Легенди, інформація про будинок вул. Розточчя 122

Автор Luna_R., 28.10.2018 18:50:05

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Luna_R.

Доброго дня всім!
Я щодня ходжу на роботу (з вул. Щурата на вул. Хмельницького) по вулиці Розточчя. І є на ній один закинутий будинок. Дуже хочеться потрапити туди, але все не виходить якось... одній страшнувато, навколо лазять "алкогольно залежні громадяни"... може знайду компанію, то попаду... якщо встигну. Бо наштовхнулася на інформацію, що зібралися зносити будинок і щось там втулити нове... А будівля така непроста, схожа на дворянський якийсь дім, можливо і з привидами)
Так от. ВЕЛИЧЕЗНЕ прохання до всіх! Може хтось щось знає про цей дім? або хоч підкаже, де шукати інфо? Наперед ДЯКУЮ всім!!!
https://varianty.lviv.ua/52173-u-lvovi-na-zboishchakh-buduvatymut-zhytlo
https://www.google.com.ua/maps/place/%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F+%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D1%82%D0%BE%D1%87%D1%87%D1%8F,+122,+%D0%9B%D1%8C%D0%B2%D1%96%D0%B2,+%D0%9B%D1%8C%D0%B2%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0+%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C,+79000/@49.8769257,24.048007,3a,15y,16.25h,97.75t/data=!3m7!1e1!3m5!1sTWlyFNksEkCZA5TjnWPbJg!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DTWlyFNksEkCZA5TjnWPbJg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D392%26h%3D106%26yaw%3D8.735719%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m13!1m7!3m6!1s0x473adcf6fb248005:0x3be390860f8dc8ee!2z0LLRg9C70LjRhtGPINCg0L7Qt9GC0L7Rh9GH0Y8sIDEyMiwg0JvRjNCy0ZbQsiwg0JvRjNCy0ZbQstGB0YzQutCwINC-0LHQu9Cw0YHRgtGMLCA3OTAwMA!3b1!8m2!3d49.8771596!4d24.0480995!3m4!1s0x473adcf6fb248005:0x3be390860f8dc8ee!8m2!3d49.8771596!4d24.0480995

Svyatodiy

Крутіть колесико!

Luna_R.

Щось таке читала... коли шукала інформацію... але що не в будинку, а біля... Нічого дивного, район хоч тихий, але зі своїми...особливостями... А я рівно за місяць після того почала там ходити щодня.
Щось давніше б дізнатися...

Bottlehunter

А для чого взагалі тобі інформація про будинок? Він не такий вже і старий, Вікіпедія каже, що 122 будинок збудований в першій половині 20-го століття.

Думаю, найпродуктивніше буде створити тему в планах і сходити глянути компанією що там робиться)

Най жиє Гуцулія!

Luna_R.

Ну от, вже інфа є. Дякую! Я пару годин чесно гуглила, а знайшла тільки про плани забудови і оту смертельну алкобійку... Хоча щось таке загальне знаходила, здається...
Для чого мені? Та бо виглядає будинок ефектно, як зі сторінок готичного роману) прям так уявляється десь там у вікні якась постать дами у білому...) Думала, може є якісь легенди про нього...  може знаючі люди його знають... мало що...

Golem

Звичайно шо є.

В циганському таборі виросла красива білокура дівчинка, натуральна блондинка. Все своє життя вона називала мамою стару згорблену циганку а тата ніхто не знав. Вона ходила по вокзалах разом з братами та сестрами жебраючи на таборовий общак. З часом дівчинка підросла і стала дуже красивою. Якось ввечері повертаючись сама додому з роботи(а хто з циганами буде звязуватися) її хтось ззаді почав душити і тягнути в закитнутий будинок. Від нападника сильно тхнуло алкоголем та він стискав міцно її за шию так що вона мало не втратила свідомість. Бідна дівчина виривалася як могла, але доволі скоро опинилася на дирявому матраці в одній з кімнат особняка на Розточчя 122, а навколо неї стояли кілька брудних бомжів спустивши штани . "Від смерті мене врятує тільки диво!", думала вона.

І диво сталося. Саме в цей час в будинок навідалася пофотографувати група дослідників Львова. Молоді і сильні вони доволі швидко спустили в Полтву всіх нападників, шоб помилися троха і атк не смерділи. Після чого почали голосно сміятися з дівчини. "Та яка ти циганка, подивися на себе!!!". А й справді, дівчина вже давно помічала шо сильно відрізняється від решти табору і не тільки розумом.

Брат одного з учасників знав друга в чиїй сімї колись давно сталося лихо. Його сестру, ще маленьку, були викрали з одного з приватних садочків під час прогулянки. А ця дівчина якраз була чимось на нього схожа. З роками батьки змирилися її шукати, але не брат. Всі соцмережі були обліплені її манюньою гарнюньою фоткою.

Звісно шо написали тему в Обговорення, всі дослідники уважно подивилися на фотки брата, батьків і дівчини та одноголосно винесли вердикт шо треба здати аналіз калу, тьфу ДНК. Після чого на Експлорері зявилося ще +2 учасника :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

Roy

Golem, легенда вогонь!  :)

Я б пройшовся туди, зокрема по "Індії". Там, по ідеї, не один старенький будиночок покинутий має бути, періоду початку ХХ століття.
Може і щось цікаве знайдеться. Хоча, після циган, крім сміття, що може залишитись?

Тому, треба планувати вилазку, по окрузі є на що глянути.
Meine Ehre heißt Treue

John

В тому районі ще є перший "розумний" ІТ будинок, який відкрили в лютому, але досі не зробили дороги до нього.
http://tvoemisto.tv/news/rozumnyy_budynok_dlya_itfahivtsiv_u_lvovi_vidkryly_pershyy_it_house_foto_91792.html

Біля цього будинку відкриваються гарні краєвиди на Підзамче, Лисиничі, ТЕЦ. В сторону галицького перехрестя є зруйнований в радянські часи цвинтар. На вул. Розточчя і бічних мали б бути циганські будинки, але не тих циган, що ходять по вокзалі. Там є пару специфічних дворів, але впевнено сказати, що вони циганські не можу. Також там є декілька досить старих хат більш характерних селам.

Далі в сторону ближче до Чорновола є ще два цвинтарі за школою: один старий (теж напівциганський ніби), інший - військовополонених часів 2 світової. Біля них величезна площа поховань жертв НКВС. Ну і на північ цілий масив закинутих дач з цікавим джерелом в вигляді будиночку-гроту.

Ближче до вул. Мазепи є старий монастир
https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7874.0.html

Indigo

Golem трохи поспішив зі своєю легендою. Адже у цій легенді є ДОЛЯ ПРАВДИ.  :o :o :o Я про злочин.

Ліричний вступ:
весною мені стало відомо про знесення вілли за цією адресою, і подальше будівництво тут житла (котеджів) фірмою Карпатбуд.

Коли я у квітні зробив новину про те шо міськрада дала добро карпатбуду на будівництво тут житла, став шукати куди б то поширити таку звістку. У Фб я натрапив на краєзнавчу сторінку присвячену Збоїщам, - там був допис про САМЕ ЦЮ віллу, і там йшлося про те шо її кілька років тому залишили господарі та й виїхали далеко (по ходу навіть за кордон). І сьогодні я вирішив знайти ту сторінку, той допис, - там були гарні фотки споруди, може й навіть зсередини і здається там ше якась інфа про неї була. На жаль я у Фб тої сторінки не знайшов (пробував різні пошукові запити, дуже старанно), тому взявся гуглити.


І зовсім випадково я натрапив на ДОКУМЕНТ (Ухвалу СУДУ), в якій написано, що СУД ПРОСИТЬ у власника будівлі - фірми Карпатбуд надати доступ до неї на проведення слідчого експерименту, адеж торік восени (УВАГА!!!) тут сталося вбивство!!! Власне попередні коменти дуже узагальнено подіють ту подію, а в мене є деталі, навіть інфа про знаряддя того п"яного злочину.

Отож зацитую уривки ухвали Шевченківського районного суду Львова №69985836 від 3 листопада 2017 року:
Досудовим розслідуванням встановлено, що 13.10.2017 близько 17:40 годин, ОСОБА_3, перебуваючи у приміщенні будинку №122 (ос.) по вул. Розточчя у м. Львові, знаходячись у стані алкогольного спяніння, маючи умисел на протиправне заподіяння смерті іншій людині, на ґрунті особистих неприязних відносин, деревяним брусом нанесла множинні удари в ділянку голови ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, внаслідок чого останній помер. 14.10.2017 слідчим СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 за погодженням із прокурором Львівської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_6 встановивши наявність достатніх доказів для підозри у вчиненні кримінального правопорушення, відповідно до ст.ст. 42, 276, 277, 278, КПК України, ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України.
В ході досудового розслідування виникла необхідність проведення слідчого експерименту у приміщенні та на території будинку №122 (ос.) по вул. Розточчя у м. Львові з метою перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення шляхом відтворення дій, обстановки, обставин події, які відбувались 13.10 2017 за вказаною адресою.

Відтак суд ухвалив клопотання задовольнити. Надати дозвіл на проведення огляду для проведення слідчого експерименту в приміщенні та на території будинку №122 (ос.) по вул. Розточчя у м. Львові, який на праві приватної власності належить Корпорації Будівельних підприємств «КАРПАТБУД», код ЄРДПОУ: 30477237 з метою перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення шляхом відтворення дій, обстановки, обставин події. Ухвала оскарженню не підлягала.

Тобто фірма будуватиме житло вже знаючи шо там таке сталось :(. А могли б просто зробити нормальну охорону і це, ймовірно, запобігло б трагедії за цією адресою.

Отака фігня, малята!! І це напередодні хеловіну (день не відзначаю, але справедливості ради додам цю деталь). Тому полегше з легендами (буууу!) ::) :-\
На задньому фоні звучить давнозабутий музон кіша про старий особняк

Golem

Вав, дякую Нелегал! Справді дуже цінна інформація, бо в неті про той будинок дісно мало відомостей. Сподіваюся майбутні жителі прочитають  її і будуть обізнані що і до чого. Якшо чсено то я дуже вдячний автору цієї теми яка на перший погляд була доволі непрммітна, а з часом пеерросла в таку от дискусію.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Wolff

Цитата: Golem від 30.10.2018 23:00:29
Вав, дякую Нелегал! Справді дуже цінна інформація, бо в неті про той будинок дісно мало відомостей. Сподіваюся майбутні жителі прочитають  її і будуть обізнані що і до чого. Якшо чсено то я дуже вдячний автору цієї теми яка на перший погляд була доволі непрммітна, а з часом пеерросла в таку от дискусію.
Тепер як що не буде знайдено справжнього винуватця і постраждають невинні. То у новобудові на місці знесеного старого особняка у підвалах спочатку почне пропадати світло . Потім ржавіти труби на пропадати лампочки. І буде чути плач .. того.. хто бажає справедливого суду і спокою від надоїдливого вай фаю.
Щось застрашно написалось на то й Хеловін.
Дякую за увагу . Всім спати !

Luna_R.

Дякую за інфу! І за все решта теж) (от заздрю по-доброму тим, кому не ліньки і не шкода часу строчити таку простиню чисто заради фану (легенда №1))
Цікаво, що відбувалося в цьому будинку до того кривавого 2017го...
Мабуть таки треба знайти час, мобілізувати когось з подруг, і полізуть дві-три старі тьотки в гадах у нехороший дім на розвідку, доки не знесли його разом з усіма його привидами...)

Golem

Цитата: Luna_R. від 30.10.2018 23:46:14
Дякую за інфу! І за все решта теж) (от заздрю по-доброму тим, кому не ліньки і не шкода часу строчити таку простиню чисто заради фану (легенда №1))
Цікаво, що відбувалося в цьому будинку до того кривавого 2017го...
Мабуть таки треба знайти час, мобілізувати когось з подруг, і полізуть дві-три старі тьотки в гадах у нехороший дім на розвідку, доки не знесли його разом з усіма його привидами...)

Пасправді вдячний вам за наводку, мені це писати зайняло 20 хв і я отримав масу задоволення.

Будете йти - пишіть обовязково в Плани, приєднаємося!
Дігери всіх країн єднайтеся!

Luna_R.

Та нема за що :)
В принципі, чому б і ні, я не знаю, як тут все у вас відбувається, я на сайті нова і не знаю вашого ком'юніті... мені не принципово з ким, аби не робили чогось недоброго мені, поважали місце і не створювали багато шуму) Правда, як то все організувати, я без поняття зеленого.

Electri4king

Пиши тему в плани і хтось підтягнеться. У нас більшість людиськ чемні і тихі, тому думаю тобі по душі тут знайдуться ;)
Кажуть, що найприємніша втома, коли ноги болять після тренувань в залі. Але ні, все-таки найприємніша втома, коли вони болять після прогулянок новими містами.

Bottlehunter

Цитата: Luna_R. від 31.10.2018 09:26:08
Правда, як то все організувати, я без поняття зеленого.

Як то все організувати, детальна інструкція, видання пітнайціте, перероблене та доповнене згідно ДСТУ 4165:2003:

1. Вибрати вільний вечір або день для походу.
2. На explorer.lviv.ua в розділі "Плани" створити тему з назвою "Йдемо в будинок з привидами", де вказати коли власне йдемо, що з собою брати і що люди, які, наприклад, не їдять сала на вилазку не допускаються. Бажано також вказати час і місце зустрічі.
3. В день "Х" взяти все необхідне спорядження (зручне взуття, ліхтарики, фотоапарат, термос з чаєм і канапки, нунчаки і портрет Мао Дзедуна чи що ви зазвичай берете в такі походи) і вчасно прийти на місце збору.
4. Далі ніхто не знає як все пройде, бо експлорер - то банда анархістів. Точно знаю, що буде весело і цікаво.
5. Написати враження від пригод і викласти фото на форумі.
6. Придумати куди поїхати/піти на наступні вихідні і написати нову тему в планах.
Най жиє Гуцулія!

Svyatodiy

А ще є експлорівскький чат у телеграмі, де можна зручніше координуватись з учасниками вилазки.
Крутіть колесико!

Golem

Цитата: Svyatodiy від 31.10.2018 13:00:51
А ще є експлорівскький чат у телеграмі, де можна зручніше координуватись з учасниками вилазки.

Що доповнює, але не заміняє теми в Планах ;) Просто в цьому вся суть як працює експлорер. Ми пишемо звіти, люди їх читають і після чого хочуть піти з нами і тому реєструються.

Якшо нема теми в планах як піти - мало хто новий буде реєструватися. Тоді і зникає сенс звіти писати. Тобто звіти без планів це те саме шо в інстограм писати. Для самозадоволення.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Svyatodiy

Я ж з таким посилом і писав. Координація з учасниками вже сформованої вилазки. Просто в планах не дуже зручно писати щось типу "ей, ми домовлялись на 15:00, а вже 15:40. Де ви всі є?"
Крутіть колесико!

Golem

Дігери всіх країн єднайтеся!

219 Гості, 0 Користувачів