Де загострити ніж у Львові?

Автор Roy, 16.09.2013 18:56:52

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

akazukr

Був сьогодні на Патона, біля перехрестя із Виговського в тій заточній майстерні, точив три ножі, крису і два свіженькі ковані  з сталей р6м5 і х12м. Враження двоякі... Дідо похвалив мої ножі шо хороші, але це швидше + тайванцям і ковалю з харкова, ну моє ЧСВ тож трохи піднялось не без цього ;D
А от в плані заточки, крису наточив добре, папір ріже, але дре, а от ковані тут все зле, якими заніс такими і виніс, полірнув хіба, настрій мав я добрий, не розбив розборки, тому дав йму 60 грн(3*20) побажав йму здоровя і пошов собі. Більше туди не піду. Спроба номер 2 бде майстерня на рогатинців. Може я занадто суворий і придирчивий?...хз, може.
П.С. Мій ідеал гостроти це заводська заточка на крисі була. Хлопці, а що для вас ідеал гостроти, що повинен робити ніж, щоб ви з гордістю сказали: гострий! - і хвацько витерли його об штани після того як зарізали і ще одного сепаратюгу-моцкаля ;) Цікавить ваша думка.
лиш би не гірше...

Roy

Лезо на моєму Вікторіноксі на Рогатинців зіпсували. Заточка протрималась дуже недовго. Заводський кут знівелювали. Але хз, я не сильно компетентний в тому.
Meine Ehre heißt Treue

ІНТРОВЕРТ 997

А  на , що саме схожа ріжуча кромка ( перетин площин певно закруглився чи як пилка , чи вищерблений , словом зроби якщо не важко макро хвотку пацієнта) , може хлопаки кромку перегріли ( якщо в них точилка то камінь на валу двигуна ) все таки метал тонкий на кромці спалити фігня часу , ще добре дізнатися марку сталі на тій вікторії ноксів може там просто нема зносостійкості . Такі ріжики ліпше правити ( легкий марафет ріжучої кромочки для підтримання різу )  час від часу і тоді не треба переточувать .
П.С. Текст місцями спирається на суб"єктивний досвід , шкода же людям не надають якісний сервіс . Десь у мене лежить камінь для ручної правки ріжиків , пора б уже точилку зібрати щоб форумчани чопів кубиками різали
П.П.С. akazukr , а скільки по Роквелу твердості на кованих ріжиках ( певно , що на кожному більше 58 одиниць бо р6м5 то сталька щоб різать інші сталі , а з х12м взагалі пресові різці для (видавлювання / пресування роблять і ще дещо ) тобто треба добрі абразиви щоб їх заточити ( р6м5 особливо )
О тут http://knives.com.ua/forum/index.php є майстри з усієї України ( зі Львова теж ) хтось , та й заточить адекватним чином .
Тут могла бути ваша реклама...

akazukr

ніж з р6м5 - 61-62
         х12м - 59-60

Маю набір аля ланскі китайця, але ним ніфіга не получається в мене наточити((( Крису то ше правив мусатом хорошим австріяка, а ножі то в тернополі на камяних кар'єрах набрав спилів з виробки, а також з виготовлення, кхм памятників, пицькаюсь мицікаюсь годину здається шось получається, але не то( не получається в мене кут витримати :(
На рахунок  http://knives.com.ua/forum/index.php питатись, то слати кудись комусь чужому ножаку свого любимого, не хочеться зовсім, але мо і найдеся тут свій львівський майстер.
лиш би не гірше...

Alter

Цитата: akazukr від 15.09.2016 15:35:36
Хлопці, а що для вас ідеал гостроти, що повинен робити ніж, щоб ви з гордістю сказали: гострий! Цікавить ваша думка.

    Береш двома пальцями зверху посередині листок паперу формату А4, довшою стороною вертикально, і пробуєш ножем відрізати із бокової (довшої, та що звисає ;) ) сторони "макаронину" товщиною біля 2мм. Якщо ріже з першого разу і не вимахується (типу підриває і т.д.) значить для різальних потреб його хватись із лихвою.
    Якщо треба вже аж ну дуже дофіга гостроти - особисто я провіряю на "бривучість" - хороше наточений ніж має і волоски збривати, причому чисто, ні разу не гірше якогось там "жилета" чи "біка". Но без фанатизму)

    Треба розуміти, що кожен ніж має свій кут заточки, при якому він найоптимальніше поводиться (впливає товщина леза, твердість, покриття (якщо є) наявність серрейтора та ін), тому якщо заводське - то ще не значить що найкраще. Я свої всі переточую під себе, причому кут не один і той же на всіх, так сказати враховую вище сказане (точу вручну, каменем, потім смугою "нульовки", потім паста ГОИ №2).

Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

akazukr

to Alter:
Саме на А4 папері і провіряю. Крису постійно правлю, тому з нею проблем менше, а інші два ще ніколи гострими не були, і дуже хочеться їм подарувати таку радість :)
лиш би не гірше...

Le-i-3o

Колеги, порадьте будьласка приббав набір кухонних ножів Бергоф, чи потрібно нести їх на "Першу рихтовку" чи можна одразу користуватись?
Він копав, і ти копай!!!

Олесь

Маю  набір Бергоф на 14 предметів.Ножі сталь X30CR13 уже близько 8-9 років.Точу на звичайному бруску до стану ,щоб різали газету .Витрачаю 20-30 секунд на заточку одного ножа раз на 2 місяці. Користуюсь постійно для різних робіт. Від стругання дерева до чищення картоплі, нічого їм не бракує, не сточились, нормальні ножі. А от набір Бергоф: часникодавка, горіхолуска, штопор, консервовідкривач... зовсім нікудишні. Часникодавки уже дві поламались, а вони дорогі, горіхолуска теж поламалась, штопор надто масивний (не вкручується). Консервний ніж не розрахований на наші консервні банки.   
   Тобто на рихтовку не носив.
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

228 Гості, 0 Користувачів