Автор Тема: Місце дислокації 151 ракетного полку, Нижні Гаї  (Прочитано 403 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Олесь

  • Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Повідомлень: 356
  • Рейтинг 355
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Цією вилазкою завершив дослідження усіх місць дислокації цього полку. Це були Рихтичі та Нижні Гаї - ракетні позиції наземного базування. Та Верхні Гаї - шахтного типу "Двіна". 
Вибралось нас троє: Андрій 74, Богдан і я.

151 ракетний полк передислокували на Львівщину в 1959 р. і перейменували на 335 інженерний, а через день перейменували в   151 інженерний. Згодом, в 1960р. знову перейменували в 151 ракетний полк. 


24 березня 1988р. полк було розформовано.


Жовті - ангари, червоні - пускові позиції. Тобто, в 4 ангарах знаходилось 8 балістичних ракет Р-12 з термоядерними боєголовками.


Трохи інформації - Тут

Об'єкт поділений на дві частини - ВЧ №18376 та ракетні позиції (хоча і там, і там є по 4 стартові позиції з двома ангарами). Розміщені вони на відстані 1.5 км. одне від одного.
На першій позиції зберігся лише один ангар, інший розібрали як і будівлі. Цей об'єкти ближче до села і його легше розбирати, вч яка розміщена чуть дальше збереглась краще.
Технічні маркування на стіні розібраної будівлі, що прилягала до ангару та була з'єднана кабелями і технічним тунелем з ангаром. Мабуть тут зберігали від'єднані боєголовки.
Перед запуском боєголовку з сферичним зарядом монтували на ракету, тягач витягував її на пусковий майданчик, встановлювали вертикально, заправляли.


Автопарк, розібрали повністю.


Між обома позиціями знаходиться ось такий бункер. В ньому було декілька кімнат і довгий коридор з двома виходами. А також вентиляційна шахта, через яку можна спуститись на другий поверх, можливо, технічний з системою фільтрації. Щаблі сходів давно порізали.
Одна з кімнат цього бункеру. Далі йшли маленькі кімнати в два рівні.


Другий вихід з бункера.


Вид на другий поверх, сходи порізали.


Артефакти : )


Дві штуки зустріли.


Друга частина комплексу
КПП


Територія комплексу перекопана, всі комунікації зникли. Люди й досі тут добувають метал, бачили.


Все що залишилось від цегляних будівель вч.


Ангар


Поряд з ангаром розміщується невеликий бункер, з якого мав здійснюватись запуск ракет. Броневікно з видом на стартову позицію.
Ще один ангар, його почали розбирати, демонтувавши нижні плити.
Україна, 1979 р. Сині - міжконтинентальні ракети, жовті Р-14, червоні Р-12 (Джерело). Проте тут позначені не всі об'єкти, Ралівка відсутня.


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fFK9fSxUtRw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=fFK9fSxUtRw</a>
Розшарити F VK G+
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне