Палац у Псарах, Рогатинський район

Автор Bottlehunter, 13.08.2015 20:11:10

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Bottlehunter



Шикарний закинутий палац, розміщений біля села Приозерне, що до 1961 року називалося Псари. Колись він належав давньому роду Реїв (не Роїв, на жаль), після приходу совєтів в будівлі облаштували свинарник, а пізніше - психоневрологічну лікарню. Дізнався я про це місце від Івана Федорича, його відео з циклу "Проект Галичина" можна подивитися на "Полтва ТБ": http://poltva.tv/palats-u-psarah-palac-w-psarach/

Більше фото та розповідь про палац: http://neo7777vitaha.livejournal.com/40476.html

Най жиє Гуцулія!

Le-i-3o

Якщо не помиляюсь це палац Реїв, сімї яка започаткувала пивоваріння  Микулинецького пива.
Він копав, і ти копай!!!

Bottlehunter

Вчора ми з Le-i-3o і його другом Юрою (спалеологом з ХСК "Атлантида", котрий саме повертався велосипедом з Норвегії додому і трохи загостював у Львові :o) вирішили ввечері заїхати і пофоткати трохи палац. Останній раз я був тут два роки тому, з тих пір будівля ще більше зруйнована. В підлозі і стінах видно численні сліди роботи мисливців за скарбами, сподіваюся, вони хоч щось знайшли)



В приміщеннях нічого цікавого, купи битої цегли і дірки в підлозі







Провалля в підвал





Сліди пошуку тайників в стінах





Все, що нагадує про монастир, який перебував тут до 2005 року



Але найцікавіша знахідка нас чекала в підвалі: справжній підземний хід, таємничий і апасний) Цегляна арка висотою біля 50см, на підлозі глина, подекуди волога. Зі знахідок - розбиті ампули, упаковки від таблеток і шматочки вугілля. Напевно лежать з часу, коли там базувалася лікарня для вар'ятів. Хід йде прямо біля 5 метрів, потім розгалужується направо і наліво. Я проповз по-пластунськи тим, що направо біля 30 метрів, далі був завал. Пікантності додало те. що назад прийшлося повзти задом наперед, з моїм ростом розвернутися не вдалося. Наліво хід значно нижчий, але проповзти можна. Трапилася також нора якогось дрібного хижака і кажан, що злосно на мене зиркав. Stinger висловив припущення, що то колектор. Сходе на правду, але було б цікаво при нагоді дослідити до кінця. І взяти при тому спорядження разом з відповідним одягом, а не шорти, в яких я зазвичай ходжу на роботу)

Перепрошую, але є тільки фото входу. Я не ризикував тягнути фотоапарат і телефон в мегавузький тунель.



Ще фото підвалу:









Та й таке) Полізете досліджувати хід-колектор, скиньте фотки. І будьте там уважні та обережні  ;)


Най жиє Гуцулія!

Олесь

Побудований Юзефом Яблонським в 18ст.
В 1880р. власником став Станіслав Рей, з роду Потоцьких. Перебудовує повністю за проектом Юліана Захаревича.
Садибу оточував ладшафтний парк з дубами, мудринами... вирізали. Зараз здичавілі чагарники. Такі, що і пройти навколо палацу нереально.
Під час війни кілька разів дислукувалися в ньому то німці, то радянські війська. Розграбовано було.
В післявоєнний час - філія сільськогосподарського технікуму і свинарник.
Згодом психіатрична лікарня. Ще трішки пізніше поселили студентів рогатинського зооветеринарного.
Останніми в ньому проживали монашки УПЦ КП, які покинули його в 2005р.
Розміщений віддалено від села, повністю закинутий.

Ось в таких хащах він і знаходиться.
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Сходи на другий поверх.
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Підземелля є, туди не спускався.
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Дубові дошки давно вкрали.
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Другий поверх. Діри в стінах - робота шукачів скарбів.
IMG-2962-1" border="0

Каплиця
IMG-2950-1" border="0

Вихід на піддашшя.
IMG-2966-1" border="0

Сходи розміщені в вежі.
IMG-2967-1" border="0

Піддашшя.
2021-08-21-194748" border="0

Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

243 Гості, 0 Користувачів