Бозон Хіґса

Автор inkognito, 03.07.2012 20:46:36

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

inkognito

   Якщо вірити матеріалам, же розміщені на просторах Павутинки, завтра сі чекає матьорий звіт ботанів (через 12 год 21 хв від юш) щодо досліджень на Великому Гудронному Коляйдері стосовно Бозончика Хіґса. Що воно таке ви мабуть усі знаєте, а як нє - цикайте посилання у цьому повідомленні.
   Ваша думка, Шановні Дописувачі щодо даної події щиро вітається в ффстудії!

   Джерела:  СERN та HabraHabr.moskal
   З.І. №1 - прохання не боянити цим
Resistance is futile

linuxoid

Ну, поперше це ознака того, що коллайдер працює, гудрон дає, а чорної дірки, що мала б всосати нашу планету, не вийшло, тому можна зробити висновок про відсутність користі від даного девайсу і гроші витрачені на дарма. (невтримав)
А якщо серйозно, то зроблений великий крок в фізиці (або не зроблений, бо ще невідомо чим ботани будуть там трусити повітря), Стандартна модель склалась і працює. Можливо в майбутньому то вильється в щось корисне для загалу, а не тільки для допитливості вчених.

inkognito

ЦитуватиНу, поперше це ознака того, що коллайдер працює, гудрон дає, а чорної дірки, що мала б всосати нашу планету, не вийшло, тому можна зробити висновок про відсутність користі від даного девайсу і гроші витрачені на дарма. (невтримав)
Знаєш, що мені нагадало? Євро-2012 в Україні  :)  :)  :)

ЦитуватиА якщо серйозно, то зроблений великий крок в фізиці (або не зроблений, бо ще невідомо чим ботани будуть там трусити повітря), Стандартна модель склалась і працює. Можливо в майбутньому то вильється в щось корисне для загалу, а не тільки для допитливості вчених.
Про те, що вона працює можна сперечатись і сперечатись. Сучасні дослідження не можна навіть порівнювати до тих, що мали місце в 19-20 ст. через їх, без перебільшення страшенну складність. Будемо бачити, я як оптиміст вірю у краще. А як лабеди скласти і ніц не робити - то і ніц не буде, окрі геморою та пролежнів (у фізичному та науковому плані).
Resistance is futile

linuxoid

Одне, за що переживаю, щоб, як це в нас, людей, заведено - зі всього нового треба, першим ділом, зробити велику пушку, і чим то щось новіше тим пушка більша і бабахає голосніше. А вже потім, коли в доста настріляють одне одного то з того новго вже виходить щось корисне.
Ще може знайдуть спосіб видалення Бозонів Хіґса з людей, що дало б неоціненну властивість людям - літати ;)

П.С. Дана частинка вже користь принесла, бо я надибав буку "ґ" в себе на клавіатурі.)

inkognito

ЦитуватиП.С. Дана частинка вже користь принесла, бо я надибав буку "ґ" в себе на клавіатурі.)
На МАС-у?
Resistance is futile

linuxoid

Цитата: inkognito від 03.07.2012 22:08:09
ЦитуватиП.С. Дана частинка вже користь принесла, бо я надибав буку "ґ" в себе на клавіатурі.)
На МАС-у?
Так

inkognito

ЦитуватиНа МАС-у?

Так

Як мене пам'ять не зраджує (ну вона у мене навіть не ЕСС), "Ґ" на Маках була значно раніше, ніж на Пісюках. Діаспора постаралась чи шо?  :)
Resistance is futile

linuxoid

Цитата: inkognito від 03.07.2012 23:08:02
Як мене пам'ять не зраджує (ну вона у мене навіть не ЕСС), "Ґ" на Маках була значно раніше, ніж на Пісюках. Діаспора постаралась чи шо?  :)

Чесно кажучи не помічав в рідній "маківській" розкладці, можливо тому, що не дивився, бо на в рідній розкладці букви "і" та "и" Джобс місцями переплутав, в кастомній розкладці рідна "Ґ" ховалась під ненавирідною "Ё".

inkognito

Такі-да, прес-реліз СERNу


The results are preliminary but the 5 sigma signal at around 125 GeV we're seeing is dramatic. This is indeed a new particle. We know it must be a boson and it's the heaviest boson ever found," said CMS experiment spokesperson Joe Incandela. "The implications are very significant and it is precisely for this reason that we must be extremely diligent in all of our studies and cross-checks
Resistance is futile

RoMeL

боянистий анегдот в тему:
" У фізиків традиція - раз на 15 млрд років шукати бозон Хігса..." ;D
Доречі на конференції  був присутній той самий чувак Хігс, який і передбачив ще 1960 р. існування цієї частинки  :) Майбутній Нобелівський лауреат?
Fruere vita, dum vivis

inkognito

Цитата: RoMeL від 04.07.2012 13:42:15
боянистий анегдот в тему:
" У фізиків традиція - раз на 15 млрд років шукати бозон Хігса..." ;D
Доречі на конференції  був присутній той самий чувак Хігс, який і передбачив ще 1960 р. існування цієї частинки  :) Майбутній Нобелівський лауреат?

Скоріш за все звучало так: раз на 15 млрд років запускати коллайдер та шукати Бозон Хіґгса.
Мабуть, маю надію чувак отримає Нобеля за життя.
Resistance is futile

Alter

    Дивився колись тіпо документальний тіпо фільм про сію запчасть. Так там один профессор (такий молодий і здається швед) розказував що в результаті зіткнення одних і тих самих частинок вони отримали щось із півтори сотні апріорі різних кавалків, що потім перекваліфікували в купу нових та цікавих частинок. Найбільше сподобалась фраза про потенційну можливість виникрення чорної діри - типу на його думку це аналог зіткнення двох автомобілів із очікуванням отримання єдиного монолітного кавалка метало-пластмасо-резино-скло-чогось-там.

    Мене ще в школі глибоко зацікавила думка про те, що ж таки дійсно гравітація? Ну з електрикою там все ясно, хоча якщо і залізти у "занимательную проктологию", то по суті ніфіга і неясно. Механіка - також. А що ж тоді нас з черешні на грішну землю так невблаганно тягне? І що саме цікавіше - ні один вчитель, та і викладачі також, не могли того зрозуміло і доступно пояснити (вікіпедія, доречі, теж талмуди лабуди якоїсь навалила, від якої голова тріщить. Одна лиш теорія суперструн чого вартує ???.)

    Так що флаг їм в зуби, бакси в кишені, і хай думають що там і до чого вони отримали-треба ж якось нобелівки собі вибивати, авось щось і пригодиться з того потім.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

inkognito

Теорія суперструн дуже гарно все пояснює, навіть Стандартну Модель. Проте, ні спростувати, ні підтвердити Теорію Суперструн досі нікому не вдалось...
Resistance is futile

linuxoid

Цитата: inkognito від 05.07.2012 09:03:38
Теорія суперструн дуже гарно все пояснює, навіть Стандартну Модель. Проте, ні спростувати, ні підтвердити Теорію Суперструн досі нікому не вдалось...
Переважно всі сучасні фізичні теорії базуються на імовірнісних обчисленнях, а теорія імовірностей допускає все що завгодно з більшою чи меншою вірогідністю. Теорію імовірностей страшно нелюбив Ейнштейн, про що він казав: "Бог не грає в кості", він вважав, що все в світі повинно бути детермінованим, чим суперечив своїм же роботам.

Alter

    Я чомусь думаю що в них знов потім якась дупа вийде. Наприклад коли розробляли початкову теорію струн, розрахунки показали що квадрат маси тахіона менший нуля. Потім додумались крім бозонів запхати і ферміони (хз як то придумали, але на то вони і фізики), в результаті чого виникла Теорія Суперструн. Та і одержані результати не є стопроцентними, тож все воно, як на мне, якось вельми туманно.

    Це все мені нагадує як в одній нашій лабораторії (механічній) робили якийсь хитрий вакуумний циклон для розділення частинок А від частинок Б в повітрі, короч вибірковий. Так спочатку все аццко рахувалось, формули там, розрахунок повітряних потоків, опір стінок, завихрення ,розподіл всього по всьому, на компах моделювали. А в результаті ніхолєри з того не вийшло, і методом, грубо кажучи,  послідовного пиляння напильником та нанотехнологічного гепання молотком і був отриманий необхідний результат.

    Воно, звичайно, круто, що світлі голови хочуть докопатись до першопричин матерії, але треба задатись питанням - а чи воно таки дійсно треба? linuxoid правий, спочатку буде бум, але не коллайдера, а нової зброї, і лиш Бог знає, до чого то призведе.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

297 Гості, 0 Користувачів