Печери в Карпатах коло Львова: Пілігрим та Прохідний Двір

Автор Golem, 20.12.2018 08:34:03

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Звіт з фотками з цих печер є тут

Коло водопаду Камянка і гори Ключ є кілька вельми цікавих і малоописаних печер. "а окремі (хребет Ключ у с. Урич Сколів. р-ну Львів. обл.) сягають сотні метрів довжини (Прохідний двір – 520 м, Пілігрим – 175 м, Сімох кажанів – 135 м, Веселка – 120 м, Трьох кажанів – 102 м) та 40 м вертикал. амплітуди (Прохідний двір). (c)"



Ось лінки на них

1)   Журнал Карпати
2)   Вікімапія
3)   експрес
4)   Про відкриття печери в 1992 році Віктором Дублянським 

Печери вертикальні і без мотузок туди фіг спустишся. Точних координат де входи немає. Наприклад та ж печера Пілігрим на вікімапії позначена в лісі, а на фотках – на галявині. І по різні сторони від гори. Я зв'язувався з Денисом Трофімовим хто робив ті фотки, він вже ніц не памятає ☹ Але шо блукали довго і тяжко я йому охотно повірив, гори в тих краях виглядають просто тільки на карті

Маю бажання сходити туди зимою і спробувати відшукати входи. Чому зимою – бо так простіше їх знайти. З печер піднімається тепле повітря і дирку буде видно здалеку. Саме так була відкрита Печера під Петросом.



Одноденний похід. Вийти з Труханова на Ключ ~ 2 години, попробувати спуститися в печеру ~2 години. Поїсти. Якшо буде ще час то сходити до острова Пасхи і перевірити точку з вікімапії. Якшо пошуки будуть успішні то крім фоток і гарного звіту матимемо ще троха кажанчиків для Руфуса.

Шукаю 1-2 напарників з хоча б якимось досвідом зимових походів. Знання альпінізму тільки плюс. Але якшо шо то я можу і сам спуститися глянути шо там внизу. Всю альп спорягу нестиму я ;)

Якшо входів сходу і не знайдемо то теж нічого. Ознайомимся з місцевістю і троха загартуємо свої імунітети.

ПС: Міша, якшо ти знаєш когось з Львівських спелеологів хто може точніше описати де ті входи то був би дуже вдячний!
Дігери всіх країн єднайтеся!

Артем2041

О, я б пішов. Маю систему та і зимою бував в походах.

Golem

Цитата: Артем2041 від 20.12.2018 12:14:17
О, я б пішов. Маю систему та і зимою бував в походах.

Супер! Тоді ближче до дати спишемося. Глянемо по інших учасниках, по погоді, новорічних святах і все таке.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Артем2041


Golem

Ось що мені написав Олександр Деревягін
"
Андрій,привіт!

Першу печерку ми знайшли недалеко від хреста в 1975 р. в каньйоні що йде по вершині відрогу Ключа в сторону с. Поляниця. Назвали Сюрпризна бо над нижнім входом висіли «сюрпризи» -живі каменючки, готові обвалитися. Огляд її в 2008 р. показав, що вони і далі так висять.  Від нижнього входу спуск по похилій метрів 20-30, далі колодязь 10 м. Через отвір колодязя можна переступити, тримаючись обома руками за гострокутний камінь, спрямований вверх. Там не дуже помітне продовження біля 10 м. по горизонталі. Тут ми лишали шмутки щоб без грузу бігати по Ключі. Шнурок для спуску краще кріпити біля верхнього входу (там є дерева). Ми використовували тросову драбину довжиною 40 м. (кілька метрів її лишалось не використанами). Саморобних самохватів тоді ще в нас не було. 

Біля верхнього входу мерів за 15 беа ще одна печерка- колодязь 12 м. з горизонтальним продовженням такої ж довжини. В 2008 р. я її не знайшов, очевидно засипалась. Це єдине, що я можу порадити при підйомі взимку зі сторони Труханова.

Де знаходиться Пілігрім я не знаю, та й наші спеліки з «Циклопа» та «Тр» –теж. Були колись альпіністи з Політехніка Веселовський Алік та Вітос, це швидше їх робота. В них була велика компанія. В 1978 р. одному з наших вони показували печеру з дерев'яними нарами в горах поблизу скель Довбуша, але він нас туди завести потім не зміг.

До іншої групи печер краще йти від водопаду на Кам'янці. Там Прохідний двір і Острів Пасхи (Ігротека) з згаданими печерами. В Прохідний Двір я вже не ходок –там три поверха на одному прольоті і я себе почуваю слоном в посудній лавці, особливо коли поперед тебе по похилій ланцюжком вже спускаються. Туди ліпше з Женькою Васільєвим, це його дітище до якого він ревностно відноситься.

На Острів Пасхи для початку треба йти влітку. На вершині є кілька колодязів 10-15 м. поряд із стежкою, не знаючи їх знаходження взимку їх можна незаплановано відвідати. Та й шукати вже відомі входи в зарослях ожини під снігом не оптимальний варіант.
Взагалі там з пошуком нових печер і в літку проблем нема.

UPD Пілігрім в районі хреста на протилнжному від Поляниці схилі. Прохідний двір теж на схилі в районі озера. Біля нього ще купа маленьких печер, в т. ч. Орлина, знайдена в 2008 р.
"

Ось так то. Тобто де вони приблизно є ми знаємо. І то шо їх там є багато невідкритих дуже приємно :) Якшо знайдемо свою печеру то можна буде дати їй імя Експлорер :) Поставити залізні двері (такі шоб їх важко було відшатати) і мати свою схованку на випадок ТСВ.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Le-i-3o

1)Судячи з того що я говорив про ключ з Олександром то це не дуже хороша ідея там лазити.
2)Наскільки я знаю Циклоп просто заборонив-домовився з своїми львівськи спелеологами щоб вони туди ходили.
3)Був випадок коли при присутності людей в печері поїхала стіна така як 2 поверхи

На коли ти плануєш візит?
Він копав, і ти копай!!!

Golem

Цитата: Le-i-3o від 21.12.2018 14:39:47
1)Судячи з того що я говорив про ключ з Олександром то це не дуже хороша ідея там лазити.
2)Наскільки я знаю Циклоп просто заборонив-домовився з своїми львівськи спелеологами щоб вони туди ходили.
3)Був випадок коли при присутності людей в печері поїхала стіна така як 2 поверхи

На коли ти плануєш візит?

Ну візит ми покищо плануємо як і написано, 5 число. Йдеш з нами?

Дякую за попередження! Вони є дуже цінні, особливо для тих хто не впевнений в своїх силах. Щодо мене, то після цього мало мало які обвалонебезпечні місця мене злякають.

Конкретно я хочу туди попасти щоб все гарно пофотографувати. Чимось Карпатські Печери меня притягують. А то шо спуск туди складний то навіть краще, означає що ніхто  не лазить і не смітить там.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

"Тут є трошки відео з тієї печери, пацани прікалувались колись, але якість погана ( - https://www.facebook.com/100005260597383/videos/vb.100005260597383/361516217367062/?type=2&video_source=user_video_tab
"
Від Денис Трофімов
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Короче завалило гори шо ну його нафіг! Зараз там снігу по пояс і він далі падатиме весь тиждень. Пропоную перенести мандрівку коли снігу буде хоча б по коліна.

А так шоб день даремно не пропадав - давайте потренуємся лазити на шнурку. В мене дома! 12-00. Приїжджайте кому цікаво! Там перепад десь 2 метри, якраз не боляче падати буде :)

Хто без машини можу підібрати на зупинці коло Раковця!
Дігери всіх країн єднайтеся!

Артем2041


Golem

Хто хоче зїздити туди в розвідку в цю неділю 2 Червня? Погоду обіцяють хорошу. Поки шо є три вільних місця в мене в машині.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Le-i-3o

Я за годину дам тобі знати, поки зарезервуй місце.
Він копав, і ти копай!!!

Le-i-3o

Він копав, і ти копай!!!

Johnny

І це усе законно?

Golem

Цитата: Johnny від 30.05.2019 19:50:36
Я би поїхав, але не маю навичок лазання

Нічого страшного. Навчимо. В ПЗК Андрій теж спускався вперше. А тут був мій перший раз

Обовязково мати змінний одяг і взуття як для горів. Бо будемо всі в болоті. Канапки, шоб підкріпитися. Печеру ще треба буде шукати. То ж я не впевнений шо буде час на пікнік. Якшо маєш то прихопи каску чи велошолом. В печері це помічна річ.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Johnny

Цитата: Golem від 30.05.2019 20:32:56
Цитата: Johnny від 30.05.2019 19:50:36
Я би поїхав, але не маю навичок лазання

Нічого страшного. Навчимо. В ПЗК Андрій теж спускався вперше. А тут був мій перший раз

Обовязково мати змінний одяг і взуття як для горів. Бо будемо всі в болоті. Канапки, шоб підкріпитися. Печеру ще треба буде шукати. То ж я не впевнений шо буде час на пікнік. Якшо маєш то прихопи каску чи велошолом. В печері це помічна річ.

Добре, візьму велошолом
І це усе законно?

Le-i-3o

Golem, хочу вас попросити якщо ви знайдете печеру і у вас буде зв'язок дайте знати що залазите(неважливо телеграм чи телефоном якщо нету не буде) і встановіть контрольний час через скільки ви плануєте вийти. Коли вилізете дайте знати. І робіть це у будь якому випадку навіть якщо хтось буде на зовні.
Дякую.
Він копав, і ти копай!!!

Golem

Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

DeadMeet_jun дзвонив що теж їде. Так шо нас є троє. Я точки ЖПС вже забив. Створюю чат і продовжу текучку там.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Electri4king

Кажуть, що найприємніша втома, коли ноги болять після тренувань в залі. Але ні, все-таки найприємніша втома, коли вони болять після прогулянок новими містами.

285 Гості, 0 Користувачів