторанів Атлас




Тут дах теж норм


А от далі тихий ужоссс


Коло Лео готелю був відреставрований дах. На ньому ми безпечно сіли передихнути та все пофотографувати. І подумати як спускатися вниз. Проробляти той самий карколомний шлях назад було якось влом. На щастя неподалік нашого даху Вітя знайшов вікно без шиби. Воно вело прямо в під'їзд на площі Ринок. «Оооо! Короткий шлях назад!» – подумали ми.

Стараючись не провалитися вниз ми йшли далі дахами


Андрій Іванович Привіт!


Тут і почілимо. Дах надійний


Незвичний ракурс на звичні купола


Наша улюблена Запрєщьонка!


Для орієнтації де ми є зараз


Знизу нас ніхто не помітив


Тільки но ми опинилися в під'їзді як на нас налетіла якась кругла жіночка. Голосила неначе на похоронах. За нею вийшов лисий мужик: без футболки та з явними ознаками ожиріння. Він почав нам погрожувати. Але максимум що він міг зробити так це перегородити своєю тушкою прохід вниз. То ж прийшлося їм пояснювати хто такі руфери та блогери.

Залаз в підїзд




Біжимо сходами вниз а ці телепузики істерично кричать нам вслід

-   Ви у пастці! Нікуди звідси не дінетеся!

Двері під'їзду і справді виявилися замкненими зсередини на ключ. Ніяких тобі кнопок чи важелів щоб їх відкрити. Але ж на дверях є шпінгалети які ми і підняли! Так що ми навіть тут нічого не ламали і спокійно вийшли собі надвір.

Так як фото з підїзду нема бо він нецікавий, то викладу просто з даху


Наклейка на годних місцях куди фіг доберешся. Дякую Кості!


Місту потрібен герой!


Або геморой, залежно як дивитися :))))


В тому плані він крутий! Геть страху не має


Чули б ви той зойк розпачу який вирвався у круглої жіночки. Так наче ми з собою забрали їх телевізор і життя втратило сенс. Шкода їх насправді. Замість того щоб спокійно поговорити чи просто поремонтувати вікно у власному підїзді - вони накидуються з погрозами та образами.

Але це ще не все. Ми були на хвилі піднесення, то ж Вітя запропонував полізти на вершечок ратуші. В прямому сенсі цього слова. Не минуло і п'ятнадцяти хвилин як Тарік і Вітя видерлися аж до золотого купола вище прапора. І там прокричали «Слава Україні» - «Експлореру Слава»!

Лізуть наверх


Це типу означає "не фоткай мене!" :)


Насправді там нагорі толком нема де розміститися :(


Тож швиденько робимо свою справу і ...


Слава Україні!


«Слава Україні» - «Експлореру Слава»!


Експлореру Слава!


І потім вниз


Знаєте як швидко злізти на ратушу?


Швидкий спуск вниз



Дякую всім за увагу а
Таріку Віті Кості За дах, фотки і компанію. Завжди казав шо лазити це справа молодих! Мені дуже сподобалося!

Ну і

хто нам що зробить! :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Львів має три виміри. Перший це наземний, який ми всі знаємо. Другий це підземний - Полтва, про який я вже багато написав. А третій - це НАДземний. Дахами, як і вулицями, можна гуляти. Дахи можна досліджувати, з дахів можна милуватися. На дахах роблять фотосесії, просять зводити на екскурсію.

Піднявся на дах а тут така краса. Знизу цього не видно!


Вид з даху девятиповерхівки на Цитаделі. Це перший девятиповерховий будинок Львова


Вид на Органний зал з даху на цитаделі


А вночі все зовсім по інакшому


А це вже сідає літак над Стрийською


Вид з будинку коло танкового заводу


То чому ж стоїть табу на дахи? Чому люди їх закривають на замки і нікого туди не пускають? Один з аргументів – «А що як хтось впаде». А з балконів чи вікон що, мало людей випадає? Впасти можна і там і там. Інший аргумент що «дах почне протікати» фігня. Скільки лажу ще ніколи не бачив щоб мої капці залишали хоч якийсь слід на даху. Ну і красти на сучасних дахах давно вже нема що. Думаю мешканцям просто страшно шо на даху збиратимуться люди аби побухати. Але то тільки влітку.

Ніби банальні сіри багатоповерхівки. А як круто виглядають!


Не завжди сусіди раді визитерам на дах


Хоча на дахах навіть є спеціальні накриття від дощу і сонця. Щоб люди могли сюди приходити та проводити час


"скільки тобі блять казати щоб ти не матюкався" :)


А це вандалізм в законі. ЧОму інтернетчикам можна тут лазити і вони нікому не мішають. А простим людям ні?


А ще дахи це традиційне місце для туси. тому що тут нема посторонніх і ніхто не заважає. Ти ніби і серед міста, а ніби то ізольований


Наклейка спеціально для Кості щоб тішити його видом з вікна


Уявіть собі що всі Львівські дахи одномоментно стали відкритими. Наскільки б цікавіше було гуляти містом. Скільки б нових місць та краєвидів ми б для себе відкрили. Що для цього потрібно? Програма від міської ради яка б заохотила мешканців облаштовувати безпечні дахи. Ставити камери, робити зручний вхід, при необхідності поручні, наносити їх на карту. І ми матимемо ще один вимір туристичного Львова!

Вид на центр міста з даху на Цитаделі. Видно шо Львів в ямі


Вид з Вандалів. Гарно вийшов купол РЛС коло Аеропорта


Вид з вандадів на церкву Ольги


Вид з вандадів на вулицю Симоненка


Футура Хаб і вулиця Кульпарківська,


Шлях руфера: спочатку хрестять в церкві. ПОтім ходиш в цей садочок. А потім...


. . . Лізеш на найближчий дах


Бо лише на даху можна побути трішки в стороні від Матриці

Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Пост у ФБ дав цікавий результат. Виявляється це ПЕРШИЙ девятиповерховий будинок у Львові. Так що до нього можна водити екскурсії.

"
Кириллов Виктор
Цей будинок має доволі цікаву історію. У Львові перша багатоповерхова забудова у 9 поверхів, з покращеним плануванням, вбудованим магазином та гаражаим. Авторська робота архитектора (нажаль призвіща не пам'ятаю), цього самого архитектора схожий будинок на вул.Стрийській у підніжжі оглядового кола навпроти входу до Стрийського парку. Свого часу в цьому будинку мешкав диктор львівського ТБ Роман Лемеха. Трудящих там не було. Квартири належали радянській партноменклатурі

Архітектор Олег Радомський.
Житлові будинки у Львові на вулицях Венеціанова, 15 (1965), Стрийській, 28 (1969), Сахарова, 22. Виходить, ця 9-ти поверхівка най старша у Львові.

Halyna Kruk
Будинок був збудований для Академії наук, тому там мешкало чимало професорів та працівників кількох науково-дослідних інститутів, потім у 90-х частина мешканців виїхала, але багато хто там живе уже третє покоління, це будинок, у якому я виросла і прожила останні 40 років.

Родина архітектора там теж мешкала тривалий час, принаймні, моя подружка дитинства розповідала, що її дідусь, проектуючи будинок, зробив один із поверхів на 20 см вищим (якщо не плутаю, йдеться про третій поверх у першому під'їзді). Насправді там багато покращень, яких станом на 1965 не передбачалося у звичайних багатоповерхівках - збільшеного розміру кухня, власна котельня, яка облуговувала будинок, продумані вентиляційні канали із вбудованою електричною витяжкою на кухні, широкі лоджії, подвійні вікна на цілу стіну (навіть на сходових майданчиках) і прекрасний вид на місто.

Від мешканця:
А на Цитаделі, де йде ремонт, буде ресторан
"
Дігери всіх країн єднайтеся!

explorer

Цитата: Golem від 01.12.2021 11:41:29
Пост у ФБ дав цікавий результат. Виявляється це ПЕРШИЙ девятиповерховий будинок у Львові. Так що до нього можна водити екскурсії.

"
Кириллов Виктор
Цей будинок має доволі цікаву історію. У Львові перша багатоповерхова забудова у 9 поверхів, з покращеним плануванням, вбудованим магазином та гаражаим. Авторська робота архитектора (нажаль призвіща не пам'ятаю), цього самого архитектора схожий будинок на вул.Стрийській у підніжжі оглядового кола навпроти входу до Стрийського парку. Свого часу в цьому будинку мешкав диктор львівського ТБ Роман Лемеха. Трудящих там не було. Квартири належали радянській партноменклатурі

Архітектор Олег Радомський.
Житлові будинки у Львові на вулицях Венеціанова, 15 (1965), Стрийській, 28 (1969), Сахарова, 22. Виходить, ця 9-ти поверхівка най старша у Львові.

Halyna Kruk
Будинок був збудований для Академії наук, тому там мешкало чимало професорів та працівників кількох науково-дослідних інститутів, потім у 90-х частина мешканців виїхала, але багато хто там живе уже третє покоління, це будинок, у якому я виросла і прожила останні 40 років.

Родина архітектора там теж мешкала тривалий час, принаймні, моя подружка дитинства розповідала, що її дідусь, проектуючи будинок, зробив один із поверхів на 20 см вищим (якщо не плутаю, йдеться про третій поверх у першому під'їзді). Насправді там багато покращень, яких станом на 1965 не передбачалося у звичайних багатоповерхівках - збільшеного розміру кухня, власна котельня, яка облуговувала будинок, продумані вентиляційні канали із вбудованою електричною витяжкою на кухні, широкі лоджії, подвійні вікна на цілу стіну (навіть на сходових майданчиках) і прекрасний вид на місто.

Від мешканця:
А на Цитаделі, де йде ремонт, буде ресторан
"

Від мешканців ще додам, що зрізаний вами замок ви відмовляєтесь відновлювати.

_Tarik_

Цікавий будиночок

Безкінечні будиночки ЖК «Семицвіт»



Чудовий вид на центр та район вокзалу :





Через те, що будинок в 16 поверхів стоїть на величезній горі, часто можна бачити дуже дивну річ. Начебто і вище церкви Ольги та Єлизавети в районі вокзалу нічого немає, але якось опиняєшся вище неї. Колись таким місцем була «запрєщонка» на Сахарова. Зараз же в таких будинків величезний попит і їх будують дуже часто саме на висоті над центром, так як за такий вид з пентхаусу багато людей готові платити великі гроші. Ми ж, руфери, спостерігаємо такий вид безкоштовно. Також багато будинків вже мають літні тераси на дахах, футбольне поле і навіть басейни. Чому не можна зробити подібне на ЦІКАВИХ дахах неподалік центру я не знаю і досі. До прикладу ЖК «Авалон Ап» на Сихові взагалі на останньому поверсі зробили для жителів прекрасний оглядовий майданчик з міні-телескопом. Така практика поширена на багатьох елітних ЖК, проте міська рада могла б заробляти гроші не тільки на нудній ратуші і т.д. а до прикладу на податковій, або тій ж «запрєщонці».

Всіх з наступаючим і дякую за увагу !


Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

293 Гості, 0 Користувачів