Explorer 2.0

Автор Golem, 25.08.2018 21:59:48

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Привіт Всім!

От уже скоро десять років як експлорер безперервно працює. Для когось це вде як сімя, для когось це ча частина бренду Львова, часто Експлорер знають цілком неочікувані люди, вони читали твої звіти і бачили тебе на фото, цілі покоління найшли колись експлорер самі втіхаря від батьків вночі, потім лазили з нами по Лощині а зараз вже скоро своїх дітей будуть банити від неконтрольованого перегляду нету.

Недавно я знову почав брати активну участь в житті Експлорера і почав отримувати думки від різних людей що треба тут змінити. Правда на жаль, ще не встиг їх всіх почути, але все буде. Тим не менше я вирішив створити окрему відкриту тему де це все обговорювати. Бо, я вважаю, все має бути відкрито, ніяких прихованих домовленостей, ніяких рішень для своїх. Тому що Експлорер належить всім учасникам, це не є проект або власність однієї людини чи групи людей. Тому будь-хто повинен бачити шо і як у нас відбувається і мати можливсть впливу, ми повністю відкриті для світу як і Львів в якому ми живемо.

Так от, мені здається що зараз є три напрямки куди потрібно рухатися:

1) Створити мобільну версію форуму де буде зручно сидіти на телефоні
2) Осучаснити зовнішній вигляд існуючою версії, але без зміни функціональності. Просто шоб вигляд і назви кнопок  співпадали з тим шо сучасні користувачі звикли бачити
3) І найважливіше. Ми повинні залучати нових людей. Для чого всі  повинні писати про свої плановані визалки в Розділ "Плани", як колись це робили "отці" експлореру. А не дзвонити другу на вайбер. Тоді будь-хто зможе прийти і приїєдантися до вилазки, просто тому шо йому цікаво. Тільки так форум не вмре і буде отримувати свіжу кров.

Щоб не бути голослівним я планую відновити регулярні публічні вилазки в Полтву про що напишу окремо на тижні. Також буду дуже вдячний якщо хтось зробить те ж саме з культовими обєктами як ото Лощина, ЛАЗ і інші, я старатимуся приєднуватися по можливості до вилазок щоб з усіма познайомитися особисто. Таким чином в наш форум прилине свіжа кров яка не тільки читатиме старі звіти, а й поститиме нові. Цілком можливо що і ми зможешо там шось нове почерпнути.

Зараза вишла книжка з нашими звітами. Це класна реклама для форуму, відвідуваність навіть зросла на 20%. Але сторонні люди заходять на форум і шо вони тут бачать? Купу старих звітів і жодної можливості до цього долучитися? Та нашо їм таке здлося! Форум має буьт живий та інтерактивний!

Пишіть будь-ласка які ваші думки, хто і як мабить майбетнє експлореру. Або просто забивайте зустріч і розказуйте їх вживу. Я все тут трекатиму.

Інша думка від Роя щоб до 10 річниці форуму видати обмеженим тиражем збірник кращих звітів всіх авторів форуму. Якшо Ви підтримуєте цю ідею то будь-ласка голосуйте в окремій темі (хто перший той і дає назву темі :) )  що б Ви там хотіли там бачити.
Дігери всіх країн єднайтеся!

STALKER

Все що тут написано золоті слова. 
Лощина звісно боян, який піде під воду, а може і пішов вже(останній раз я там був минулого року і самий сухий колись коридор вже ув мокрий).))).

Golem

Цитата: STALKER від 25.08.2018 22:04:17
Все що тут написано золоті слова. 
Лощина звісно боян, який піде під воду, а може і пішов вже(останній раз я там був минулого року і самий сухий колись коридор вже ув мокрий).))).

Ну це я як приклад, підходить будть-який обєкт. Ти теж заходь, розкажеш шо і як бачиш наш форум!
Дігери всіх країн єднайтеся!

STALKER

Андрій здибемся обовязково.

Soulstorm

Не до кінця розумію, формат загальних гейпарадів на місця, типу лазу. Там же, хоч і не дуже активно, але працює охорона і зустріч з парадом всіх бажаючих закінчиться гемороєм головного мозку організаторів і всіх учасників. Такі речі треба провоити з перевіреними люьми за попереднью домовленістю про те, хто як себе веде в разі запалу або якогось екшену.
    Тому лишається лише водити хороводи на баяни без охорони. А з цього ми бачимо, що ті баяни всіх дістали і скільки можна 10 років мусолити одне і то саме по колу? При тому, що багато баянів, якими їх бачили одлові учасники, вже давно пропали, лишивши нам одну лощину і полтву, грубо кажучи.
    Це не те, щоб пачка хейту в тред, просто моє бачення того, що якщо виходити на загальніший рівень, то лишаються лише найкультурніші варіанти, яких не так і багато. А це унило, бо давайте, признаємо, що добру частину задоволення від полазок доставляє саме той факт, що ніззя)

ІНТРОВЕРТ 997

Цитата: Soulstorm від 26.08.2018 14:11:35
Не до кінця розумію, формат загальних гейпарадів на місця, типу лазу. Там же, хоч і не дуже активно, але працює охорона і зустріч з парадом всіх бажаючих закінчиться гемороєм головного мозку організаторів і всіх учасників. Такі речі треба провоити з перевіреними люьми за попереднью домовленістю про те, хто як себе веде в разі запалу або якогось екшену.
    Тому лишається лише водити хороводи на баяни без охорони. А з цього ми бачимо, що ті баяни всіх дістали і скільки можна 10 років мусолити одне і то саме по колу? При тому, що багато баянів, якими їх бачили одлові учасники, вже давно пропали, лишивши нам одну лощину і полтву, грубо кажучи.
    Це не те, щоб пачка хейту в тред, просто моє бачення того, що якщо виходити на загальніший рівень, то лишаються лише найкультурніші варіанти, яких не так і багато. А це унило, бо давайте, признаємо, що добру частину задоволення від полазок доставляє саме той факт, що ніззя)
Гейпаради на екскурсії річ цілком прийнятна, хоча ти мав на увазі геть інше. Мобільний формат річ погана бо ж телефоністи люди яких як правило на Лаз водити не варто. Популяризація в місті Львів банально не варто старань бо об"єктів крихти, населення менше ніж 1 млн себто чисто статистично немає стільки зацікавлених в адекватІ (крім полазок коробками, бо далі вилазять клінічні випадки страху перед КГБ).
  Якщо ж перейти локальні межі поширення тоді нам потрібен мерчендайз для обраних, контент для патреону, угода з дияволом, і реклама того наскільки Експлорер ультимативно крутий. А ще вишибали для фільтрації від Хабарменів, Інстаблогерів, Пінісюків з Урбантрігера. Ще є варіант використання адмін ресурсу в виглядів нащадків експлорерів.
П.С. ЦЕ НЕ ТРОЛІНГ, УСЕ СЕРЙОЗНО.
Тут могла бути ваша реклама...

Roy

Цитата: Soulstorm від 26.08.2018 14:11:35
Не до кінця розумію, формат загальних гейпарадів на місця, типу лазу. Там же, хоч і не дуже активно, але працює охорона і зустріч з парадом всіх бажаючих закінчиться гемороєм головного мозку організаторів і всіх учасників. Такі речі треба провоити з перевіреними люьми за попереднью домовленістю про те, хто як себе веде в разі запалу або якогось екшену.
    Тому лишається лише водити хороводи на баяни без охорони. А з цього ми бачимо, що ті баяни всіх дістали і скільки можна 10 років мусолити одне і то саме по колу? При тому, що багато баянів, якими їх бачили одлові учасники, вже давно пропали, лишивши нам одну лощину і полтву, грубо кажучи.
    Це не те, щоб пачка хейту в тред, просто моє бачення того, що якщо виходити на загальніший рівень, то лишаються лише найкультурніші варіанти, яких не так і багато. А це унило, бо давайте, признаємо, що добру частину задоволення від полазок доставляє саме той факт, що ніззя)

Експлорер - це не тільки полазки по бункерам і спецоб'єктам у вузькому колі, зябув? :)
Практика загальних вилазок дуже хороша, бо саме колись багато народу через такі акції до нас приєдналися, зокрема і я. Мандрівки по області, об'єкти природні та краєзнавчі, саме воно, щоб познайомитися, вигулятись та провести гарно час. А далі, ю велкам, організовуєш при потребі з ким хочеш вилазки на об'єкти у важкодоступному плані.

Йде мова про відновлення спільних мандрівок у вихідний день.  В нас таких чимало було. Спогади та враження найприємніші.
Meine Ehre heißt Treue

Soulstorm

Тут попахує туристичним клюбом, який назвали гучним словом, для привертання уваги. Для розвитку проекту так і треба, треба кричати про це на кожному кроці, да, але все ж - в дупі пече від небажання мейнстрімити любиме діло)
Ну і шо одому гамно, другому конхфета і, може якщо мені скучно на баянах, то туристам або рандомним мімокрокоділам буде дуже цікаво)

Driver

Мобільна версія сайту не дала б йому заржавіти, але така активна як мобільні додатки чи соцмережі, бо можна і по зсилці заходити, і свої коди вводити але це все діє як додатковий барєр.
Щодо виходу в друк кращих звітів то це круто для нас, пізнавально для когось і історично для часу, але як за пів року осилити мегатонни звітів, ще й якщо вних зникли частини фоток? Хіба випускати багатотомник по кожній з тем))
А для молодих кандидатів на експлорерівця шоб це вважалось круто і вони прагнули вступити в наші ряди. Далі сатира: табір юного експлорерівця, вишкіл, змагання на кращий звіт))
Одінь окуляри з фіолєтовим шклом так легше стіну пробивати чолом.

Stinger

Групові вилазки це дуже круто, ми багато де так побували і багато з ким познайомились так, до прикладу сам я так вперше потрапив в Лощину, в часи коли не було ще шифрування, як в деяких тактичних, що ми нікому от не скажемо і поїдемо собі десь в шахту, або поліземо на дах/бомбарь, щоб ні хто не знав, тоді ми збиралися компанією від 10+ осіб і ходили на очисні, Клепарів, податкова, лощина, бомбік в парку, брюхи, дачі, форт Тараканів, і то тіки на моїй пам'яті,  багато приємних спогадів і крутих фоток лишилось з тих часів, було веселіше і цікавіше, а тепер всі морозяться розказати про свої плани, це безмежно харить та напрягає...

Roy

Цитата: Soulstorm від 26.08.2018 23:11:35
Тут попахує туристичним клюбом, який назвали гучним словом, для привертання уваги. Для розвитку проекту так і треба, треба кричати про це на кожному кроці, да, але все ж - в дупі пече від небажання мейнстрімити любиме діло)
Ну і шо одому гамно, другому конхфета і, може якщо мені скучно на баянах, то туристам або рандомним мімокрокоділам буде дуже цікаво)
Може ти спершу щось запропонуєш від себе?
Не планується мейнстрімити любиме діло, як ти кажеш, але наприклад, у вихідні їздити компанією по місту, області, було б круто. Наприклад, пройтися по якомусь з районів Львова, проїхатися в якесь містечко на Львівщині, цього цілком достатньо. В тому числі для збору інформації.
Meine Ehre heißt Treue

Golem

Бачу що тема актуальна раз зявилося стільки дописів :)

Поточний підсумок
1) Голосів проти мобільної версії чи оновлення дизайне нема. Тепер більш важливо придумати як це зробити
2) Найбільше дискусій на рахунок масових вилазок.

а) Звісно шо на палівеі обєкти ніхто великими групами ходити не пропонує
б) Масові вилазки ще й досі цікавий формат для багатьох, а кому не подобається то може і не йти, в чому питання?
в) Ніхто кращого способу залучення нових людей поки що не запропонував

Давайте тоді відновимо цю традицію і на якісь з вихідних коли всім зручно і погода не така як нині виїдемо за Львів? Які є цікаві та недосліджені обєкти: пройтися по нафтових вишках Борислава? Навідатися ще раз в психілкарню коло Стрия? Будь-які пропозиції вітаються!

Дігери всіх країн єднайтеся!

Bottlehunter

Що я думаю про то всьо:

- Найперше пропоную цю тему розцінювати як брейнстормінг. Основна його відмінність від обговорення чи балачки в тому, що кожен може висловлювати будь-які ідеї, навіть якщо вони здаються глупими або нездійсненними. Решта, натомість, не кидається какашками і не оцінює жодним чином ідей інших. Як наслідок, багато хороших і неочевидних спочатку ідей з'являється і їх можна обговорити пізніше, наприклад, в новій темі.

Щодо технічної сторони і осучаснення форуму:
- Ми досить багато про це говорили, але зроблено було мало, в основному через брак часу. З останнього - Electri4king прикрутив тимчасову загрузку фото в пост і зробив нормальну локалізацію. Ми планували пізніше зробити щось цікавіше, але маємо що маємо.

- Якщо чесно, я думаю, що форум як форма спілкування себе віджив. Він програє по структурі інформації, наприклад, блогу, де є основна тема і коментарі під нею. SMF як двигун теж добряче застарів і майже не оновляється, хоча деякі потрібні нам плагіни там є (наприклад, мобільний вигляд). В більшості випадків треба дуже обережно щось нове додавати і добре перетестовувати, щоб не поламати існуючого функціоналу.

Я досліджував трохи, що в нашому випадку можна зробити, оптимальним виглядає такий варіант:

Створити щось типу колективного блогу на якомусь із сучасних CMS, наприклад, Wordpress. Він має багато фіч з коробки (завантаження фото в хмару, полегшена робота з мобільними пристроями, інтеграція зі всілякими телеграмами тощо) + якщо захочеться щось додати, всі рецепти легко можна знайти в інтернеті. Відповідно структура сайту може виглядати так: сторінка зі звітами (найсвіжіші зверху, з коментарями під ними), ще одна сторінка з базою даних об'єктів, де був би розширений пошук (по ключових словах, регіону, типу об'єкту тощо) та карта, наступна сторінка - старий форум і ще одна сторінка з інформацією про ГО Експлорер. Старі матеріали не пропадуть, як і профілі юзерів, їх можна перенести на новий сайт.
Щось схоже зробили хлопці з Бескида (https://beskyd.org/), але без стрічки з останніми звітами. Проблема тут знову ж таки в часі, Бескид робився силами однієї людини і зайняло це близько півроку. Розробка такого сайту буде коштувати більше тисячі доларів, я не впевнений хто вкладе такі гроші в некомерційний проект.

- Окремим маленьким проектом є перенесення існуючих фото в якесь одне місце, над яким ми б мали контроль, тобто в хмару, щоб не пропали. Це ми можемо робити хоч зараз, треба тільки зібрати команду. Кроки наступні:
1. Вибрати оптимальне по ціні/якості/швидкості сховище для фоток.
2. Написати програмку-парсер, яка перейдеться по базі форуму, познаходить лінки на фото і перевірить, чи вони ще живі.
3. Якщо так - вантажимо на хмару і заміняємо лінку на фото в звіті. Якщо ні, пишемо лог з назвою теми і пробуємо придумати, що з нею зробити. Ну або зразу видаляємо, щоб не мучилася)
Звичайно, що все перетестуємо спочатку на локальній копії сайту, не забуваючи про бекапи.

- Про статистику форуму: я не впевнений чи дані по відвідуваннях коректні. Думаю, нам варто додати Гугл аналітику, це дозволить нам отримати більш структуровану інформацію і дізнатися більше про людей, які нас читають.

- Щодо організаційних моментів і залучення нових камрадів: дуже радий, що Голем повернувся до активного життя. Сподіваюся, з твоїм ентузіазмом і енергією, до десятої річниці матимемо якісні зміни в структурі і роботі організації.
- Дуже важливим вважаю "вихід із підпілля" Громадської організації. Ми легалізувалися вже досить давно. Люди хочуть знати умови вступу, внутрішні правила, як можна взяти участь в різних ініціативах (вилазки, екскурсії, громадські акції) або організувати свої. Також було б добре започаткувати традицію щоквартальних новин по ГО і планів.
- Якщо чесно, я не знаю, як зробити так, щоб люди писали більше звітів. Дуже хотів би почути думку решти на рахунок цього.
Най жиє Гуцулія!

Segfault

Додам своїх 5 ґрош.

По сайту, в вигляді тез:
- Перехід сайту на нормальну CMS типу Wordpress - необхідний.
- Формат блога - приємний, але не завжди зручний. Взагалі я б розглянув перехід в сторону суміші форума і блога, причому блога типу habr.com і подібних.
- Маю знайомих людей з Києва, що працюють над власним тематичним сайтом - розпитаю їх докладніше про використані технології.
- Будь-які парсери, краулери, аналізатори - моя сфера, готовий з цим допомогти.
- Умовно безкоштовних "Хмар" для зберігання зображень - достатньо. Imgur, Google Photos, Flickr. Якщо в нас є серверні потужності, то можна захостити і нашу власну хмарку.
- Мобільна версія сайту - необхідна (Я особисто не люблю серфити нет з мобільного, але я то не всі).
- Окрема сторінка/сайт ГО - не просто необхідна, це має бути першочерговим завданням до виконання. Треба гарно оформити сторінку, що пояснює основні положення ГО, створити окрему сторінку зі статутом та залишити контактні дані. Наше обличчя - це не форум, це саме ГО.
- Домен explorer.lviv.ua - для сторінки ГО. Піддомен forum.explorer.lviv.ua - для форума.
- Статистика: Можна використати Google Analytics, а можна підключити self-hosted рішення типу Piwik.

По гей-парадам і заохоченні нових людей, в вигляді ліричної частини:
На мою думку, ми знову піднімаємо одне з найскладніших питань будь-яких спільнот, питання того, що краще - масовість і відкритість, що веде за собою забаянювання і треш, або ж зберігання годноти і адекватність, але ціною ізоляції від інших. На жаль, я не можу висловити свою прихильність до масових відвідувань будь-яких об'єктів, навіть роздовбаних Лощин, тим більше зі слабо знайомими мені людьми. Група людей більше 3-х осіб перетворюється в неконтрольований натовп, що мене особисто робить дуже дратівливим, а це не подобається ні оточуючим, ні мені. Ще більш неконтрольованим, а то і небезпечним, стане натовп з новачків на об'єкті. Я не можу висловитись однозначно негативно щодо подібних заходів, але здебільшого нічого доброго з них не виходить.

Натомість, я хочу запропонувати альтернативу, з якою я познайомився під час моїх київських полазок. Певний контингент щотижня збирається на одному конкретному і легкодоступному об'єкті (хоча його складно назвати об'єктом). В їх випадку - це місце, де Клов впадає в Либідь. Що вони роблять на тих зборах - залишимо поза контекстом нашого обговорення :) Скажімо так - вони спілкуються. Ми теж можемо культурно спілкуватись, і знайомитись там з новими, зацікавленими в темі людьми, запрошувати їх туди. А вже познайомившись, можна домовлятись і про вилазки на нескладні об'єкти в групках по двоє-троє осіб. На мій погляд, саме так людину найкраще можна взнати і перевірити. Ці ж збори і укріплять соціальні відносини між учасниками ГО, головне проводити їх регулярно - щотижня, або раз на два тижні. Відкритим залишається питання вибору об'єкта для таких регулярних зборів. Лощина була б цілком придатною до того, але на жаль, сухих місць в ній залишилось небагато, а ще там досить багато плісняви - це не дуже корисно для легенів. Треба розглядати інші баяни-бабаяни. В голову приходять багатоповерхівки на Глинянському тракті, але вони знаходяться досить далеко від центру. Пропонуйте свої варіанти!

Цитата: stinger від 27.08.2018 01:00:49шифрування, як в деяких тактичних, що ми нікому от не скажемо і поїдемо собі десь в шахту, або поліземо на дах/бомбарь, щоб ні хто не знав
Ех, не одразу помітив, що Стінгер мене згадує незлим тихим...
Better safe than sorry

Soulstorm

Може ти спершу щось запропонуєш від себе?
Можеш сприймати мої висловлювання проти парадів, як пропозицію такого не робити)
   Ну і якось чи казати всім про те, хто куда йде і чим займаєтся у вільний час то вже особистий вибір кожного. Якби я всіх кликав з собою туда, куда іду "тайком від всіх" то вже давно лазив би з товаріщом майором) Вот, наприклад з костелом я зробив так, як всі дуже хтіли - розтрубив про нього всім, відфоткав, виклав, домовився за офіційну полазку (на 15 хвлин, ага) і шо маєм? Там табунами тепер всі лазять і жодного задоволення від відвідування якогось особливого недоступного місця вже в помині нема, бо це тепер сраний баян, куда кожен тиждень стабільно лазять всі, кому влом зробити залаз в деінде.
    В мене є думка, як можна запобігти перетворенню групи від 3х осіб в стадо. Вести ту групу за бабки в рамках офіційної екскурсії від ГО. Зі своїми правилами і штрафами - за порушення дисципліни наприклад 3 глотка води з полтви і на поверню через найближчий люк) Такий варіант мені подобається, тому що для такого ми самі виберемо 2-3 об"єкти, будем слідкувати за їх презентабельним видом і мати з того профіт.
    Вязти ту ж полтву -  пропоную з якоїсь здибанки зібрати по 20 гривнів, зробити якісь засоби безеки в річці на ділянці до мостіка і водити туда народ.
Гарно було б поставити парканчик, але то дорого, тяжко і за нього буде чіплятись гімно. Тому як варіант - розтягнути трос, до якого кріпитиметься страховка кожного члена групи (до 5-7 чоловік за раз, бо і так дорогувато вийде). В такому разі там може собі кандьохати хоть пачка пенсіонерів, які святкують так своє золоте весілля.
    Тільки момент такий вот - якщо скидуються всі, а гроші за екскурсії бере екскурсовод і ще пару людей, що то все реалізували - зашкварно. Якщо скидуються всі, а гроші розкидуються теж по всіх, то толку з такої діяльності жодного. Якщо скидуються пару чоловік, які потім ділять гроші між собов, то не знаю, чи хтось хоче вкладуватись в те, що фіг зна, чи окупиться. Воот і думай тепер, як ліпше...
    Якщо що, то підпишусь в ролі того, хто буде надривати горло, перекрикуючи полтву, намагаючись донести до народу її історію)

Golem

Зараз зав'язалася дискусія між різними людьми шо таке Експлорер і яким він повинен бути. Я розкажу Вам звідки Експлорер взявся в моєму житті і що він для мене означає. Звісно шо це тільки спонтанний приклад ввечері за коньяком і в кожного історія своя. Але моя ціль заставити людей задуматися над собою і зрозуміти чим саме ти є унікальний. Зрозуміти що твоя історія інакша ніж в інших і в світлі цього сприймати форум таким як він є. Тобто форум це як машина якою повинні користуватися і низькі і високі, і жінки і  чоловіки та старші люди, розумні та дурні. І внутрішній інтер'єр та зовнішній вигляд машини повинен підходити усім.

Так от, йшов 2006 рік. Я щойно закінчував університет і, в той час як мій керівник за 300 баксів писав замість мене диплом, я був по роботі у Штатах. Тоді Сашко познайомив мене через ICQ з Марічкою, і я замість того щоб там старанно пихтіти над малюванням схем і розводкою плат то втіхаря переписувався з нею в асьці. Наша перша зустріч відбулася зразу після мого 24-годинного перельоту у Львів і я був на 7 небі від щастя бо знайшов другого себе але жіночої статі.

Але тут і була закопана проблема. Замість того щоб знайти свою половинку яка ідеально б мене доповнювала я знайшов свою точну копію. Тобто ми ніби і мали купу всього спільного, ніби і підходили один одного, але не конектилися ну ніяк. Відповідно за наступні 2 роки ми N разів сходилися і сварилися. Але до чого я це розказую, на це й же час припадає і моє звільнення від паньщини лабораторних та курсових в політеху та поява власних грошей з Сайпресу. Відповідно - Я мандрував: Карпатами, в Крим, в печери. А ніщо так не стимулює творчість як бажання показатися перед дівчиною, довести їй і собі який ти крутий. Відповідно весь цей креатив і вилився у звіти і 3000 інших постів на Бескиді. Це приблизно стільки ж як і тут за 10 років.

Але тоді проблема була така – як знайти собі компанію для Мандрів. Фейкбуку тоді ще не було як і вКонтактів. Тому ми активно згуртувалися навколо форуму Бескид який пропонував найбільш підходящий формат. А саме, коли хтось кудись хоче їхати то пише в Плани, а всі бажаючі підтягуються. Відповідно потім після походу ми пишемо звіти і цим заохочуємо нових користувачів – попутчиків приєднуватися наступний раз. Таким чином всім добре і всім цікаво. Я вважаю що багато чому завдяки саме моїм старанням Бескид тоді, в 2008 році, був на піку і що його відхід стався теж не без моєї не-участі.

Як ви напевно вже здогадалися цей формат Бескиду був перекочував 1:1 в Експлорер. І він себе теж тут показав на Ура! Але як виник Експлорер в мому житті? Власне моє перше знайомство з нетуристичним и обєктами виникло коли я почав розмову по телефону з Марічкою йдучи пішки додому з Сахарова коло Кредобанку. Жив тоді я на Міхновських. Всю дорогу ми сварилися в трубку і коли я нарешті виговорив всі гроші на вулиці Золотій, той виявив поруч своєї квартири цілком непоганий парк де я ніколи ше не був. Я спустився протоптаною стежкою вниз і побачив кусок бетону що стирчав прямо з землі і з якого текла вода. Це був крайній лівий вхід в Лощину про яку я тоді ще нічого не знав.

Але ця подія, це місце на яке мене наштовхнула наша Сварка перевернула моє життя. Мене як струмом пробило, перед очима встали дитячі спогадия як ми лазили по всяких закинутих заводах у пошуках хабара у вигляді непротравленого шклотектоліту чи кусків каніфолі, як у віці 6 років мене випасали на газоні коло будинку Культури в Дрогобичі де найцікавіший об'єкт це було пожежне водосховище звідки через щілину тік струмок води. І ми, карапузи, дивилися зачаровано на це диво природи і будували навколо нього уявні замки та фортеці з підземними колодязями з водою. Або ПЗК в 5 парку, попри вентшахти якого я цілий рік ходив на електричку.

Тоді, в 2008 році, я був ще зашуганим пацаном і навіть не попереся досліджувати далі шо там є навколо того входу,а пішов собі додому запивати горе чергової сварки. Думаю таким самим «зашуганим» я і лишився, бо і далі не підпишуся на інстал за допомогою болгарки Milwaukee. Хоча це і не бакланю і не забороняю іншим. Але на наступний день з бодуна коли я приїхав на роботу то не міг займатися нічим іншим як гуглити про Лощну. Тобто це мене захопило навіть більше за мою улюблену електроніку, якою  займаюся неперервно з 8 класу і по якій мав в 9 класі статті в тематичних журналах а зараз 24 патенти на винаходи США. І хоч на той час старий Екслорер вже був загнувся, але існували його веб архіви з яких я і почерпнув шо це за обєкт і як туди піти.

Ви собі уявляєте неперервне постійне виділення адреналіну протягом двох годин дослідження Лощини? Я такого в свому житті ще не переживав і переживу знову може хіба зо в справжньому бою десь в АТО. І хоч за ці дві години нічого незвичного так і не відбулося, але мені було капець як напружено. Ця вилазка то було дві дівчини і два хлопця, ми всі були ледве знайомі та разом досліджували Лощину впеше. А враховуючи повну відсутність інформації про неї в неті нам тоді ця вилазка здавалася каапець яким екстрімом, в усіх потім пульс зашкалював.

Ця вилазка зібрала мегалайки на Бескиді що стимулювало мене продовжувати. А так як ми з Марічкою були і далі посварені то мій спермотоксикоз зашкалював і невикористана енергія пішла у Полтву, в прямому і переносному значенні. Саме тоді, в 2008 році і зявилися перші звіти з неї, саме з Бескидівцями і Екстрімівцями я туди спускався перші рази і цей опис попав у книжку.

Тут якраз в кінці 2008 року наступає три переломних моменти: Я остаточно послав Марічку на прутень і забив з нею миритися, відповідно був вільний на всі 365 днів у році. Формат Бескиду себе вичерпав в принципі і для мандрівок підземеллям зокрема, там було авторитарне правління, люди влаштовували змагання а також ніхто не пив та не матюкавсі. А ще Діма той шо Експлорер обявився зі старим Архівом форуму і запропонував все відновити.

Відповідно весь 2009 рік я повністю віддавався форуму, писав в нього, відписував на всі дописи, кидав лінки на статті всім друзям -  від чого отримував масу позитивних емоцій, купу нових знайомих, море уваги і поваги від оточуючих в тому числі і на роботі. А так як ніяких дівчат то ніхто тобі не кохає голову і вона вся в форумі. Це було якраз відновлення форуму в 2009 році яке ми всі пам'ятаємо. Тобто для мене Форум це був як стиль і сенс життя, найбільше вільного часу я віддавав саме йому, замість робити роботу писав звіти, замість їхати в Штати вів нарід на черговий обєкт. Це був дуже яскравий період мого життя про яке я не шкодую. Я вважаю що ми тоді використали весь негативний досвід Бескиду, Екстріму, Рок Львів і Веломаксу та уникли їх помилок. Ми старалися жити всі мирно, ніхто ні з ким не сварився і не змагався, кожному давалася змога рости і добиватися того шо він хотів, так зявилися нові адміністратори. Тобто форум це не був проект кількох людей, це дійсно був відкритий ресурс на якому будь-хто міг сказати свою думку чи вплинути на політику партії, або й самому стати партією.

Але півтора роки без постійної дівчини у віці 25 років це якось не то. Тому в 2010 році після останньої спроби помиритися з Марічкою і після зйомок фільму про Полтву я познайомився з Женею, моєю теперішньою дружиною. Тоді і почав угасати інтерес до форуму бо він, цілком природньо, замінився сім'єю: треба її забезпечити фінансами, комфортом, побудувати дім і все таке. Проте я не міг тоді Форум кинути просто так раптово, все відбулося плавно та поступово так щоб без стресу і шоку. Рой, Інкогніто, Пляшкозбирач та всі інші перейняли мою роль і значно її розширили. Таким чином за 2010-2018 роки на форумі з'явилося купа мега-звітів про які я б і наважитися на зміг мріяти, а також багато нових людей, деяких з них я побачив вживу аж тепер.

Чого зараз бракує Форуму – це ідеї яка б усіх об'єднувала. Просто знайти компанію на вилазку тепер можна через Фейсбук. Відповідно нема сенсу сидіти на форумі. Але з іншої сторони Експлорер - це вже частина бренду Львова і це хороша можливість реалізувати тут свої соціальні амбіції. І нову ідею слід шукати саме тут, в пропаганді індустріального туризму, нетуристичного Льова, робота з дітьми в школах по техніці безпеки і так далі. Новий форум повинен унаслідувати все найкраще що було у старому Форумі, в тому числі і лінки та рейтинг з Гугла, але в той же час привнести туди дух сучасності, дух мобільних пристроїв та соцмереж. Щоб тим, хто не бачив дискет і не перемотував олівцем касети не пахло від нас нафталіном.

Всі ці роки я мало писав на форум але все що писалося то уважно перечитував і деколи навіть щось видаляв. 😊 В перший день коли вийшла книжка Туристичні Креативи я прийшов її презентувати саме колективу Експлорера. І знаєте, я відчув себе тут як в сімї, на свому місці: потрібним, любимим, я відчув на собі енергію людей що мене оточують і в собі енергію та ідеї щоб віддавати вам всім. Ну і хто вже одружений то зрозуміє що то таке, захотілося знову свободи та драйву. Тому вирішив робити те – до чого лежить душа, від чого отримуєш кайф. А саме розвивати Експлорер. Звісно шо 35 це не 25, тому я за Дорогу молодим але так шоб всім було комфортно.

Це я так написав, як ліричний відступ. Бо думки у всіх настільки різні що тільки так я можу донести свою позицію. Як бачите для мене Експлорер це особисте. То ж давайте жити так шоб тут всім було добре, давайте думати не тільки про себе, давайте разом зробимо форум мега-крутим та цікавим!

Тому звертаюся до всіх небайдужих: подумайте що таке форум для вас. Якщо це просто іграшка чи спосіб підліткового самоствердження – сидіть, читайте, лазьте куди хочеться але не пхайтеся у «політику» і дайте «отцям» робити свою роботу. Але якщо Форум це частина вашого життя, ви себе тут бачите  - не соромтеся, бакланьте, критикуйте, матюкайте всіх і вся. Бо свого треба добиватися!

ПС: До речі Адміни , якшо вважаєте шо я написав прутню - видаляйте сміло :) Я не ображуся бо сам не впевнений.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Статус по обговоренню:

- Багато хто за те щоб додати лінк на телеграм замість старого чату для всіх зареєстрованих користувачів.
- Знести розділ Звіти і це все погрупувати троха. Але так шоб не втратити референси з гугла
- Існуючий банер лишаємо, він класний. Для тих хто не бачив його вживу - це тут Було сфоткано Explorer-ом під час цієї вилазки
- Інформація не"для своїх": на наступному тижні будуть збори ГО Експлорер де ми обговорюватимемо наше майбутнє, так шо тема не заіржавіє!

Про сортування тем ось приклад. У нас на форумі є мінімум десять(прописом) тем про Полтву: Моя, Роя, Зеда, Стінгера, про похід по Стуса, по Сороці, про Рибалку і так далі. Звичайно, кожен порядний Експлорерівець повинен і має свою тему про Полтву :) Ці всі звіти дуже цікаві та корисні, сам от нещодавно з задоволенням їх перечитував. Але як новенькому хто не сидить тут останніх десять років в цьому всьому розібратися? Як не пропустити щось ексклюзивне? Читати всі сторінки підряд - знаємо таких фанатів, їм від мене великий уклін та уважуха. Але якби на мобільній версії, наприклад, це було троха згруповано типу Полтва, Шахти, Бомбіки (вони вже є), простині Golem-а і так далі. Скласти список категорій і троха це все посортувати. Що скажете?
Дігери всіх країн єднайтеся!

Stinger

Може ще добавляти до кожної теми теги, щоб потім шукати простіше було, типу: "#Полтва, #Підземна річка, #колектор" і тд?

explorer

Цитата: Golem від 07.09.2018 06:26:23

Про сортування тем ось приклад. У нас на форумі є мінімум десять(прописом) тем про Полтву: Моя, Роя, Зеда, Стінгера, про похід по Стуса, по Сороці, про Рибалку і так далі. Звичайно, кожен порядний Експлорерівець повинен і має свою тему про Полтву :) Ці всі звіти дуже цікаві та корисні, сам от нещодавно з задоволенням їх перечитував. Але як новенькому хто не сидить тут останніх десять років в цьому всьому розібратися? Як не пропустити щось ексклюзивне? Читати всі сторінки підряд - знаємо таких фанатів, їм від мене великий уклін та уважуха. Але якби на мобільній версії, наприклад, це було троха згруповано типу Полтва, Шахти, Бомбіки (вони вже є), простині Golem-а і так далі. Скласти список категорій і троха це все посортувати. Що скажете?
Є фіча пошуку, якою можна знайти всі теми, де в назві є "Полтва". Розумію, що то вже рівень адвансед юзера.
Більш френдлі може бути варіант з тегами до тем. Для смф точно мали б бути готові приблуди, що реалізують цю фічу. Єдине, що їх доведеться таки проставляти старим темам, модерувати новим і т.п.


О, поки я тайпав, Стінгер все написав вище :))

Golem

Дякую. Теги Це класна ідея!
Дігери всіх країн єднайтеся!

267 Гості, 0 Користувачів