Теорія Urban Exploration

Автор Bottlehunter, 29.11.2015 19:58:39

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Bottlehunter

Монументальна праця гуру всіх експлорерів світу - Ninjalicious - під назвою "Доступ до всього: Посібник з мистецтва Індустріального туризму" (мовою оригіналу:"Access All Areas: A User's Guide to the Art of Urban Exploration"). На більш ніж 200 сторінках автор цікаво та доступно розповідає про наше спільне хобі : підготовку, тренування, спорядження, різноманітні цікаві місця, техніку безпеки тощо.

Наскільки мені відомо, книжка ні українською, ні російською мовами не перекладалася. Ознайомитися з текстом можна за лінком.

Дякую Driver'у за те, що допоміг знайти електронний варіант.

Най жиє Гуцулія!

mitncik

Цитата: Bottlehunter від 29.11.2015 19:58:39
Монументальна праця гуру всіх експлорерів світу - Ninjalicious - під назвою "Доступ до всього: Посібник з мистецтва Індустріального туризму" (мовою оригіналу:"Access All Areas: A User's Guide to the Art of Urban Exploration"). На більш ніж 200 сторінках автор цікаво та доступно розповідає про наше спільне хобі : підготовку, тренування, спорядження, різноманітні цікаві місця, техніку безпеки тощо.

Навіть не знаю яка практична цінність цієї "праці". По великому розрахунку до всіх "основ" людина сама приходить десь навіть за пару місяців більш менш активних полазок, а сидіти і читати в книжці як лазити це трохи дивно виглядає. Максимум ще тематичний форум. Все рівно в книжці не напишуть про деталі, наприклад, як відкривати узс без дестрою(або з дестроєм), як правильно користуватися розвідником чи ломом :D

Wolff

Як ,що будуть писати як вламуватись в приміщення і т.д. то книжка перейде уформат ,, Посідник починаючого злодія,, ;D. В книжці тільки загальні основи і цікаві місця - цього достатньо, щоб хоч трохи відповісти на питання починаючого експловера і додати йому впевненості у своїх починаннях.
P.S Книжка ..12 стільців та Золоте теля ,. по нині вважаться не офіційним посібником починаючого афериста! :)

mitncik

Цитата: Wolff від 29.11.2015 21:48:51
Як ,що будуть писати як вламуватись в приміщення і т.д. то книжка перейде уформат ,, Посідник починаючого злодія,, ;D. В книжці тільки загальні основи і цікаві місця - цього достатньо, щоб хоч трохи відповісти на питання починаючого експловера і додати йому впевненості у своїх починаннях.
А що є загальними основами? Дивитися під ноги щоб не наступити в гівно, на цвях, не впасти в глибоку і широку дзюрку? Які можуть бути питання? Як залізти на завод/під землю? Так я думаю тут розумово відсталий зрозуміє і без теорії, що щоб попасти на той завод, що за парканом, треба цей паркан перелізти. А все інше можна зрозуміти тільки під час практики, бо інакше прийшлося би дійсно писати "посібник починаючого злодія". Бо основними питаннями стане як попасти за ті закриті двері, як відкрити цю закриту гермодверь, як попасти в ту вентиляційну шахту і т.п.. Це скорше для "диванних діггерів" посібник, які в основному сидять вдома і ніде не лазають. А впевненості більше додасть коли ти залізеш і вилізеш, ще й фоток зробиш нормальних і тобі їх нормально оцінять.

Цитата: Wolff від 29.11.2015 21:48:51P.S Книжка ..12 стільців та Золоте теля ,. по нині вважаться не офіційним посібником починаючого афериста! :)
Але в першу чергу є художнім твором який цікаво читати. І там немає позиціонування, що це має бути посібник для аферистів, на відміну від цієї "праці", яка позиціонується, як посібник починаючого індустрільного туриста


P/S Ну от можна передивится по кожному пункту:
Цитуватипідготовку, тренування, спорядження, різноманітні цікаві місця, техніку безпеки тощо
1. Підготовка - це взагалі якийсь безглуздий пункт, адже ніякої підготовки для полазок не треба. Хіба пройтися пару раз біля об'єкту і пошукати найкраще місце яке підходить під залаз
2. Тренування - ШТА? Коли хтось з нас "тренувався" для полазок?) Ні, ну там спускатися в шахти на мотузці це окрема тєма, там да, можна потренуватися мінімально, але 9/10 об'єктів не потребують нічого в плані тренування. Ну хіба лазить взагалі довбень який через паркан не може перелізти бо підтянутися/віджатися для нього є проблемою
3. Спорядження - ну я взагалі останнім часом з собою один ліхтарик таскаю і фотік з штативом. Ну максимум ще іноді залізо беру, якщо того треба :) Все інше краще вибирати не по списку в книжці, бо половина з тих речей в реальності буде не потрібна, а виходячи з власних потреб на об'єктах.
4. Різноманітні цікаві місця - спірний пункт. По великому рахунку дійсно "цікаві місця" ніхто і ніколи не те що в книжці, а і на форумі ніякому з прив'язкою до координат не напише. А просто подивитися на фотки можна і в інеті.
5. Техніка безпеки - я вже писав, що окремо описувати, що треба бути уважним і не тупити не має смислу. Це все і так логічно зрозуміло, і якщо людина цього не розуміє і покалічиться/вб'ється - це реально природний відбір

Bottlehunter

Мені книжка сподобалася самим фактом її існування, написана гарно. І слово "Посібник" в заголовку вжито більше в іронічному значенні.
Най жиє Гуцулія!

mitncik

Цитата: Bottlehunter від 30.11.2015 10:07:11
Мені книжка сподобалася самим фактом її існування, написана гарно. І слово "Посібник" в заголовку вжито більше в іронічному значенні.
Ну я ж і кажу, позиціонувати її можна хіба як розважальний контент, а не навчальний "посібник" для лазання :) Більшість скоріше порже з того, що там написано ніж буде виконувати

Alter

ЦитуватиНу я ж і кажу, позиціонувати її можна хіба як розважальний контент, а не навчальний "посібник" для лазання

То може є сенс організувати  створення такої собі "пам'ятки експлорерівця", в якій коротко, ясно і лаконічно (на скільки це можливо) сублімувати власні досвіди всіх бажаючих долучитись?
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Bottlehunter

Типу "не срати на об'єктах"?)))
Най жиє Гуцулія!

mitncik

Цитата: Alter від 30.11.2015 15:48:30
ЦитуватиНу я ж і кажу, позиціонувати її можна хіба як розважальний контент, а не навчальний "посібник" для лазання

То може є сенс організувати  створення такої собі "пам'ятки експлорерівця", в якій коротко, ясно і лаконічно (на скільки це можливо) сублімувати власні досвіди всіх бажаючих долучитись?
А смисл? Все рівно це ніхто читати не буде. Більшість з тих хто лазить навіть на форумах не сидить, максимум в ткматичних групах вк. Тому це буде неоціненою працею. Звісно можна було би створити по всім моментам і питанням гайд, але потім, якщо дійсно піде в маси, не треба дивуватися чому всі об'єкти понищені

Alter

Я щось не конче ферштейн - якщо ми позиціонуєм популяризацію та розширення експлорингу (про що недавно піднімалась тема на рахунок соцмереж), то як же ж тоді бути з тим, що на об'єкти так чи інакше потенційно має попасти більша кількість юнітів-неофітів?

Або по точкам лазять досвідчені особи і ентузіасти, яких до того діла потягнуло на рівному місці і в них (якимось чудом!) появилось розуміння щодо збереження об"єкту - в такому випадку об'єкт може бути (!) більш збереженим на трішки довший час, або є сенс массам (ті, хто зацікавляться, звісно ж) розтовкти основні пункти поведінки. Для прикладу візьму ту ж саму Полтву - щоби нагадити, там треба вельми сильно постаратись, а от якщо прийти у "лисому" і твердому взутті, то можна дуже гарно полетіти з папапету з відповідними наслідками. А про Полтву експлорерівська спільнота та журналісти трублять на кожному кроці, якогось-то року в центрі навіть фото-виставка була (теж гайд по об"єктам).
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

mitncik

Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
Я щось не конче ферштейн - якщо ми позиціонуєм популяризацію та розширення експлорингу?
Ну я ніколи не виступав за популярицію, скоріше навпаки.

Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
на об'єкти так чи інакше потенційно має попасти більша кількість юнітів-неофітів?
А це ніколи не зміниться. Ти що думаєш від того, що ти напишеш "листівку", як себе правильно вести - всі зразу прочитають і осознають? Да більшість відвідувачів об'єктів в житті ніколи не чула про форум і про рух діггерства. Для більшості бидла, яке там дестроїть, взагалі важко буде пояснити, що таке об'єкти. Для них це місце побухати і "відпочити" від реального життя, де вони не можуть просто так щось розбити, поламати і розмалювати.


Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
Або по точкам лазять досвідчені особи і ентузіасти, яких до того діла потягнуло на рівному місці і в них (якимось чудом!) появилось розуміння щодо збереження об"єкту - в такому випадку об'єкт може бути (!) більш збереженим на трішки довший час
Об'єкт буде збереженим набагато краще, якщо після його відвідування не писати в назві теми його місцезнаходження. І не викладати фотографї по яким можна оприділити місцезнаходження.

Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
або є сенс массам (ті, хто зацікавляться, звісно ж) розтовкти основні пункти поведінки.
Ті, кому цікаво, самі дійдуть до цього. Я думаю не важко почитавши форум, хочаб мінімально, зрозуміти ці прості істини.


Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01а от якщо прийти у "лисому" і твердому взутті, то можна дуже гарно полетіти з папапету з відповідними наслідками.
Якщо людина дегенарат - це навіки. Насправді це буде природній відбір, і якщо людина не розуміє того, що там може бути слизько і т.п. то, що їй можна на це зробити? Най сі топить.

Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
А про Полтву експлорерівська спільнота та журналісти трублять на кожному кроці, якогось-то року в центрі навіть фото-виставка була (теж гайд по об"єктам).
Трублять, але залазів нормальних, наскільки я памятаю, там дуже мало.

Alter

ЦитуватиЯкщо людина дегенарат - це навіки. Насправді це буде природній відбір, і якщо людина не розуміє того, що там може бути слизько і т.п. то, що їй можна на це зробити? Най сі топить.

В такому випадку логіка вірна - простим смертним на об'єкти ходити нема чого, нафіг теорію техніку безпеки (ті хто "Тру" - ті і так все знають), природній відбір only. З найкращими побажаннями славетному місту Івана Франка!)
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

mitncik

Цитата: Alter від 02.12.2015 05:37:03В такому випадку логіка вірна - простим смертним на об'єкти ходити нема чого, нафіг теорію техніку безпеки (ті хто "Тру" - ті і так все знають), природній відбір only.
Ну ти коли почав лазити, ти хіба читав якісь "мануали" про поведінку на об'єкті? От особисто я гортав сторінки інтернета і на лурці читав статті про "ігри в реальності" - дозор і т.п. Зацікавився і прочитав вже більш тематичну статтю там про індустріальний туризм(в статті просто описувалося, що є отака шняга, люди лазять по різним підземним і наземним місцям і трохи фоточок), побачив перелік сайтів і передивився їх. В першу чергу мене зацікавили сховища і тому більше часу я присвятив тому як їх можна знайти. А далі пішов шукати і лазити. Але у мене якось без всіляких додтакових мануалів спрацювала логіка і поведінка на об'єкті, і теніка безпеки була в нормі. Якщо людина приходить і цього не розуміє - їй не поможе ніякий додатковий матеріал. Більшість так званих "неофітів" це неповнолітні, і якщо у них немає мінімального розуміння як вести себе на об'єктах - ніякі мануали їх не врятують. От чарівні піздюлі може би і врятували би.

Цитата: Alter від 02.12.2015 05:37:03славетному місту Івана Франка!)
На правах оффтопіка, я тобі відкрию маленький секрет - Іван Франко до міста відношення не має ніякого х)

deadmeat_junior

Еееее, ребята харе сратись :) Як на мене книжку можна погортати, напевно вона вартує уваги. Моє, наприклад, Urban Exploration почалось з того що я якось в далекому 2008 або 2009(точно не пригадаю) заглянув в Полтву з братом ну і плюс різноманітні розповіді брата про його пригоди надихнули досліджувати, але я тоді взагалі нічого не читав...в принципі брату розповісти було що, тому читати якусь літературу не потрібно було :)

Alter

ЦитуватиНа правах оффтопіка, я тобі відкрию маленький секрет - Іван Франко до міста відношення не має ніякого х)
На правах ненав'язливого тролингу - я в курсі)
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

147 Гості, 0 Користувачів