Автор Тема: Re: Список сховищ Львова, від ДСНС у Львівській області  (Прочитано 376 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 822
  • Стать: Чоловіча
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук

Лощина це другий після Полтви по рейтингу та перший по доступності об’єкт нетуристичного Львова. Це підземний бункер зв’язку що захований глибоко в землі. Він давно припинив свою роботу. Та, викопані на глибини 30 метрів тунелі (а це висота 9-и поверхового будинку), і надалі приваблюють сюди людей.

Вчора ми вкотре провідали Лощину. Добрі новини - що вона нарешті просохла. Зараз практично всюди можна добратися у звичайному взутті. Це нам яскраво продемонстрували місцеві підлітки. Хоча, звісно, в гумаках чи в ОЗК зручніше. Друга добра новина - що всі кажанчики прокинулися та полетіли. Таких що не пережили зиму ми не бачили. Ну і третя добра новина - що гілки D i E залишилися практично без змін за останніх 10 років. Тут нема сміття, значно менше написів на стінах. Майже всюди в кімнатах ще є масивні металеві двері, вони навіть рухаються. Наявність води в цих проходах троха стримує вандалів.

А тепер про сумне. Вибори зачепили і Лощину. За тиждень, з часу мого останнього візиту, на стінах позявлялися агітаційні написи за Чорного Кочегара. Вибори скоро пройдуть. А Лощина, і ця похабень на її стінах, існуватиме ще довго. Також було три свіжих багаття в яких випалювали вкрадений деінде дріт.

Коротке резюме Лощини. Це запасний пункт звязку військового командування Західного округу. Основний знаходиться поруч і є діючий. Лощина побудована в 50-х-60-х роках у розпал Холодної війни. Більше 50-и кімнат, 1.5км коридорів. Лощина могла легко витримати ядерний удар, і то не один. У 80-х роках об’єкт втратив своє стратегічне значення і був закинутий. Потім пройшли буремні девяності. На початок 2000-х, коли ми почали досліджувати цей обєкт, там вже мало що вже залишалося.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=iRKXgvqOAtQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=iRKXgvqOAtQ</a>

Коли ми проходили повз головну "алею" Лощини «С» то почули дивні звуки в коридорі. Там хтось стукав по стіні, аж ехо відбивалося у наших серцях. Дівчата завмерли і згрупувалися. Що це може бути??? Потім з однієї кімнати в іншу почали літати уламки дошок. Одна полетіла, за нею друга… Я вже й сам почав сумніватися чи варто туди йти перевіряти що там... Аж раптом з кімнати повільно вилетіла яскрава жовто-гаряча куля світла. Вона висіла в повітрі на висоті одного метра і повільно рухалася в нашу сторону. Дівчата щосили заверещали. А я з полегкістю зітхнув. Ніяка це не містика, а Sunnyman зі своїм ліхтариком вирішив розіграти публіку. Вийшло дуже зачотно і за це йому велике дякую.

Журналісти часто люблять питати в Лощині: "А де будуть люди ховатися у випадку війни?". Я відповідаю: "А ніде, розбредуться по селах і лісах!" Саме така була воєнна доктрина СРСР. Якшо глянути на список всіх сховищ Львова, то сумарна їх місткістьприблизно 40 тисяч. Тобто навіть в розквіт совка, коли всі бомбосховища були справні, то навіть тоді вони не могли вмістити і третину населення. Бомбосховища будувалися в основному під підприємствами щоб зберегти персонал продовжувати працювати на оборонку.

Прийшла весна, дівчата наділи короткі гумовці. То ж зайшовши у вхід С1 і пройшовши всіма коридорами аж до EG ми змушені були повернути назад. Тут традиційно десь тридцять сантиметрів води, перельється через край гумаків. Ми вирішили виходити через «F». По дорозі зустріли групу підлітків. Ті на розпорках, майже як в печері Млинки, мужньо долали затоплені ділянки. Насправді за цей день я бачив аж три такі угрупування. Вони йшли просто подивитися... Не бухати, не красти, не кохатися, - а просто зробити кілька селфі і ще нашкрябати своє імя на стіні. Лощина це гарний приклад обєкту для індустріального туризму. Вона проста, але масштабна. Вона коло центру, але добре схована. Навіть в такому стані як зараз вона приваблює багатьох відвідувачів.

Ми вийшли на поверхню. Всіх переповнюють позитивні емоції. Ніби нічого такого, поблукали дві годинки підземеллями. А відчуття ніби помолодшав на десять років. Дівчата працюють у відділі розвитку туризму ЛМР. Кажуть що це дуже хороша робота, особливо на Площі Ринок. Бо туристи зазвичай люди позитивні, від них заряджаєшся. На противагу центру, робота в пункті на Вокзалі має свою специфіку. Перше правило - завжди закривайся. Друге правило - не дзвони в міліцію, а вирішуй свої проблеми сам. Бо міліція ітак не прийде. Різні люди там попадаються. Одні мирно собі сплять в тебе під віконечком, аж приходиться марлеву повязку з парфумами надівати. Аби не смерділо. Інші пхають в це ж віконечко свій батон. Ще інші пропонують тобі закрити цю богодєльню і йти з ними зразу на каву.

Дякую дівчатам за їх фолькльор та гарно проведений час разом. Дуже надіюся що розголос приверне увагу влади до цього об’єкту. Багато вкладень не потрібно: винести сміття, закрити входи і залатати дири щоб вода не сочилася (Sunnyman одну вже закрив). І матимемо величезне підземелля нетуристичного Львова!

Розшарити F VK G+
курча

GURU

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Amarea
Всем привет. Не так давно я покупала себе новый Купальник Lormar https://www.fashion4you.com.ua/kupalniki-lormar/ (Лормар) Италия в этом интернет магазине, на который точно будут оборачиваться. Необычный, романтичный и такой красивый – самый оригинальный из тех, что у меня когда-либо были. Я большая любительница купальников, обновляю их каждый сезон и, как правило, в ходу у меня их не менее 3 штук за раз. Но такой красоты, какую заполучила сейчас, у меня определенно еще не было. На сайте купальники представлены в разных расцветках. Подача у интернет-магазина роскошная, купальник прибыл ко мне в блестящем мешочке с фирменной этикеткой. В общем я очень довольна.
Розшарити F VK G+
Завжди купую купальники і пляжний одяг в інтернет магазині https://www.amarea.kiev.ua/