Explorer 2.0

Автор Golem, 25.08.2018 21:59:48

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Le-i-3o

Якщо дійсно робити топозйомку так як книжка пише а не просто олівчиком намалювати карту. Якщо використовувати при цьому компас і врахувати те що магнітний полюс зсуваєтся то через років 50 по твоїй карті полтва буде текти вже не під чорновола а кудась в задупенськь і твоя спадщина буде там же)

Цитата: Segfault від 29.01.2019 10:33:55
Цитата: Le-i-3o від 29.01.2019 10:22:19
А нафіга взагалі карта підземної річки?
Карти - це те, що описує систему найбільш повно, це спадщина, яка залишиться після того, як дослідники вийдуть на пенсію. Основне русло Полтви - це добре, але справжні дослідники, на мою думку, мають облазити все. Лазити і тримати всю інфу в голові - це, звичайно, добре, але після того як ця голова піде з дігг-руху, інфи про систему не залишиться.
Він копав, і ти копай!!!

Segfault

Цитата: Bottlehunter від 29.01.2019 10:36:46
Ну лазь, описуй систему. Хто ж тобі не дає цього зробити? До нас ти чого вчепився?
Вчепився бо це не я оте все в гімн понаписував. Що за чергове перекидання стрілок? Так дискусії не ведуть, це дуже слабкий контраргумент.

Цитата: Vasi4 від 29.01.2019 10:39:08
Ну ми ніби як після тебе туди ходили... І я щось не розумію як монтєри виводили електровоз з ладу коли ми вже були в шахті, але не намагались нас прийняти))
Ну ходили після мене, так. Я не звинувачую тебе в тому, що вони там щось відключили. Це ж Голем хоче спалити координати, а не ти. Те, що монтери намагались то зробити - це просто прецедент. Вони і через поодинокі вилазки вже задовбались, а ти уяви собі, який там буде трафік, якщо всім відкрити координати і сказати, де залаз.
Better safe than sorry

Stinger

Цитата: Segfault від 29.01.2019 10:33:55
Цитата: Le-i-3o від 29.01.2019 10:22:19
А нафіга взагалі карта підземної річки?
Карти - це те, що описує систему найбільш повно, це спадщина, яка залишиться після того, як дослідники вийдуть на пенсію. Основне русло Полтви - це добре, але справжні дослідники, на мою думку, мають облазити все. Лазити і тримати всю інфу в голові - це, звичайно, добре, але після того як ця голова піде з дігг-руху, інфи про систему не залишиться.

Слухай, а скинь будь ласка лінк на їхню карту, просто цікаво порівняти з тими офіційними картами, що є в нас в наявності, бо в офф картах зустрічаються інколи неточності та незрозумілі місця. Звісно якщо тобі не складно

П.С. Якщо ти про оцю карту, то це фігня, а не карта)))



ІНТРОВЕРТ 997

Ох тепер коли вже ніхто не втирає всім шо вони не розуміють не праві і не тру, нагадаю шо буває коли відбувається популяризаціє спеціалізованої діяльності віздє і всім. А саме діяльність переходить в мейн стрім, стає буденною, стає загальною як теревені на кухні, стає нічим, стає водичкою в дипломній роботі.
   Співідношення кількості тих то активно займається діяльністю і її розвиває (в якісному і кількісному аспекті) до тих хто причепився випадково і фактично після приєднання не займався самою діяльністю, а займався її соціал медіа частиною (крива хрінь з інстами, соц мережками, триндіння на форумах, девіантний експлорінг з дестроєм чисто по фану) різко змінюється на користь останніх ( вони є завжди, тому не нийте ) і це б наче не проблема, але це ускладнює життя ідейним експлорерам через навалу хлібних експлорерів, яка почнеться коли люди будуть реєструватися лиш аби бачити список нових повідомленнь.
   Тобто бажанно витримати баланс між публічністю (яка в контексті соціально-екномічної ситуації в країні, тенденцій до поступового перезапуску промки і спецухи до стану х..й залізеш, і чорта лисого занедбаність здибаєш) і діяльністю на рівні початкової елітарності поза адмін кодексом ( і не тільки ним, все таки всі ви і я теж стуляємося , коли згадуємо про факт правопорушення), тому так хвиля тих хто проти координатного нудизму має аргументи не гірші ніж популяризатори в маси (хоча в масах і самі популяризатори бачать переважання дурників), а отже поки гризетеся через те в кого які межі публічності ви забуваєте, що діяльність наша не є  нормована (хоч десять разів ГО оформляйте бо ж самі члени/засновники самі лазать з порушенням порядку державного) ви звісно на сайтах собі нормуйте як хочете , але це крім вас і тим хто хоче мати бали в банді нікому не треба, тому коли ви сайт хочете зробити рекрутним пунктом ( а саме цим все скінчиться ,які наміри добрі не були), подумайте ще раз.

П.С. Шось таке вийшло нечлено роздільне, не пов"язане тематично з вашими простинями і мнєніями, кидайте тапки, читайте мантри і перед кожним добрим випадком поширення згадайте дев"ять поганих.

П.П.С. Балачки балачками, а доки хтось когось не поб"є не спричинить зааналювання об"єктів, чи масові перевірки поліцаями, сбушниками, чи висвітлення в тойлет ньюс пейпер, ви будете сперечатися чиє уявлення і бачення краще і бажаніше.

П.П.П.С. Не те щоб форум зло і шо треба все поховати, але ж побоювання, що влізе ще якийсь мудак крім мене, турбує ...
Тут могла бути ваша реклама...

onyx

Почитав тут трохи і виникла така ідея, а го опублікуєм повний кадастр печер, з нормальним описом всіми координатами і топами, можна навіть на гуглокарті зробити, з міткми фотками входів і з середини,  щоб зручніше було. По факту наврядчи це сильно збільшить дебіт неадекватів в печери і не думаю що печерам буде якась значна шкода, проте збільшиться кількість нормальних людей які тим цікавляться. Ну так не виключаю що кілька цікавих місць можна втратити, кажанчикам трохи важче жити стане, але в результаті буде рух вперед, будуть відкриватись нові цікаві місця.

Bottlehunter

Цитата: onyx від 29.01.2019 13:32:18
Почитав тут трохи і виникла така ідея, а го опублікуєм повний кадастр печер, з нормальним описом всіми координатами і топами, можна навіть на гуглокарті зробити, з міткми фотками входів і з середини,  щоб зручніше було. По факту наврядчи це сильно збільшить дебіт неадекватів в печери і не думаю що печерам буде якась значна шкода, проте збільшиться кількість нормальних людей які тим цікавляться. Ну так не виключаю що кілька цікавих місць можна втратити, кажанчикам трохи важче жити стане, але в результаті буде рух вперед, будуть відкриватись нові цікаві місця.

А інфу звідки брати? Досі я її бачив кусками, то тут то там
Най жиє Гуцулія!

Le-i-3o

Я думаю тут результат буде нейтральним, бо ті хто хочуть займатись спелеологією і так знайдуть координати, а ті хто хочуть почати займатись знайдуть бажаючих у цьому допомогти. Шкода буде нанесена однозначно бо будь яке відвідування свідомим чи не свідомим відвідувачем несе потенційну шкоду.

До слова спробую до тебе вибратись весною.

Цитата: onyx від 29.01.2019 13:32:18
Почитав тут трохи і виникла така ідея, а го опублікуєм повний кадастр печер, з нормальним описом всіми координатами і топами, можна навіть на гуглокарті зробити, з міткми фотками входів і з середини,  щоб зручніше було. По факту наврядчи це сильно збільшить дебіт неадекватів в печери і не думаю що печерам буде якась значна шкода, проте збільшиться кількість нормальних людей які тим цікавляться. Ну так не виключаю що кілька цікавих місць можна втратити, кажанчикам трохи важче жити стане, але в результаті буде рух вперед, будуть відкриватись нові цікаві місця.
Він копав, і ти копай!!!

onyx

Цитата: Bottlehunter від 29.01.2019 13:43:24
А інфу звідки брати? Досі я її бачив кусками, то тут то там
та інфа є, тільки вона чогось дуже "засекречена"

Bottlehunter

Цитата: Le-i-3o від 29.01.2019 13:48:44
Я думаю тут результат буде нейтральним, бо ті хто хочуть займатись спелеологією і так знайдуть координати

Не зовсім погоджуюся. От наприклад, коли ми влітку ходили в штольні біля Сатанова, я на вікімапії бачив позначену печеру "Христинка". Але коли почитав опис входу (десь там за третім каменем) і побачив той ліс вживу, зрозумів, що тут можна лазити до темряви і нічого не знайти. З координатима було би простіше.
Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

Цитата: onyx від 29.01.2019 13:50:10
та інфа є, тільки вона чогось дуже "засекречена"

Та я хз. Якщо насправді нікому від того шкоди не буде, а тільки користь, то давайте зробимо. Я готовий)
Але якщо є причини на секретність, то може хай вона так і буде.

А кадастр які печери включає? Наприклад та, про яку я в попередньому повідомленні писав, там є?
Най жиє Гуцулія!

onyx

Цитата: Bottlehunter від 29.01.2019 13:52:49
Цитувати
Не зовсім погоджуюся. От наприклад, коли ми влітку ходили в штольні біля Сатанова, я на вікімапії бачив позначену печеру "Христинка". Але коли почитав опис входу (десь там за третім каменем) і побачив той ліс вживу, зрозумів, що тут можна лазити до темряви і нічого не знайти. З координатима було би простіше.
Це точно, памятаю скльки довелось кілометрів по лісу находити безрезультатно, знаючи приблизне місцерозташування вугільних штолень, і знайшли виключно завдяки чуваку який нас до них привів.

onyx

Цитата: Bottlehunter від 29.01.2019 13:54:52
Та я хз. Якщо насправді нікому від того шкоди не буде, а тільки користь, то давайте зробимо. Я готовий)
Але якщо є причини на секретність, то може хай вона так і буде.
А кадастр які печери включає? Наприклад та, про яку я в попередньому повідомленні писав, там є?
ну практично повний є по франківській області, але по факту є і значна кількісь інфи по чернівцях, тернополю... на рахунок секретності мабуть варто спитати у спелеологів, як вони до того ставляться

Le-i-3o

Я маю наувазі під нейтральністю що тут не буде ні ніякої особливої шкоди тай великої кількості людей таким не залучиш.

Цитата: Bottlehunter від 29.01.2019 13:52:49
Цитата: Le-i-3o від 29.01.2019 13:48:44
Я думаю тут результат буде нейтральним, бо ті хто хочуть займатись спелеологією і так знайдуть координати

Не зовсім погоджуюся. От наприклад, коли ми влітку ходили в штольні біля Сатанова, я на вікімапії бачив позначену печеру "Христинка". Але коли почитав опис входу (десь там за третім каменем) і побачив той ліс вживу, зрозумів, що тут можна лазити до темряви і нічого не знайти. З координатима було би простіше.

ЦитуватиТа я хз. Якщо насправді нікому від того шкоди не буде, а тільки користь, то давайте зробимо. Я готовий)

Тут єдина небезпека лиш для самих відвідувачів. Думаю не варто рекламувати тектоніку та ті печери де є хоч мінімальний рівень небезпеки.

Якщо робити таку річ то зразу по групах печер підвязувати контакти людей або клубів які ними займаются або займались.

Ну і краще це лишити Спелеологам.
Він копав, і ти копай!!!

Bottlehunter

Мені ідея подобається. Давай ще спитаємо когось з досвідченіших (Магновського, наприклад) та й можна робити
Най жиє Гуцулія!

Le-i-3o

Цитата: Bottlehunter від 29.01.2019 14:15:11
Мені ідея подобається. Давай ще спитаємо когось з досвідченіших (Магновського, наприклад) та й можна робити

Я думаю Варто в УСА питати.
Він копав, і ти копай!!!

onyx

Спитати бажано Павла Купріча, бо він кадастром займається. Колись дуже давно собі для зручності почав робити http://exploration.if.ua/smap.html    от так само повносити і обєкти з кадастру з інфою, потенціальні обєкти попозначати, зробити категорії і тп, короче було би зручно як на мене. От їдеш кудась, глянув на карту чи по дорозі щось цікаве є, не треба нічо шукати і все таке

Golem

Погоджуюся з Оніксом. Є позитивний досвід карти колиб в Карпатах Перед її публікацією теж було багато подібних дискусій. Але практика показала що ані величина сміття, ані кількість спалених колиб від публічності не зросла. Зато суттєво збільшилося число туристів в горах.

Ось приклад Про печеру під петросом: я (за порадою більшості) в свій час не публікував координати щоб її не спалити. Але за кілька років її хтось навіть наніс на maps me. І що? Стоять собі як і стояла. Ніц їй не є. А ми просто втратили додаткову можливість розвинути форум роблячи його корисним іншим.

UPD: Тема активна сьогодні до вечора. Потім її закриваємо шоб не плодити срач і холівари

Дігери всіх країн єднайтеся!

Le-i-3o

Можу запитати Пашу, а в якому форматі ти хочеш це робити?

Цитата: onyx від 29.01.2019 14:27:10
Спитати бажано Павла Купріча, бо він кадастром займається. Колись дуже давно собі для зручності почав робити http://exploration.if.ua/smap.html    от так само повносити і обєкти з кадастру з інфою, потенціальні обєкти попозначати, зробити категорії і тп, короче було би зручно як на мене. От їдеш кудась, глянув на карту чи по дорозі щось цікаве є, не треба нічо шукати і все таке
Він копав, і ти копай!!!

Segfault

Оце цікавий поворот ;D Палити залази на об'єкти - це норм і круто, а в печери - нєнє, краще залишити спелеологам. Це якесь дводумство. Для діггерів об'єкти мають таку саму цінність, як і природні системи для спелеологів, а для новачків вони несуть таку ж небезпеку. Чому ж палити залази в об'єкти - це норм, а палити залази в печери - не норм?

Stinger, я попросив в товаришів останню версію карти Полтви, закину тобі в особисті повідомлення в тлг, коли мені її скинуть. І ні, це геть не те, що ти скинув.
Better safe than sorry

Le-i-3o

Ти хочаб щось тямиш в Спелеології?

Цитата: Segfault від 29.01.2019 14:30:27
Оце цікавий поворот ;D Палити залази на об'єкти - це норм і круто, а в печери - нєнє, краще залишити спелеологам. Це якесь дводумство. Для діггерів об'єкти мають таку саму цінність, як і природні системи для спелеологів, а для новачків вони несуть таку ж небезпеку. Чому ж палити залази в об'єкти - це норм, а палити залази в печери - не норм?

Stinger, я попросив в товаришів останню версію карти Полтви, закину тобі в особисті повідомлення в тлг, коли мені її скинуть. І ні, це геть не те, що ти скинув.
Він копав, і ти копай!!!

238 Гості, 0 Користувачів