Допоможіть опізнати клеймо

Автор Богдан14, 28.10.2015 19:49:52

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Богдан14

Добрий  день всім. Сьогодні перший раз на форумі . Чи  скажете мені про таку цеглу " BLAHUTA ",  де її виготовляли ?  В мене ще стайня з такої цегли стоїть вимурувана . Ото цеглу колись робили , вона ще простоїть не одну сотню років. Її б'єш , а з неї іскри летять . Супер .   Дякую всім .

Bottlehunter

Цитата: Богдан14 від 28.10.2015 19:49:52
Чи  скажете мені про таку цеглу " BLAHUTA ",  де її виготовляли ? 

Я не спец по цеглі, але нагуглив отаке:

ЦитуватиBlahuta Wladyslaw, fabryka cegiel (Благута Владислав, фабрика кирпичей),
которая была размещена на ул. Селянская, 15 (кол. Zamarstynow, ul. Wiejska, 15),
В путівниках фігурує від 1937 року.

Здається, ця ж фабрика робила цеглу з клеймом "Zamarstynow". Думаю, Oleh як знавець цегли зможе розповісти більше.
Най жиє Гуцулія!

Gulya

Добрий! Хто має інфо чиє то   і де робилося?)

Because It's There

Bottlehunter

Цитата: Gulya від 29.01.2018 06:48:23
Добрий! Хто має інфо чиє то   і де робилося?)


Виглядає, що в Коломиї
Спробуй на цьому форумі спитати: http://community.oldbricks.info/index.php
Най жиє Гуцулія!

YNGVARR

Хтось має якусь інформацію, може підказати що то за цегла? ДЯкую










Bottlehunter

Не бачив таких раніше. А де знайдена?
Най жиє Гуцулія!

YNGVARR

Всі знайдені у Івано-Франківську.
І ось сьогодні ще одна:


YNGVARR


Andrii.Makhnyk

Добрий всім день! Допоможіть з визначенням цегли! Знайшли в м.Умань, всім буду вдячний за допомогу!



Andrii.Makhnyk

Цитата: Andrii.Makhnyk від 05.02.2019 13:02:45
Добрий всім день! Допоможіть з визначенням цегли! Знайшли в м.Умань, всім буду вдячний за допомогу!





Bottlehunter

Це волинська підробка під англійську шамотну цеглу.
Ще варіанти клейма: LONDON, H.LONDON.S і навіть (перепрошую :-[) ГONDON.
Фото нижче з колекції Тараса Курмана




Най жиє Гуцулія!

Andrii.Makhnyk

Цитата: Bottlehunter від 05.02.2019 13:15:00
Це волинська підробка під англійську шамотну цеглу.
Ще варіанти клейма: LONDON, H.LONDON.S і навіть (перепрошую :-[) ГONDON.
Фото нижче з колекції Тараса Курмана


дуже дякую. Буду шукасти вде ро темі більше)

Bottlehunter

Цитата: Andrii.Makhnyk від 07.02.2019 20:59:14
дуже дякую. Буду шукасти вде ро темі більше)

Трохи більше можна знайти, наприклад, в цій статті. Зокрема:

ЦитуватиНасправді всю «LONDON-ську» цеглу штампували на Волині місцеві євреї (там є великі родовища шамотної глини, дуже доброї для виробництва вогнетривкої цегли), а назву «LONDON» ставили для солідності та приваблення покупця. Там же клепали й цеглу «PАRIS». «Лондонська» цегла відносно «молода» – датується кінцем ХІХ століття, початком ХХ. Вона зустрічається у безлічі різновидів – різняться як розмір і колір цегли, так і самі написи. Наприклад, трапляються смішні помилки, які яскраво підтверджують небританське походження продукту. Зокрема, напис  «LOНDONS» з кириличним «Н» замість латинського «N». Або «И. LONDON.S» (латинське «N» – дзеркально повернуте) чи «N.LONDON. Б.» тощо. Але найпарадоксальнішим є клеймо з безглуздим написом «N. LONDЛ. П». Важко уявити, як англієць міг би зробити таку помилку.
Най жиє Гуцулія!

Andrii.Makhnyk

Цитата: Bottlehunter від 08.02.2019 14:03:18
Цитата: Andrii.Makhnyk від 07.02.2019 20:59:14
дуже дякую. Буду шукасти вде ро темі більше)

Трохи більше можна знайти, наприклад, в цій статті. Зокрема:

ЦитуватиНасправді всю «LONDON-ську» цеглу штампували на Волині місцеві євреї (там є великі родовища шамотної глини, дуже доброї для виробництва вогнетривкої цегли), а назву «LONDON» ставили для солідності та приваблення покупця. Там же клепали й цеглу «PАRIS». «Лондонська» цегла відносно «молода» – датується кінцем ХІХ століття, початком ХХ. Вона зустрічається у безлічі різновидів – різняться як розмір і колір цегли, так і самі написи. Наприклад, трапляються смішні помилки, які яскраво підтверджують небританське походження продукту. Зокрема, напис  «LOНDONS» з кириличним «Н» замість латинського «N». Або «И. LONDON.S» (латинське «N» – дзеркально повернуте) чи «N.LONDON. Б.» тощо. Але найпарадоксальнішим є клеймо з безглуздим написом «N. LONDЛ. П». Важко уявити, як англієць міг би зробити таку помилку.
ще раз дякую за інфо, я так розумію що вона нічкої цінності не несе? Бо наше керівництво хоче злати в наш музей завода в міста

Bottlehunter

Цитуватище раз дякую за інфо, я так розумію що вона нічкої цінності не несе? Бо наше керівництво хоче злати в наш музей завода в міста
Не зовсім зрозумів останнє речення через велику кількість очепяток)
Чому ж, історичну цінність точно має. Виробництво цегли - цікавий пласт промислової історії.
Щодо матеріальної цінності, то це гривень двадцять, та й то не факт)
Най жиє Гуцулія!

Zaval

Доброго дня.
Знайшов на Високому Замку таку цеглину.
Не зустрічав з таким маркуванням, подібне на сонечко. порадьте, якого періоду цеглина?
Якщо треба комусь, підкажу де лежить.







Bottlehunter

Я такої не зустрічав раніше. Можеш спробувати спитати в цій групі: https://m.facebook.com/profile.php?id=1024889327647858&ref=content_filter

Там досвідчені колекціонери, мали б щось підказати.
Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

Цитата: Bottlehunter від 20.08.2019 10:03:04
Я такої не зустрічав раніше. Можеш спробувати спитати в цій групі: https://m.facebook.com/profile.php?id=1024889327647858&ref=content_filter

Там досвідчені колекціонери, мали б щось підказати.

Ну і власне відповідь з Фейсбуку до попереднього питання. Цегельня називалася CEGIELNIA MARYA LWÓW, а її власник Józef Schirmer.



Най жиє Гуцулія!

230 Гості, 0 Користувачів