Човен для відеозйомок в ПЗК

Автор Golem, 16.11.2018 13:34:41

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Як ви вважаєте, чи реально спустити якийсь "човник" з камерою і прожектором на борту по ПЗК від Пізденного і до Торфяної? Якшо так, то що це має бути ? Кусок пінопласту чи шось серйозніше.

Ідея в тому шоб зняти весь ПЗК на відео. Камера в мене є, недавно роздусив свій телефон, екран доживає останнідні. Не шкода буде якшо втоне. А камера там хороша, з оптичною стабілізацією.

В районі Торфяної натягнути сітку з обох боків і злапати його. Щоб відео зкачати. Потрібна буде команда чоловік з 10, щоб по дорозі слідування були на люках і підтвердили проходження човна. Типу якшо запутається десь то легше буде його знайти.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Lesyk

Цитата: Golem від 16.11.2018 13:34:41
Вирішив написати тут шоб не створювати нової теми.

Як ви вважаєте, чи реально спустити якийсь "човник" з камерою і прожектором на борту по ПЗК від Пізденного і до Торфяної? Якшо так, то що це має бути ? Кусок пінопласту чи шось серйозніше.

Ідея в тому шоб зняти весь ПЗК на відео. Камера в мене є, недавно роздусив свій телефон, екран доживає останнідні. Не шкода буде якшо втоне. А камера там хороша, з оптичною стабілізацією.

В районі Торфяної натягнути сітку з обох боків і злапати його. Щоб відео зкачати. Потрібна буде команда чоловік з 10, щоб по дорозі слідування були на люках і підтвердили проходження човна. Типу якшо запутається десь то легше буде його знайти.

Підозрюю шо там досить брудно, як наслідок він далеко не пропливе. Краще щоб він мав якусь мотузочку щоб його можна було повернути назад (та, в кращому випадку - треба буде кілометри "мотузочки" і моторчик, яким би можна було ті кілометри відмотати).

explorer

Не впевнений, що щось значно легше за воду пропливе всю дистанцію. Можливо, що є місця де вода забирається нижче рівня, а легше сміття затримується в якійсь камері. Можна почати з чогось простіше без камери і світла. Пропоную спочатку перевірити прохідність простішими методами. Маю пару старих телефонів: можна запустити запаявши в пляшку чи щось подібне. Факт виходу на поверхню можна зареєструвати по появі телефону в мережі. Шукати його потім взагалі не обов'язково. Тільки не знаю як трекати по маршруту до виходу на поверхню.

John

Можна на ньому голосно музику включити :)
Я б робив капсулу для телефону в формі сфери. В ідеалі з чогось подібного до пінопласту чи монтажної піни. Тоді в неї буде більше шансів доплисти, хоч і практично неможливо закріпити камеру в одному положенні.

Lesyk

Ну фізичну прохідність легко перевірити - просто запустити кілька човників, але без обладнення - і подивитись чи воно опше пропливає, чи є мржливість зловити і т.д.

Stinger

Сплавити спочатку пару шматків пінопласту, одну сторону помітити маркером як верх, дізнаємось чи не перевертається по дорозі, як пропливе, то го телефон сплавляти

Roy

І, однозначно у формі кулі - такому девайсу буде легше пробратися через сміття
Meine Ehre heißt Treue

Golem

Перемістив в плани бо ідея набрала підтримку.

Які наші подальші кроки:

1) Хто зголоситься зробити плавзасіб?
2) Коли робитимемо пробні запуски?
3) Де робитимемо?

Думаю починати треба з добревідомої Полтви. А якшо піде гуд - кидати в ПЗК

КОли плавзасіб пройде ходові опробування зберемося всі разом і спробуємо відзняти ПЗК. Шо скажете?
Дігери всіх країн єднайтеся!

Sunnyman

Як на мене ідея з плавзасобом у формі кулі хороша у плані прохідності, але її буде досить сильно хитати при русі.

Моя ідея: зробити щось на подобі катамарану. Взяти дві півторалітрові пляшки з-під води, заповнити їх пінопластом/ монтажної піною, поставити між ними два харчових контейнери: один для телефону, інший для батарей освітлення.

В контейнер для телефону поставити віконечко з прозорого оргскла для камери. Самі світлодіоди встановити трохи далі від камери, щоб туман не сильно заважав зйомкам. Контейнер з батареями розмістити якомога нижче для зниження центру ваги але не надто низько, щоб ні за що ним не зачепитися.

Для тестуввння варто спробувати пройти різноманітні ділянки - від більш-менш спокійного потоку до водоспаду на втоці з Городоцької.

Wolff

Можна взяти дитячу лодочку за основу . Усилити . В трюм баласт для стабільності. З верху каберу під прозорий ковпак.



Sunnyman

Щось по-трохи вимальовується:









Залишилося знайти підходящий герметичний контейнер для телефону і зробити освітлення.

Як джерело живлення для освітлення планую використати напівмертві літій-іонні акумулятори і розмістити їх в муфті для 50мм труби.

Але перед цим треба перевірити як така конструкція буде себе на течії буде вести - якою стороною буде плисти, чи не буде розвертатися і тд.

Roy

Може простір між пляшками чимось закрити? Бо може зачепитися за щось і не попливти далі.
Meine Ehre heißt Treue

Sunnyman

Так, вартувало би, проте поки не знаю, як це краще зробити.
Я думаю, якщо повністю закрити дно, пляшки перестануть діяти як направляючи і нашого дослідника буде часто розвертати.
Як варіант, можна спробувати зробити дно десь на рівні половини висоти пляшок, а спереду та ззаду поставити пологі бортики.

Пропонуйте ще якісь варіанти, можливо знайдеться якесь краще рішення.

Golem

Класний прототип. Маю досвід сплавлянна на байдарках і катамаранах. Для того шоб не розвертало плавзасіб повинен мати іншу швидкість ніж потік води. Якшо тебе просто несе течією то розвертатиме завжди. Ми зазвичай гребли або підторможували і так йшли прямо.

В цього прототипа в якості гальма виступатиме парус. Цілком ймовірно цього буде досить шоб застабілізувати човен.

Давай візьми його на роботу, в обід поїдемо на очисні і там спустимо у відкритий канал з винників. Там швидкість течії приблизно така сама. Подивимся шо вийде.

Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

Викорситати радіомаяк, при пропливанні буде час його засікти і знати швидкість проходження, також поексперементувтаи з різними обємами типу кулі еліпсоїда, пляшок

Sunnyman

Завдяки надзвичайному часу реакції Саннімена під час крайньої вилазки в Полтву прототип Полтвоходця випадково було принесено в жертву ароматичних водам її величності ще до початку випробувань  :(
Можна спробувати пошукати його коло Макдональдсу чи на очисних, але так як на прототипі ще не було ніякого обладнання,  певне доцільніше буде просто зробити його ще раз.

Golem

Це також і мій проффтик. Вийшло все якось неорганізовано. Саннімен спускався перший і без окулярів бо вони запотіли. Потім ми подавали йому вниз кульки, палиці і все таке. Ну і ясно шо без фокуса важко злапати кульок що відбився від стінки і летить в напрямку Полтви. Шкода :( Але потім втонула і моя Ярмолка. Вона була під каскою, коли знімав каску то зачепив її кріпленням і вона поплила в сторону до очисних.

Тобто правило просте: все непривязане - буде втоплено, все зайве - загублено.



Дігери всіх країн єднайтеся!

230 Гості, 0 Користувачів