Питання по каналізації Львова

Автор Golem, 27.05.2019 20:27:46

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Привіт Всім!

Після публікацій на фейсбуці про Полтву мене пообіцяли звести з людиною що знає все про каналізацію. То ж я вирішив підготуватися. Ось список питань. Якщо хтось має ще якісь питання - пишіть. Спорбую задати. Є час до кінця робочого тижня.

Полтва

1 Тунель паралельно Полтві коло Макдональдса?
2 Чи є фото Марії сніжної до реконструкції?
3 Сахарова і Торфяна і затоплення: гіпотеза про два великих колектори шо зливаються в один малий?
4 для чого закривають входи?
5 Скільки ще простоїть колектор в центрі?
6 Де і що з старим колектором на Стуса?
7 КНС Сихова. Для чого аж дві ? Чому не зробили самотьоком?
8 Чому на Сихові немає вентиляції колектора а в ПЗК є?
9 Доки йдуть труби з Сихова і де саме вони зливаються в яйце. Довжина Яйця?
10 КНС сихів? Що буде якшо нема електрики?
11 Якшо КНС ввімкнути на повну то наскільки зросте рівень?
12 Чому смердить на Стуса?

ПЗК
1 як прокладали ПЗК?
2 Чому закинута Кнс Наукова і для чого вона була потрібна?
3 Чи ще відкритий спуск коло фанерного заводу?
4 Чи є спуск в ПЗК на Варшавській?
5 Як передбачаєтсья боротися з брудом і чому його не обслуговують?
6 човен для дослідження ПЗК?
7 Чи є запасний старий колектор в паралель ПЗК?
8 Куди ходить вся Стрийська від Автовокзалу?
9 Чому на Стуса впадає дві труби, тонша і грубша?
Дігери всіх країн єднайтеся!

Bottlehunter

Питання, на які я б хотів почути відповідь:

- Чи оглядають вони і як часто оглядають колектори? Як давно проводили якісь значні ремонти (крім вул. Стуса, звісно).
- Якщо біля мого будинку погано стікає вода в дощ, то треба дзвонити у Водоканал чи в ЖЕК?
- Чи є в них будь-які історичні матеріали, краще якби фото, які б можна було відсканувати і поширити в мережі?
- (Не про каналізацію, але про Водоканал) чи можна попроситися на екскурсію в старі водосховища на Зеленій? То мало би бути круто!
- Як боряться з незаконними викидами підприємств?
- На яку кількість населення розрахована каналізація Львова і яким чином взагалі цей показник розраховують? (В Празі, якщо пам'ятаєте, це 1млн.)
- Чи були випадки смертей в каналізації міста, якщо так, то яка причина?
- Чи може щур залізти через унітаз до хати?
- Чи правда, що Діскавері колись пробували знімати в Полтві кіно і їм позмивало все обладнання?
- Чи є у Львові каналізаційні колектори, які не використовуються або резервні водосховища на випадок ядерної війни?
- Якщо я стану на трамвайні рейки, а руками візьмуся за дроти, то поїду як трамвай?
- Чи усміхається людина всередині Мікі Мауса в Діснейленді, коли її фотографують?

- Ну і побільше міських легенд та страшних історій, пов'язаних з каналізацією)
Най жиє Гуцулія!

Golem

Дякую! Виділив жирним ті шо пасуватимуть. Наскільки я зрозумів ця людина вже в поважному віці. А в старших людей своє почуття гумору. :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

Bottlehunter

Про резервні водосховища все-таки спитай. Це цікава тема.
Най жиє Гуцулія!

Golem

Цитата: Bottlehunter від 28.05.2019 08:23:04
Про резервні водосховиша все-таки спитай. Це цікава тема.

ОК! Обовязково!
Дігери всіх країн єднайтеся!

Prometey

 Питання: Термін експлуатації наявних колекторів;
Чи можливо відділити каналізацію від дощової води та джерел,
Чи є законодавчі норми що забороняють скидання стоків у річку напряму.
Ви відповіді на всі питання, опублікуєте тут? І коли? Чи можна приєднатись до бесіди?

Golem

Цитата: Prometey від 28.05.2019 14:21:01
Питання: Термін експлуатації наявних колекторів;
Чи можливо відділити каналізацію від дощової води та джерел,
Чи є законодавчі норми що забороняють скидання стоків у річку напряму.
Ви відповіді на всі питання, опублікуєте тут? І коли? Чи можна приєднатись до бесіди?

дякую! Спробую спитатися. Хоча як інженер можу дати відповіді вже зараз.

1 - Так. Можливо. Чому ні?
2 - Так. Є закон. Заборонено. Але Полтва має статус річки в кадастрі вже після очисних споруд. У Львові це ще не річка. під час Акції Леополтвіс 10 років тому внесення Полтви в кадастр був першим кроком. Без цього це ще не річка і відновлювати її немає сенсу.

Тут раджу Вам сконтактувати з Олесем Дзиндрою. Він цю ідею просував тоді. Можливо ви скооперуєтеся і відновите зусилля. Олесь це настоятель Музею Ідей.

так. Все буде тут :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

Ser Gio

Вітання, панове форумчани!

Давненько читаю експлорер, відкрив для себе багато цікавих речей, завдяки звітам та іншим матеріалам, за що велика усім дяка!
Так от, побачивши дану тему, просто не зміг втриматись і таки зареєструвався  ::)

Дозвольте втикнути і свої декілька запитань стосовно львівської каналізації:
- Яким чином відбувалось каналізування нових районів Львова до введення в експлуатацію ПЗК? Якщо це була якась інша мережа, яка напряму вела в колектори верхів'я Полтви, то який стан цих колекторів зараз і чи теоретично вони ще експлуатуються наприклад під час екстренних ситуацій (як от сильні зливи), чи повністю законсервовані і виведені з експлуатації?
- Було би класно мати схему основних колекторів Львова на мапі - колектор Полтви, ПЗК, КНС і схематично зобразити який район кудою каналізується (це вже не зовсім питання, а радше роздуми).
- КНС Сокільники - тобто виходить, що Сокільники також скидають все в Полтву?

І, з вашого дозволу, декілька роздумів по КНС Наукова і району Автовокзалу і ЛАЗу (може це десь треба вирізати і в іншу тему кинути, не судіть строго):
- Нагуглив, що були плани ліквідувати КНС Наукова і добудувати ПЗК, щоб звідти все йшло самоплином (знову ж таки питання, який конкретно район обслуговувала ця КНС раніше?). https://www8.city-adm.lviv.ua/inteam/uhvaly.nsf/9315c344519dd559c2256bb50042bc5c/41f7d722d782d65bc225800400477afa?OpenDocument
- Шукав схеми по каналізації району від Автовокзалу і до ЛАЗу, зміг знайти отакий план: https://drive.google.com/file/d/0B381zf7VBHgAZE1RSm11MGlzc1U/view
Видно, що каналізація від Автовокзалу зарулює наліво на Наукову, а від Левів міста і коледжу на Хуторівку (я так розумію до КНС біля сихівського моста). Хотілося би підтвердження правильності чи хибності цих думок від знаючої людини
- До речі, зауважив достатньо великі бетонні блоки паралельно велодоріжці на Стрийській від перехрестя до Автовокзалу, судячи з їх вигляду шахти мають бути також досить великі.

Буду продовжувати розмірковувати і шукати матеріали, адже цей район мене дуже цікавить  ::)

Golem

дуже дякую за цікаві питання та посилання на матеріали! Обовязково постараюся це все визначити.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Дідусь захворів. так шо на жаль треба перенести :(
Дігери всіх країн єднайтеся!

ЗеленаМиша

Дуже прошу запитати того добродія:
(Певно, десь на початку) коли Ви працювали у Водоканалі?
- яку  посаду Ви займали?
- як часто Ви ходиди у Полтву? По службі чи з  власної ініціативи?
- Чи була у Водоканалі професія обходчиків каналізації,як було за Польщі?
- вам доводилося чути про незаконні проникнення сторонніх осіб у колектори? З якого часу почали траплятися такі випадки?
- чи чули Ви про якісь незвичні знахідки у колекторах Полтви?
- Чи чули Ви про  євреїв,які переховувалися у Полтві під час Другої світової війни?
- які ще історичні події пов'язані з львівською каналізацією Вам відомі?
- чи знаєте Ви про замах на М. Хрущова, який, ніби-то, готувався  у Львові і передбачав вибух у каналізації?




Golem

Дігери всіх країн єднайтеся!

231 Гості, 0 Користувачів