Промисловий туризм в Україні

Автор maxiWELL, 30.08.2016 09:34:24

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

maxiWELL

Промисловий туризм — поки що нове, незвичне і рідкісне для України явище. Тому пропоную зібрати в одній темі всі відоміі вам заводи і підприємства, які можна відвідати. А заодно і поговорити про промисловий туризм.

Наприклад, декілька років тому мені пощастило побувати з екскурсією на пивзаводі «Поділ» (Київ). Причому пощастило двічі — ймовірно, що то була остання екскурсія на пивзавод перед закриттям. Ну і вартість екскурсії була гуманною. Зараз же знайти щось подібне важко. Блог-тури на київські заводи також не проводяться. Ну а про індивідуальні екскурсії напевно не варто й говорити — це з розряду фантастики. Хоча не виключаю, що у популярного блогера може бути теоретичний шанс випросити екскурсію на виробництво.

А... ще давно був на фабриці ялинкових прикрас у селі Клавдієво-Тарасове.

Турфірми зараз пропонують екскурсії на заводи тільки для дітей. На фабрику «Roshen», завод безалкогольних напоїв «Росинка», пивзавод «Оболонь». Зрозуміло, що дітям не покажуть і половину процесу виробництва навіть якщо спорядити папарацці.

Для дорослих вибір також скромний, А ще треба самостійно організовувати групи:
Київський філіал пивзаводу Carlsberg Україна — http://carlsbergukraine.com/production/excursion/ (але зараз екскурсії не проводяться) — екскурсія безкоштовна!,
Coca-Cola Україна — http://coca-colahellenic.com.ua/Aboutus/Production/Visitaplant/ (треба організовувати групу) — екскурсія безкоштовна!,
Фабрика ялинкових прикрас у Клавдієво-Тарасовому — екскурсія платна (через турфірми),
Пивзавод «Оболонь» — http://obolon.ua/ukr/about/excursion/ — мінус - забороняється фотографувати (а замальовувати можна?).
Срака байрака!

maxiWELL

Кондитерська фабрика ім. К. Маркса (може вже перейменували) корпорації "Roshen" в Києві. Відносно нещодавно відкрили арт-простір і організували екскурсії. Минулого року коштувала 80 грн., зараз — 120!  :o

За 120 гривень вам:
10 хвилин розкажуть про історію "Рошену".
10 хвилин — показ фільму (який можна подивитись в інтернеті, безкоштовно)
15 хвилин - перевдягання у халати і бахіли.
3-5 хвилин подивитись через скло на відстані декількох метрів(!) на демонстраційну(!) лінію пакування шоколаду.
- Складання коробки із власно вибраним оформленням (з шаблонів).

Звіт від однієї блогерки.

P.S.: На Гугл-картах при авторизації музею чомусь немає. Без авторизації — є. Цікаво, як так може бути? Мабуть, здогадуються якої я думки про них і про їхнього головного акціонера.  ;D

Срака байрака!

Bottlehunter

Загалом по запиту "екскурсія на виробництво" Гугл видає багато цікавого. Також, з власного досвіду, завжди можна спробувати домовитися про екскурсію індивідуально або залучивши ГО Експлорер на допомогу. Тому як маєш на прикметі цікаві об'єкти, не встидайся ділитися на форумі. Однодумці точно знайдуться.

Ось кілька моїх фото з екскурсії на завод "Шабо", що розташований в селищі Шабо Білгород-Дністроського району Одеської області. І завод, і екскурсія приємно вразили, все було дуже гарно організовано. Розповідали про історію виробництва вина в регіоні, показували основні технологічні лінії та цехи підприємства. Все сучасне і чистеньке, приємне місце, одним словом. З продукції особливо зацінив виноградну горілку та шампанське.

І от що цікаво - чотири роки по тому я фактично нічого не пам'ятаю з тої екскурсії. Але чудово пам'ятаю чистоту, блискуче металеве обладнання і акуратну форму екскурсоводів. Відповідно, в підсвідомості чітко проставилася "галочка", що Шабо - це не просто ще одна марка-середняк, а серйозна фірма з серйозним підходом до клієнтів. І в супермаркеті з двох товарів з приблизно однаковою ціною я виберу Шабо. Тобто екскурсії на підприємства вигідні самим фірмам, таким чином вони виробляють про себе позитивну думку в споживачів.

Інформація про екскурсії на їхньому сайті: http://shabo.ua/ua/ekskursiya-po-tsentru-kultury-vina-shabo/
































Най жиє Гуцулія!

Golem

Я теж мало що памятаю з цієї екскурсії. Херес був отлічний :)


Якби не звіти, то ніц би і не памятав. :)

Може варто перенести це в "Я знаю місце"?

До речі, спільний знайомий Роя, Святодія і Голема - Бодун поділився ідеєю відвідати Галіцію. Це один з найсучасніших заводів на Україні по виробництву яблучного соку, коло Городка. Зі жмиху з яблук вони роблять пектин, це ліки. Для цього вони промивають жмих чистим етиловим спиртом під тиском. Спирт зберігають в цистернах що поруч. Ну ви зрозуміли, екскурсія обіцяє бути цікавою.

Бодун казав шо найкраще домовлятися офіційно. Просто подзвонити і записатися. Вони, як і ми, відкриті для світу. Якщо б раптом відмовилися бо власник заводу не любить Експлорер і окремим пунктом трудового договору написав не водити їх сюди (що дуууууже малоймовірно бо це олігарх і на експлорер йому чхати) , то будемо шукати інші шляхи. Чи є бажаючі зайнясися організацією Екскурсії?

Це ж стосується і фанерного заводу. Є всі вихідні дані. Треба просто довести це до кінця...




Дігери всіх країн єднайтеся!

maxiWELL

Цитата: Bottlehunter від 10.11.2019 17:02:10
Загалом по запиту "екскурсія на виробництво" Гугл видає багато цікавого. Також, з власного досвіду, завжди можна спробувати домовитися про екскурсію індивідуально або залучивши ГО Експлорер на допомогу. Тому як маєш на прикметі цікаві об'єкти, не встидайся ділитися на форумі. Однодумці точно знайдуться.
Питання в тому: скільки і що там покажуть? І чи можна фотографувати.
Екскурсії на київський пивзавод "Карлсберг" вже немає.
І про пивзавод Зіберта (філія "Оболоні") теж давно не чутно. Раніше екскурсії організовували.

Цитата: Golem від 10.11.2019 17:52:15
Може варто перенести це в "Я знаю місце"?
По логіці, так.

Згадав про екскурсію на квітництво "Камелія" у Вишневому. Їздив на екскурсію, організовану одним форумом. Зараз пропонують турфірми. Наприклад, тут.
Срака байрака!

Bottlehunter

Цитата: maxiWELL від 10.11.2019 18:22:20
Питання в тому: скільки і що там покажуть? І чи можна фотографувати.
Екскурсії на київський пивзавод "Карлсберг" вже немає.
І про пивзавод Зіберта (філія "Оболоні") теж давно не чутно. Раніше екскурсії організовували.

Зрозумій мене правильно, я не намагався "ткнути носом в гугл", просто констатував факт, що таке є. Думаю, в кожному випадку варто дзвонити і питатися про деталі. А потім написати в цю тему, щоб люди могли читати фідбек)))
Най жиє Гуцулія!

maxiWELL

Цитата: Bottlehunter від 10.11.2019 18:33:25
Цитата: maxiWELL від 10.11.2019 18:22:20
Питання в тому: скільки і що там покажуть? І чи можна фотографувати.
Екскурсії на київський пивзавод "Карлсберг" вже немає.
І про пивзавод Зіберта (філія "Оболоні") теж давно не чутно. Раніше екскурсії організовували.
Зрозумій мене правильно, я не намагався "ткнути носом в гугл", просто констатував факт, що таке є.
Чесно, давно не моніторив. Але пам'ятаю, що на момент створення теми (2016) екскурсій на виробництва майже не було.
Срака байрака!

224 Гості, 0 Користувачів