Водоспади Центральних Горган

Автор Олесь, 10.07.2019 21:09:29

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Олесь

Є щось заворожуюче в шурхоті води, що спадає з скель... Та й гори мені подобаються, все там якесь інакше, краще, спокійніше...
Давно планував вибратись, пройтись по цих місцях. Тож взяв 1 день відпустки + вихідні і рушив.
8 годин дороги, 5 пересадок і о 13:00 я в Пасічній.

Там же ж і перший водоспад Бухтівецько-Бистрицький.
Оскільки він поряд з дорогою, усе загаджено: помідорами, кульками, пляшками, туалетним папером... Народ наш все таки худоба.




Маршрут


Ото ж, в п'ятницю я рушив по маршруті. Туристів 0, місцевих теж чомусь не видно. По дорозі зустрілись дві свердловини. Одна заглушена, з іншої газ качають трубою в якесь ліве сховище. Шипить, труба валяється просто по землі, по ній машини їздять...




Ось за бочкою, що видніється на задньому плані, за свердловиною пролягає шлях до водоспаду Дзвінка. Туди ніхто не ходить, та й місцеві, ті декілька, яких я запитав про нього, нічого не знали.
Шлях до нього пролягає по болотистій дорозі, а потім по руслі річечки, вверх по течії.




Бухтівецький на маршруті був наступний. Гарно облаштований: альтанки, мангали, поручні навколо стежки...
Це русло річки прорізало ці скелі.






На лівому березі річки, за водоспадом, розміщена якась привата відпочинкова база, або дача. Ось до неї веде такий підйом. Розміщений просто біля водоспаду. Закритий звісно, в клітку зашитий, постапокаліптично захищений. 




Крапельковий водоспад, 100м. від Бухтівецького на її лівій притоці.


Ось, невеличка полонинка, на якій заночував. За селом, на підйомі. Води немає, ніс з собою 5 літрів, зате трішки ягід є. Якийсь козел за 5 метрів від моєї палатки орав так, що було чутно на кілометр. І це о 2 ночі. Мусів висунути голову і свиснути декілька разів. А він собі бігав, туди-сюди і орав. Потім вдень чув ще декілька разів його, або йому подібних на маршруті.


Цікава деревина. Росла в густому лісі, вирубали все навколо, залишилось саме. Тому і гілля такої форми.


Це вже другий день як йду і нікого ще не бачив з туристів.
Преде Манявським водоспадом облаштовано кемпінгову зону.












Верхні каскади Манявського водоспаду.




Водоспад гарний, я там для масштабу )








По дорозі з Манявського до Замладського водоспаду спокій в горах помер. На зустріч хмара туристів, спершу Краз, потів УАЗ, далі джипи. Всі вони сидять, теліпаються і мобілками на всі сторони цикають. Чомусь я викликав у них особливе зацікавлення. І кілька мобілок почало мене фотографувати, аж мусів крикнути:
- Негайно видалити, все !
- Ми не фотографуємо ! - пролунало у відповідь.

Наступний Замладський. Сюди теж ніхто не ходить, треба йти вверх по течії. Це кінцева точка маршруту. далі повертаюсь. Щоб не йти попри цю сотню туристів, що з вересками, криками бігали навколо водоспаду ломанувся маленькою стежиною ліворуч. Вона закінчилась за 100м. Далі йшов каньйоном, дном потічка вверх. Місце гарне, шкода, що не сфотографував. По обидва боки круті береги метрів на 10. На них не вилізеш жодним способом. Піднімався десь біля кілометра, потім в одному місці берег каньйону став більш пологим, і з трудом вдалось піднятись. Вийшло відмінно, якраз на поворот стежини вибрався. 


Останні водоспади, що відвідав - це каскади Мар'янчених водоспадів. На карті позначені невірно, маса потічків, що розгалужуються і на одному з таких розгалужень, де ніхто взагалі не ходить, і пройти дуже важко навіть без рюкзака, його залишив на пів дороги, знайшов перший з каскадів.
Для тих хто все ж вирішить туди йти, слід спуститись по дорозі до с.Бойки (стежини в лісі є). Як дійдете до русла річки, повертаєте праворуч, вверх по течії до розгалуження. На розгалуженні ліворуч, і так двічі.














Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Golem

Дуже класний звіт!!! І де ти їх всіх понаходив :)

Для ночівля поруч є ще хребет Чортки. Тут є теплий осінній звіт Ромчика з нього.

Цікава та колода у Бухтівецькому водопааді. Вона там вже купу років законсервована водою. Хто знає коли і за яких обставин вона там зявилася?

ФОто 2011 року Колоди ше нема.


Фото 2014 року Ромчика. Колода вже є


2017 рік


Ну і Фото Олеся 2019 рік. ще не згнила курва!


Надодачу ще фото Манявського водопаду і хребта Чортки 2013 року для колекції
Дігери всіх країн єднайтеся!

Олесь

Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Golem

Додам пару фоток з Манявського водопаду. В дощ туди їхати саме то. Багато води і він виглядає красиво. Але щоб підїхати саме під водопад прийшлося разів пять переїжджати річку. Місцеві пропонували за 100 грн мене довезти. Але ж я був на Джимміку!

Його величність Манявський Водопад


Фото для Експлорера


Фото для Друзів


Фото для мами :)


Води було суттєво більше ніж зазвичай




Машиною можна підїхати під самий водопад


Але дорога десь така пять разів


Хоча воно того вартує!
Дігери всіх країн єднайтеся!

Олесь

Відвідав недавно, кілька свіжих фото
IMG-2650-1" border="0

Закемперив за селом, в селі хотіли 200грн за стоянку машини.
IMG-2645-1" border="0

Водоспад Дзвінка.
IMG-2660-1" border="0

Поряд з Дзвінкою, ще ось такий, безіменний водоспад є.
IMG-2681-1" border="0

IMG-2688-1" border="0

Крапельковий
IMG-2636-1" border="0

Бухтівецький
IMG-2661-1" border="0

Сотні людей, десятки машин... Деякі в наметах просто біля водоспаду ночували.
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

254 Гості, 0 Користувачів