Автор Тема: ІЕРЦ - м. Київ  (Прочитано 565 разів)

1 гість дивиться цю тему.

maxiWELL

  • Постійний Дописувач
  • *
  • Повідомлень: 155
  • Рейтинг 83
    • Перегляд профілю
ІЕРЦ - м. Київ
« : 28.01.2019 11:06:20 »
Думаю, що розголос цього об'єкту вже навряд чи чимось погіршить його стан, бо псувати там вже майже нічого. Тим паче, фотки з об'єкту (в тому числі і мої фотки) й так "гуляють" по інтернету.

В Києві вже давно існував музей громадського травнспорту. Але він існував у "підвішеному" стані. Формально він був, а фактично не працював. В 2012му справа зрушила з місця —  музей громадського транспорту перенесли на нову територію — старий майданчик Дарницького трамвайного депо, і відкрили для відвідувачів. До того ж, крім документів і історичних матеріалів, до колекції музею доєднали техніку — автобуси, тролейбуси і трамваї. Але наприкінці 2015 року для показу транспорту вирішили облаштувати окремий майданчик, в іншій частині міста. Для базування філії музею обрали ліквідований Автобусний парк №3, який перетворили на станцію з ремонту автобусів. Філію музею назвали "Історичний експозиційно-реставраційний центр". А на нову територію не тільки перевезли музейну техніку, а й додали нові машини — автобуси ЛАЗ-695Н (пізніх років); ЛАЗ-525270; скандинавські б/у — Aarbenaa, Arna, Scania; зграю Ікарусів, Богдан-А231; тролейбус Skoda 9Tr тощо.

Але на цьому все зупинилось. Техніку не лише не ремонтують, а й розбарахолюють і навіть знищують. Рекомендую почитати репортаж на новинному сайті.

Скоріше за все, там просто поєдналися недостатнє фінансування, відсутність стратегії і небажання відновлювати і зберігати техніку.

Незважаючи на те, що музей вважається діючим, на території є залишки інфраструктури автобусного парку — АЗС, плакати. Але найбільший інтерес представляє запасник музейної техніки (який, нажаль, скорочується).
Територія охороняється. Проникнення в списані машини не вітається.
Потрапити можливо на день відкритих дверей (проводили 3 рази — в грудні 2015 і 2016, і навесні 2017го). Як потрапити зараз — ХЗ.


Координати

Ну і пару фоточок.

Розшарити F VK G+