Львівська ТЕЦ-1

Автор Vova zi Lvova, 25.03.2011 22:19:29

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Vova zi Lvova

Мав сьогодні нагоду побувати на Львівській ТЕЦ-1. Правда Лише в бойлерному та машинному цехах.  Оскільки відвідини цього об'єкту були незаплановані, фоніка із собою не мав, а тому фоткати прийшлось «трубацою». Та й чесно кажучи, фоткати особливо не було як – фоткав «втіхаря», почуваючи себе шпигуном на ворожому об'єкті  8). Звідси і якість фоток, за яку сорі

Отже. Прохідну сфоткати «без запалу» не було як, а тому її фото відсутнє. Хто хоче глянути на прохідну Львівській ТЕЦ-1 – велкам на вул.Козельницьку,5  ;D

Почну з великої труби, яка мало не розвила в мені комплекс малозначимості у цьому світі  ;D :



Маленька панорамка власне бойлерного цеху:


Перша картина, яку бачиш, входячи в бойлерний цех:


По праву руку – бойлери:






Так виглядає бойлер на ремонті:





Проходи між бойлерами:




«Ревізійне» віконце в бойлер. Видно яке там пекло – 1200 градусів. Як відкрити дверку – одразу в лице б'є жар. По трубах, які можна розгледіти всередині бойлера пускають воду, яка згодом перетворюється в пар, який в свою чергу крутить лопасті турбін.




Цокольний поверх. Як казав працівник «зольний». Скидають туди різний мотлох, а потім вивозять:


Зверху котел «MITSUBISHI» !  Знятий із напів затопленого!!! військового корабля (чи то німецького, чи то японського) 2-гої світової війни:


Машинний зал. Тут навіть є декілька працюючих роторів відомої марки «SIEMENS» ще 30-их років виробництва!!! Досі працюють! Отаке!  8)




Ось так коротенько.
Звичайно за допомогою декількох фоток, зроблених «з-під поли» і словами важко передати ту грандіозність, яка тебе оточує, ті тисячі тон металлу та бетону, які нависають та гул від згораючою газу в бойлерах, який там стоїть. Але що зміг – те зазнимкував. Старався як міг  :)

Roy

Meine Ehre heißt Treue

Stinger

Вирішив продовжити тему і накатати звітик зі своєї літньої екскурсії на Тец-1. Екскурсія відбувалась в рамках тижня європейської спадщини у Львові в вересні 2015 року.

Одже буду описувати своїми словами, бо в термінології я не розбираюся, якщо шо - поправте в обговоренні :)
Багато фоток!

Прохідна. На прохідній ні кого не перевіряли, а просто завели великим натовпом на територію



На прохідній бачили от такі великі автоматичні рубильники



Територія і труби













Зал з котлами





Я так розумію це кімната контролю за котлами



Котли, котли, котли











Якісь насоси





















Перехід в машинний зал



В цьому залі зберіглося дуже багато раритетів та предметів старовини мабуть ще з часів Австрії



















Старовинні сходи застали ще парові машини





Генератори



























А ось це така собі камера схову, де ховалися працівники під час авіанальотів в часи війни (здається казали з ПСВ лишилася)













Сецесійна плиточка











Ящик з інструментами



Парова мінора :)











Далі був зал електроустаткування, де нам розповідали про роботу станції і як відбувається перетворення електроенергії від генератора до загальної електромережі





Стеля















Багато "історичного" обладнання та фурнітури















































Далі пішли на заднє подвір"я, але по дорозі заскочили на 2 поверх в зал зі старими рубильниками на мармурових дошках















Заднє подвір"я





Я так зрозумів з розмови, що ці котли на вулиці призначені для нагріву води для опатення і працюють тіки як водогрійні

















Ставок

















Пан екскурсовод показував нам шлях у світре електрифіковане майбутнє :)



Прямо туди



Всюди прохдять газові труби



















Стружка металева... веселі серпантини)

































Бомбіків на території помічено не було...




















Андрій74

В 2004-2006рр я робив на ТЕЦ-1в монтажній організації. Облазили її в доль і поперек.Нажаль в той час про звіти,і фото ніхто не думав. Єдине про що хочу на голосити,там дуже великі підземні ходи(кабельні траси,ще від  часів заснування ТЕЦ.)Простим туристам там вхід ,це велике табу.
Най го качка копне...

Svyatodiy

Цього року разом з Elecri4king також мали змогу там побувати, тож ділюсь своїми фото  ;)
































































































Крутіть колесико!

Bottlehunter

Стаття про ТЕЦ-1 з lviv.com: https://lviv.com/statti/buty-chy-ne-buty-teploenerhetykom-fotoreportazh-iz-lvivskoi-tets-1/

Мені здається, що авторка колись активно дописувала на форумі  ;)
Най жиє Гуцулія!

180 Гості, 0 Користувачів